ילד בן כמעט 3

יונה כהן

משתמש רשום
הבו עצה ותושיה ילד שלא נוגע בפרות וירקות בשום צורה מרוסק או חי
אני מאוד מודאגת,יש עצה?

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מה הוא כן אוהב לאכול?

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
יש כמה עצות:

פרות - להכין מיצים, שייקים וגלידות ביתיות מפרות, להקפיא ענבים ולהגיש לו ענב על מקל כמו סוכריה, כנ"ל עם עיגולי אבטיח ומלון בלי להקפיא (הוא עדיין קטן, אז אולי עדיף לחצות את העיגולים).

ירקות - אם יש מאכל שהוא אוהב המכיל רכיבים קצוצים (כמו קציצות, פלאפל), אפשר להוסיף ירק עם טעם לא דומיננטי קצוץ דק בכמות קטנה, ולהגדיל עם הזמן את כמות הירקות כדי שיתרגל לטעם.

לאכול ארוחות משפחתיות בהם בני המשפחה האחרים אוכלים ירקות, להגיש את הירקות בצורות שונות מוכרות (כמו פרצוף אוכל דבר אחר), לא להתייאש וכל פעם להציע מחדש לנסות.

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
יש הרבה ילדים כאלו

תנסו להכניס או מרקים או מיצים טעימים

אם לא אז לא
לא נורא

יגדל
חח

מ054

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
גם אני לא אוכלת פירות וירקות (מרק ירקות כן אוכלת) ולא קורה לי כלום. אני בריאה ושלימה ב"ה

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ויש גם מבוגרים כאלו :(

יעל ברג

משתמש מקצוען
אם הוא היה טיפה יותר גדול הייתי אומרת לך לתת לו להכין לעצמו את ה'פירקות' (רק אצלינו קוראים לזה פירקות?). אני מאמינה שזה היה עוזר. בינתיים את יכולה לתת לו לבד ו'רק' 'לעזור' לו 'קצת' לחתוך תפוח לפלחים קטנים או הכי טוב- לחתוך ענבים. את זה הוא יכול לעשות לגמרי לבד עם סכין חד פעמי, שיחתוך ויכין 'סלט ענבים' לכל המשפחה. מן הסתם כשזה יהיה ממעשה ידיו - הוא יהנה לאכול בפרט אם הוא יקבל הרבה מחמאות על הכישרון המופלא שהוא מפגין...

גאונה

משתמש מקצוען
אחי (23)
עד גיל 10 אכל רק לחם עם שוקולד
אבל היום הוא אוכל הכל
אז אין מה לדאוג.

אסתי3311

משתמש סופר מקצוען
ומה אתם אומרים על ילד בן שלוש שלא נוגע כלל בעוף ומוצריו וכן בדגים?
האם יש חשש מחסר תזונתי שיש צורך להשלימו בכדורי ויטמינים?

אספרה

כל מה שצריך כדי שמילים שהשמעתם יגיעו אל הדף
מנוי פרימיום
נכתב ע"י חייקי;1759193:
ומה אתם אומרים על ילד בן שלוש שלא נוגע כלל בעוף ומוצריו וכן בדגים?
האם יש חשש מחסר תזונתי שיש צורך להשלימו בכדורי ויטמינים?

שיאכל קטניות.
זה חלבונים הרבה יותר בריאים.

בטטה 1

משתמש רשום
לגבי פירות וירקות - כדאי לתת ויטמינים, לפחות בנתיים עד שזה יעבור יום אחד...

יצירתית

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מה שבטוח לחץ ונסיונות שיכנוע בטח לא עוזרים אלא מרחיקים יותר.
יש לי אחת שלא אוכלת דגים ובשר כי מגעיל אותה ששחטו אותם...
אחרת שלא נוגעת בלחם (אנטי-פת)
שלישית שלא שותה כלום חוץ מחלב קר
והרביעית עוד לא המציאה את השיגעון...
אין הרבה מה לעשות...לפעמים זה עובר עם הגיל

מעניין.
בדקתם האם יש לילד אלרגיה אמיתית לפירות וירקות המצויים?

בכל אופן זה חיוני מאוד להתפתחות של הילד והדבר עלול להוביל להשלכות לא טובות בגיל המבוגר.

צרו עימי קשר לבדיקת אלרגיות או סתם לקבלת עצה טובה ללא תשלום.

אשמח לעזור לכם.

רחלי- עיצוב פנים

דלת לחלום שלכם.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני כילדה לא אכלתי שום דבר שהריח מעט בריאות. (פירות וירקות, בשר דגים, קטניות כלום!!!)
ואמא שלי אחת לחודשיים בערך ערכה לי בדיקות דם לבדוק מה חסר. לשמחתי, לא היה חסר דבר :p
מנסיון, זה עובר... אבל לגמרי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה