יש לכם שאלות בנושא משכנתאות? אשמח לסייע לכם.

מצב
הנושא נעול.

ג'ינג'י אמיתי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
אגב, ניסית בעוד בנקים (לאומי, בינלאומי (פאגי)) ואח"כ להתמקח שוב בין הבנקים?
לא,
יש לי עו"ש בפועלים כ-10 שנים, ומשכנתא בטפחות והבנתי שאין לי הרבה מה לנסות במקומות אחרים, אם אתה יודע משהו אחר אשמח שתחכים אותי.

A052

משתמש סופר מקצוען
לא,
יש לי עו"ש בפועלים כ-10 שנים, ומשכנתא בטפחות והבנתי שאין לי הרבה מה לנסות במקומות אחרים, אם אתה יודע משהו אחר אשמח שתחכים אותי.
אז הבנת לא נכון.
כל הבנקים רוצים משכנתאות, זו הכנסה רצינית לבנקים.

לפחות בין פועלים לטפחות ניסיתם להתמקח?

8668667

משתמש חדש
אשמח לעזרה, רכשנתי דירה ראשונה קיבלתי אישור עקורני אבל את הכסף אני צריך לשלם רק עוד חצי שנה, בבנק מזרחי טפחות אומרת לי הפקידה דבר איתי חודשיים לפני שאתה צריך את הכסף ואז נתחיל את התהליך,

השאלה מה קורה עם האישור עקוני זה פג נכון? והאם אין אפשרות אכן להתחיל את התהליך עכשיו, תודה מאראש

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
שואלת שוב
רוצה לקחת משכנתא של 700,000 (לדירה בשווי 1,800,000)
כמה הכנסות צריך להכניס בשביל החזר חודשי של 4,000?
ו/או כמה שנים יהיה המשכנתא אם נחזיר 3,000 כל חודש?

A052

משתמש סופר מקצוען
אשמח לעזרה, רכשנתי דירה ראשונה קיבלתי אישור עקורני אבל את הכסף אני צריך לשלם רק עוד חצי שנה, בבנק מזרחי טפחות אומרת לי הפקידה דבר איתי חודשיים לפני שאתה צריך את הכסף ואז נתחיל את התהליך,

השאלה מה קורה עם האישור עקוני זה פג נכון? והאם אין אפשרות אכן להתחיל את התהליך עכשיו, תודה מאראש
האישור העקרוני יפוג שוב, הוא בתוקף רק לחודש כמדומני.

אגב ייתכן וכדאי לכם (כדי להיות רגועים, לדעת כמה הריביות בלי סיכון של עליה וכדו') לשלם את החלק של המשכנתא עכשיו, ואת החלק העצמי בעוד חצי שנה. לפעמים שזה אפשרי.

8668667

משתמש חדש
ראשית תודה על התגובה, רק שמדובר בדירה בדימונה ולקחתי 72 % מימון 360 אש"ח , כך שהחלק העיקרי זה משכנתא, ולהבנת העניין אישור עקורני אמור לתת לקונה דירה אפשרות לחתימת חוזה כאשר הוא יודע שיהיה לו משכנתא, מה עוזר אישור עקרוני בחתימת החוזה, כאשר בדרך כלל התתלומים הם לאחר הרבה זמן?

אכן מאד יפה.
מתקן את הפרטים
כרגע ניתן אישור עקרוני על:
2/3 קל"צ ל15 שנים עם ריבית 2.7
1/3 פריים ל25 שנה עם ריבית 1.26
האם אלו תנאים טובים?
בהתייחסות לכך שמדובר על פחות מ45% מימון ובנוסף זה אמור להיות ריביות זולות יותר עקב קירבה ראשונה לעובד בנק.
תודה לעונים

8668667

משתמש חדש
לבדוק וודאי שצריך, הפריים ברור שישאירו אולי יירצה לעלות קצת בקל"צ, תנסה ללחוץ עליו שישאיר כך ויכול ליהיות שיעלה בטיפה ועדיין ישתלם לך, בקיצור לבדוק וודאי צריך שיתן לך 2 אופציות

תודה.
באופן כללי הריביות לא גבוהות?

מצרף מידע https://www.moti.org.il/calculator
עודכן ב11/01/22

הפריים יותר נמוך משקיבלתי
והקל"צ כתוב שם בין 2.5% ל-2.65%

1643198045217.png

8668667

משתמש חדש
באופן כללי המסלולים שלקחת הם מסלולים מצויינים, והריביות וודאי שלא גבוהות אפילו טובות, רק שתמיד כדאי לנסות להוריד עוד מהריביות ההתחלתיות שהפקיד מציע ובדרך כלל גם מצליחים, בהצלחה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מתקן את הפרטים
כרגע ניתן אישור עקרוני על:
2/3 קל"צ ל15 שנים עם ריבית 2.7
1/3 פריים ל25 שנה עם ריבית 1.26
האם אלו תנאים טובים?
בהתייחסות לכך שמדובר על פחות מ45% מימון ובנוסף זה אמור להיות ריביות זולות יותר עקב קירבה ראשונה לעובד בנק.
תודה לעונים
על פניו אפשר הרבה לשפר.

ג'ינג'י אמיתי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לפחות בין פועלים לטפחות ניסיתם להתמקח?
תקרא את כל ההודעה שכתבתי...
יש לי משכנתא כיום בטפחות ואני כרגע מנסה למחזר אותה יש לי הצעות משני בנקים בשניהם הפריים אותו דבר אבל בקל"צ ומשתנה צמודה יש הבדל כזה.

פועלים: קל"צ 2.87 מ"צ 1.79
טפחות: קל"צ 3.32 והמשתנה צמודה (כל שנתיים - לא הצעה חדשה אלא המשך משכנתא קיימת) 1.45

בסופו של חשבון הפער בתשלום הסופי ביניהם הוא כ9000 ש"ח לטובת טפחות.

השאלה היא, לי נראה שלקחת קל"צ גבוה ומ"צ נמוך זה טעות כי הקל"צ הנמוך נשאר איתי לתמיד והמשתנה צמודה ישתנה בהמשך, האם אני צודק?

blush

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שלום
קיבלתי הצעה למחזור משכנתא
70% מימון
אשמח לקבל חו"ד
IMG-20220130-WA0002.jpg
IMG-20220130-WA0003.jpg

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמט

א הַלְלוּיָהּ שִׁירוּ לַיהוָה שִׁיר חָדָשׁ תְּהִלָּתוֹ בִּקְהַל חֲסִידִים:ב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל בְּעֹשָׂיו בְּנֵי צִיּוֹן יָגִילוּ בְמַלְכָּם:ג יְהַלְלוּ שְׁמוֹ בְמָחוֹל בְּתֹף וְכִנּוֹר יְזַמְּרוּ לוֹ:ד כִּי רוֹצֶה יְהוָה בְּעַמּוֹ יְפָאֵר עֲנָוִים בִּישׁוּעָה:ה יַעְלְזוּ חֲסִידִים בְּכָבוֹד יְרַנְּנוּ עַל מִשְׁכְּבוֹתָם:ו רוֹמְמוֹת אֵל בִּגְרוֹנָם וְחֶרֶב פִּיפִיּוֹת בְּיָדָם:ז לַעֲשׂוֹת נְקָמָה בַּגּוֹיִם תּוֹכֵחֹת בַּלְאֻמִּים:ח לֶאְסֹר מַלְכֵיהֶם בְּזִקִּים וְנִכְבְּדֵיהֶם בְּכַבְלֵי בַרְזֶל:ט לַעֲשׂוֹת בָּהֶם מִשְׁפָּט כָּתוּב הָדָר הוּא לְכָל חֲסִידָיו הַלְלוּיָהּ:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה