מידע שימושי חתונות ה-100

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ומה רע?
אם בציבור שלנו על אחד מחתן באזור ה6 ילדים, זה חסכון שנע בין 72,000-120,000 לצד אחד.
אני לא חושבת שזה סכום שאפשר לזלזל בו.
זה סכום עצום ויפה,
ואני בכלל לא רוצה לזלזל בסכום כזה.

אבל להפוך את הסכום הזה כ'אוצר שנמצא מתחת לגשר' זו סיכלות.

זה לא אוצר, וזה לא נמצא מתחת לגשר...

אבי. י.

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה תורנית
זה לא אוצר מתחת לגשר? - למה אתם מוכנים לחלק כזה סכום ככה ברגל?... אפילו בפריסת תשלומים נוחה של כמה שקלים ליום - או לחודש?

פרפר סגול

משתמש מקצוען
אבל להפוך את הסכום הזה כ'אוצר 'נמצא מתחת לגשר' זו סיכלות.

אם כבר זה האוצר ששוכב בבנק /בגמ"ח וממתין שההורים ילוו אותו;)
ומעבר לכך, כשהרמה יורדת היא יורדת אט אט אבל בטוח.
כי אם הארוע קטן ואין את מי להרשים ודאי שיהיו דברים שישתנו במהירות

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה לא אוצר מתחת לגשר? - למה אתם מוכנים לחלק כזה סכום ככה ברגל?... אפילו בפריסת תשלומים נוחה של כמה שקלים ליום - או לחודש?
זה לא אוצר,
כי לחתן ילד עולה באזור ה100K לפחות, לפני דיור...
וזה לא מתחת לגשר, כי לא כ"כ פשוט ליישם את החיסכון הזה.

ואם אתה רוצה פריסת תשלומים נוחה,
בבקשה.
150 ש"ח בחודש, 20 שנה, בהשקעת חיסכון של 8% תשואה, תניב לך סכום דומה.

מה לדעתך קל יותר,
לשנות את כל הנורמה של החתונות, או לחסוך 150 ש"ח בחודש?

(כמובן שלדעתי צריך לעשות גם וגם)

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ומעבר לכך, כשהרמה יורדת היא יורדת אט אט אבל בטוח.
כי אם הארוע קטן ואין את מי להרשים ודאי שיהיו דברים שישתנו במהירות
כאן בדיוק מונח הדמיון...
אין לי בעיה שתדמיינו את זה,
בכיף :)

אבל תזכרו מי אמרה לכם שזה דמיון...

מכל אלף המוזמנים לחתונה היום, כמה יודעים איזה צלם לקחו?!
נראה לי שאילו בדיוק האנשים שישתתפו בחתונה המצומצמת, אז מה בדיוק יגרום למישהו לקחת צלם זול יותר?!

אבי. י.

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה תורנית
מה לדעתך קל יותר,
לשנות את כל הנורמה של החתונות, או לחסוך 150 ש"ח בחודש?
מה לדעתי קל יותר זה או זה... לא ברור כי אנחנו לא מתחתנים ילדים כרגע, זה לא על הפרק... ולגבי חיסכון של 150 ש"ח בחודש... נראה לי שכל החיים יש הוצאות כמו של חתונות ילדים, אם זה על דירה להון עצמי או למשכנתא, לשיפוץ, לרהיטים וכדו'... אז נראה לי שלשנות את הנורמה ולהוריד את המחיר יותר קל מאשר לחסוך 150 ש"ח לחודש, ואגב, לא לשכוח שחיסכון של 150 ש"ח בחודש כפול 6 ילדים למשפחה ממוצאת זה כבר 'חתיכת' הוצאה חודשית, ואנשים שלא גומרים את החודש כעת - איך הם יחתנו ילדים, מתפללים לה' שירחמו עליהם (ואולי יורידו את הנורמה של החתונות...).

דעת

משתמש פעיל
גם אני מצטרף לדעה שכל העיסוק כעת הוא פופוליסטי.
נמנעים מלגעת בתפו"א הלוהטים באמת.
וכו'

אבי. י.

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה תורנית
אז מה בדיוק יגרום למישהו לקחת צלם זול יותר?!
אגב, לחתונה מצומצת יותר, אולי יש מקום יותר להשקיע בצלם יותר יקר... שלצלם את המשפחות המצומצמות תמונות איכותיות שיעמוד ימים רבים יותר שווה מאשר לצלם עם רב רוקד ומפזז ולא תמיד קולטים מיהו הרבן שנכנס כעת...

פרפר סגול

משתמש מקצוען
כאן בדיוק מונח הדמיון...
אין לי בעיה שתדמיינו את זה,
בכיף :)

אבל תזכרו מי אמרה לכם שזה דמיון...

מכל אלף המוזמנים לחתונה היום, כמה יודעים איזה צלם לקחו?!
נראה לי שאילו בדיוק האנשים שישתתפו בחתונה המצומצמת, אז מה בדיוק יגרום למישהו לקחת צלם זול יותר?!
על כך נאמר, נחיה ונראה.
את הבריתות שלפני 20 שנה את זוכרת?
את הבר מצוות?
כמה הן השתנו לטובה.
את שבתות האויפרוף...
תני צ'אנס,
אם לא ננסה איך נדע?

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה לדעתי קל יותר זה או זה... לא ברור כי אנחנו לא מתחתנים ילדים כרגע, זה לא על הפרק... ולגבי חיסכון של 150 ש"ח בחודש... נראה לי שכל החיים יש הוצאות כמו של חתונות ילדים, אם זה על דירה להון עצמי או למשכנתא, לשיפוץ, לרהיטים וכדו'... אז נראה לי שלשנות את הנורמה ולהוריד את המחיר יותר קל מאשר לחסוך 150 ש"ח לחודש, ואגב, לא לשכוח שחיסכון של 150 ש"ח בחודש כפול 6 ילדים למשפחה ממוצאת זה כבר 'חתיכת' הוצאה חודשית, ואנשים שלא גומרים את החודש כעת - איך הם יחתנו ילדים, מתפללים לה' שירחמו עליהם (ואולי יורידו את הנורמה של החתונות...).
א. החשבון שלך לא נכון...
לחסוך 20 שנה 150 ש"ח בחודש=
הורדת נורמה וחיסכון של 6 חתונות ילדים, לא של ילד אחד...

ב. על זה בדיוק נאמר, שכל אחד במצב שלו קשה לו לחסוך, והוא בטוח שבמצב אחר יהיה לו יותר קל לחסוך...

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אגב, לחתונה מצומצת יותר, אולי יש מקום יותר להשקיע בצלם יותר יקר... שלצלם את המשפחות המצומצמות תמונות איכותיות שיעמוד ימים רבים יותר שווה מאשר לצלם עם רב רוקד ומפזז ולא תמיד קולטים מיהו הרבן שנכנס כעת...
אבל כולם פה מדמינים שע"י שיורידו במספר המנות כל ה'מסביב' של החתונה ירד,
אז איך אתם מעיזים ככה לגנוז להם את החלום?!

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
על כך נאמר, נחיה ונראה.
את הבריתות שלפני 20 שנה את זוכרת?
את הבר מצוות?
כמה הן השתנו לטובה.
את שבתות האויפרוף...
תני צ'אנס,
אם לא ננסה איך נדע?
אני נותנת צ'אנס, ולו רק משום שאין לי שום דרך להפריע בעשור הקרוב :)

ומשום מה נדמה לי שאת הכסף שהשקיעו בעבר בברית, מוציאים היום על העגלות...
ואת מה שלא מוציאים בבר מצוות- מוציאים בהרבה אפיקים אחרים...

פרפר סגול

משתמש מקצוען
ומשום מה נדמה לי שאת הכסף שהשקיעו בעבר בברית, מוציאים היום על העגלות...
ואת מה שלא מוציאים בבר מצוות- מוציאים בהרבה אפיקים אחרים...
כן,אבל עגלה וכו' זה הרבה פחות לחץ חברתי!
חתונה זה ענין של נורמות וצער של חתן וכלה...

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אז שלושה דברים: דבר ראשון לא חייבים לקנות שתי פאות, מספיק לקנות פאה אחת... וכמובן תקופה אחרי החתונה הכלה מבינה שללכת אם פאה לעבודה זה לא נח, אלא ללכת עם כיסוי ראש... אז מי שקונה לבת שלה שתי פאות מפסידה לעצמה את הכסף וטוב שיעשו העסקנים שיכנסו לסעיף הזה ויורידו אותו...

דבר נוסף, אמא בתור אמא לא יכולה לחתן את הבת שלה בלי פאה - וכי היא רוצה שהבת שלה לא תכסה את הראש... אז מה הפיתרון? לעבור למטפחות - טוב זה לא הנושא כאן בכלל!!!

דבר שלישי: אותו דבר מה שכתבתי לגבי המאפרות והמסרקות... נכון גם לגבי פאות... במקום ללכת לפאנית פחות ידועה ולקנות פאה זולה חייבים ללכת לפאניות היקרות.... וכו' ראו מה שכתבתי שם...

לגבי הנושא של הדיור ש@אהרן ש. כתב ונצטט את דבריו:
איך אני אוהבת שגברים מחווים דעה בנושאים נשיים.
צורת ההופעה בעבודה הוא שיקול נשי, לא גברי. ויש בו המון צדדים.
לגבי מספר הפאות, מתחילים משתיים. למה? ככה בשביל הגברים, הנשים יודעות בעצמן למה צריך שתיים.
לגבי איכות הפאה, פה באמת יש עבודה רצינית להורדת מחירים. באמת אין הצדקה למחירי הרצח. ומהכרות אישית, זה לא מתחיל דווקא אצל הפאניות, אלא אצל מוכרי השיער שגוזרים קופה על הציבור.

אבי. י.

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה תורנית
צורת ההופעה בעבודה הוא שיקול נשי, לא גברי. ויש בו המון צדדים.
לגבי מספר הפאות, מתחילים משתיים. למה? ככה בשביל הגברים, הנשים יודעות בעצמן למה צריך שתיים.
בכל אופן מהסביבה הקרובה בעיר שלי - זה מה שנראה לי... אולי בערים אחרות זה שונה...
וגם אם לא, לגבי חיסכון כספי על חשבון ההורים, אולי כדאי לתת שוב את הדעת על הנושא שכתבתם לעיל...

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בכל אופן מהסביבה הקרובה בעיר שלי - זה מה שנראה לי... אולי בערים אחרות זה שונה...
אתה יודע טוב מאד שהעיר שאתה גר בה אינה ראיה לכלום....:cool:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה