*ירח ענק*

החנוכיה שלי!

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
היום ב שעה 4:58 אחרי הצהרים בידיוק *ירח ענק* יעלה לשמים בזמן השקיעה!
דבר מדהים זה קורה פעם ב*68שנים* שזה אומר שזה יהיה אולי הפעם היחידה שתיראו את זה בחייכם!!! *לא לפספס!* לא משנה איפה אתם נמצאים אפילו בבית הספר בשיעור צאו החוצה ותיראו את המחזה המדהים! שווה לצלם.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
ירח מלא הוא תופעה שגרתית, אולם היום נוכל לראות אותו בנקודה הכי קרובה לכדור הארץ מזה 68 שנים • מתי בדיוק זה יקרה? ובאיזה אופן הכי מומלץ לצפות בתופעה המרהיבה? • כל הפרטים
הכי קרוב אלינו ב-70 שנה האחרונות: היום צפוי להתרחש אירוע אסטרונומי נדיר במיוחד במסגרתו יופיע הירח "מרחק נגיעה" מכדור הארץ. הכינוי הרשמי של האירוע, דרך אגב, הוא 'סופר ירח'.

מה שמייחד את האירוע הפעם היא העובדה כי הוא מתרחש בדיוק באמצע החודש בו "הלבנה נראית במילואה".

"התופעה הייחודית מורכבת משילוב של שני תנאים: ירח במופע מלא, בנוסף לירח, שמסלולו האליפטי, מוצב בנקודה הקרובה ביותר ביחס אלינו, שנקראת הפריגאה", אומר עידו ברקת ממצפה הכוכבים 'ברקת'.

למרבה האכזבה, בישראל תגיע התופעה לשיא דווקא בשעות היום ולא בשעות החשכה, מה יעמעם מעט את עוצמתה. לפי ההערכות, בערך בשעה 15:55 תגיע התופעה לשיא, כאן בשמי ישראל.

ברקת ממליץ: "מי שיצלם את השמיים אולי יתפוס מטאור, כי צפוי להיות מפל מטאורים גדול ויפה". באשר לאופן הצפיה הוא אומר: "לא נרגיש בהבדל אם נביט עליו ללא עזרים מיוחדים, אולי בבוהק גדול יותר מבערב ממוצע.

חשוב להדגיש, כי למרות ששיא התופעה, כאמור, יהיה בשעות האור, גם בשעות החשכה אנחנו צפויים לירח מרהיב. אי לכך מומלץ לעקוב אחרי הלבנה ממש בשעה שהיא זורחת (סביבות 17:00).

"הדבר החשוב ביותר זה שהתופעה תאפשר לנו להעריך יותר את גרמי השמיים. הירח יהיה רחוק מאתנו בכ-356 אלף קילומטר…יהיו השפעות פיזיות על כדור הארץ, כמו הגאות והשפל שיתחזקו. מי שרוצה להגדיל את האפקט כדאי שיצפה בזריחת הירח, כי כשרואים אותו ביחס לבתים או עצים נוצרת אשליה אופטית", מדגיש ברקת.

כאמור, אצלנו בישראל, שיאה של התופעה יגיע בשעה 15:52 בצהריים. אמנם כבר מתחיל להחשיך אצלנו מוקדם – מה שיאפשר להנות מהירח בשעות הערב, אך לא נחזה בשיא בתנאים הטובים ביותר.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
גם אתמול הירח היה ממש גדול עם הילה גדולה מאוד מסביב

esw

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא הצלחתי לראות את הירח
מישהו צילם?

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
את הירח לא הצלחתי למצוא , אבל השמים היום בצבעים מרהיבי עין ....
צילמתי קצת באיחור , אבל זו התוצאה ...
(לא צלמת , ממצלמה רגילה)

קבצים מצורפים

• IMG_3464.JPG
    2.8 MB · צפיות: 8
  • IMG_3462.JPG
    2.6 MB · צפיות: 9

מוזיקאליש

משתמש רשום
ענק????
נו !שמענו כבר דברים יותר רצינים כמו זה שטראמפ תרם לבאיאן הרבה כסף והוא מהתורמים הכבדים של הישיבה
שזה בדיחה כי הוא תרם 1800דולר לפני 15שנה באיזה דינר שהיה בחו"ל
והוא ממש לא תורם כבד

דיצה

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אני צילמתי.
אעלה מאוחר יותר.
והופתעתי מהבוהק-נתוני הצילום שונו בעקבותי

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מוזיקאליש;2302987:
ענק????
נו !שמענו כבר דברים יותר רצינים כמו זה שטראמפ תרם לבאיאן הרבה כסף והוא מהתורמים הכבדים של הישיבה
שזה בדיחה כי הוא תרם 1800דולר לפני 15שנה באיזה דינר שהיה בחו"ל
והוא ממש לא תורם כבד

זו ממש לא בדיחה ...
כי אני שמעתי אתמול בתוכנית של מנחם טוקר ב'קול חי' הוא התקשר לראש מוסדות
של באיאן ושאל אותו האם זה נכון , והוא אמר שזה נכון מאוד ..

דונלד טראמפ

משתמש פעיל
נכתב ע"י פלאפונית;2302995:
זו ממש לא בדיחה ...

גם אני שמעתי שמדובר בסך הכל בכ-2000 דולר. בקצב הזה עוד מעט גם נשמע שהוא שולח את הנכד שלו ללמוד בישיבת באיאן...
בכל מקרה הירח הלך לאיבוד דרושים מתנדבים לחיפושים

מוזיקאליש

משתמש רשום
נכתב ע"י פלאפונית;2302995:
זו ממש לא בדיחה ...
אוקי הוא לא דיבר עם ראש המוסדות הוא דיבר עם חסיד באיאן שהוא גם סגן של הח"כ אייכלר
ולא אמרתי שזה לא נכון הסיפור אלא עשו את זה הרבה יותר ממה שזה הוא נתן לפני15 שנה 1800דולר באיזה דינר שהיה בחו"ל ומזה הוא לא ניהיה תורם כבד כמו שכולם עשו את זה

הלוואי שיחזור לתת ובסכומים יותר גבוהים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  46  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה