עובר ושב חדש- ניתן לוותר על עמלות בנקאיות

תחצ

משתמש פעיל
הבת שלי(רווקה ללא הכנסה קבועה) רוצה לפתוח חשבון בנק איזה בנק אתם ממליצים?
במצב כזה ברוב הבנקים זה נקרא חשבון צעיר ויש פטור מעמלות כמה שנים (בדיסקונט עד גיל 26),
שתבדוק מה הכי נח לה, אם היא בלי מחשב מה שיותר קרוב לה ונגיש לה מהסניפים, ובמחשב, איזה אתר יותר נח לשימוש, כל אחד אוהב משהו אחר.

דף גמרא

משתמש פעיל
ומה רע ביהב? חשבון הבנק שלי נמצא בסניף המרוחק כשעה ממקום מגורי, באותו מחשב שיש לך פרוג, יש לך את אתר הבנק. לפחות שנתיים לא הייתי בסניף ולא דיברתי עם שום פקיד שם.
אחת לחודש אני מקבל צ'ק מהכולל
ואין לי גישה לאפליקציה
אז אני חייב ללכת לסניף כדי להפקיד את הצ'ק

וגם בשביל למשוך מזומן
אתה יכול למשוך או מאיפה שיש סניף פעיל (כבר אין הרבה)
או מכספומטים של הבנקים שנמצאים ברוב המקומות שהיו סניפים (יש הרבה)
אבל בזה אם אתה לא לקוח של הבנק אתה צריך לשלם עמלה על כל משיכה
וכבר לא הרווחנו כלום
וליהב כמעט אין כספומטים (לפחות בירושלים)

טל ומטר

משתמש פעיל
עד איזה גיל זה מוגדר כסטודנט? והאם זה מתעדכן אוטומטית או שצריך להביא אישורים או משו?
תודה

ד. פריד

משתמש מקצוען
אחת לחודש אני מקבל צ'ק מהכולל
ואין לי גישה לאפליקציה
אז אני חייב ללכת לסניף כדי להפקיד את הצ'ק

וגם בשביל למשוך מזומן
אתה יכול למשוך או מאיפה שיש סניף פעיל (כבר אין הרבה)
או מכספומטים של הבנקים שנמצאים ברוב המקומות שהיו סניפים (יש הרבה)
אבל בזה אם אתה לא לקוח של הבנק אתה צריך לשלם עמלה על כל משיכה
וכבר לא הרווחנו כלום
וליהב כמעט אין כספומטים (לפחות בירושלים)
את הצ'ק אפשר להפקיד בחדרי מחשבים, העלות שם כנראה נמוכה משל הבנקים.
למשוך מזומן אפשר מכל כספומט של כל בנק למעט בנק הדואר עם עמלות כפי חשבון הבנק שלך, ובמקרה של בנק יהב זה ייצא ללא עמלות כלל (אני עושה את זה בפועל, מושך מכספומטים של לאומי ומזרחי - ומתי שעובד משל פאג"י בעוד שהחשבון שלי במרכנתיל).
אם אתה פחות מבן 35 אז יש לך אפשרות כאברך עם אישור לימודים מהכולל לעשות חשבון סטודנט ללא עמלות בכל הבנקים.
בהצלחה.

דף גמרא

משתמש פעיל
למשוך מזומן אפשר מכל כספומט של כל בנק
רק איפה שיש סניף
ורוב הבנקים סגרו את רוב הסניפים שלהם
כך שקשה למצוא בשכונות סניפים פעילים
ואיפה שאין סניף צריך לשלם עמלה (נראה לי 5 ש"ח לכל משיכה)
ואז כבר לא הרווחנו כלום

טל ומטר

משתמש פעיל
את הצ'ק אפשר להפקיד בחדרי מחשבים, העלות שם כנראה נמוכה משל הבנקים.
למשוך מזומן אפשר מכל כספומט של כל בנק למעט בנק הדואר עם עמלות כפי חשבון הבנק שלך, ובמקרה של בנק יהב זה ייצא ללא עמלות כלל (אני עושה את זה בפועל, מושך מכספומטים של לאומי ומזרחי - ומתי שעובד משל פאג"י בעוד שהחשבון שלי במרכנתיל).
אם אתה פחות מבן 35 אז יש לך אפשרות כאברך עם אישור לימודים מהכולל לעשות חשבון סטודנט ללא עמלות בכל הבנקים.
בהצלחה.
להפקיד כסף אפשר רק בכספומטים של הבנק הספציפי שנמצאים בו

ד. פריד

משתמש מקצוען
רק איפה שיש סניף
ורוב הבנקים סגרו את רוב הסניפים שלהם
כך שקשה למצוא בשכונות סניפים פעילים
ואיפה שאין סניף צריך לשלם עמלה (נראה לי 5 ש"ח לכל משיכה)
ואז כבר לא הרווחנו כלום
אם אין לך סניף של שום בנק בשכונה, אז איני מבין איך תשלום עמלות לבנק הנוכחי שלך פוטר את הבעיה. ואם יש לבנק הנוכחי כספומט בשכונתך, תוכל להמשיך למשוך ממנו גם לאחר מעבר לבנק אחר.
שמעתי שיש גמ"חים שאם אתה נותן להם שיק לפירעון מיידי, הם פודים אותו למזומן. אינני יודע אם יש באזורך, ואם הם לא לוקחים עמלה. כדאי שתברר בכולל, זה ייתן לך מידע שמותאם לאזור.
לגבי הפקדת כסף טל ומטר צודק ש:
להפקיד כסף אפשר רק בכספומטים של הבנק הספציפי שנמצאים בו
רק שמשאלתך הבנתי שיש לך צורך רק בהפקדת שיקים ומשיכת כסף.

ד. פריד

משתמש מקצוען
ואם יש לי משכנתא בבנק הזה
הם יודעים שאני לא יעבור
אבוד לי...
(דיסקונט)
למה, אם אין לכם הנחה ספציפית שמותנית בקיום חשבון בבנק אין שום מניעה לעבור. לי אישית יש חשבון במרכנתיל ומשכנתא במזרחי, ומזרחי יודעים איך לחייב את חשבוני במרכנתיל...

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
ראיתי את כל ההודעות על פועלים.
אנחנו לפני חצי שנה ניסינו - לא הסכימו.
אבל לא היינו בלחץ, כי עוד היה זמן עד פקיעת התוקף של הסטודנט.
כשהתקרב בפועל, וראו שהאיום שלנו רציני [-ביקשנו מהם שיפרטו את הפעולות הנדרשות לסגירת חשבון] - הציעו פטור מלא מכל עמלה כמעט שיש למשך שנה.
או ששינו מדיניות, או שזה עניין של כמה אתם רצינים באיום שלכם.

דף גמרא

משתמש פעיל
אם אין לך סניף של שום בנק בשכונה, אז איני מבין איך תשלום עמלות לבנק הנוכחי שלך פוטר את הבעיה. ואם יש לבנק הנוכחי כספומט בשכונתך, תוכל להמשיך למשוך ממנו גם לאחר מעבר לבנק אחר.
אני בבנק פועלים ומשלם עמלה 22 ש"ח לחודש על 50 פעולות (מספיק לי)
ויש לי באזור שני כספומטים של פועלים בלי סניף ואני יכול למשוך מהם בלא עמלה.
ואם אני יעבור ליהב אני לא אצטרך לשלם עמלות על החשבון
אבל על כל משיכה אני אצטרך לשלם 5 ש"ח
ואם אני מושך כסף פעם בשבוע אני כבר לא מרויח כלום.
וזה חוץ מהבעיה שאין לי איפה להפקיד ציקים

ד. פריד

משתמש מקצוען
אני בבנק פועלים ומשלם עמלה 22 ש"ח לחודש על 50 פעולות (מספיק לי)
ויש לי באזור שני כספומטים של פועלים בלי סניף ואני יכול למשוך מהם בלא עמלה.
ואם אני יעבור ליהב אני לא אצטרך לשלם עמלות על החשבון
אבל על כל משיכה אני אצטרך לשלם 5 ש"ח
ואם אני מושך כסף פעם בשבוע אני כבר לא מרויח כלום.
וזה חוץ מהבעיה שאין לי איפה להפקיד ציקים
גם אם תהיה ביהב תוכל ככל הנראה למשוך ללא עמלות מכספומט של פועלים, יש הסכמים בין הבנקים. אני אישית החשבון שלי במרכנתיל, ואני מושך ללא עמלות מכספומטים של לאומי, פאג"י ומזרחי. פועלים לא ניסיתי.
לגבי הפקדת שיקים תבדוק בחדרי המחשבים באזורך, יש לדוגמה ליד אולמי בית ישראל חדר מחשבים שאפשר להפקיד שם.

דף גמרא

משתמש פעיל
גם אם תהיה ביהב תוכל ככל הנראה למשוך ללא עמלות מכספומט של פועלים, יש הסכמים בין הבנקים. אני אישית החשבון שלי
רק איפה שיש סניף צמוד!
אבל כספומט שממוקם לא בסמוך לסניף
(כמו שעשו בסניפים רבים שנסגרו)
על כל משיכה מחייבים אותך 5 ש"ח

הקוזניצר

משתמש צעיר
מה זה מועדון הייטקזון ומה צריך בשביל זה?
זה כרטיס אשראי שיכול להוציא כל עובד בחברת הייטק וישלו הרבה פלוסים המרכזי שבהם זה רק 1% עמלה בקניה ממטבע חוץ בקניות בחו"ל במקום 4-5% בכרטיס אשראי רגיל בנילאומי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה