סקירה ...ואם המצב הכלכלי יחייב אתכם להצטמצם, על מה תוותרו?

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
דבר ראשון הייתי עובד ברצינות וקשה יותר על ההוצאה כמעט הכי גדולה שלי שיש מה להוריד ממנה כמה שיותר:
ארנונה...

ברור שרמת החיים עלתה מאד בציבור, וב"ה שכך.
חושב שבין המפתחות לחיסכון אצלי יהיה - פחות כניסה לחנויות. פיזיות ואונליין. לא פחות קניות נצרכות אלא פחות האלה מהצד..

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
כמעט הכי גדולה????
הגזמת
לא
רוצה פירוט?
הכוונה להוצאה רצינית שיש במה לחסוך בה בצורה דרסטית..
מדובר בדירה גדולה ממילא הארנונה גבוהה מאוד וכרגע לא מצליח לקבל הנחה, ואין לי כח (ומספיק 'רצון פנימי' המאמין בצדקת הדרך עם כל הדרכים הידועות להשיג הנחה... כי הרי הכללים היבשים מאומללים ממש כדי לקבל הנחה) לעשות זאת.
זה יותר מחשמל ומים ביחד אצלי!!

דיאלוג

משתמש סופר מקצוען
סכרון עם ביטוח לאומי קצת מסובך.
ובעיקר - ואולי לא מקובל כאן אז תהיו עדינים בבקשה -
כל זמן שאני לא ממש מאולץ ומוכרח ברמה קשה
אני לא רואה הצדקה לעשות זאת בשום צורה
(לא שאני כ"כ עומד בניסיון.. אבל כאן יש כמה וכמה 'מחסומים' שנותנים לך אפשרות יפה וטובה להחליט בבחירה חופשית וטובה אם אתה רוצה בזה באמת)

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק חלקי
כשאדם חלילה מגיע למצב שהוא חייב לקצץ
אם הוא החלטי ורציני ומבין את המציאות שלו ומציב לעצמו גבולות ברורים שהוא לא לוקח הלוואות וכדו' והוא גם החלטי שהןא לא מוסיף כעת עבודות
וההחלטה כמובן משותפת של בני הזוג,
הוא לא צריך להחליט מראש במה הוא מקצץ אלא בכל הוצאה הוא שואל ובודק את עצמו עד כמה זה הכרחי,
והנה תוף תקופה קצרה הם מגלים שהם חסכו מאות רבות של שקלים,
ושנזכה אך ורק לשפע
ובתפילה "שאל תביאנו לא לידי נסיון ולא לידי בזיון"

חובב מוזיקה מושבע

משתמש מקצוען
סכרון עם ביטוח לאומי קצת מסובך.
ובעיקר - ואולי לא מקובל כאן אז תהיו עדינים בבקשה -
כל זמן שאני לא ממש מאולץ ומוכרח ברמה קשה
אני לא רואה הצדקה לעשות זאת בשום צורה
(לא שאני כ"כ עומד בניסיון.. אבל כאן יש כמה וכמה 'מחסומים' שנותנים לך אפשרות יפה וטובה להחליט בבחירה חופשית וטובה אם אתה רוצה בזה באמת)
קיבלתי
ומחקתי את ההודעה.....

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
קצת הזוי ההסתכלות הזו כאילו תמיד יש מה לחסוך ולהוריד ברמה וכולם לא מסתפקים במועט
אולי באשכולות פה נמצאים יותר בעלי יכולות ? אין לי מושג
אבל אתם יודעים כמה משפחות בציבור יש שאין להם במה להצטמצם הם כבר במקסימום האפשרי

ולא עוזר להגדיל הכנסות כשיש ב"ה משפחה ברוכה כי גם ההוצאות ברוכות
ולא דוקא משפחות שמתפרנסות מהצדקה אלא הרבה שבורחות מזה כמו מאש אבל
כ"כ הרבה משפחות:
לא אוכלות אוכל קנוי
לא דורכות בחנויות מותגים (ובקושי בחנויות באופן כללי)
לא קונות רהיטים אביזרי בית ועוד חדשים רק כשאין ברירה ויד שניה
לא קונות תחביבים וחוגים (מקסימום חוגים עוברים)
לא אוכלות כל מה שטעים ונעים
לא יוצאות לנופשים, מקסימום מחליפות דירות ועושים טיולי חינם ביערות
לא עושות צילומי ניובורן/סמאטש/בר מצוות וכו

נכון הרמה עלתה אבל עדין יש ביננו המון!!! שמסתפקים במועט ממש
וחייבים להוסיף על המילים הנכונות עוד משפט אחד
והם חיים בשמחה ממש!

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
ובנימה רצינית-
יש באמת דרכים להוזיל עלויות?
על מה אפשר עוד לוותר?
אולי שמישהו יפתח קרן למשפחות ברוכות שרק תשלם שכר לימוד??

מנגנת

משתמש מקצוען
כ"כ הרבה משפחות:
לא אוכלות אוכל קנוי
לא דורכות בחנויות מותגים (ובקושי בחנויות באופן כללי)
לא קונות רהיטים אביזרי בית ועוד חדשים רק כשאין ברירה ויד שניה
לא קונות תחביבים וחוגים (מקסימום חוגים עוברים)
לא אוכלות כל מה שטעים ונעים
לא יוצאות לנופשים, מקסימום מחליפות דירות ועושים טיולי חינם ביערות
לא עושות צילומי ניובורן/סמאטש/בר מצוות וכו
אני עומדת בכל הרשימה שלך לגמרי מבחירה. זה לא מתאר "הסתפקות במועט". זה בסך הכל חוסר הסתגלות לצרכנות המוגזמת והלא בריאה שהתאזרחה היום.
אני ב"ה מתפרנסת נורמלי, ומכיון שרמת החיים שלי שפויה, גם במצב ההתיקרויות הקיים יש לי תחושת שפע. ואני יכולה להשקיע בדברים שחשובים לי בלי לאסוף את השקלונים שנעלמו לי בלי שהיתה לי מהם כמעט שום רווחה.
אני חושבת שחלק מהחוסר שפיות הוא להציג כאילו מי שחי לא בבזבוזים הוא מסתפק במועט נדיר, מצומצם וחנוק (שהפסיכולוג הולך לעלות לו יותר כידוע). אל תתדלקו את המדורה הזאת.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
אני עומדת בכל הרשימה שלך לגמרי מבחירה. זה לא מתאר "הסתפקות במועט". זה בסך הכל חוסר הסתגלות לצרכנות המוגזמת והלא בריאה שהתאזרחה היום.
אני ב"ה מתפרנסת נורמלי, ומכיון שרמת החיים שלי שפויה, גם במצב ההתיקרויות הקיים יש לי תחושת שפע. ואני יכולה להשקיע בדברים שחשובים לי בלי לאסוף את השקלונים שנעלמו לי בלי שהיתה לי מהם כמעט שום רווחה.
אני חושבת שחלק מהחוסר שפיות הוא להציג כאילו מי שחי לא בבזבוזים הוא מסתפק במועט נדיר, מצומצם וחנוק (שהפסיכולוג הולך לעלות לו יותר כידוע). אל תתדלקו את המדורה הזאת.
בתקווה שכל בני הבית איתך יחד.
כי אני חושב שאם יש מישו בביתל שקשה לו העניין אז שוב צריך לשקול מחדש.

לי אישית נהייה עצוב שקראתי את האשכול.

צדיקה נסתרת

משתמש פעיל
קודם הגאלה תהיה השפעה גדולה ואחר כך תפסק, והינו חבלי משיח
מָרָן מֵרוּזִ'ין זי"ע אָמַר פַּעַם: "לִפְנֵי יְמוֹת הַמָּשִׁיחַ תְּהֵא הַשְׁפָּעָה גְּדוֹלָה,
וּמִמֵּילָא תִּהְיֶה הַהוֹצָאָה גְּדוֹלָה לְפִי הַיְכֹלֶת שֶׁל רִבּוּי הַהַשְׁפָּעָה,
אַךְ אַחַר כָּךְ תִּפָּסֵק הַהַשְׁפָּעָה וְתִשָּׁאֵר רַק הַהוֹצָאָה לְבַדָּהּ שֶׁכְּבָר נִתְרַגְּלוּ לָהּ, וְהַיְנוּ חֶבְלֵי מָשִׁיחַ.
("נֵר ישראל", ערך חבלי משיח)

joelly

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
0. לעבור לקנות במזומן.
1. לא לאכול בחוץ.
2. לקנות יד שניה- ריהוט, ומוצרים לבית (נגיד עגלה).
3. לאלתר במקום לקנות (טוב, האמת זה גם תחביב)
4. לקנות לפי רשימה- לא לשוטט באתרי קניות, וכשצריך משהו פשוט ללכת ולקנות רק אותו.
5. פחות מתנות לאנשים.

אני_רק_שאלה

משתמש צעיר
הקושי הוא שכל בני הבית יהיו באותו ראש.

מי שמחליט להיכנס למוד של חסכון עושה זאת בד"כ כי האופציה החילופית גרועה יותר עבורו - המינוס בבנק, חיובי אשראי גבוהים וכו'.
עצם העמידה ביעד נותנת לו אדרנלין ומוטיבציה.

אבל להביא את בני הבית לראות אתך את הסוגיה התקציבית עין בעין, במיוחד אם מדובר בילדים שפחות מעוניינים לערב אותם בכל שקל - זה האתגר והקושי הגדול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה