דרוש מידע התקפי חרדה שבוע לפני החתונה

מצב
הנושא נעול.

פ.נ

משתמש מקצוען
הייתי בטוח בתמימותי שכולם עושים ככה

ההורים שלי יצאו איתי לפני החתונה,
ואמא שלי אמרה לי משפט שגרם לי לראות את הכל באור אחר -
אם היא הייתה הבת שלי, הייתי גאה שהוצאתי את הפרי הכי יפה בארגז פירות.
ואני שמחה שיש לי בן כמוך שהביא לי בת כזו מיוחדת.
ברור שאומרים אבל מלמעלה ובמילה אחת
ואני חושבת שמדברים כמה ימים לפני חתונה זה ממש עושה טוב השיחה הזאת בפרט לכלה וגם להורים

סתםם

משתמש צעיר
לפי מה שנשמע כאן זה לחץ מחיי הנישואין ואולי חוסר בטחון גדול
לכל זה מצטרפים ההורמונים שמשתוללים בזמנים כאלו
מאד הגיוני להתעורר מחלומות באמצע הלילה ויפה שהיא שיתפה אתכם בזה...
היא צריכה לדעת שזה יקרה לה לא מעט אחרי החתונה עד שכל העומס ירגע (ואולי לא?!)
ולשתף זה דבר מאד חשוב !!!
מהצד בתור הורים חושבת שאפשר להרגיע אותה לתת המון חום והרגשה שמבינים אותה אבל ממש לא להלחץ כי זה קורה להמון בידיעה
וכן חשוב מאד לשבח את החתן ולהעצים אותו כעת וגם אחרי החתונה כל הזמן לומר לה רק מילים טובות זה גם יתן לה כח לעבור את התקופה הראשונית שהיא לא הכי קלה וגם יזכיר לה כל הזמן להסתכל על הדברים הטובים ולא על אילו שפחות
וכמובן לברר שרק זה הפחד ואין דברים מהותיים אחרים שמפריעים לה

איזה מאמי

משתמש פעיל
א. נורמלי! לא הכרחי בכלל שמצביע על קושי ודבר אמיתי- אלא כמו שנאמר כאן- רגישות, חוסר איזון זמני, התרגשות, דמיון ולחץ מוצדק מכל הדברים החדשים...
ב. להקשיב, להיות שם בשבילה כמה שיותר. ייתכן ושבוע הזה זה לא הזמן בדיוק ללכת ליועצים וכו'.
אבל לפנות זמן, בסידורים המשותפים לשדר קרבה (גם פיזית!), אהבה, הכלה והשתתפות.
ג. הרגעה טבעית! חשוב מאד כדי לעבור את התקופה והרגשות הקשים והמאד לא פשוטים- סירופ פסיפלורה או כל דבר שימליץ הרוקח.
ד. שמעתי עצה חכמה מאד מאד וממליצה ליישם!
לשים כמה אלפי שקלים במעטפה (כ"כ הרבה מוציאים בשביל החתונה והתפאורה. בואו נניח כסף על מה שחשוב באמת...)
ולתת לזוג לפני החתונה. לומר להם שזה כסף בשביל שיוכלו להתייעץ אחרי החתונה אם ירגישו צורך. ההורים לא צריכים לדעת אם השתמשו או לא.

(מה לא? לא לשדר לה שאנו נבהלים מזה שהיא לחוצה ולא מצפה בשמחה לחתונה!)

שיהיו תמיד רק שמחות בלב שמח!

יוסף שוורץ

משתמש חדש
בכל מקרה ובלי קשר לטיפול
אפשר כעזרה ראשונה
לקחת כדור הרגעה
זה לא משהו מפחיד
כל רופא משפחה שתתאר לו את המצב ייתן לך מרשם לזה
עדיף ככה מלהרוס את כל שמחת
גם אני ממליץ לפנות לרופא משפחה
יש לוורן או קלונקס(פחות מרדים) זה מאד מרגיע
ותוך כדי יש תרופות לתקופה מתמשכת שכהיום הרופאים מאד ממליצים כמו סרנדה וכו

מירי גל

משתמש פעיל
אכן כן, ובניגוד לאחרים - מניסיון כלשהו....
וזאת מניין לך שלאחרים אין ניסיון כלשהו בנושא? אולי יש כאן מגיבים עם ניסיון אישי בלחץ דומה לפני החתונה, או אנשים בעלי ניסיון בעבודה כמטפלים רגשיים או יועצי נישואין.
בסופו של דבר פותח/ת האשכול ביקש/ה את עזרת הציבור, והציבור כותב את שנראה לו, הוא או היא כהורה יבחר את מה שלדעתם הכי נכון.

אסתושי

משתמש מקצוען

תכלת מרדכי

משתמש פעיל
עריכה תורנית
הגברת בטיפול כבר אך עדיין אין פתרון " ככה זה וזהו.הו" זה חלק מהתהליך
אכן כן, ובניגוד לאחרים - מניסיון כלשהו....
שוב, אכן כן.... יתכן שזה לוקח זמן. אבל אם היא בטיפול, המטפלת אמורה לדעת איך להתמודד עם זה, תרופתית/שיחתית.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אם היא בטיפול, המטפלת אמורה לדעת איך להתמודד עם זה, תרופתית/שיחתית.
זה מה שרציתי לכתוב.
פנו למטפלת ותתארו מה קורה. תשאלו אם יש כיוון לתרופת הרגעה או ציפוף השיחות, עם אופציה לקשר בין הבת אליה מעבר לפגישות, באמצעות מייל/טלפון. זה קריטי גם לשבועות הראשונים שאחרי החתונה.
(אני ממש מקווה שזאת מטפלת רצינית ומוסמכת, אם לא- המילים שלי לזבל.)

גונן

משתמש מקצוען
כיום צריך ללכת למדריכות צעירות ירא"ש
אני חושב שכל בחור או בחורה כשבאים לבחור מדריך חתנים/מדריכת כלות צריכים לשקול טוב במי לבחור, לפעמים למרות המקצועיות זה פחות מתאים לבחור או לבחורה (בבחורה זה עוד יותר חשוב כי היא נוטה יותר להילחץ מההכנה לחיים שאחרי החתונה).

לארג'

משתמש מקצוען
אני חושב שכל בחור או בחורה כשבאים לבחור מדריך חתנים/מדריכת כלות צריכים לשקול טוב במי לבחור, לפעמים למרות המקצועיות זה פחות מתאים לבחור או לבחורה (בבחורה זה עוד יותר חשוב כי היא נוטה יותר להילחץ מההכנה לחיים שאחרי החתונה).
הבעיה שההורים לא שואלים בד"כ,והבחורה לא מבינה לקראת מה הולכת..

גונן

משתמש מקצוען
הבעיה שההורים לא שואלים בד"כ,והבחורה לא מבינה לקראת מה הולכת..
אתה צודק, הרעיון הוא שההורים יבדקו את מי שהם לוקחים ויחשבו על איך שהבת שלהם תעבור את זה (כמובן יש בנות שלוקחות את זה יותר בקלות הכל לפי העניין).

לראות את הטוב

משתמש מקצוען
חששות ופחדים
של מה?
מה היא אומרת?
אם היא פוחדת מהעול, זה לא יעזור לשבח את הבחור,
אם היא פוחדת מהאישיות של הבחור, אז צריך לבדוק, אולי זה לא סתם אולי זאת הרגשה שעברה לה במהלך הפגישה והיא לא יודעת לשים את האצבע, אבל משהו "לא מרגיש" לה.
היא הייתה ככה מהאירוסין או שזה התחיל מהפגישה האחרונה?
בקיצור, צריך להבין מה המקור.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק כ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב יַעַנְךָ יְהוָה בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלֹהֵי יַעֲקֹב:ג יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקֹּדֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ:ד יִזְכֹּר כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה:ה יִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא:ו נְרַנְּנָה בִּישׁוּעָתֶךָ וּבְשֵׁם אֱלֹהֵינוּ נִדְגֹּל יְמַלֵּא יְהוָה כָּל מִשְׁאֲלוֹתֶיךָ:ז עַתָּה יָדַעְתִּי כִּי הוֹשִׁיעַ יְהוָה מְשִׁיחוֹ יַעֲנֵהוּ מִשְּׁמֵי קָדְשׁוֹ בִּגְבֻרוֹת יֵשַׁע יְמִינוֹ:ח אֵלֶּה בָרֶכֶב וְאֵלֶּה בַסּוּסִים וַאֲנַחְנוּ בְּשֵׁם יְהוָה אֱלֹהֵינוּ נַזְכִּיר:ט הֵמָּה כָּרְעוּ וְנָפָלוּ וַאֲנַחְנוּ קַּמְנוּ וַנִּתְעוֹדָד:י יְהוָה הוֹשִׁיעָה הַמֶּלֶךְ יַעֲנֵנוּ בְיוֹם קָרְאֵנוּ:
נקרא  5  פעמים

אתגר AI

אשליה אופטית • אתגר 48

לוח מודעות

למעלה