דרוש מידע התקפי חרדה שבוע לפני החתונה

מצב
הנושא נעול.

ינאי&רועי

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
נראה יותר מהעול של הנישואין עצמם. פתאום בן אדם שהיה חופשי, מרגיש מחוייבות, זה הגיוני האמת כשחושבים על זה
לא מחייב שזה מהעול
יכול להיות מהבחור, אבל לא כל כך הגיוני, כי אחרי הכל הם ישבו ודיברו וכל זה
אבל יכול להיות גם מהנישואין עצמם

רבקהנ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
האמת יכול להיות, הכל קרה מהר כל כך. יכול להיות שההרגשה היא שלא ביררו מספיק
זה טבעי להרגיש ככה, כמה שזה נשמע לא מקובל. זה צעד ענק והגיוני להרגיש לפניו פחד.
כמובן שלא צריך להזניח וצריך לעשות כל מה שאפשר להרגיע -
לדבר איתה, שהיא תמצא עם מי עושה לה טוב לדבר, גם המדריכת כלות, גם יועצת ולהפריך כל חשש שיש. ללכת לרב וכל דבר שהיא מרגישה שיעזור לה.
ובעיקר להרגיע אותה שגם אם מרגישים ככה זה הגיוני, זאת תופעה נפוצה ואחר כך יש חיים מאושרים.
בקיצור, לא לפחד מהפחד

שוקי פלד

משתמש פעיל
האמת יכול להיות, הכל קרה מהר כל כך. יכול להיות שההרגשה היא שלא ביררו מספיק
להסביר שזה דבר נורמלי וזה יעבור היא צריכה כרגע לזרום להתפלל ולהאמין שיהיה לה הכי טוב להזכיר לה שהיא לא הראשונה שמתחתנת עם מישהו שהיא לא מכירה גם אמא שלה התחתנה עם אבא שלה בלי להכיר אותו וכן הלאה וזה בסדר והיא עוד תראה שהכל יהיה לה הכי טוב כרגע זה זמנה לשמוח {זה זמן שבעז"ה לא חוזר עוד פעם בחיים}
טיפולים קדחתניים לפעמים יכולים יותר להלחיץ זה יכול לגרום לה להרגשה של מטופלת מסכנה......
היא צריכה הורים מרגיעים ומסבירנים!!!!!!!!
{נכתב ע"פ דעתי האישית בלבד}

מאן דאו

משתמש פעיל
לדבר איתה, שהיא תמצא עם מי עושה לה טוב לדבר, גם המדריכת כלות, גם יועצת ולהפריך כל חשש שיש. ללכת לרב וכל דבר שהיא מרגישה שיעזור לה.
ובעיקר להרגיע אותה שגם אם מרגישים ככה זה הגיוני, זאת תופעה נפוצה ואחר כך יש חיים מאושרים.
בקיצור, לא לפחד מהפחד
לפעמים לדעת גם מה שלא נורמלי זה נורמלי, זה עצמו מרגיע, והנה פיתרון לבעייה

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
אנחנו חיתנו לפני תקופה קצרה ב"ה,
מיד אחרי הפגישה האחרונה [יום או יומיים]
יצאנו עם הבת לבית קפה לא רחוק מהבית, שם ישבנו וסיפרנו לה כמה אנחנו מעריכים את החתן, את המשפחה שלו,
שאין לנו מושג איך זכינו לקבל את פאר עולם הישיבות, עם מידות מדהימות ומשפחה שאנחנו פשוט מתרגשים עד דמעות רק מלחשוב על הזכות הזו
ואנחנו באמת לא מבינים איך זכינו לזה,
ואם היו אומרים לנו לפני חודשיים שנקבל כזה בחור וכזאת משפחה היינו אומרים שזה חלום שלא אפשרי להתגשם, הסברנו לה שהיא לא נפרדת מאיתנו, אלא מכניסה יהלום ענק ענק לבית שלנו, ואנחנו מאושרים ושמחים
וישבנו יחד לנתח איזה מצווה מיוחדת עשתה שזכתה לכזה בחור מושלם מושלם משולם,

אחרי החתונה היא סיפרה שזה מה שהציל אותה, כי פתאום היא חשבה לעצמה... אני עוזבת קן חם ונעים, הורים עוטפים ומחבקים, אחים ואחיות שאוהבים ועוזבת את כל האווירה המשפחתית,
אבל ברגע שהבינה שההורים מעריצים את החתן ומשפחתו, וחושבים עליו כל דבר טוב, הכל הכל נרגע לה.

ינאי&רועי

משתמש פעיל
המשתמש נחסם
יצאנו עם הבת לבית קפה לא רחוק מהבית, שם ישבנו וסיפרנו לה כמה אנחנו מעריכים את החתן, את המשפחה שלו,
שאין לנו מושג איך זכינו לקבל את פאר עולם הישיבות, עם מידות מדהימות ומשפחה שאנחנו פשוט מתרגשים עד דמעות רק מלחשוב על הזכות הזו
ואם היו אומרים לנו לפני חודשיים שנקבל כזה בחור וכזאת משפחה היינו אומרים שזה חלום שלא אפשרי להתגשם, הסברנו לה שהיא לא נפרדת מאיתנו, אלא מכניסה יהלום ענק ענק לבית שלנו, ואנחנו מאושרים ושמחים

אחרי החתונה היא סיפרה שזה מה שהציל אותה, כי פתאום היא חשבה לעצמה... אני עוזבת קן חם ונעים, הורים עוטפים ומחבקים, אחיות ואחיות שאוהבים ועוזבת את כל האווירה המשפחתית,
אבל ברגע שהבינה שההורים מעריצים את החתן ומשפחתו, וחושבים עליו כל דבר טוב, הכל הכל נרגע לה.
כל הכבוד לכם!

בן ציון הלמ

משתמש מקצוען
אסכם בקצרה, דברים שלמדתי במשך הרבה שנים, עם הילדים והתלמידים :
א. תפקיד ההורים - השראת ביטחון. לשדר שזה השידוך שעליו התפללו כל החיים, גם אם בפנים האמת היא הפוכה ולא מרוצים מרמת ההתמדה שלו או מכמה הוא מכווין בשמו"ע.
ההורים לא יודעים עד כמה הבת בטוחה בהם ותלויה בהם.
ב. תפקיד הבחורה - להבין שקשר לא נוצר ביום אחד אלא בהשקעה מתמדת של שנים רבות.
ג. אם מגלים חשש אצלה מעצם חיי הנישואין, צריך לבדוק, וד"ל.

טרנטאטא

משתמש רשום
הגברת בטיפול כבר אך עדיין אין פתרון " ככה זה וזהו.הו" זה חלק מהתהליך
בכל מקרה ובלי קשר לטיפול
אפשר כעזרה ראשונה
לקחת כדור הרגעה
זה לא משהו מפחיד
כל רופא משפחה שתתאר לו את המצב ייתן לך מרשם לזה
עדיף ככה מלהרוס את כל שמחת החתונה

פ.נ

משתמש מקצוען

אחרי החתונה היא סיפרה שזה מה שהציל אותה, כי פתאום היא חשבה לעצמה... אני עוזבת קן חם ונעים, הורים עוטפים ומחבקים, אחים ואחיות שאוהבים ועוזבת את כל האווירה המשפחתית,
כולם צריכים לאמץ את השיטה הזאת!!
ירבו כמותכם...
זה ממש חשוב

אברכית +

משתמש פעיל
זה משהו חדש, או שכל התקופה משהו לא היה נראה לה בבחור ועכשיו מתפרץ?
תקשיבו. תקשיבו. תקשיבו.
גם למה שהיא לא אומרת.
לא מחייב בכלל שזה משהו שקשור ספציפית לבחור הזה.
זה רגליים קרות שמקבלים לפעמים כשמתחילים לעכל שמשהו גדול קורה כאן..
קורה להרבה בנות אחרי שסוגרות ווארט..
אם לא מזהים משהו חריג אז זהוו, לא לעשות דרמות ולא לנפח את זה. (לענ"ד)

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
כולם צריכים לאמץ את השיטה הזאת!!
הייתי בטוח בתמימותי שכולם עושים ככה

ההורים שלי יצאו איתי לפני החתונה,
ואמא שלי אמרה לי משפט שגרם לי לראות את הכל באור אחר -
אם היא הייתה הבת שלי, הייתי גאה שהוצאתי את הפרי הכי יפה בארגז פירות.
ואני שמחה שיש לי בן כמוך שהביא לי בת כזו מיוחדת.

משתמשת+

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שמעתי פעם על מישהי שזה קרה לה בעקבות מדריכת כלות לא מוצלחת...

מצרפת כתבה שהתפרסמה בעיתון 'הידיעון' כפר חב"ד של מרכז 'אור הבית' ברחובות
לא יודעת אם זה מתאים לנ"ל אבל אולי בכל זאת יואיל
צילום מסך.png

מירי גל

משתמש פעיל
בקיצור, לא לפחד מהפחד
בול. כל מילה בסלע.
פשוט לנרמל את הלחץ ולהסביר שזה הדבר הכי הכי הגיוני ונורמלי להילחץ ולפחד הן מהנישואין עם בן אדם - מוצלח ככל שיהיה, הן מעצם טקס הנישואין עצמו מלחיץ ומעורר מתחים אצל רבים וטובים שכל הפוקוס והזרקורים עליך, וכן הלחץ מלקיחת עול על החיים, פרנסה, ילדים, מחשבות כמו האם יהיו לי ילדים? האם זה השידוך שלי? ואולי לא יהיה לי מה לדבר בחדר יחוד או בשבע ברכות? איך ארגיש אצל ההורים שלו? ואיך יהיו היחסים שלי עם הגיסות? וכו' וכו'...
כל כך הרבה פחדים חרדות וחששות יש סביב החתונה והמסתעף - שחתנים וכלות שחושבים ומתעמקים בדרך כלל יהיו בחרדה ברמה כזו או אחרת.
העיקר כמו שכתבו כמה מהמגיבים - לדבר להכיל להרגיע ולנרמל, זה נורמלי שיש כאלו מחשבות אבל בעז"ה זה יעבור ואדרבה לנתב את זה לתפילות.
רצוי לשלוח אותה ליועצת טובה שידברו וילבנו יחד את הדברים, זה וודאי יעזור, אך ללא פאניקה ובהלה מיותרת.
אני כותבת מניסיון אישי ואני ממש מזדהה עם הפחדים בשלב הזה טרם הנישואין.
בכל מקרה שיהיה בסימן טוב ובמזל טוב.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
קודם כל- יש פחד ויש התקף חרדה
אם היא מפחדת וחוששת וגם לא נרדמת בלילה זה כנראה נורמלי
תדברו איתה הרבה על החתן המוצלח, על היופי בנישואין, על העתיד הורוד שמחכה לה, על הקושי שיש לכולם בשלב הזה.
להתמקד על הדירה המקסימה לקשט אותה, לעשות קניות ולהשקיע טכנית במה שעושה לה טוב.
אבל במקביל - להתייעץ דחוף עם מדריכת כלות מקצועית ומנוסה שתדבר איתה פתוח ותברר איתה מה המקור לפחד
לוודא שלא עברה בעבר פגיעה כי אם כן חובה לבדוק מיידית מה עושים
אם החרדה לא נרגעת - להתיעץ ולשקול האם ליידע את החתן סמוך לחתונה
כי להגיע ככה לחתונה כשהחתן לא מספיק רגיש - עלול להגדיל את הבעיה.

אם ההתקף חרדה הוא התקף אמיתי (רעידות בלתי נשלטות וכו') לפנות ליעוץ מקצועי הרגע.

טעות לעולם חוזרת

משתמש סופר מקצוען
ולא לשכוח לתת אוכל טוב וטעים
לא לחשוב על דיאטה ועל משקל
אלא פשוט לתת להנות מכל שניה, ואוכל מקסים.
כל מה שהיא אוהבת שיהיה על השולחן.

ועד כמה שזכור לי אחד מן הראשונים אומר את זה, על הפסוק 'רפדוני בתפוחים כי חולת אהבה אני'.

תוהה ומשתומם

משתמש מקצוען
פחד והתרגשות הוא דבר נורמלי לחלוטין, בפרט אם היא בחורה עם קצת רקע.
לא נשמע לי שצריך להתרגש מזה, (אלא אם זה ממש התקפי חרדה, שאז צריך לטפל)

וכמובן, כדור או שתים של קלונקס וכדו' לא יזיק בכלל...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה