חיסכון לכל ילד - סקר

ציבי פרקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
נכתב ע"י מוזיקאית;n4903270:
ועוד שאלה קטנה,
האם זה משנה באיזה קופה אני מבוטחת כל השנה,ז"א מבחינת משכורת וכו'.
למשל אם אני מבוטחת במנורה,אני צריכה ללכת דווקא לשם?ז"א עדיף לי ללכת לשם?
או שזה לא קשור ועדיף לבחור קופת גמל אחרת?

לא קשור בכלל

avim10

משתמש מקצוען
חשבתי שבפורום חרדי השיקולים שיעלו כאן יהיו יותר הלכתיים :rolleyes:
מצ"ב דף שחולק בבתיהכ"נ במודיעין עילית לקראת התאריך האחרון לבחירת מסלול.

קבצים מצורפים

• --קריאה דחופה.pdf
    KB 706 · צפיות: 44

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י שקדיה;n4902574:
עשיתי לכל ילד משהו אחר (בכל חברות הביטוח מסלולי הלכה, ולא בבנקים כדי שאוכל לעבור)
בסוף שנה נקבל מכולם את הדוחות ונראה מי היה הכי רווחי
ולשם נעביר את כולם בעז"ה
ממילא לא מדובר בסכומים גדולים.

רעיון מקורי!!

מבטיחה לעדכן את כולם בסוף השנה מי היה הכי רווחי?

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים

מצורפת טבלת ההשקעות של כל הקופות במסלול הלכה,
מידע שלי לא מקצועי:
אג"ח ממשלתי זה עם הכי פחות סיכון והכי פחות רווח.
מזומן ושווי מזומן, אין הפסד ואיו רווח.
אג"ח קונצרניות סחירות, קצת יותר סיכון ורווח מאג"ח ממשלתי.
מניות ואופציות, בדר"כ זה סיכון יותר גבוה או רווח יותר גבוה.

[IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/www.prog.co.il\/filedata\/fetch?filedataid=353931&type=thumb"}[/IMG2][IMG2=JSON]{"data-align":"none","data-size":"full","src":"http:\/\/www.prog.co.il\/filedata\/fetch?filedataid=353932&type=thumb"}[/IMG2]

אלישבע גרין

משתמש רשום
נכתב ע"י avim10;n4904981:
חשבתי שבפורום חרדי השיקולים שיעלו כאן יהיו יותר הלכתיים :rolleyes:
מצ"ב דף שחולק בבתיהכ"נ במודיעין עילית לקראת התאריך האחרון לבחירת מסלול.

גם אינטרגמל לדוגמה כשר בהכשר העדה החרדית

(ואני חושב שרוב האנשים אם לא כולם, סומכים על העדה החרדית כהכשר יותר מכל ההכשרים האחרים, וד"ל)

הפרסומת כאילו רק מי שיש לו את ההכשר של בית דין מסויים הוא הכשר לא במקומו וחוטא לאמת

(גם אם זה לא נכתב מפורש, זה המשמעות שהם נותנים עם כל הפרסומות שלהם)

שואפת ליותר

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אלישבע גרין;n4905147:

לאינטרגמל (הלכה) כל אחד יכול לתת הכשר, הם לא משקיעים את הכסף בשום מקום, שמים את כל הכסף בכספת ולוקחים עמלה.

אפרת דר

משתמש פעיל
נכתב ע"י אלישבע גרין;n4903484:
אני בחרתי באינטרגמל סיכון מוגבר

הסיבות:
א. כל היועצי השקעות (עד כמה שאני בדקתי) ממליצים שלילדים קטנים להניח בסיכון מוגבר כי זה אמור להיות הכי משתלם בטווח הרחוק
ב. אינטרגמל הם היחדים שיש להם מסלול סיכון מוגבר עם הכשר

מסקנה:
בחירה באינטרגמל סיכון מוגבר

"לאינטרגמל כל אחד יכול לתת הכשר, הם לא משקיעים את הכסף בשום מקום, שמים את כל הכסף בכספת ולוקחים עמלה.""
לא הבנתי, איך יש מסלול סיכון מוגבר אם הם לא משקיעים את הכסף בשום מקום

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען

(ואני חושב שרוב האנשים אם לא כולם, סומכים על העדה החרדית כהכשר יותר מכל ההכשרים האחרים, וד"ל)

הפרסומת כאילו רק מי שיש לו את ההכשר של בית דין מסויים הוא הכשר לא במקומו וחוטא לאמת

היה פעם הסבר ב"הלכה ומעשה" (עלון שתולים בבתי כנסיות ) על איזה נושאים כל הכשר מחמיר ואיזה הוא מקל (זכור לי משהו לגבי תעודות סל, שהעד"ח מקילה ור' ניסים מחמיר)
ואם לבן אדם יש את הכשרות של שניהם אז אתה יותר רגוע. לצאת ידי כולם

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שקדיה;n4902574:
עשיתי לכל ילד משהו אחר (בכל חברות הביטוח מסלולי הלכה, ולא בבנקים כדי שאוכל לעבור)
בסוף שנה נקבל מכולם את הדוחות ונראה מי היה הכי רוחי
ולשם נעביר את כולם בעז"ה
ממילא לא מדובר בסכומים גדולים.

אהבתי את הרעיון,
אבל האם הריווח בכל קופה, זה לא משהו שמשתנה משנה לשנה?

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י סגול חציל;n4905196:
לאינטרגמל כל אחד יכול לתת הכשר, הם לא משקיעים את הכסף בשום מקום, שמים את כל הכסף בכספת ולוקחים עמלה.

מנין לך?

avim10

משתמש מקצוען

א. אשמח מאד אם לזכות הפרסום שלי כאן יזקף אחד שהעביר את החסכון שלו לקופה בהכשר בדהע"ח במקום להשאירו לברירת המחדל של המדינה. אתה יכול לראות שגם בפרסומים הלכתיים של ועד ההלכה הם נותנים שקיפות מלאה לגבי כך שיש הכשר של הבד"ץ לקרנות שהם לא נותנים הכשר. [לא מדבר על פרסומים עסקיים כגון של פסגות, שבאופן טבעי, כמו כל בעל עסק, מבדל את עצמו לטובה ומסתיר את השאר.
ב. אחרי שכתבתי את זה, ואוסיף שבאמת, אבל באמת, אין לי שום אינטרס ורווח אישי בענין מלבד הזכות של אפרושי מאיסורא שאולי יזקף לזכותי, אוסיף עוד כמה דברים:
1. אין כל דמיון בין נושא "העדה החרדית כהכשר", לבין הענין הנוכחי! ואסביר: עדיפותה [לאלו שמעדיפים - שלא יתקוממו עלי עכשיו אחרים :)] של העדה"ח כהכשר, נובעת מנסיון של 60 שנה, מערכת משומנת, קשרים שמאפשרים השגחה בכל השלבים, זמינות של חומרים גלם וכו.
כל היתרונות האלו אינם קיימים כאן, אין יותר נסיון, ואין כאן ענין של השגחה.
ההבדל בין ההכשר של הבד"ץ להכשר של "גלאט הון" מתבטא בשני נושאים השנויים במחלוקת הלכתית. יצויין שגם לשיטת הבד"ץ יש הידור באי הזדקקות להיתרים שקיימים בקופות שאינן מאושרות ע"י גלאט הון. והקופות של "גלאט הון" - מאושרות גם ע"י הבד"ץ. כך שבכל מקרה אין כאן ענין של "לסמוך על הבד"ץ יותר מעל האחרים".
2 . בענין ההלכתי: אם אתם, כשיש לכם שאלה הלכתית כלשהי, הולכים לשאול את רבני הבד"ץ, אין ספק שגם בענין זה מותר לכם לסמוך על פסיקתם, אני מדבר בעיקר לציבור הליטאי, וגם לחלק גדול מהחסידי, שבד"כ יש לו רבנים אחרים. בענין הזה, רוב מוחלט של הרבנים, ובעצם כל גדולי הפוסקים המוכרים שנכנסו לענין זה, פסקו להחמיר. [אני מדבר על אחד הנושאים שבמחלוקת - השקעה בתעודות סל]. גם בין רבני הבד"ץ - הראב"ד הג"ר משה שטרנבוך שליט"א, התנגד בחריפות להיתר, והוא אכן חתום על המכתבים של "גלאט הון".
ג. בכלל, אם היו סיבות טובות להעדיף מסלול הלכה אחד על פני אחר, הייתי עוד מבין את הדיון. אבל אחרי שאין במסלולי ההלכה, לצערי, שום הגדרה, כגון סיכון מוגבר/בינוני/נמוך [האמת, מלבד אינטרגמל שלא מבין בדיוק את ההבדל בין מסלול הלכה שלהם עצמם לבין שאר המסלולים שגם להם יש הכשר של בד"ץ, וכן אינני יודע מה האמת לגבי מה שנטען כאן למעלה כלפיהם], למה לא ללכת לקרן שלכו"ע יותר מהודרת, כמבואר לעיל.

הארכתי יותר ממה שתכננתי, בתקוה שרק יועיל ולא יכביד.

avim10

משתמש מקצוען
נכתב ע"י סגול חציל;n4905849:
בטור השמאלי
לכל קופה יש את הפירוט של ההשקעות שלה (ראה הודעה 26 באשכול זה)

1. אם זה המקור שלך, זה נכון רק לגבי מסלול הלכה שלהם, ולא לגבי שאר המסלולים.
2. מאיפה הנתונים האלו? ולאיזה תאריך הם נכונים?

אלישבע גרין

משתמש רשום
נכתב ע"י avim10;n4906016:
א. אשמח מאד אם לזכות הפרסום שלי כאן יזקף אחד שהעביר את החסכון שלו לקופה בהכשר בדהע"ח במקום להשאירו לברירת המחדל של המדינה. אתה יכול לראות שגם בפרסומים הלכתיים של ועד ההלכה הם נותנים שקיפות מלאה לגבי כך שיש הכשר של הבד"ץ לקרנות שהם לא נותנים הכשר. [לא מדבר על פרסומים עסקיים כגון של פסגות, שבאופן טבעי, כמו כל בעל עסק, מבדל את עצמו לטובה ומסתיר את השאר.
ב. אחרי שכתבתי את זה, ואוסיף שבאמת, אבל באמת, אין לי שום אינטרס ורווח אישי בענין מלבד הזכות של אפרושי מאיסורא שאולי יזקף לזכותי, אוסיף עוד כמה דברים:
1. אין כל דמיון בין נושא "העדה החרדית כהכשר", לבין הענין הנוכחי! ואסביר: עדיפותה [לאלו שמעדיפים - שלא יתקוממו עלי עכשיו אחרים :)] של העדה"ח כהכשר, נובעת מנסיון של 60 שנה, מערכת משומנת, קשרים שמאפשרים השגחה בכל השלבים, זמינות של חומרים גלם וכו.
כל היתרונות האלו אינם קיימים כאן, אין יותר נסיון, ואין כאן ענין של השגחה.
ההבדל בין ההכשר של הבד"ץ להכשר של "גלאט הון" מתבטא בשני נושאים השנויים במחלוקת הלכתית. יצויין שגם לשיטת הבד"ץ יש הידור באי הזדקקות להיתרים שקיימים בקופות שאינן מאושרות ע"י גלאט הון. והקופות של "גלאט הון" - מאושרות גם ע"י הבד"ץ. כך שבכל מקרה אין כאן ענין של "לסמוך על הבד"ץ יותר מעל האחרים".
2 . בענין ההלכתי: אם אתם, כשיש לכם שאלה הלכתית כלשהי, הולכים לשאול את רבני הבד"ץ, אין ספק שגם בענין זה מותר לכם לסמוך על פסיקתם, אני מדבר בעיקר לציבור הליטאי, וגם לחלק גדול מהחסידי, שבד"כ יש לו רבנים אחרים. בענין הזה, רוב מוחלט של הרבנים, ובעצם כל גדולי הפוסקים המוכרים שנכנסו לענין זה, פסקו להחמיר. [אני מדבר על אחד הנושאים שבמחלוקת - השקעה בתעודות סל]. גם בין רבני הבד"ץ - הראב"ד הג"ר משה שטרנבוך שליט"א, התנגד בחריפות להיתר, והוא אכן חתום על המכתבים של "גלאט הון".
ג. בכלל, אם היו סיבות טובות להעדיף מסלול הלכה אחד על פני אחר, הייתי עוד מבין את הדיון. אבל אחרי שאין במסלולי ההלכה, לצערי, שום הגדרה, כגון סיכון מוגבר/בינוני/נמוך [האמת, מלבד אינטרגמל שלא מבין בדיוק את ההבדל בין מסלול הלכה שלהם עצמם לבין שאר המסלולים שגם להם יש הכשר של בד"ץ, וכן אינני יודע מה האמת לגבי מה שנטען כאן למעלה כלפיהם], למה לא ללכת לקרן שלכו"ע יותר מהודרת, כמבואר לעיל.

הארכתי יותר ממה שתכננתי, בתקוה שרק יועיל ולא יכביד.

רוב הדברים שנכתבו נכונים

רק שהצורה שבה פורסמו דפי פרסומת שונים שנתנו להבין שהאפשרויות הכשרות הם אך ורק מה שבתי דין של בני ברק אישרו קצת מעצבן

אהה, ואין לי שום רווח או קשר לעניין...

אלישבע גרין

משתמש רשום
נכתב ע"י אפרת דר;n4905467:
"לאינטרגמל כל אחד יכול לתת הכשר, הם לא משקיעים את הכסף בשום מקום, שמים את כל הכסף בכספת ולוקחים עמלה.""
לא הבנתי, איך יש מסלול סיכון מוגבר אם הם לא משקיעים את הכסף בשום מקום

את השאלה הזאת צריך להפנות למי שכתב שהם מניחים את הכסף בבנק ולא משקיעים

במסלול של סיכון מוגבר בינוני ונמוך הם משקיעים בהחלט

ודווקא מתחילת השנה במסלול המוגבר יש מינוס אם אני לא טועה של יותר מאחוז... אבל כל המומחים בדיעה שווה שבטווח של יותר מעשר - חמש עשרה שנה שווה להניח במסלול עם סיכון מוגבר

כמו שכתבו מעלי, מי שרוצה להחמיר כשיטת הבי"ד של בני ברק אין לו אפשרות למסלול עם סיכון מוגבר

שי613

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י סגול חציל;n4905196:
לאינטרגמל כל אחד יכול לתת הכשר, הם לא משקיעים את הכסף בשום מקום, שמים את כל הכסף בכספת ולוקחים עמלה.

זה ממש לא נכון.
אפשר לראות פה: (צריך לבחור תקופה של 12 חודשים)

קבצים מצורפים

• 2017-05-16.png
    2017-05-16.png
    KB 16.2 · צפיות: 21

Dvori B

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י אלישבע גרין;n4906030:
רוב הדברים שנכתבו נכונים

רק שהצורה שבה פורסמו דפי פרסומת שונים שנתנו להבין שהאפשרויות הכשרות הם אך ורק מה שבתי דין של בני ברק אישרו קצת מעצבן

אהה, ואין לי שום רווח או קשר לעניין...

נכתב ע"י אלישבע גרין;n4906038:
את השאלה הזאת צריך להפנות למי שכתב את השטות שהם מניחים את הכסף בבנק ולא משקיעים

במסלול של סיכון מוגבר בינוני ונמוך הם משקיעים בהחלט

ודווקא מתחילת השנה במסלול המוגבר יש מינוס אם אני לא טועה של יותר מאחוז... אבל כל המומחים בדיעה שווה שבטווח של יותר מעשר - חמש עשרה שנה שווה להניח במסלול עם סיכון מוגבר

כמו שכתבו מעלי, מי שרוצה להחמיר כשיטת הבי"ד של בני ברק אין לו אפשרות למסלול עם סיכון מוגבר

משהו מפריע לך ספציפית בבתי דין של בני ברק?
את באמת יכולה ללכת למסלולים של הבתי דין של ירושלים, :rolleyes:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה