דיון יעוץ השקעות וסוכנות ביטוח האם צריך אותם?

יהודית מביתר

משתמש פעיל

ה. שלמה

משתמש מקצוען
האם הדברים נכונים?! אולי הוא כותב את הדברים מאינטרס אישי אולי הוא טועה בגלל שזה מה שנוח לו לחשוב? אם לא חשבתם את זה, תתחילו לתרגל חשיבה כזאת לא צריך להיות חשדניים אבל גם לא צריך להיות נאיבים ולקבל את הגרסה הנפוצה שאנשים דואגים לאינטרס של אחרים.
מילכדת אותי לגמרי..
ברור!
בטח הוא רוצה שנצטרף לקורס השקעות של @השקעות R הון ;)
תתפלא לשמוע הוא יכול להרוויח גם מקורסים שהוא מעביר בחינם, כמובן שההתרשמות שלי שמטרתו היא לתועלת הציבור, וגם עלות של הקורסים והשירות החינמי שלו מוערכים בלפחות 3,000 אצל תמיר מנדובסקי לדוגמה.
לגוף העניין זה באמת תלוי אופי, יש אנשים שבאופיים נוהגים לטפל בכל מה שצריכים באופן עצמאי, יגישו לבדם שומת מס ג"נ עבדכם הנאמן. ידביקו בעצמם בלטות רופפים בבתיהם, ויתקינו לבדם גופי תאורה חדשים שקנו, הרבה פעמים גם כשיש להם סוכן הם יעדיפו להתנהל לבדם מול חברות ההשקעות והביטוח.
יש אנשים שלא יכולים לנקוף אצבע, וגם את חשבונות החשמל יבקשו מהשכן לשלם..
לדעתי, למי שיש אוריינות פיננסית וביצע תכנון נכון של ההשקעה \ הביטוח \ הפנסיה, ויש לו די ידע בתחום המיסוי וכדו', עדיין שוה לו לשמוע ייעוץ מתאים (לא כל יועץ פנסיוני מבין במיסוי) מקביל, אך החשש מהאינטרסים כבר פחות מרתיע, הוא ידבר איתך שתי דקות ויבין שא"א 'למכור לך לוקשים'.
מנסיוני האישי (נסיון של מספר די מועט של סוכנויות אך עדיין כמות מסויימת של שתי הסוגים) לא ראיתי הבדל בין עצותיהם של סוכנים בחינם (כלומר שהתשלום לא מבוצע על ידך), לבין רעיהם שלוקחים תשלום.
לגבי שירות שוטף ו\ או במקרים ביטוחיים ו\ או בזמני מימוש השקעות, לא רואה סיבה שיהיה הבדל בין סוכנים חינמיים לבין סוכנים בתשלום.
לגבי יציאה לפרישה, גם לבעלי ידע פיננסי עשיר, יש למתכנני פנסיה הרבה מה לחדש ויש סיבה טובה לשלם על זה.

נערך לאחרונה ב:

דף גמרא

משתמש פעיל
תתפלא לשמוע הוא יכול להרוויח גם מקורסים שהוא מעביר בחינם, כמובן שההתרשמות שלי שמטרתו היא לתועלת הציבור
בהחלט גם אם כוונתו לתועלת הציבור מותר לו ואפי' ראוי שירויח על כך
אגב כבוגר של הקורס (מומלץ מאוד למי שעדיין לא עשה)
אני אגלה לך ש @השקעות R הון בעצמו לא מסתיר זאת והוא מסביר בבירור מה הרוח שיש לו מהקורס.
לא ראיתי הבדל בין עצותיהם של סוכנים בחינם, לבין רעיהם שלוקחים תשלום.
רק אתקן אותך שאין דבר כזה סוכנים בחינם
כולם לוקחים כסף
השאלה היא האם הם לוקחים את זה ממך
או שהם לוקחים מחברת הביטוח שהיא לוקחת את זה ממך.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
אגב כבוגר של הקורס (מומלץ מאוד למי שעדיין לא עשה)
אני אגלה לך ש @השקעות R הון בעצמו לא מסתיר זאת והוא מסביר בבירור מה הרוח שיש לו מהקורס.
מכיון שגם אני בוגר, אני יכול לחתום על מה שכתבת פה.
רק אתקן אותך שאין דבר כזה סוכנים בחינם
כולם לוקחים כסף
השאלה היא האם הם לוקחים את זה ממך
או שהם לוקחים מחברת הביטוח שהיא לוקחת את זה ממך.
איזה נס, הספקתי לערוך.

ד. מ.

משתמש פעיל
מעניין שכל אחד מדבר מנסיון רב
והמסקנות שלכם:
הפוכות לחלוטין!
מה לעשות שאף אחד מהם אינו רובוט AI שהצליח לסקור את כל המקרים ולעשות השוואה סטטיסטית האם ברוב המקרים נצרך שיהיה סוכן ביטוח או לא, אלא כל אחד מדבר מניסיון אישי שלו, מה שלכאורה אומר שאין בזה הכרעה מוחלטת ויתכן שסוכן ביטוח יהיה לתועלת ויתכן שלא, ולכן שתי האפשרויות אינם טעות והם לגיטימיות, וכמו בכל הנושאים האלה שלהתייעץ לא מביא תשובה חד משמעית מה נכון לעשות, אלא זה רק לוודא שלא עושים טעות של חוסר הבנה ופועלים בצורה הגיונית וטובה, ואף יועץ לא מתחייב שמה שהוא אומר יתברר בהמשך בוודאות כדבר שיצא הכי רווחי לעשות, וברור שגם יועצים אמינים לחלוטין כל אחד יש לו את הנטייה שלו במה להשקיע ומה נראה לו יותר נכון לעשות.

נעמי20

משתמש פעיל
נכון מאוד!
סיבה נוספת היא שכל (או חלק) יועץ השקעות בטוח שהוא זה שישיג את התשואה הגבוהה ולכן לא ממליץ על השקעה פסיבית.

אגב אנחנו נמצאים בביטוח ישיר לרכב שזה אכן בלי סוכנים ואנחנו מרוצים מאוד.
שירות מעולה, נציגים שתמיד עוזרים, כמו בכל שירות אחר, אתר נח וידידותי. בשביל מה צריך סוכנים?
דווקא בביטוח רכב, מנסיון, עדיף עם סוכן - יש סוכנים שמצליחים לתת מחירים זולים משמעותית ממה שאפשר לקבל לבד.
סליחה עם אני אגרום להסמקה נוספת.
אבל מניסיון אישי שלנו + 5 משפחות לפחות ששלחנו ל @מקצועי בלבד ,
היא מספר 1 בהכל, ניסיון, הבנה של הצרכים, והכי חשוב זה האמינות שלה.
ג’’א מצטרפים בחום להמלצות

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  4  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה