דרוש מידע חברת מימוש זכויות- מי האמינה ביותר?

*טובית*

משתמש מקצוען
עבדתי בעבר כעו"ס למיצוי זכויות, מכירה את התחום מקרוב.

המלצה חד משמעית-
לא לגשת עם שום חברה, אך ורק עם עו"ד

לעו"ד יש תקרה בחוק לגובה האחוזים שהוא יכול לגבות, ויש גם פריסת תשלומים ברורה והגיוניה.

דבר נוסף-
יש להם איום על כל הפרת אתיקה מהלשכה של עורכי הדין.
מה שאין כן אצל חברות פרטיות שאצלם אתה יודע איך זה מתחיל אך לא יודע איך זה נגמר.

בנוסף,
עו"ד יכול לייצג אותך בוועדה. שזה ייתרון משמעותי.
זה הדילמה שלי.
אני רוצה עו"ד שייצג אותי בוועדה.
מבינה שבחברות אין מייצג, רק לעיתים רחוקות אם הם רואים צורך.
ואני, אם הולכת, זה רק אם מייצג (מנסיון כושל, גם בערעור).
אשמח לשמוע מה תפקידו של העו"ד, האם הוא נותן 'הוראות' קודם ללקוח, אילו מסמכים להביא, לאיזה רופאים ללכת וכו'...
או שאני באה אליו עם כל החומר שלי, והוא רק מייצג בוועדה?

הכי הכי

משתמש סופר מקצוען
החברה ... זכויות לוקחת 30% למשך כל החיים.
עו”ד לוקח 17%למשך 60 חודשים.
החברה ... זכויות לפעמים מקצינה וממציאה דברים וכן אומרת ללקוח מה להגיד בוועדה (שלא תמיד מתקרב למציאות )
עו”ד מותר לו לייצג בוועדה ולהיות במקום, כמובן שהוא גם מדריך לפני מה לומר, לפעמים מקצין אבל לא ממציא (הוא יותר חשוף לתביעה מצד ביטוח לאומי במקרה של המצאה) מה שכן הוא מדגיש את הקושי במקום ששם מקבלים את הזכאות

אמיליה

משתמש מקצוען
זה הדילמה שלי.
אני רוצה עו"ד שייצג אותי בוועדה.
מבינה שבחברות אין מייצג, רק לעיתים רחוקות אם הם רואים צורך.
ואני, אם הולכת, זה רק אם מייצג (מנסיון כושל, גם בערעור).
אשמח לשמוע מה תפקידו של העו"ד, האם הוא נותן 'הוראות' קודם ללקוח, אילו מסמכים להביא, לאיזה רופאים ללכת וכו'...
או שאני באה אליו עם כל החומר שלי, והוא רק מייצג בוועדה?
הוא בונה את התיק בדיוק כמו הרעיון של שאר החברות
מסביר איזה מסמכים להכין, מכין מראש לוועדה, הכל.

3 פינות

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
קל זכות של ישראל קרויזר מהקו הפתוח של אגודת ישראל.
הוא במקביל גם בקו הפתוח של אגודת ישראל שמסבירים למי שרוצה לעשות לבד איך לעשות.
טלפון 03-5519608
מייל
035519608k @ gmail.com
פקס 0775558476

זבון וזבין

משתמש מקצוען
אשמח לפרטים.
האם העו"ד הכין את החומר, או שאתה היית צריך לעשות את העבודה והוא רק ייצג אותך בפנים?
אכתוב את כל התהליך שהיה אצלי....

הגעתי לפגישה אצל עו"ד תגר בעצמה,
נתתי לה את כל המידע הרפואי עלי,
היא שלחה אותי לכמה רופאים (הכל דרך קופת חולים בלבד - לא הרשתה לי ללכת לרופאים פרטיים - כי זה מחשיד לביטוח לאומי) לחוות דעת סיכומיים,
היא לבד הפנתה אותי לבדיקה נוספת שקשורה לנושא רפואי אחר - וכך נודע לי על משהו נוסף שלא הרגשתי עד אז - אבל זה מוסיף כמה אחוזים טובים...
באחד מהתורות שקבעו לי - זה היה זמן המתנה רב - הם בעצמם ניסו לזרז (רק בשבילי - אינני יכול לפרט) את התורות (ללא הצלחה...),
לפני הוועדה - הכינה אותי עו"ד חן אוחיון (?) על כל התהליך - הדריכה אותי מה לומר ובעיקר מה לא לומר (בגלל הביקורתיות והשיפוט של חברי הוועדה שמנסים למצוא על כל בעיה רפואית עילה שזה לא משפיע על הכושר לעבוד) - וכשנכשלתי ופלטתי מילה מיותרת בתוך הוועדה היא תיקנה אותי והתווכחה אתם שימחקו את זה מהפרוטוקול.... (כמובן בהסבר טוב על הטעות שלי...),
ואח"כ סיבוב שני בוועדה החוזרת,
והעו"ד השתתפה גם בשיחה הטלפונית עם נציגת השיקום,

הרחבתי בפירוט - כדי להדגיש כמה זה מועיל שיש עו"ד ביחד אתך בוועדה שיודעת בדיוק את מה שהם רוצים לשמוע ומה שהם צריכים לשמוע....

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
ומה קורה אם החברה אומרת מראש שתיקח רק 10-11% , זה כן הגיוני? או שעדיף לנסות לבד?
לכמה זמן? וכמה על הסכום הרטרואקטיבי (אם תקבלו)?
יש התחייבויות נוספות? לדוג': שהם זכאים לאחוזים גם במקרה שתגישו בהמשך לבד/ עם משרד אחר, שאם תקבלו קצבה לצמיתות עליהם לשלם מידית את כל כל האחוזים עד לגיל 70-80.
אלו דברים שקורים. לא אומרת איפה....

qwerty052

משתמש רשום
אשמח לפרטים.
האם העו"ד הכין את החומר, או שאתה היית צריך לעשות את העבודה והוא רק ייצג אותך בפנים?
עו"ד תגר שואל שאלות בסיסיות לפני זה כדי לבדוק האם יש סיכוי
ואם החליט שאכן יש סיכוי, אז הם שואלים הרבה שאלות כדי להגיע לנקודות המשמעותיות,
ובנוסף גם מגיעים לוועדות, ומדריכים מראש אלו נקודות להדגיש, איזה מסמכים להביא, מה לבקש מהרופא ועוד

*טובית*

משתמש מקצוען

היא שלחה אותי לכמה רופאים (הכל דרך קופת חולים בלבד - לא הרשתה לי ללכת לרופאים פרטיים - כי זה מחשיד לביטוח לאומי) לחוות דעת סיכומיים,
היא לבד הפנתה אותי לבדיקה נוספת שקשורה לנושא רפואי אחר - וכך נודע לי על משהו נוסף שלא הרגשתי עד אז - אבל זה מוסיף כמה אחוזים טובים...
באחד מהתורות שקבעו לי - זה היה זמן המתנה רב - הם בעצמם ניסו לזרז (רק בשבילי - אינני יכול לפרט) את התורות (ללא הצלחה...),
לפני הוועדה - הכינה אותי עו"ד חן אוחיון (?) על כל התהליך - הדריכה אותי מה לומר ובעיקר מה לא לומר (בגלל הביקורתיות והשיפוט של חברי הוועדה שמנסים למצוא על כל בעיה רפואית עילה שזה לא משפיע על הכושר לעבוד) - וכשנכשלתי ופלטתי מילה מיותרת בתוך הוועדה היא תיקנה אותי והתווכחה אתם שימחקו את זה מהפרוטוקול.... (כמובן בהסבר טוב על הטעות שלי...),

הרחבתי בפירוט - כדי להדגיש כמה זה מועיל שיש עו"ד ביחד אתך בוועדה שיודעת בדיוק את מה שהם רוצים לשמוע ומה שהם צריכים לשמוע....
כמה זמן לקח התהליך?
(מענין אותי אם אצטרך ללכת לסבב רופאים מחדש, או שבגלל שביקרתי כבר אצל כל הרופאים שקשורים לבעיה, והכל מתועד אצלם, אם אצטרך שוב ללכת. מדובר ברופאים שמקבלים לפעמים פעם בחצי שנה...).

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עבדתי בעבר כעו"ס למיצוי זכויות, מכירה את התחום מקרוב.

המלצה חד משמעית-
לא לגשת עם שום חברה, אך ורק עם עו"ד

לעו"ד יש תקרה בחוק לגובה האחוזים שהוא יכול לגבות, ויש גם פריסת תשלומים ברורה והגיוניה.
את אותה תקרה יש גם עבור כל חברה רשמית שהיא.
לא רואה הבדל מהבחינה הזו בין חברה לעו"ד.

בנוסף,
עו"ד יכול לייצג אותך בוועדה. שזה ייתרון משמעותי.
זה שהולכים עם חברה, לא סותר את האופציה של לקיחת עו"ד במקרה שצריך - ורק בנקודת הזמן כשצריך.
[יש פעמים שעדיף שלא להביא עו"ד. וכל מקרה בשקילת הנתונים הספציפים שלו.]

זהו יתרון אחד, שאפשר להוסיף אותו במקרה הצורך.
קריטי יותר - לקבל ליווי ממישהו שמתמצא בחוקים, בנהלים, בקריאת מסמכים רפואיים ובהבנת הנקרא טובה. (לא ציון בתעודה. כן? אלא מה המשמעות מניסוח המשפט בצורה כזו או אחרת, ולדעת לבקש לפעמים שינוי קל שמשפיע המון.]

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
למה החברות רוצות מראש את כל הסכום גם העתידי?
כי מבחינה חוקית - והיה, אם תוך התקופה של הזכאות לגימלה קרה מקרה שמפסיק את הזכאות לקבלת המלגה
[לשם הדוגמא, לא עלינו ולא על אף אחד מעמ"י - המבוטח נפטר.]
כמדומני שהחוק אומר שאם הכסף כבר הועבר לחברה, היא לא צריכה להשיב אותו חזרה. גם אם שולמו אחוזים בגין חודשים שלא התקבלה עליהם גמלה בסופו של דבר.

זו אחת הסיבות שהחברות דואגות לקבל את כל הסכום מראש, מיד עם קבלת הזכאות, בפריסת תשלומים הכי מהירה ששייך. ולכן, אם מתקבל סכום גדול רטרואקטיבי, הן משתדלות לגבות את העמלה שלהן ממנו.
[זה לא שהן מקבלות יותר אם הן לוקחות מהרטרו, הן מקבלות אותו מהר יותר ובטוח יותר.]

291

משתמש פעיל
אם את גרה בב"ב, ובעלת תיק באגף הרווחה. יש להם שירות כזה מקצועי מאוד. ללא עלות כלל.
מאמינה שיש בעוד רשויות.
תפני לאהרון וייס שם בעירייה. לא נראה לי שיש בעוד רשות. הוא מקצועי אולי יתר על המידה. (לא תמיד הוא צודק לגבי מסמכים, כלומר, לפעמים יש מסמכים תחליפיים שיותר קל להשיגם). הוא אוהב לעזור ורוצה לעזור. יבורכו כמותו.
חברות למימוש זכויות מכניסים לכיס הרבה מאוד.
תתייעצי עם "יד מכוונת" חינם , מטעם הביטוח הלאומי.
עם עו"ד זה אולי יותר טוב, לא יודע.
בינתיים תאספי מסמכים.
תאמיני בעצמיך שאת יכולה לבד. כי זה אפשרי בקלות.
נכות כללית את מקבלת חצי שנה אחורה מרגע הגשת הבקשה, אז תגישי את מסמך התביעה בהקדם. לא חשוב כמה מסמכים יש לך, תשלחי. תאספי אותם אח"כ.
אל תשקרי, אבל תטיבי להוציא את האמת בצורה טובה ומחצינה.
הקטע הזה נראה אמין וטוב:

אבל זה עדיין עולה כסף - מה שמתיר להם החוק לקחת. ראי טבלה באתר "זכות" או באתר הביטוח הלאומי.
תשקלי ותחליטי. אם את מבינה עניין - אפשר בהחלט לפעול לבד.
היום הכל קל והכל ברשת. רק ללכת לרופאים ולוועדות. (כדאי שתקחי ליווי של קרוב משפחה, לכל מקום. וד"ל.(אם אין עו"ד). אם תחליטי לפעול לבד, אפרט יותר).
בהצלחה רבה.

נערך לאחרונה ב:

זבון וזבין

משתמש מקצוען
כמה זמן לקח התהליך?
(מענין אותי אם אצטרך ללכת לסבב רופאים מחדש, או שבגלל שביקרתי כבר אצל כל הרופאים שקשורים לבעיה, והכל מתועד אצלם, אם אצטרך שוב ללכת. מדובר ברופאים שמקבלים לפעמים פעם בחצי שנה...).
אין לי מושג אם מידע רפואי ישן הוא בתוקף או לא,
אצלי היא שלחה לרופאים רק על מה שלא היה לי כלל מסמכים פרטניים,

מה שכן - נראה לי שעדיף מסמכים ישנים יותר (בטווח של שנה) כדי להקל על קבלת הקצבה רטרואקטיבית עד שנה לפני פתיחת התיק - כדי שלא יטענו שזה נכות חדשה שלא מצדיקה תשלום רטרואקטיבית.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
חבל לזרוק כמה אלפי שקלים לפח!!
עשרות אלפי שקלים לפחות
יש לכן שם של עו"ד מומלץ?
ומה קורה אם החברה אומרת מראש שתיקח רק 10-11% , זה כן הגיוני? או שעדיף לנסות לבד?
דוקטור זכות לוקחים 11% למשך עד 5 שנים (ככה ממישהו שאני מכירה)

אני חושבת שהשאלה היא קודם כל תלויה במצב הרפואי. אם יש בעיה שברור שתקבלו אחוזים טובים, או בעיות שלפי החוק היבש לא נחשבות כל כך חמורות, למרות שהן מגבילות את התפקוד משמעותית... כי אז צריך הכוונה רבה כדי לעבור.

מרובע

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
D I G I T A L
אנחנו הלכנו לועדה עם יעוץ של עזר מציון והיה מצויין. עדיין לא קיבלנו תשובות.

(יש לציין שהרופאה בועדה היתה רשעית שמחפשת לעשות רע לאנשים, וכיון שלא היה לה שום דבר רע לומר עלינו, אז היא כל הזמן נזפה: "אל תסתכלי בדף" (כי היה דף שבו סוכמו ראשי הפרקים של מה שרצינו לומר בועדה).

291

משתמש פעיל

(יש לציין שהרופאה בועדה היתה רשעית שמחפשת לעשות רע לאנשים, וכיון שלא היה לה שום דבר רע לומר עלינו, אז היא כל הזמן נזפה: "אל תסתכלי בדף" (כי היה דף שבו סוכמו ראשי הפרקים של מה שרצינו לומר בועדה).
תשובות עד חודש.
תסתכלי באתר הביטוח הלאומי בשרות האישי, יכול להיות שהפרוטוקול מופיע שם אם התהליך בוועדה ומסקנותיה.
לדעתי, זה סימן טוב אם אין תשובות מיד באתר.

מאירלה

משתמש מקצוען

באתר באזור האישי הפרוטוקול מתעדכן תוך 4 ימים ואפשר לראות בדיוק אם לא אישרו ומה הסיבות, למרות שבוועדה הם אומרים תוך שבועיים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה