עובר ושב חדש- ניתן לוותר על עמלות בנקאיות

דף גמרא

משתמש פעיל
@**Moko**
אני לפני כמה חודשים פניתי לבנק שלי (פועלים) וביקשתי שיפטרו אותי מעמלות
ואיימתי שאני אעזוב אותם
ובשום אופן הם לא הסכימו לפטור אותי מעמלות
והמעניין... שכשחיפשתי בנק שלא יגבה ממני עמלות
לא מצאתי שום בנק כזה חוץ מיהב.

האם יש איזה חוק חדש בעניין???

**Moko**

משתמש מקצוען
נשמע שרובכם פניתם לפועלים ולא קיבלתם מענה,
אני אבדוק שוב אם מדובר בכל הבנקים כולם.
בגדול יש המון מסלולים למעבירי משכורות מעל xxx שפוטרים מעמלות רבות אבל בלי שמבקשים מהם-הבנק לא יפטור על דעת עצמו לכן חשוב לדבר איתם
ובעניין החוק לא מדובר כאן במשהו גורף אלא מאחר וציבור מאוד גדול עשה רעש ברשתות חברתיות כבר כמה חודשים לגבי עמלות פראייר למיניהן או אפילו עמלות כפולות שהבנקים גובים מאיתנו, הבנקים העדיפו כן לאפשר פטורים רבים ו"מורידים" את הראש כשבאים לבקש מהם
כל העניין הוא הכוח של הרוב וזה מה שמשחק כאן

חצרון

משתמש מקצוען
בנק הפועלים הרימו ראש, בקשתי להאריך פטור מעמלות על דיירקט ולא הסכימו, שנה שעברה זה היה הצעה שלהם...

ד. פריד

משתמש מקצוען
מעניין,
לפני חודשיים ניסיתי בהפועלים,
אמרתי להם שאעזוב בנק באם לא יורידו עמלות,
ושום דבר לא עזר.

גם אני ניסיתי (בכתב) לבקש מפאג"י ולא עזר כלום, הפנו אותי להעביר את החשבון לאיזה מסלול עם קריטריונים ומגבלות שבו אין עמלות. תאכלס המסלול לא מתאים לי ויש לי חתיכת עמלות בחשבון הזה..

בפועלים גם אני ניסיתי ואי אפשר

בנק הפועלים הרימו ראש, בקשתי להאריך פטור מעמלות על דיירקט ולא הסכימו, שנה שעברה זה היה הצעה שלהם...
אז פשוט תעברו.
אני אישית עברתי פעמיים בנק, וככל הנראה זה מה שמונע מהבנק השלישי לנסות לחייב אותי בעמלות. אם הוא ינסה, אעבור לבנק הרביעי...

יהודיפשוט

משתמש פעיל
כיום ניתן לבקש מהבנק לוותר לגמרי על העמלות, גם ללא תעודת סטודנט או כל הקלה אחרת,

איך?
ניגשים,
מבקשים,
מרויחים!
(ולא לשכוח לבקש אחורנית- כמובן שזה כפוף לחודשים בהם הועברה משכורת לחשבונכם)
טוב, אז אני לצערי בטפחות
לפני כמה חודשים ניסיתי לבקש לא נתנו לי
הוצאת 70000 מהחשבון לטובת פיקדון בבנק ירושליים ותליתי את זה כביכול בכך שהם לא מוכנים לבטל את העמלות ואיימתי שאם הם לא יבטלו אני סוגר את החשבון
ושוב שלחו הודעה שלצערם הם לא יכולים לבטל ובלה בלה
ואני כמובן נכנעתי והחשבון נשאר כי אין לי באמת כח לעבור עכשיו על כל המשתמע
והבנק ימשיך לצחוק וימשיך להכניס עוד כ400 שקלים בשנה מהעמלות הדביליות שלהם למשל על זה שאני מבקש למשוך את המשכורת שעבדתי עליה- תודה באמת שהם מסכימים

צ'וק

משתמש מקצוען
בעבר זה היה נכון
הם לא היו חייבים על פי חוק לוותר על העמלות
אבל השתלם להם עוד לקוח ולוותר על העמלות.
מה שקרה, שהדבר התפרסם
ואז הבנקים קלטו את עניין האיומים, והחליטו שלא לוותר על העמלות, שלא יהיה לאן לברוח, וכל הבנקים מרוויחים.
במזרחי הצלחתי לקבל פטור של 75% עמלות.

כדאי לבדוק כמה זמן ואנרגיה להשקיע בעמלות, מדובר בדרך כלל בכמה שקלים.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אין שום חוק כזה. שטויות.
וגם הבנקים לא מאשרים כזה דבר. וגם לא אם מכניסים מעל סכום X.
כי אני מכירה מישהי שמכניסה בטוח יותר מהX שעליו מדברים כאן, ומשלמת עמלות כמו ילדה טובה.
וכן, היא ביקשה וביקשה, ואמרה "תראו כמה אני מגלגלת אצליכם בשנה", וכלום לא עזר.

מי שבשביל כמה שקלים לחודש יעבור כל שנה בנק, עדיף שבזמן הזה יעשה דברים מועילים יותר..

ד. פריד

משתמש מקצוען
טוב, אז אני לצערי בטפחות
לפני כמה חודשים ניסיתי לבקש לא נתנו לי
הוצאת 70000 מהחשבון לטובת פיקדון בבנק ירושליים ותליתי את זה כביכול בכך שהם לא מוכנים לבטל את העמלות ואיימתי שאם הם לא יבטלו אני סוגר את החשבון
ושוב שלחו הודעה שלצערם הם לא יכולים לבטל ובלה בלה
ואני כמובן נכנעתי והחשבון נשאר כי אין לי באמת כח לעבור עכשיו על כל המשתמע
והבנק ימשיך לצחוק וימשיך להכניס עוד כ400 שקלים בשנה מהעמלות הדביליות שלהם למשל על זה שאני מבקש למשוך את המשכורת שעבדתי עליה- תודה באמת שהם מסכימים
חשוב לדעת שהיום כשמעבירים חשבון בנק, הבנק שאיליו עוברים מטפל בהעברת כל ההו"ק וכד' ולכן אין הרבה כאב ראש כמו פעם. כדאי לך לדבר עם בנקים מתחרים, ולשאול אותם על התהליך.

**Moko**

משתמש מקצוען
בעבר זה היה נכון
הם לא היו חייבים על פי חוק לוותר על העמלות
אבל השתלם להם עוד לקוח ולוותר על העמלות.
מה שקרה, שהדבר התפרסם
ואז הבנקים קלטו את עניין האיומים, והחליטו שלא לוותר על העמלות, שלא יהיה לאן לברוח, וכל הבנקים מרוויחים.
במזרחי הצלחתי לקבל פטור של 75% עמלות.

כדאי לבדוק כמה זמן ואנרגיה להשקיע בעמלות, מדובר בדרך כלל בכמה שקלים.
75% זה המון
ביהב הבנתי שיש אפשרות להגיע ל 100% לפי עובדי מדינה ועוד כמה רעיונות שיש להם

113570

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אנחנו משלמים בפועלים 22.5 לחודש עד 50 פעולות בערוץ ישיר לא כולל פעולות באינטרנט.
כרטיס אשראי חינם
זה זול ?

ד. פריד

משתמש מקצוען
לאן??????
איזה בנק (חוץ מיהב) נותן לך חשבון ללא עמלות אם אתה לא סטודנט?
בעבר לאומי פרסמו למעבירי משכורת, אולי זזה כבר לא רלוונטי.
ומה רע ביהב? חשבון הבנק שלי נמצא בסניף המרוחק כשעה ממקום מגורי, באותו מחשב שיש לך פרוג, יש לך את אתר הבנק. לפחות שנתיים לא הייתי בסניף ולא דיברתי עם שום פקיד שם.
בבנק פאג"י יש מסלול ירוק, ששם יש פטור מעמלות. מהות המסלול היא שצריך לעשות את כל הפעולות באינטרנט ובכספומטים. (היה לי בעבר חשבון סטודנט בפאג"י וניסיתי להעביר אותו באתר לחשבון ירוק כי לא היה לי זמן וסבלנות לנסוע לסניף שהיה מרוחק ממקום מגורי באותה תקופה, ומשום מה הם לא העבירו אותי למסלול הנ"ל. אז פשוט עברתי בנק, זה לקח לי פחות זמן מנסיעה הלוך חזור להביא את האישור סטודנט, וגם היה בתגובה על החוצפה שלהם. אח"כ קיבלתי טלפון מלא חנופה לברר למה סגרתי את החשבון, והסברתי להם בדיוק... אבל כנראה למי שפותח חשבון ישירות במסלול ירוק זה יותר פשוט.)

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
אין שום חוק כזה. שטויות.
וגם הבנקים לא מאשרים כזה דבר. וגם לא אם מכניסים מעל סכום X.
כי אני מכירה מישהי שמכניסה בטוח יותר מהX שעליו מדברים כאן, ומשלמת עמלות כמו ילדה טובה.
וכן, היא ביקשה וביקשה, ואמרה "תראו כמה אני מגלגלת אצליכם בשנה", וכלום לא עזר.
אישית ניסתי בלאומי
ואמרתי שאם לא יתנו פטור מעמלות
אעזוב גם אני וגם אישתי

רשמתי להם את זה בהודעות של האתר
ואמרתי שאם הם לא מסכימים שיעדכנו כדי שאדע לעבור בנק

תוך חצי שעה נציגה חזרה אלי על הקו
וניסתה להתעקש על חצי מסכום העמלות

הסברתי לה בטוב טעם שבבנק אחר נותן בחינם
והסיבה היחידה שאני מעדיף אותם
כי האתר שלהם מאוד נח
למותר לציין שהבקשה התקבלה...(אומנם אמרה 3 חודש אבל לאחר מיכן זה פטור גורף)
מי שבשביל כמה שקלים לחודש יעבור כל שנה בנק, עדיף שבזמן הזה יעשה דברים מועילים יותר..

מזמור שיר

משתמש פעיל
ואם יש לי משכנתא בבנק הזה
הם יודעים שאני לא יעבור
אבוד לי...
(דיסקונט)

חיהחנה

משתמש פעיל
הבת שלי(רווקה ללא הכנסה קבועה) רוצה לפתוח חשבון בנק איזה בנק אתם ממליצים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  10  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה