זיכרון חלש אחרי קורונה - יתכן?

(:Leah

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
נחמתני!!!
הייתי בטוחה שהדפקט הזה רק אצלי.
אני למשל לא מצליחה לשלוף שמות משפחה של אנשים...:confused:
כן זה נכנס תחת הקטוגריה של שמות כולל שמות משפחה...

גומר לפעמיםo_O

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
אז דווקא לי הזיכרון ב"ה נשאר כמו שהיה, (אולי אני לא זוכרת איך הוא היה קודם:confused:) אבל בדברים אחרים זה סיוט!!!!!!! בחודשים הראשונים אחרי שהייתי חולה כל הליכה של שתי דק' גרמה לי לצנוח למיטה בחוסר כוחות, אפילו להרים את היד לא היה לי כוח, הייתי מדברת טיפה- הייתי חייבת לעצור להתנשף באמצע... גם כל מאמץ קטנטן, שביום יום בכלל לא מרגישים שזה מאמץ, גרם לי לאפיסת כוחות.. לדוג' לפני הקורונה הייתי מקלפת הרים של תפו"א בלי להרגיש ובחודש שאחרי הקורונה- אחרי תפו"א אחד- הרגשתי שהידיים נופלות לי... (עכשיו ב"ה בקטע הזה כמעט חזרתי לעצמי)
ועדיין- אחרי יותר משנה לא חזרתי לעצמי לגמרי- אם אני מדברת הרבה אני חייבת לעצור ולנשוף בקול, כמו אחרי שרצים, (זה קורה למשל בתפילה) וקשה לי לרוץ הרבה זמן אפילו כמה דק' בודדות- פעם הייתי רצה מלא!!!!!
וגם עוד תופעה מעניינת שלא עברה לי, ושמעתי על עוד כמה שיש להם את זה- שהעיניים כואבות לי נורא כל פעם שאני יוצאת לשמש.. כמין מיגרנה לכמה שניות..

נערך לאחרונה ב:

sap13

משתמש מקצוען
חוץ מההרגשות של כולם שהלך חלק מהזיכרון (בלי לזלזל בהרגשות) משרד הבריאות התייחס לזה כתופעת לוואי של הקורונה?

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
חוץ מההרגשות של כולם שהלך חלק מהזיכרון (בלי לזלזל בהרגשות) משרד הבריאות התייחס לזה כתופעת לוואי של הקורונה?
1656885447957.png

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
מה שתיארו לעיל, זה התופעת לוואי בקטנה (בלי לזלזל, אני חלק---)
אבל יש כאלה שזה תקף אותם חזק!!! מכירה מישהי שתקופה די ארוכה לא זכרה ממש! איפה המטבח, ואיך קוראים לאחים שלה וכדו'---
לדואגים - זה חזר ב"ה

sap13

משתמש מקצוען
הנשימות הכבדות (וקושי נשימה) אחרי כמה זמן עברו לכם?

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
הנשימות הכבדות (וקושי נשימה) אחרי כמה זמן עברו לכם?
לי לא עברו לגמרי, אחרי יותר משנה, כמו שכתבתי למעלה
(כל מה שכתבתי שם , זה מה שהיה אחרי הקורונה, על הזמן שהייתי חולה בכלל לא כתבתי:cry:)

שועל ספרות.

רודיום לשעבר. מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
גם אני הרגשתי משהו עם הזיכרון אבל זה חזר
רגע, לאיזה אשכול נכנסתי פה? למה רציתי להיכנס?

YOM&TOV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
ואני עברתי פעמיים את הקורונה,
וכן יש לי בעיות בזיכרון,
בהתחלה זה היה ממש מחריד עד כדי כך שבעלי היה אומר לי: "את שמה לב שספרתי לי את זה כבר כמה פעמיים..." :(
ואני- אהההה.....:sick::eek::oops:
ב"ה היום זוכרת יותר טוב, אבל כן עם יד על הלב אם אשכח משהו ח"ו אז עושה לי תזכורות בעניין.
ובקשר לקושי הנשימה,
אז כן, גם לי ולפעמים זה ממש נורא בעיקר בלילה כשאני ישנה :(

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
עכשיו אני חושבת שיש גם חסרונות בקבוצת תמיכה
כאילו אני פתאום נזכרת בעזרתם האדיבה של המגיבים בכל מיני דברים שכיחויות למיניהם
"את שמה לב שספרתי לי את זה כבר כמה פעמיים..." :(

אחותי אמרה לי את זה לאחרונה לא פעם, עם שינוי קטן - "את שמה לב ששאלת אותי את זה כבר 5 פעמים?"

מקווה שזה באמת עובר, כמו שכתבו קודם...

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
ודרך אגב, שכחתי לכתוב, :eek::eek: כתבתי שאין לי בעיות בזיכרון!!!:( אבל חוץ מהאפיסת כוחות, היה לי גם קוצר נשימה נוראיייי לפחות שלושה חודשים אחרי הקורונה... כל פעם שהייתי נוסעת באוטובוס לדוג, אפילו שתי תחנות, לא הצלחתי לנשום, והרגשתי שממש נגמר לי האוויר לכמה דק' ארוכות (אני מרחמת על מי שהיה איתי אז) אבל הקוצר נשימה המפחיד הזה עבר לי לגמרי ב"ה

ט תהילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
לי גם היה קושי גדול מאוד
בסיבולת לב ריאה
לפחות חודשיים אחר.
וכאבי שרירים נוראיים
לא יכולתי להחזיק קומקום עם ליטר מים.

ב"ה
אחרי קורונה+חיסון+קורונה נוספת,
הפעם השניה היתה הרבה הרבה יותר קלה

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
אחרי הקורונה היה לי ממש קשה לחזור לעבודה
הרגשתי עובדת חדשה וגם שכחתי תאריכים ודברים שאני בדרך כלל זוכרת
עבר אחרי חודשיים שלוש......

shny

משתמש צעיר
צרת רבים נחמת .....
ת'אמת נרגעתי הרבה תסמינים המוזכרים למעלה קרו אצלי ודי חששתי שמשהו השתבש לי טו לדעת שהקורונה אשמה.

הדבר שהכי מפריע לי זה שאני פתאום מאבדת ריכוז.מקשיבה למשהו ופתאום אני לא מבינה מה מדבר.סוג של הפרעת קשב.
מה יכול לעזור לי בניתוקים האלה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה