התייעצות התפתחות בדיבור אצל פעוטות

פרומי לוריא

משתמש חדש
כן ולא
לפעמים זה גורם למצב בו אין לילד (ולמבוגר שהוא יגדל להיות) "שפה"
כלומר- יתכן והוא מבין , מדבר ומתקשר בכמה שפות
אבל בשום שפה אין לו את העושר הלשוני ואת האפשרות להתבטא בשפה גבוהה יותר משפת יום יום
ניתן לפתרון על ידי קריאה של ספרים לאורך שנות הילדות והנעורים
ועדיין,לפעמים יש נזק
אם כי איני חולקת על התועלת של היות הילדים דו-לשוניים, (בעיקר סבורה שחשוב לרכוש אנגלית בגיל צעיר כשפה מדוברת)
כל מילה!
גם מנסיון אישי

פרפר

משתמש מקצוען
ליתר דיוק, ניתן להשתמש עם שני המונחים- תבדקי, יש כאלה שמדברים על bilingual , ויש מאמרים שמדברים על second- language או דו..., אבל מניחה שלא זה הנקודה....
באנגלית זה bilingual. אני טועה?
לא אמרתי שאין מושג של דו לשוניות. וודאי שהיא קיימת ומשתמשים במונח הזה. אמרתי שהיום התחיל להיות רווח יותר המונח "רב לשוניות" בגלל העולם הגלובלי שאנו חיים בו. ושמעתי את זה ממש לאחרונה בהרצאה ארוכה בנושא עם סקירת ספרות מקיפה (ואפשר גם לזהות את המגמה לבד - בהמון משפחות מדוברות יותר משתי שפות).

פרומי לוריא

משתמש חדש
לא אמרתי שאין מושג של דו לשוניות. וודאי שהיא קיימת ומשתמשים במונח הזה. אמרתי שהיום התחיל להיות רווח יותר המונח "רב לשוניות" בגלל העולם הגלובלי שאנו חיים בו. ושמעתי את זה ממש לאחרונה בהרצאה ארוכה בנושא עם סקירת ספרות מקיפה (ואפשר גם לזהות את המגמה לבד - בהמון משפחות מדוברות יותר משתי שפות).
אני עדיין חושבת שבעולם שלנו, בכל מקרה מה שאנחנו רואים ופוגשים זה הילדים הדו... אבל בסדר...
וגילוי נאות: אני עובדת כל השבוע עם הילדים האלו- הדו לשוניים

נערך לאחרונה ב:

פרומי לוריא

משתמש חדש
בדיוק עכשיו קראתי מאמר מד"ש- אוצר המילים של ילדי גן חובה דוברי אנגלית -עברית עם התפתחות תקינה:
למה ניתן לצפות? שירה נוסצקי, .A.M 1 עתליה חי -וייס , .D.Ph רות ישי , .A M.
בשורה תחתונה, ממצאי המחקר תומכים בדעה שלילדים יש יכולת לעבד וללמוד שתי שפות במקביל, אך גם מעידים שתהליכי הלמידה הם ארוכים יותר בהשוואה לילדים חד-לשוניים ומאוד תלויים בכמות החשיפה לכל אחת מהשפות ובאיכותה. ממצאי המחקר אינם עומדים בקנה אחד עם הגישה על פיה, ילדים החשופים לשתי שפות, רוכשים את המיומנויות השפתיות השונות באותו קצב כמו ילדים חד-לשוניים .דעה ז ו, שלדו ל- שוניות אין כל מחיר בעת השוואה להתפתחות של ילדים עם שפה אחת, המוצגת גם להורים לעיתים, עלולה להיות מטעה. וזה מדבר על ילדים עם התפתחות טיפוסית...
בגליון הזה יש מאמרים נוספים על לקות שפה בשילוב דו- לשוניות. בדיוק מישהי שלחה היום בפורום של הקלינאיות

חנה חיה

משתמש סופר מקצוען
אשמח לשמוע מקלינאית תקשורת,
ילדה בת שנה וחצי שאומרת רק אבא ואמא בפתח,
מידי פעם אומרת בב ומתכוונת לבקבוק.
תקין?
כי בטיפת חלב אמרו לי שלא....
ןמאיזה גיל כדאי לבדוק נוזלים וב. שמיעה?
תודה!
כן מצפים בגיל הזה ליותר מילים. בב באופן עקבי נחשב למילה. תבדקי אם אין עוד מילים כאלו - רצפי הברות שתמיד אומרת כשמתכוונת לדברים מסויימים.
נוזלים - בדיקה אצל א.א.ג. - בכל גיל.

5699

משתמש פעיל
אצלי הבן שלי עם עיכוב שפתי .בגיל 2.8 לא דיבר אפילו 20 מילים.( דו לשוני) כמובן שלא משפטים. התחיל קלינאית במשך 3 חודשים אך לא ראיתי שום שיפור. רק כשהתחיל גן שפה בגיל 3 וחצי התחלנו לראות תוצאות. לדעתי לא תמיד עוזר להתחיל כל כך קטן.לפחות זה מה שקרה אצלנו. כמובן שכבר בגיל 2.5 התחלנו לטפל בטפסים של התפתחות הילד כי ידענו שלוקח זמן.

צמה

משתמש פעיל
אצלי הבן שלי עם עיכוב שפתי .בגיל 2.8 לא דיבר אפילו 20 מילים.( דו לשוני) כמובן שלא משפטים. התחיל קלינאית במשך 3 חודשים אך לא ראיתי שום שיפור. רק כשהתחיל גן שפה בגיל 3 וחצי התחלנו לראות תוצאות. לדעתי לא תמיד עוזר להתחיל כל כך קטן.לפחות זה מה שקרה אצלנו. כמובן שכבר בגיל 2.5 התחלנו לטפל בטפסים של התפתחות הילד כי ידענו שלוקח זמן.
זה העניין,
צריך להתחיל עכשיו בכדי ששנה הבאה תהיה מסגרת מתאימה.
התהליך הוא ארוך.

5699

משתמש פעיל
רק תבררו מאיזה גיל אפשר להתחיל עם התפתחות הילד. נראה לי שבגיל שנתיים וחצי לא תקבל עדיין קלינאית.

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
רק תבררו מאיזה גיל אפשר להתחיל עם התפתחות הילד. נראה לי שבגיל שנתיים וחצי לא תקבל עדיין קלינאית.
אני ״קיבלתי״ מהקופה (כלומר קיבלתי אישור, רק שמחכים כמה חודשים, ולמעשה התחלנו בגיל 2.8 )

ולפותחת האשכול, יש ברשת הרבה מאמרים, וכתוב בדיוק מה תואם גיל ומה לא.
אני משערת שלפי הסיפור שלך, זה לא תואם גיל, אבל לא יודעת עד הסוף.
בכל מקרה, להתחיל לטפל, חבל על כל דקה,
להתחיל בגיל 2 זה אומר לקבל קלינאית עוד כמה חודשים טובים, ואז -
אם יהיה עדיין עיכוב, הוא רק יגדל, וטוב שכבר יהיה לך את הקל״ת.
אם כבר לא יהיה - אל תקחי את הקלינאית וזהו.

אמא לבונבון

משתמש רשום
סתם מעניין
הרגשתם התקדמות אצל קלינאית מהקופה? כי אני כבר עברתי כמה קלינאיות ומרגישה קצת מריחת זמן ולא רואה שיפור משמעותי.
כבר חושבת ללכת למישהי פרטית..

דפה

משתמש מקצוען
סתם מעניין
הרגשתם התקדמות אצל קלינאית מהקופה? כי אני כבר עברתי כמה קלינאיות ומרגישה קצת מריחת זמן ולא רואה שיפור משמעותי.
היינו מהקופה ולא ראיתי התקדמות משמעותית, עברנו לפרטי, והופפ הילד קפץ קדימה.
אני כבר מראש לא הולכת לטיפולים מסוג כזה בקופה, רק פרטי.

תודה על חיים...

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
סתם מעניין
אנחנו קיבלנו לילדה בת 2.8 קלינאית של ״כלל אוכלוסיה״
לא יודעת למה הפילו אותנו ככה בפח.
ככה איבדנו כל יכולת להתקדם, גם עם הקלינאית הזאת וגם עם קלינאיות אחרות, כי הילדה אחרי הטראומה לא שיתפה פעולה עם אף אחת אחרת.
בקיצור, לא יודעת מי עובד שם בקופה, אבל הייתי מבררת טוב מאד מאד האם זה מתאים ל*גיל* ול *סגנון*
ומחליפה אם אחרי 2 טיפולים אין שום אינטרקציה.

פרפר

משתמש מקצוען
בדיוק עכשיו קראתי מאמר מד"ש- אוצר המילים של ילדי גן חובה דוברי אנגלית -עברית עם התפתחות תקינה:
וזה מדבר על ילדים עם התפתחות טיפוסית...
אין פה התייחסות לבעל לקות שפתית. המאמר הזה בא לומר שדו-לשוניות מהווה אתגר. אבל לא אומר שלבעלי לקות שפתית האתגר גדול יותר. יש המון מאמרים על זה. תאמיני לי שקראתי. ואם יש משהו שלא קראתי - אשמח ממש אם תפני אותי לשם.

פרפר

משתמש מקצוען
סתם מעניין
אין "קלינאית מהקופה" ו"קלינאית פרטית". המון קלינאיות (ואני ביניהן) מטפלות גם במסגרת הקופה וגם בפרטי. פשוט תבררו על הקלינאית הספציפית שאתם הולכים אליה.

אמא לבונבון

משתמש רשום
היינו מהקופה ולא ראיתי התקדמות משמעותית, עברנו לפרטי, והופפ הילד קפץ קדימה.
אני כבר מראש לא הולכת לטיפולים מסוג כזה בקופה, רק פרטי.
ואת מקבלת החזרים???
אין "קלינאית מהקופה" ו"קלינאית פרטית". המון קלינאיות (ואני ביניהן) מטפלות גם במסגרת הקופה וגם בפרטי. פשוט תבררו על הקלינאית הספציפית שאתם הולכים אליה.
בקופה בכלל לא נותנים לי לבחור איזה קלינאית שאני רוצה. וגם אם התחלתי עם מישהי לא נותנים לי לעבור לאחרת.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כשהקלינאית עובדת דרך הקופה היא לא מוגבלת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  25  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה