מחיר למשתכן חרדים לנווה שמיר

חיים חיימי

משתמש רשום
גם אני ב"ה מקבל מפתח שבוע הבא.
ביקרתי בפרוייקט שבוע שעבר. פגשתי דיירים שכבר גרים שם. חרדים עובדים (מאוד נחמדים למותר לציין)
הווטסאפ של הבניין בהחלט רובם דתיים\ חרדים עובדים.

עזוב את המתווכים. אני לא הייתי מאמין להם בכלל בעניין הזה.
יש להם את האינטרסים שלהם...

"חרדים למהדרין" לא ברור מה בדיוק הכוונה...

כך או כך לפחות מעיר דוד זה לא נראה שהשכונה הולכת בכיוון של "נווה התורה".

מקווה מאוד שכולם יסתדרו שם בשלום.
למה יש כאלה שמקבלים כבר מפתח ואני מתקשר ורק אומרים לי שכשיהיה עידכון נעדכן וכבר שילמתי את כל הכסף
ואני מבניין חמש?
אני שמעתי שקונים שם הרבה חרדים אבל הם קונים להשקעה כי הם מאמינים בשכונה כך או כך יש ביקוש לשכונה וזה כבר שווה

א"א

משתמש פעיל
D I G I T A L
כן גם אנחנו קיבלנו מפתחות והיינו שם - הסגנון די דתי-חרדי עובד.
אנחנו בשלב זה נעבור לשם- נקווה שבשנים הקרובות זה יתקרב יותר לסגנון אברכי

haimn

משתמש פעיל
לא יודע מאיפה הוא מביא את זה, אני מקבל את הדירה שלי שם שבוע הבא, נמצא בווטסאפ של הבניין, ורואה מי התאכלס ומי השוכרים הפוטנציאלים, לפי איך שנראה עכשיו זה תהיה שכונה דתית חרדית מעורבת עם רוב דתי לאומי אמריקאי, אלו גם השוכרים שמחפשים שם דירות כרגע, והם מסכימים לשלם הרבה מעבר למחיר בשוק בקומה שלי דירת 3 חדרים הושכרה במעל 4 אלף

למה? הוא צודק בהחלט, גם אנחנו מקבלים מפתח שבוע הבא ומחוברים לקבוצת הווטסאפ של ה בניין וכמו שהוא כתב רוב הדיירים הם דתי לאומי אמריקאי

גם אני ב"ה מקבל מפתח שבוע הבא.
ביקרתי בפרוייקט שבוע שעבר. פגשתי דיירים שכבר גרים שם. חרדים עובדים (מאוד נחמדים למותר לציין)
הווטסאפ של הבניין בהחלט רובם דתיים\ חרדים עובדים.

עזוב את המתווכים. אני לא הייתי מאמין להם בכלל בעניין הזה.
יש להם את האינטרסים שלהם...

"חרדים למהדרין" לא ברור מה בדיוק הכוונה...

כך או כך לפחות מעיר דוד זה לא נראה שהשכונה הולכת בכיוון של "נווה התורה".

מקווה מאוד שכולם יסתדרו שם בשלום.

כן גם אנחנו קיבלנו מפתחות והיינו שם - הסגנון די דתי-חרדי עובד.
אנחנו בשלב זה נעבור לשם- נקווה שבשנים הקרובות זה יתקרב יותר לסגנון אברכי

גם אצלינו בדיוק אותו הדבר, הרוב דתי-חרדי עובד (לפחות אלו שפגשתי בעצמי).
אני מזמן לא מאמין לאף פרסום, אני פשוט רואה מה קורה אצלינו בפרוייקט בפועל.
התקווה היחידה שלי היא שכולם יכבדו אחד את השני, אחרי זה הכל מסתדר.

בנימיני

משתמש מקצוען
אני כל כך שמח ומודה לכל מי שכותב את זה
כל כך חשוב לא לשגות באשליות

שלא יקרה שאברך יבוא לשכונה במחשבה שהוא מגיע לרמה ב ויחטוף הלם תרבותי.

גם בקבוצת הרוכשים של הפרוייקט שלנו יש אוכלוסייה מאד מגוונת ומעורבת.
חבל שיש כאן כאלה שמנסים להטיל אימה על מי שאומר את האמת הפשוטה הזאת, רק כי זה לא מסתדר עם האג'נדה / חלום שלהם

גוט שאבעס

די

משתמש סופר מקצוען
גם בקבוצת הרוכשים של הפרוייקט שלנו יש אוכלוסייה מאד מגוונת ומעורבת.
מובן מאליו שכל מי שבקבוצות וואטסאפ הוא לא אברך מרמה ב'...
הכישלון של עליזה ומשרד השיכון הוא שאין חילונים ברמה ה' ולא כמו שטענו שוב ושוב שהכבישים יהיו פתוחים בשבת וכו'
גוט שאבעס

בנימיני

משתמש מקצוען
הכישלון של עליזה ומשרד השיכון הוא שאין חילונים ברמה ה' ולא כמו שטענו שוב ושוב שהכבישים יהיו פתוחים בשבת וכו'
גוט שאבעס
אתה צודק שאכן זה מייצג חלק אבל בחישוב פשוט מדובר באחוזים יפים מהרוכשים. לפחות אלו של מחיר למשתכן.

לגבי שכונה חילונית למהדרין כולם כאן אומרים שזה לא המצב כלל וכלל
ברוך השם

haimn

משתמש פעיל
גוט שאבעס
אצלינו בקבוצת ווטסאפ נמצאים יותר מחצי מהדיירים, כך שזה וודאי מייצג הרבה.
ויש הרבה שמצטרפים עדיין כי לא ידעו בכלל שיש קבוצה, כך שגם אלו שלא בקבוצה לא בהכרח לא בקבוצה כי אין להם ווטסאפ.
בע"ה גם אם הכבישים יהיו פתוחים בשבת אף אחד לא ייסע בהם, ולא רק בשכונה שלנו...

נערך לאחרונה ב:

Yael T

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
התקשרתי השבוע לאחד המתווכים הגדולים בבית שמש - שהתחיל לשווק דירות למכירה ולהשכרה ובגדול ברמה ה' שאלתי אותו כמסיח לפי תומו - מהו ציבור הרוכשים ברמ"ה - הוא אמר לי שהשכונה תהיה חרדית למהדרין , בסגנון רמה א' ואפילו יותר , והוא יודע את זה מאינדקציה ברורה.
לא שיש לי ח"ו ספק בדבר אלא שידיעה זו בבחינת " כיהודא ועוד לקרא "...
חרדית למהדרין, בסגנון רמה א'- ממש מנוגד,
רמה א' למי שמכיר וגם למי שלא, היא לא חרדית למהדרין, שכונות חרדיות למהדרין בבית שמש זה הקריה החרדית, חפציבה ורובו של רמה ב'.
רמה א' משלבת בתוכה את כל האוכלוסיות.
יש רחובות שבאמת יש שם חרדים למהדרים כמו נחל קישון, שורק, אוריה, מיכה ועוד כמה ויש רחובות שכמעט כולם שם דת"ל ישראלים ודת"ל אמירקאים כמו דולב, שמשון קטלב וכו' יש גם רחובות מעורבים לגמרי. כך שמי שמכיר את רמה א' זה מאוד מעורב ואפשר בכיף לראות לצורך הדוג' כלבים בגינות וכו' מה שאם בקריה היה קורה כל ילדי הקריה היו מתאספים...
אז המתווך צודק כנראה במה שאמר שהיא תהיה סגנון רמה א'...

Tzipy23

משתמש רשום
נראה לי שמוסכם שרמה ב היא לא תהיה אפילו לא ג2 כמו שנראה לי שברור שגם חילונית או אפילו חצי חילונית היא לא תהיה באמת בקבוצות הוטספ הסגנון הוא די חרדי מודרני או אמריקאים עם זאת אני מכיר ושומע המון המון אברכים שיש להם דירות בשכונה אותם כמובן לא תמצאו בקבוצות הוטספ בדרך כלל אבל בעיקר להבנתי חלקם הגדול יושב על הגדר וממתין לראות מה יהיה צביון השכונה ולכן קולם פחות נשמע לדעתי הציבור הזה צריך להת
אגד יותר ולהשמיע קול יותר וזה יעזור שיותר ויותר אנשים ממנו יחליטו להגיע

ברכת מרום

משתמש מקצוען
לגמרי מסכימה עם הנאמר בפרט שבזמן קבלת השוברים לתשלום ראיתי באתר המון חרדים שזכו חסידים ליטאים וספרדים מכל הסגנונות ורובם היה מהסוג החרדי השמור - ללא מכשירי טלפון חכמים.
היה שם שתי זוגות בלבד של דתיים
וזה עוד לפי שאני אישים מכירה לפחות 5 משפחות אברכיות שזכו בפרויקטים אחרים.
השאלה הגדולה מי יבוא לגור בשכונה וזו שאלה שגם אני שואלת את עצמי האם לבוא לגור או לא.
ואני די בטוחה שיהיו מלחמות על צביון השכונה וזכותו של כל צד להשמיע את קולו ולהראות את כוחו וכמותו ולהאדיר אותה רק מקווה שהכל יהיה בדרך מכובדת

מיריומה

משתמש מקצוען
ראיתי את קבוצת הווטסאפ של הפרוייקט שלנו (עץ השקד) ויש שם רק 120 משתתפים!
הרוב הגדול שם חרדים, כמה דתיים לאומים ומעט מאוד חילונים!
ובנוסף יש כמה אמריקאים שבכלל לא הולכים לגור אלא קנו להשקעה.
מתוך ה120 אנשים יש מלא זוגות ששתי בני הזוג נמצאים בקבוצה כך שיוצא שמתוך 208 דירות בפרוייקט יש פחות מ40% אנשים בעלי ווטסאפ...

ברוס

משתמש פעיל
לסיכום לי אישית לא כ"כ משנה מי ומי השכנים. - העיקר שתהיה שכונת שומרי שבת ומועדי ישראל וזה מה שאני מבין מכל הנ"ל. וזה כבר טוב., שכונה שצופרי השבת ינעמו בו בנעימות קול בערש"ק. , והעיקר שכונה מלבלבת של אחדות ושלום בין איש לחבירו.

ברוס

משתמש פעיל
האמריקאים ובני חו"ל שקונים שם דירות הם קונים את זה להשקעה או ממש למגורים במקום. ?

Tzipy23

משתמש רשום
ראיתי את קבוצת הווטסאפ של הפרוייקט שלנו (עץ השקד) ויש שם רק 120 משתתפים!
הרוב הגדול שם חרדים, כמה דתיים לאומים ומעט מאוד חילונים!
ובנוסף יש כמה אמריקאים שבכלל לא הולכים לגור אלא קנו להשקעה.
מתוך ה120 אנשים יש מלא זוגות ששתי בני הזוג נמצאים בקבוצה כך שיוצא שמתוך 208 דירות בפרוייקט יש פחות מ40% אנשים בעווטסאפ...
ניתוח נכון מאוד..וכפי שאמרתי בהקשר הזה מה שצריך לעשות הוא התאגדויות של הציבור האברכי, צריך להבין זה לא סתם תעמולה וברבורים המון אנשים כמונו למשל מסתפקים אם להגיע ומאוד חשוב לנו לראות אם יש ציבור משמעותי שמגיע לגור
אגב לנו כמו לעוד הרבה אנשים אין שום בעיה שיהיו גם עוד סגנונות מה שחשוב .לנו בעיקר זה שתהיה נוכחות משמעותית של חרדים בסגנון אברכי

ברכת מרום

משתמש מקצוען
גם ברמה ד' ובכל מקום ללא וועדת קבלה המצב הוא שיהיו הרבה סגנונות
ומי שיבוא להתאכלס וישקיע במקום ויארגן בתי כנסת ויגבש את החברה ויסדר מוסדות וכד'
הוא זה שיגרום לאנשים מסוגו לבוא לגור במקום הזה ולאחרים לחפש מקום אחר ולהשכיר בהדגשה על כאלה שעדיין לא באו. ורוב הפרוייקטים הרי עדיין לא מאוכלסים. אז מי שרוצה לראות בפועל תושבים מסגנונו שיתחיל להתארגן ולהתאגד
קבוצת הזוכים נשמח לדעת כמה משפחות אברכיות באות לגור איזה זרמים איך אפשר להתאגד לפיחת מוסדות לשנה הבאה
ברגע ששוכרים ידעו שיש איזה גנים שנפתחים שנה הבאה משהו טוב אולי עם וועדה משהו אפילו בדירה מושכרת אנשים יגיעו יותר וזה כמובן ישפיע ישירות על צביון השכונה

Zvibrunner

משתמש פעיל
לגמרי מסכימה עם הנאמר בפרט שבזמן קבלת השוברים לתשלום ראיתי באתר המון חרדים שזכו חסידים ליטאים וספרדים מכל הסגנונות ורובם היה מהסוג החרדי השמור - ללא מכשירי טלפון חכמים.
היה שם שתי זוגות בלבד של דתיים
וזה עוד לפי שאני אישים מכירה לפחות 5 משפחות אברכיות שזכו בפרויקטים אחרים.
השאלה הגדולה מי יבוא לגור בשכונה וזו שאלה שגם אני שואלת את עצמי האם לבוא לגור או לא.
ואני די בטוחה שיהיו מלחמות על צביון השכונה וזכותו של כל צד להשמיע את קולו ולהראות את כוחו וכמותו ולהאדיר אותה רק מקווה שהכל יהיה בדרך מכובדת
אתם עוסקים בזיהוי הדיירים ולא בדברים שקשורים להלכה כגון הכשר מעלית שבת, מנוע של הביוב וכו׳ . זה משהו שחשוב לכל שומר שבת ללא קשר למקורו. מדוע לא ראיתי אף אחד שמעלה נושא כזה?

האברך ממיר

משתמש מקצוען
אפרופו קבוצת וואטסאפ...
כשהגתי לקבל את השוברים - נמדר 490 - נתקלתי בהמון סגנונות.
ישבו שם כמה בעלי חזות לא דתית בכלל, פטפטו בנחמדות כאילו הם מכירים המון שנים.
באמצע מישהו שואל אותי, "איך ידעת לבוא לפה?", התפלאתי מאוד, הקבלן דאג לחדד בכנס רוכשים, וכן במעמד חתימת החוזה שיש לבוא לאסוף את השוברים. קבלנו הודעה במייל, המועד היה מתוכנן מראש.
שאלתי אותו, מאיפה הוא ידע להגיע, והוא ענה לי שהוא קיבל הודעה בוואטסאפ...
זה העלה לי תהיות חזקות, הוא לא מבין למה באתי, בעוד שקבלתי הודעה מהקבלן, והוא לא קיבל הודעה מהקבלן אלא דרך הוואטסאפ. הייתי מסופק מאוד לגבי כל הנוכחים במשרד. הרבה מהם הגיעו לפני, וכשאני יצאתי מהמשרד הם עדיין נכחו בו, משום מה התור שלהם לא הגיע.
גם לגבי המחוברים לקבוצה הסתפקתי קשות מאיזה קבוצות הם מורכבים.
וכן, בכנסי הרוכשים של מחיר למשתכן נכחו קבוצות גדולות של חרדים, מכל החוגים. הם לא בטלים ברוב.
גם אני יושב על הגדר, וטרם החלטתי אם אגיע להתגורר בשכונה. אקווה שהיא תהיה מותאמת למגורי חרדים יראי ה', שחינוך ילדיהם חשוב להם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה