ילד עם צרכים מיוחדים

Yafittz

משתמש רשום
אני ובעלי צריכים להפסיד יום עבודה בשביל בדיקה שבננו צריך לעבור אחת לחצי שנה/ שנה
האם ידוע לכם האם בשל היותו ילד עם צרכים מיוחדים יש איזו שהיא זכות של תשלום על יום זה מצד העבודה/ביטוח לאומי?

פרייליך רו"ח

משתמש רשום
כן, המעביד צריך לשלם על ההיעדרות החל מהיום הראשון, ואף על חלק מיום העבודה.

הנ"ל מופיע בחוק דמי מחלה (היעדרות בשל מחלת ילד), התשנ"ג-1993, סעיף 1ב. (א1) (1)
ומצו"ב. צפה בקובץ המצורף 182135

בנוסף, להשלמת התהליך, יש למלא הצהרה כפי שמופיעה בתקנות דמי מחלה (היעדרות בשל מחלת ילד), התשנ"ד - 1993

חשוב לבדוק זכאות לנקודות זכות נוספות בגין הילד

קבצים מצורפים

• חוק דמי מחלה (היעדרות בשל מחלת ילד).doc
    KB 140.5 · צפיות: 10

Yafittz

משתמש רשום
ראשית תודה רבה על התשובה
ובנוסף , האם הבנתי נכון -וזכאי לקבל תשלום על יום זה רק אחד ההורים ולא שניהם? ורק מי שיש לו ותק של שנה בעבודה?

adr חשבונאו

משתמש רשום
נכתב ע"י פרייליך רו"ח;1172400:

לדעתי, שניכם זכאים לקבל את ההטבה עד 18 ימים בשנה, רק על ה 18 ימים נוספים יש התנאה שהבן זוג השני עובד.
לגבי ותק שנה אכן יש צורך בזה.

שוב כדאי לבדוק את עניין נקודות הזיכוי (שני נקודות זיכוי)
בברכה

Yafittz

משתמש רשום
נקודות הזיכוי הם למי שמשלם למס הכנסה מהמשכורת/ מהעסק העצמאי?

Yafittz

משתמש רשום
שאלה נוספת בבקשה:
האם הבנתי נכון וזה בסדר שבעלי ואני נוכל שנינו להעדר מהעבודה לצורך הבדיקה של הילד ורק אני אוציא ע"כ חופשת מחלה ? (עפ"י ההצהרה השניה -המופיעה בכתובת שהופניתי לעיל -שעלי למלא ולהגיש למעביד)
והאם הגיוני שהמעביד צריך לספוג את זה שיש לי ילד עם צרכים מיוחדים ולשלם על יום המחלה , האם זה לא יגרום למעבידים להעדיף לא להעסיק הורים בעלי ילדים עם צרכים מיוחדים... הם צריכים לספוג יותר הוצאות....?

מוסיקה

משתמש פעיל
צילום מקצועי
האם הילד מעל גיל 3?
האם עבר ועדת השמה וזכאי לחינו"מ?

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י Yafittz;1197465:
והאם הגיוני שהמעביד צריך לספוג את זה שיש לי ילד עם צרכים מיוחדים ולשלם על יום המחלה , האם זה לא יגרום למעבידים להעדיף לא להעסיק הורים בעלי ילדים עם צרכים מיוחדים... הם צריכים לספוג יותר הוצאות....?

יש מצב.
הם גם יעדיפו לא להעסיק רווקות שהולכות בערבים לפגישות ומגיעות בימים מסובבות,
ואימהות שיוצאות לחופשות לידה,
והורים שלילדים שלהם יש דלקות אזניים חוזרות כל שבועיים בחורף,
ונשים שיש להן אימא מבוגרת שכל שבועיים קורה לה משהו אחר,
ונשים בטיפולי פוריות,
ואנשים שיש להם מונו,
וחולי פסוריאזיס,
וחולי קרוהן קוליטיס,
ומישהו שבמשפחה הקרובה שלו ה"י יש חולה סרטן,
ומישהו שחלה בסרטן בעצמו,
ו----

בקיצור, שיעסיקו רובוטים.

Yafittz

משתמש רשום
נכתב ע"י גלבוע;1197596:
יש מצב.
הם גם יעדיפו לא להעסיק רווקות שהולכות בערבים לפגישות ומגיעות בימים מסובבות,
ואימהות שיוצאות לחופשות לידה,
והורים שלילדים שלהם יש דלקות אזניים חוזרות כל שבועיים בחורף,
ונשים שיש להן אימא מבוגרת שכל שבועיים קורה לה משהו אחר,
ונשים בטיפולי פוריות,
ואנשים שיש להם מונו,
וחולי פסוריאזיס,
וחולי קרוהן קוליטיס,
ומישהו שבמשפחה הקרובה שלו ה"י יש חולה סרטן,
ומישהו שחלה בסרטן בעצמו,
ו----

בקיצור, שיעסיקו רובוטים.
כן, הילד מעל גיל 3 עבר ועדת השמה ומוכר בביטוח לאומי
לגבי המעסיקים, אפשר להבין... גם ככה קשה לספוג את ימי המחלה של העובדים, גם לשלם להם וגם לשלם למחליפים (לכולם קשה להפסיד כסף) ועכשיו גם להודיע שיש זכאות לתשלום מהיום הראשון.........
ונכון , כל הרשימה לעיל "קצת הרגיעה" אותי , יכולות להיות סיבות נוספות רבות להעדרות העובדים .

ואשמח אם מישהו יוכל לענות לי על השאלה הראשונה בהודעה הקודמת, תודה לכל המגיבים

מוסיקה

משתמש פעיל
צילום מקצועי
ילד שעבר ועדת השמה, את זכאית גם במס הכנסה להחזרים, האם מימשתם?
לגבי העדפות מקום העבודה-חבל להתפלמס על זה, כי זה נראה אחד התחומים העקומים שרק משיח צדקנו יוכל לתקן/ליישר, לצערי... מכירה הרבה מקרים.
ממליצה לך להתמקד נטו באישור ההיעדרות וההחזרים, ולדרוש מהמעסיק "בתקיפות אדיבה".

Yafittz

משתמש רשום
לא היה לי ולבעלי צורך לממש זאת,כיוון שאין לנו הורדות של מס הכנסה במשכורות ובעסק

פרייליך רו"ח

משתמש רשום
נכתב ע"י adr חשבונאו;1173010:
לדעתי, שניכם זכאים לקבל את ההטבה עד 18 ימים בשנה, רק על ה 18 ימים נוספים יש התנאה שהבן זוג השני עובד.
התשובה לשאלתך הראשונה, היא כפי שאדר חשבונאות כתב.

גם את וגם בעלך זכאים ל18 ימי מחלה בשנה בשל הילד.
ניתן לנצל את אותם 18 ימים במקביל, ז"א שניכם יכולים ללכת עם הילד, וכל אחד מכם יקבל מהמעסיק את משכורתו עבור יום המחלה שהוא ניצל.

אם רק אחד משניכם ילך/ישהה עם הילד, אותו אחד מבני הזוג, יקבל עוד 18 ימי מחלה, בסה"כ 36 ימי מחלה.

לגבי נקודות הזכות, גם אם היום אתם לא מגיעים לסף המס. כדאי לזכור, שזה יכול לבוא לידי שימוש, אם תמכרו דירה ותהיו חייבים במס שבח. ואז זה יוכל לחסוך לכם הרבה כסף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  30  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה