דיון ילדה בכיתה רגישה לגלוטן- איך הייתן נוהגות?

bnoya

משתמש מקצוען
האם הקומות בנויות מעוגת טורט בסיסית, זה מה שהתכוונתי לשאול.
כי אם כן , עוגת טורט בסיסית יכולה להיות ללא גלוטן.
ואז ממילא אין בעיה עם בצק הסוכר והקצפת.
כל העוגה היפה וההדורה יכולה להיות לל"גית למהדרין.
ושוב אני מבינה באפייה ביתי לא מהודרת :) אז שואלת מתוך מגבלות ההבנה שלי בתחום.
אכן היא עשויה מטורט, אבל הטורט של העוגות האלו הוא בד"כ יבש ולא מתפורר כדי שיהיה ניתן להגיע לעיטוף טוב.
ספציפית עשיתי עכשיו את העוגה עם קמח שהאמא שלחה לי (אין לי מושג איזה קמח זה, שמה לי בקופסא את הכמות שביקשתי) והעוגה יצאה לי רטובה יותר מהרגיל כך שקשה לבצע עיטוף נורמלי. שלחתי אותה בינתיים למקפיא להקפאה חזקה, נקווה שזה יעזור.
מאמינה שיש קצת שינוי בקמחים האלו ולכן זה מצריך קצת יותר ידע כדי להגיע לתוצאה הרצויה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מאמינה שיש קצת שינוי בקמחים האלו ולכן זה מצריך קצת יותר ידע כדי להגיע לתוצאה הרצויה.
כמעט אין לי ניסיון עם לל"ג, אבל זה נשמע הגיוני.
בבר מצווה של הבן שלי הכנתי שתי עוגות לל"ג (שכבות, אבל על בסיס מתכוני פסח שהיכרתי וידעתי לעבוד איתם), בשביל אורח אחד בעזרת גברים ואורחת אחת בעזרת נשים... את לא יכולה לדמיין כמה זה ריגש אותם.

הילה לי

משתמש פעיל
אם היומולדת באה עם תוכנית אפשר לנצל את העניין
שמעתי שיש כאלו שבמקום להביא עוגה מוכנה לכיתה עושים סדנא בבית ספר (את מביאה בסיסי עוגה מוכנים - כמו עוגה אישית) ועוד כל מיני קישוטים (סוכריות ג'לי , נצנצים לקישוט וכדו') וכל ילדה מקשטת את העוגה שלה.
במקרה כזה תוכלי מראש להכין לאותה ילדה את העוגה שלה ללא גלוטן וגם תרוויחי תוכנית על הדרך....:)

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אם היומולדת באה עם תוכנית אפשר לנצל את העניין
שמעתי שיש כאלו שבמקום להביא עוגה מוכנה לכיתה עושים סדנא בבית ספר (את מביאה בסיסי עוגה מוכנים - כמו עוגה אישית) ועוד כל מיני קישוטים (סוכריות ג'לי , נצנצים לקישוט וכדו') וכל ילדה מקשטת את העוגה שלה.
במקרה כזה תוכלי מראש להכין לאותה ילדה את העוגה שלה ללא גלוטן וגם תרוויחי תוכנית על הדרך....:)
זה בעיה רצינית לצליאקים, כמעט בלתי אפשרי לשמור על הפרדה בחומרים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
יש היום כל כך הרבה מתכונים לעוגות מקמח תפוחי אדמה או פירה, זה נראה ממש כמו טורט אמיתי!
ולפעמים זה גם הרבה יותר טעים...
השאלה להבנתי לא רק איך נראה אלא איך המרקם, איך עובדים עם זה, וכולי. תראי מה כתבה לעיל @bnoya על מידת היובש של העוגה ועל העיטוף שלה.

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
אשמח לעזרה בעניין..
הבת שלי מתנדבת סדרתית לעוגות לכל מסיבה אפשרית. היא נהנית ואותי זה משמח לעשות לה עוגה מעוצבת מושקעת (עוגות קרם, בצק סוכר וכל הבלאגן הזה היפה הזה)
יש לה בכיתה ילדה רגישה לגלוטן ואנחנו בכל פעם נכנסות לדיון- האם להכין עוגה לכל הכיתה ולהכין עוד משהו בצד לילדה או שעדיף להביא משהו ללא גלוטן פחות יפה אבל שיגרום לה להרגיש כמו כולן ולא חריגה?
אני נוטה לאופציה של לתת לה את ההרגשה שהיא לא חריגה, לבת שלי קשה עם העניין כי היא רוצה להשוויץ בעוגות שלי (בכל אופן ילדה קטנה בת 8)
היום התחיל דיון נוסף בעניין, הבת שלי הודיעה למורה שאמא שלה תביא עוגת קומות מעוצבת ומבחינת הבת שלי זה החלום... אבל פתאום התעורר שוב העניין וכשאמרתי לה שנעשה עוגה מתאימה לכולן היא לקחה את העניין קשה...
מה אומרות? איך מתנהגים במקרים כאלו? מה עדיף? טובת הבת שלי או טובת הבת הרגישה ועל הדרך חינוך לבת שלי?
אשמח לשמוע​
לבקש מהאמא של הילדה הרגישה לגלוטן מתכון ולהכין עוגה שמתאימה לכולן וגם לאותה ילדה.
לבדוק איתה באלו מצרכים ניתן להשתמש..
אפשרי שתצא יפה ומעוצבת.
רחמנות על הילדה שמקבלת עוגה אישית שונה מכלל בנות הכיתה.

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען

לבקש מהאמא של הילדה הרגישה לגלוטן מתכון ולהכין עוגה שמתאימה לכולן וגם לאותה ילדה.
אפשרי שתצא יפה ומעוצבת.

בנוסף ידוע לי שמוכרים תערובת מוכנה לעוגה שניתן להשתמש ויוצאת עוגה מצוינת.
מקווה שזה קיים גם בכשרות מהודרת.​

bnoya

משתמש מקצוען
אפשרי שתצא יפה ומעוצבת.
יש לי מס' עוגות שלא מכילות גלוטן ואני בד"כ מכינה אותן כאופציה מחליפה לעוגה
הבעיה התעוררה עכשיו שהבת שלי כבר הודיעה בכיתה שהיא מביאה עוגת זילוף רצינית והתאכזבה קשות מהעניין כשהצעתי לה להכין עוגה אחרת שלא מכילה גלוטן.
פשוט חיפשתי את הפתרון בין הרצונות והחלומות של הילדה שלי לבין הילדה הצליאקית שלא אמורה להרגיש שונה

bnoya

משתמש מקצוען
יש בB&D תערובת מוכנה לעוגה ללא גלוטן בכמה טעמים. מסיון זה יוצא מעולה! טעים, תפוח ויציב!
(בסוף כווולם רצו דווקא מהעוגה הזו;))
איפה מוכרים את התערובת הזו?? (קיבלתי בשעה 4 התרעה שאני צריכה להכין עוגה למחר... שתהיה בריאה..)

נ.ח

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איפה מוכרים את התערובת הזו?? (קיבלתי בשעה 4 התרעה שאני צריכה להכין עוגה למחר... שתהיה בריאה..)
logo.png

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אין לי מושג איזה קמח האמא הביאה לך...
אבל הקמחים האיכותיים(מולינו , וכרגיל ויש אומרים גם תמי)
מביא תוצאות זהות , לקמח הרגיל- שאפיה של עוגות פשוטות....
(יש לי שכנה שגם בכיתה של ביתה , יש 2 ילדות צליאקיות, והיא ביקשה ממני מס פעמיםקמח ללא גלוטן, וגם היא שממש לא מבינה באפיה ועוד יותר באפיה ללא גלוטן, אמרה שיצא אחד על אחד אותו הדבר...)

בכל מקרה, גם אם הביאו לך קמח פשוט, וגם אם מכל סיבה אחרת העוגה הצליחה פחות..
תדעי שאת וביתך, קיימתם: "ואהבת לרעך כמוך" בהידור....!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  8  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה