טיפים לשיווק עצמי לשכירים - הכניסה לבוסים אסורה!

אביה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י Shia;630310:
אני חייב לציין שהבוס שלך נשמע על הכיפק.
הוא מחפש אולי עובדים נוספים?

ההפך
עם בוס הוגן ומוסרי, לא צריך את כל זה

בכל זאת נהניתי מהטיפים, יש בהם הרבה חכמה

חוץ מ-7, יש דרכים לא להאשים ישירות, אבל לגלגל את האשמה על עצמך, לא תמיד אפקיטיבי.

לאה בלוי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
נכתב ע"י אביה;630718:
ההפך
עם בוס הוגן ומוסרי, לא צריך את כל זה

בכל זאת נהניתי מהטיפים, יש בהם הרבה חכמה

חוץ מ-7, יש דרכים לא להאשים ישירות, אבל לגלגל את האשמה על עצמך, לא תמיד אפקיטיבי.

גם עם בוס הוגן ומוסרי צריך את זה. כמה שהבוס יהיה מושלם - הוא לא נביא ולא בן נביא. יש לו את הדרכים שלו למדוד הצלחות, אבל הוא לא יכול למדוד מאמץ בלי שתספרי לו.
כל מה שכתבתי כאן זה שיווק, איך לשווק את עצמך, לא איך לשקר ולא איך להתחנף. זה שיווק, וזה דבר שנצרך בכל סביבה תחרותית.

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הכל נכון.
אבל מה לעשות שיש כאלו שהפשע הגדול שלהם שהם יודעים רק לעבוד, וזהו!
ולא מכל מטלה שגמרו יושבים חצי שעה ומספרים מה עשו ואיך... אלא עוברים לדבר הבא.
ולא שומעים אותם או נתקלים בהם כי הם באמצע עבודה....

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
נכתב ע"י ggg;630810:
הכל נכון.
אבל מה לעשות שיש כאלו שהפשע הגדול שלהם שהם יודעים רק לעבוד, וזהו!
ולא מכל מטלה שגמרו יושבים חצי שעה ומספרים מה עשו ואיך... אלא עוברים לדבר הבא.
ולא שומעים אותם או נתקלים בהם כי הם באמצע עבודה....

אנחנו נמצאים בעולם השקר, ולכן מי שמתנהג כמו שכתבתם, ולא עושה רוח מכל עבודה שהוא עושה, נראה כאילו הוא לא עובד.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י miller;630817:
אנחנו נמצאים בעולם השקר, ולכן מי שמתנהג כמו שכתבתם, ולא עושה רוח מכל עבודה שהוא עושה, נראה כאילו הוא לא עובד.

זה לא ממש עניין של "שקר" אלא תקשורת פתוחה.
זה יותר עניין שלבוס אין ממש דרך למדוד מאמץ, או לדעת שלקח בוקר שלם להגיע להסדר המצויין ההוא עם הלקוח המסויים.
הוא לא נביא, הוא עסוק בשלו ויש לו מליון דברים על הראש, איך הוא ידע אם לא יודיעו לו?

צ'וק (הנה לך שם חיבה שהמצאתי במקום לשבור שיניים ומקלדת) - אני מצדיעה, את בסדר את :)

yaeli

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בהמשך ל'מדריך' החשוב הזה, יש לי עוד שתי עצות מנסיון אישי...

האחת - אין צורך לערב את הבוס במידה מוגזמת בכל התהליכים. אבל כן צריך לתת לו את ההרגשה שדברים מבוצעים ומתקדמים גם בלי עזרתו, ביוזמתנו, וללא דיווח מצידנו.
עושים את זה בדרך פשוטה ולא מטרידה: בהתכתבויות מצרפים אותו כעותק לנמען במייל, או שולחים לו מייל קטן עם עדכון. זה יוצר תחושה של אחריות ושיש על מי לסמוך.

השניה - פגישה שבועית עם הבוס. בפעם הראשונה, כשהבוס שלי הודיע לי שבכל שבוע תתקיים בינינו פגישה להערכת מצב, קיבלתי פיק ברכיים. אבל בדיעבד, אין דבר יותר חכם מחצי שעה שבועית, שבה שנינו יושבים פנים אל פנים, עוברים על הסיכום מהשבוע הקודם, בודקים מה התבצע ומה יתבצע בדחיפות גבוהה יותר ומתכננים את השבוע הקרוב.
אין כמו לסמן V מול העיניים של הבוס על מטלות שבוצעו. בנוסף, לפעמים גם הוא צריך לראות שחור על גבי נייר עד כמה רשימת המטלות ארוכה ולתת בעצמו את סדר העדיפות.

שיין

משתמש מקצוען
מענין לענין

מאמר מצוין לעיונכם בעניני עובד עבודה ומעביד....
הרבה טיפים שימושיים ותועלתיים
הופיע ב'הבית שלנו'

קבצים מצורפים

• DOC439.PDF
    1.5 MB · צפיות: 23

שיין

משתמש מקצוען
להקל על הקריאה

.................

קבצים מצורפים

• מחקר2.jpg
    2.8 MB · צפיות: 15
  • מחקר.jpg
    2.6 MB · צפיות: 12

דניאל נ

משתמש מקצוען
העצות מעולות
אבל ממה שאני מכיר : או שיש לך את זה או שלא
לא חסר אנשים שמיישמים את מה שנאמר כאן ודומים לפיל בחנות חרסינה

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
אבל יש גם כאלה שרק חסרה להם קצת מודעות
ויכולים לעשות לעצמם קצת יותר יחסי ציבור אם רק ישימו לב יותר.
תודה רבה על העלאת הדברים החשובים!

rach

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
D I G I T A L
מנסיוני:

א.הכל טוב ויפה אבל אם אין התאמה בין הכישורים לאופי העבודה, אם אין לך את זה זה לא יעבוד, לא יעזור כל מסע יחצנות, רוח וצילצולים, אולי לתקופה מוגבלת עד שהבוס יקלוט שבתכלס אין תוצאות וזה לא עובד.

ב.במידה והכישורים קיימים, אל תהססו, בטחון במה שאתם עושים, תהיו בטוחים בעבודה שלכם שהיא מצוינת, באופן אוטומטי זה ישודר לבוס שהעבודה נעשית, וכמו שצריך.

אביה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ckuh;630795:
גם עם בוס הוגן ומוסרי צריך את זה. כמה שהבוס יהיה מושלם - הוא לא נביא ולא בן נביא. יש לו את הדרכים שלו למדוד הצלחות, אבל הוא לא יכול למדוד מאמץ בלי שתספרי לו.
כל מה שכתבתי כאן זה שיווק, איך לשווק את עצמך, לא איך לשקר ולא איך להתחנף. זה שיווק, וזה דבר שנצרך בכל סביבה תחרותית.

סליחה, לא הגדרתי מדויק
למה שאת קוראת שיווק עצמי- אני קוראת בניית אמון.
וכשיש כבר אמון, יש בכל זה פחות צורך.

גפ"ן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מאד הייתי רוצה שמישהו יכתוב גם כמה עצות מועילות לבוסים (אלו שלא חושבים שקורס מנהלים מיועד בשבילם). מדובר על בוסים מסוג שככל שתתן להם יותר עם או בלי רוח וצלצולים וככל שהם יראו שאתה יותר שווה ומקדם להם את העסק הם יעריכו אותך פחות ויזלזלו בך יותר. זה נותן להם עוצמה ובטחון שלפני ואחרי הכל הם הבוס!!!

יש לי הרבה מה להרחיב, אבל הבוס שלי נוהג מידי פעם להתנייס פה, אז מוטב שאשתוק.

chayasl

משתמש סופר מקצוען
9. העדפת תדמית על פני מכירה מוגברת זמנית. יהיה מי שיחלוק עלי, אבל מותר לכם. הרבה פעמים יש אפשרות להרוויח כמה שקלים נוספים משעות נוספות, מפרוייקטים מיוחדים, מעבודה תחת לחץ. הניסיון שלי הראה שעדיף לוותר מראש על רווח, אם הוא לא גדול מאוד - כמובן, כדי לזכות לתדמית טובה יותר. ערכו של כל עובד יורד ברגע שהוא מתחיל להתחשבן, ברגע שהוא עובד מסור - הערך עולה. לא כל סכום שווה את הפגיעה הזו. בניית תדמית לטווח ארוך מתורגמת לכסף ממשי ברגע של העלאה במשכורת (זה מגיע, אל תדאגו), בזמן קיצוצים העובד המוערך יותר נשאר, ברגע של קידום - מחפשים את מי שמוכן להשקיע. מי שהדיבור שלו רק על כסף אולי מרוויח את פרוטותיו, אבל לטווח הארוך יותר הוא מפסיד.

אולי כן ואולי לא...
אצלנו במשרד, המתמסרות (ה"פרייאריות") מקבלות את השכר הנמוך ועושות את כל העבודה.
לע"ז, אלה שיודעות לסנן את הבוס, ולא לעשות משהו שהוא מילימטר מהתפקיד שלהן, מקבלות שכר גבוה יותר, והתפקיד שלהן הוא בגודל בוטן.. :)

ינאי12

משתמש חדש
בסוף כולם אנשים! כתבה יפה .

הכתב מוישה גוטמן הביא ראיון עם הרב אהרן פרידמן לאחרונה בנושא יחסי עובד מעביד והתופינים.
ביקשתי ממנו לאחרונה שישלח אלי את הכתבה, נהנתי ממנה והמלצתי לאחרים, אני חושב שגם כאן זה יכול להועיל.
בהצלחה לכולם.

קבצים מצורפים

• בסופו של דבר כולם אנשים - מאת משה גוטמן.pdf
    KB 77.9 · צפיות: 25

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
רואים רק את סימני הפיסוק.

צילה

משתמש רשום
האינטרס של הבוס

למדתי קורס בנושא : השתלבות במעגל העבודה הישראלי. למדנו ששכיר צריך תמיד לדאוג
לאינטרס של המעביד. אני עושה כן ומתאמצת מעבר לנדרש ממני.
אך חייבת לצין שהבוסים שלי אינם דואגים לאינטרס של הביזנס שלהם! לא נמצאים כמעט בחנות, לא משקיעים מספיק בסחורה ובשימור לקוחות! וכל הזמן רק שואלים למה אין קופה מספיק גדולה.

א

איצה מאייר

אורח
קודם כל תודה רבה על כתיבת הטיפים.
אמר לי פעם בוס(לא שלי)
'לא כל בן אדם הוא בוס,ולא כל בוס הוא בן אדם'
כמובן שכל טיפ שנכתב הוא נכון,
אבל לא אצל כל אחד,
יש בוס שלדוגמא יעדיף עובד שעושה מה שאומרים לו,
לא מצלצל ולא משבח אחרים וכמובן שלא את עצמו.
פשוט עושה את העבודה בצורה הטובה ביותר.
קיבל עבודה גמר החזיר ועבר הלאה....
ועוד דבר קטן שאני לא יודע בוודאות אבל ליבי נוטה לומר כך.
כמו שמוצר טוב שבלי הרבה צלצולים יודעים שהוא טוב לא צריך לפרסם עד כמה הוא טוב,
כך גם עובד אם הוא באמת טוב הוא לא צריך לצלצל כמה הוא טוב,
וכשבוס משאיר אותך מחוץ לדלת ובמקום לבקש יפה סליחה אומר משפט חצוף כמו חבל על השעות שלך,
וכו' וכו'
הוא כלל לא מעריך את השעות,
אלא שכואב לו הלב על הכסף שבסוף חודש הוא יצתרך לשלם,
וכמובן שלא עובדים מאחורי דלת סגורה,

גילה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
העצות מאד טובות ונכונות, כאשר אתה עובד טוב ומסור באמת, וגם הבוס מבין ענין.
(אם הבוס "מסמן" אנשים או לא קשוב לאמת הזאת, זה לא יעזור.) אבל אם העובד לא עושה כלום אלא רק רוח, וראיתי עושים את זה, וזה היה נורא, למה לתת לו טיפים להתקדם עוד? בד"כ זה על חשבון אחרים, שכן עובדים, רק שאין להם את הביטחון לשווק את עצמם.
לכן הייתי קוראת לזה התנהלות נכונה בעבודה, הרמת הביטחון, תקשורת נכונה, ולא שיווק עצמי.

ביקי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ועוד טיפ חשוב:
לזכור תמיד מי הבוס האמיתי שהוא גם הבוס של הבוס שלנו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה