השקעות השקעה במניות

עפולה

משתמש מקצוען
מעוניינת ללמוד את הכללים הפשוטים של השקעה במניות:

א. איך רוכשים מניות? [דרך הבנק?]
ב. האם יש עמלה על רכישת מניות?
ג. מאיזה סכום ניתן לרכוש?
ד. האם יש עדיפות לרכוש מהמדדים המובילים? [ת"א 25, ת"א 100]?
ה. האם יש מס על הרווח? וכמה?
ו. [השאלה הכי קשה...] טבעם של מניות שמדי פעם ערכם יורד על שהוא עולה חזרה. מהו פרק הזמן המשוער [ע"פ העבר] שערך המניות מתקן את עצמו?
ז. מה עוד צריך לדעת/להיזהר ברכישת מניות?

עשוי

משתמש רשום
א. אפשר דרך הבנק אבל העמלות הם רצחניות ויש כל מיני חיובים והרישום מסורבל.
יש כל מיני פלטפורמות אחרות, של בתי השקעות, אני עובד עם ibi ומאד מרוצה.
ב. ב ibi זה עמלה של 7 דולר או סנט למניה הגבוה מבניהם על קניה או מכירה (אני מתעסק עם מניות בחו"ל, צריך לבדוק לגבי מניות בארץ).
ג.בעבר סחרתי דרך הבנק ושם היה מינימום מסוים לכל מניה, היום אני לא רואה כזה דבר.
ד. המניות האלו יותר בטוחות מירידה דרסטית אבל כמובן שגם לא צפויות עליות משמעותיות.
ה. מס רווחי הון הוא 25% על הרווח, כמובן שאם יש הפסדים במשך השנה זה מתקזז.
ו. כמובן שאין תשובה לשאלה הזו, וצריך גם לזכור שיש מניות שלא עולות.
ז. לדעתי הכלל הכי חשוב הוא , אל תשקיע כסף שאולי תצטרך אותו פתאום, כי אז תהיה חייב למכור אפילו בנקודת זמן של שפל, וההפסד יכול להיות עתק.

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה

ז. מה עוד צריך לדעת/להיזהר ברכישת מניות?
הכלל הכי חשוב הוא פשוט לא להתעסק עם זה.
יש בלי סוף היכן ללמוד את זה, ויש אינסוף גרפים של 'תיקון טכני', (נראה לי זה נקרא סרגל פיבונאצי')

הבעיה היא שרוב ההחלטות שמתקבלות הן אמוציונליות ולא רציונליות, ולכן כל הלימודים פחות רלוונטיים.

לדוגמא, משקיע שרואה שערך המניה שלו ירד ב10% ממתין כפי שכתבת ל'תיקון טכני', אבל משקיע שרואה שערך המניה שלו עלה ב10%, סוגר מהר את העסקה כדי לממש את הרווח, ובאופן זה מה שקורה בדר"כ הוא שהרווח נותר על 10% וההפסדים גדלים וגדלים.

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
ההמלצה היא לפתוח תיק השקעות בגוף השקעות מקצועי (לא בנקים, אלא יותר כיוון של קרנות פנסיה ודומיהם)
הם למדו לעומק את כל מה שתלמדי מלמעלה, ויש להם המון ניסיון שאין לך.

אז נכון, שדרכם צריך להפרד מהפנטזיה לזהות את הביטקוין הבא, אבל הסטטיסטיקה היא לרעתך באופן מוחלט במידה ואת פועלת לבד.

למעשה, ישנם המון בתי השקעות שמוגדרים 'עושי שוק' שזה אומר שהם לא פותחים פוזיציות באופן אקטיבי, אלא רק משמשים צד שני לפוזיציות שסוחרים (שלא לומר מהמרים) פרטיים פותחים.

לדוגמא אם את 'קונה' מניה של טבע, הוא זה שמוכר לך אותה, וכשאת 'מוכרת' אותה הוא זה שקונה, וכך הוא בעצם מרויח כל שקל שאת תפסידי.

גישה זו בנויה בראשיתה, ע"מ לשמר את הביקוש למוצר מסויים, אך משמשת בעיקר, ככלי להרויח מהסטטיסטיקה האכזרית של הפסדים בשוק ההון.

אז בתחינה, עבורך ועבור כל מי ששלוות הנפש שלך חשובה לו (בעל, ילדים, משפחה, הקב"ה)

לא לנסות 'לנצח' את העולם.

זה לא עובד!!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

זעירא

משתמש פעיל
צריך היכרות טובה עם השוק זה לוקח כמה שנים... לפני זה לא מומלץ לשחק באמיתי אלא רק בדמו.
צריך לדעת שיש לך את המנטליות בשוק ההון זה הכי חשוב כי הפחד הבהלה וההיסטריה הם האויב הגדול של הרווחים כמו שכבר כתבו...
כדאי לקרוא ספרים... ולראות ביוטיוב וכיו"ב שעורים שמלמדים... ולאט לאט להבין.
ובכלל צריך לדעת שרוב מוחץ של הסוחרים היומיים מפסידים אז לא מומלץ בכלל להתעסק עם מסחר יומי אלא רק השקעה לטווח ארוך.
כמו"כ הייתי מזהיר מקורסים לסוגם שנורא זוהרים וקוסמים אך מי שמלמד עושה את כספו רק מהקורס ולא משוק ההון...
כדאי לחשוב על השקעה ב"קופת גמל להשקעה" על בסיס של הוראת קבע.
וצריך לזכור שגם בשוק ההון צריך לברר על כשרות ההשקעה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה ממש לא מסובך,

ואם מקפידים על מספר כללים פשוטים, אז אין כמעט שום סיכון!!
וזה הכללים
א: טווח ארוך 10- 15 שנים.
ב: פיזור נכון, לא קונים מניה של חברה מסויימת, אלא מדד שלם, לדוגמה מדד תל אביב 125, קונים מניות של כל החברות שנמצאים במדד, לפי השיעור שלהם במדד.
הניסיון של הבורסות מוכיח שבכל תקופה של כ10 שנים הרוויחו בממוצע מינימום של 8% לשנה, כי גם שיש שנים שהבורסה נופלת [כמו ב-2008] אבל יש יותר שנים שהבורסה עולה.
[ולגבי 2008 ששוק המניות קרס בכ- 50%, אז בסוף 2009 השוק כבר חזר למה שהיה קודם הקריסה]
ג: לא מוכרים בשום פנים ואופן כשהשוק יורד!!! מחכים עד שיעלה בחזרה.
ד: לא סוחרים במניות אלא קונים מניות של המדד כפי שכתבתי, ופשוט שוכחים מזה!! ופעם בשנה בודקים את זה, ומאזנים לפי השינויים במדד.

היום אפשר לקנות את כל המניות האלו, דרך קרנות סל, או דרך קרן מחקה מדד, שזה דרך פשוטה ביותר לעשות את זה.

כל זה, זה ממש על קצה המזלג, חשוב מאד להבין את מה שכתבתי טוב טוב, ולמה מסוכן בשיטה אחרת.
ושוב בסרטון שהבאתי בהודעה הקודמת, הוא מראה את המספרים והנתונים, למה בצורה הזאת זה ממש לא מסוכן, וזה נקרא השקעה סולידית!! שוב רק כששומרים על כל הכללים באדיקות!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
כאן בדיוק מתחילות כל הצרות...
הידע התיאורטי לא ממש מחזיק מים במקרים אלו.
מי שאצלו זה לא מחזיק, שלא ישקיע בשוק ההון,
אבל אני חושבת שמי שמבין את זה טוב טוב, אז ממש לא אמור להילחץ מירידות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
דרך אגב, אני לא חסידה בכלל של שוק ההון,
ואני חושבת שצריך פיזור, וכמו שכתבתי באשכול אחר, שעדיף כמה שיותר פיזור,
המלצה ראשונה שלי היא
"פיזור"
מה הכוונה?
לא טוב שכל הכסף נמצא במקום אחד, כי תמיד יש סיכונים, ולכן מחלקים את הכסף לכמה השקעות, וכך גם אם במשהו אחד לא מרוויחים, או שחלילה מפסידים, האחרים בעז"ה יפצו על כך,
וכשעושים פיזור נכון, אפשר וכדאי לעשות חלק מההשקעות, יותר סולידיות, [הרוב] וחלק אם קצת יותר סיכון ויותר סיכוי,
ויש שני סוגים של פיזור,
לדוגמה, אדם רוצה לקנות מניות, אז במקום לקנות מניות של חברה אחת הוא קונה של 200 חברות,
ויש עוד פיזור שהוא יותר רחב, בחלק מהכסף הוא קונה לדוגמה מניות של 200 חברות, בחלק נוסף הוא קונה אגרות חוב ממשלתיות, בחלק נוסף הוא קונה אג"ח קונצרני בטוח, בחלק נוסף הוא קונה דירה בפריפריה להשכרה, בחלק נוסף קונה נדל"ן מסחרי בחו"ל, ובחלק נוסף משקיע במספר סטארטפים.
כמובן שככל שהפיזור הוא יותר רחב, ועל מגוון שווקים, [שוק ההון, נדל"ן וכו'] זה יותר בטוח ופחות מסוכן.

ולכן בשוק ההון כבר אני משקיעה דרך הפנסיה שלי, והקרן השתלמות שלי, והחיסכון לכל ילד, אז את הכסף הנותר, אני מעדיפה בשביל הפיזור, להשקיע באפיקים אחרים.

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
מי שאצלו זה לא מחזיק, שלא ישקיע בשוק ההון,
אבל אני חושבת שמי שמבין את זה טוב טוב, אז ממש לא אמור להילחץ מירידות.
לא אמור, זה אחל'ה.
אבל, בפועל אנו עושים הרבה דברים שאנו לא אמורים לעשות, מרגישים הרבה דברים שאנו לא אמורים להרגיש, קורים לנו הרבה דברים שלא אמורים לקרות וכו' וכו'.

נראה לי סיכון גדול מידי לנסות להצמד למה שאמור להיות, עם כסף.

א"א להתעלם מהפן הפסיכולוגי של הפרשייה הזו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום

בעצם...

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם
הכסף הנותר
שלך מספיק להשקעות הללו.

אני מחפש אפיקי השקעה לסכומים צנועים יותר.

מתוך כל הרשימה רק הלוואות חברתיות, נשמע לי משהו שאפשר להצטרף אליו בסכומים לא גדולים ובלי סיכונים מיותרים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אםשלך מספיק להשקעות הללו.

אני מחפש אפיקי השקעה לסכומים צנועים יותר.

מתוך כל הרשימה רק הלוואות חברתיות, נשמע לי משהו שאפשר להצטרף אליו בסכומים לא גדולים ובלי סיכונים מיותרים.
אני לא יודעת כמה יש לך,
אבל כל מה שכתבתי, אפשר לעשות עם סכומים לא גדולים,
במה שנקרא השקעה קבוצתית, או בשותפות,
או דרך חברת השקעות מקצועית ואמינה.

שוש10

משתמש פעיל
,בעבר ניסתי ללמוד קצת על מניות ונראה לי שמס על רווח זה תלוי בין מניות בארץ למניות בחו"ל
ובבנק לפי שבררתי פעם אם מתעסקים במניות יש עמלה על חזקת תיק
רק לעורר

זעירא

משתמש פעיל
המשחקים בדמו לא מקדמים בכהוא זה (כך כותבים?), כשזה מגיע למשחק האמיתי.
מסכים שזה לא עוזר במשחק האמיתי... שם מגיעים החששות והבלבול וכו' (זה אפילו הורס ומזיק) אבל אני כתבתי על דמו בתור להכיר את השוק... זה מוצר טוב בשביל להבין מה גורם לירידות ועליות מה משפיע יותר זה הרבה יותר חי כשאתה מושקע בדמו מאשר בתאוריה.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  1  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה