חידה לוגית

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
קיבוץ של החידות מהאשכול המעניין הזה

זמן הביניים פורה ומהנה, הנה לכם החידות שנשאלו באשכול ולחלק מהם אף תשובות, תהנו!

ישראלי1

משתמש צעיר
עימוד ספרים
נכתב ע"י חיוכון;1983815:
ועכשיו, לחידה ישנה ישנה ישנה.
יש לי 12 מטבעות זהים בגודלם ובמראם.
אחד מהם מזוייף, איני יודע אם הוא קל יותר מכולם או כבד יותר מכולם.
יש לי משקל מאזניים.
כיצד אדע ב3 שקילות, מהו המטבע המזוייף, ואם הוא קל יותר או כבד יותר.

מה הפתרון?

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חבר הזכיר לי חידה ישנה ששכחתי מה הפתרון, ונהניתי לפתור שוב.

אתה נמצא במערה גדולה.

כדי לצאת מהמערה אתה זקוק לחבל באורך 100 מ'.

בעומק המערה ישנם שני חבלים המשתלשלים מהתקרה לרצפה, והמרחק מהתקרה לרצפה הוא 100 מ'. כלומר שני החבלים אורכם 100 מ', אלא שהמרחק בין החבלים עצמם הוא 300 מ'.

בידך זוג מספריים ואתה יכול לחתוך את החבלים כאוות נפשך, אלא שדא עקא, תעלה למעלה, תחתוך את החבל, איך תרד ?

אתה יכול לשרוד נפילה של 20 מ'. לא יותר.

אז איך יוצאים ?

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
היום שלפני היום שלפני אתמול, הוא שלושה ימים לפני שבת,
איזה יום היום, נמק.

מגנום

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י חיוכון;2200286:
חבר הזכיר לי חידה ישנה ששכחתי מה הפתרון, ונהניתי לפתור שוב.

אתה נמצא במערה גדולה.

כדי לצאת מהמערה אתה זקוק לחבל באורך 100 מ'.

בעומק המערה ישנם שני חבלים המשתלשלים מהתקרה לרצפה, והמרחק מהתקרה לרצפה הוא 100 מ'. כלומר שני החבלים אורכם 100 מ', אלא שהמרחק בין החבלים עצמם הוא 300 מ'.

בידך זוג מספריים ואתה יכול לחתוך את החבלים כאוות נפשך, אלא שדא עקא, תעלה למעלה, תחתוך את החבל, איך תרד ?

אתה יכול לשרוד נפילה של 20 מ'. לא יותר.

אז איך יוצאים ?

עולה על חבל אחד לגובה 40 מ' חותך מתחתיך את החבל ושומר את החתיכה. ובעודך מתנדנד בגובה 40 מ' קושר את הקצה של החבל עליו אתה תלוי ללולאה. ואז משחיל את החתיכה שחתכת, יש לך 20 מ' מכל צד. מתגלצ' את ה-20 מ' בשניה האחרונה תופס קצה אחד של החבל וקופץ מטה.
הולך לחבל השני עולה 60 מ' חותך מתחתיך וקושר לחבל של ה-40 יש לך 100 מ' 50 מכל צד. לולאה השחלה גלישה כנ"ל. ובידך חבל של 100 מטר. יוצא בגאוה.

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
חידה חדשה:
שתי מכוניות מתחילות צמודות זו לזו, ונוסעות לכיוונים הפוכים, כל אחת במהירות של 100 קמ"ש. ברגע שהן מתחילות בנסיעתן, זבוב שנמצא ביניהן מתחיל לעוף מאחת לשנייה וחזרה במהירות של 200 קמ"ש. אחרי שעה, איפה יהיה הזבוב?

giligil

משתמש מקצוען
חידה חדשה:
שתי מכוניות מתחילות צמודות זו לזו, ונוסעות לכיוונים הפוכים, כל אחת במהירות של 100 קמ"ש. ברגע שהן מתחילות בנסיעתן, זבוב שנמצא ביניהן מתחיל לעוף מאחת לשנייה וחזרה במהירות של 200 קמ"ש. אחרי שעה, איפה יהיה הזבוב?
בדיוק באמצע!

בשעות הפנאי

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
\
חידה חדשה:
לדעתי בריצה של 200 קמ"ש לכיון המכוניות הוא ימעך מיד....

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חידה חדשה:

מהירות הטיסה המירבית של זבוב הינה סביב ה6 קילומטר לשעה.
לגבי יצור מתאים באמצע בדיוק.

ערך רב

משתמש צעיר
עריכה תורנית
צמוד לאחת המכוניות, והיא תהיה במרחק של 100 ק"מ מנקודת ההתחלה.
[כיון שכל אחת מהן נוסעת במהירות של 100 קמ"ש, המרחק ביניהן גדל ב-200 קמ"ש.
ולאחר שעה כל אחת תהיה במרחק 100 ק"מ מנקודת ההתחלה, ולשם יגיע הזבוב.]

שרה מגן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חידה חדשה:

מהירות הטיסה המירבית של זבוב הינה סביב ה6 קילומטר לשעה.
לגבי יצור מתאים באמצע בדיוק.

במחשבה נוספת. אין אפשרות לדעת היכן הוא יהיה. החישובים שנעשו כאן לא לקחו בחשבון שהמכוניות בתנועה. ולא נמצאות בנקודת ה100 ק"מ אחת מהשניה. ולכן תנועת הזבוב היא הלוך ושוב שוב ושוב. ונראה לי שאין אפשרות לחשב את מיקומו.

עכץ

משתמש חדש
יש לי חידה שהבת שלי קבלה בדקדוק בנושא מערכת גופים אולי למשהו יש פתרון (אני לא יודעת)
שלושה אנשים
יושבים על ספסל
הראשון- שני
השני- שלישי
השלישי- ראשון
הייתכן?

יעקב ויצמן

משתמש מקצוען
יש לי חידה שהבת שלי קבלה בדקדוק בנושא מערכת גופים אולי למשהו יש פתרון (אני לא יודעת)
שלושה אנשים
יושבים על ספסל
הראשון- שני
השני- שלישי
השלישי- ראשון
הייתכן?
איני יודע אם הפיתרון כאן הוא "בדוחק" אך ניתן לומר פיתרון לכך.
אם נדמיין סיטואציה בה ראובן שוחח עם שמעון שנפגשו ברחוב.תוך כדי השיחה הוזכר שמו של יוסי -חברם הטוב.
ואז ראובן אמר לשמעון "אני(גוף ראשון)אומר לך(גוף שני) שתלך אליו(יוסי.גוף שלישי) היום ותבקש ממנו כך וכך."
בשיחה הזו יוצא:
שראובן הוא גוף ראשון
שמעון הוא גוף שני
ויוסי הוא גוף שלישי

וביום שממחרת ישבו שלושתם על ספסל.
הראשון (ראובן) ישב שני על פי סדר קדימה.
השני (שמעון) ישב שלישי.
והשלישי (יוסי) ישב ראשון.
מקווה שעזרתי.וגם אם הפיתרון אינו מיושב ב100% .לפחות זה נראה לי הכיוון לפיתרון.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה