קורונה השפעת החיסונים על מצב התחלואה (ענייני בלבד)

מצב
הנושא נעול.

מנחם147

משתמש רשום
עריכה מחודשת ותוצאה הרבה יותר גרועה:
יש לי לכאורה נתונים המוכיחים ששנו סיכון לחלות במהלך ה-14 יום שלאחר קבלת המנה הראשונה פי 3.23-6 ויותר . (אני מוכיח על פי נתוני 60+ , המספר אף עשוי להיות גדול מזה)
מה שאעשה עכשיו, זה להמציא את קבוצת הביקורת שאיתה תתוכלו להשוות את 668,000 המתחסנים המבוגרים.
אוכלוסית ישראל: 9,210,100
מתוכם מעל גיל 60 2,300,000 שזה 25%
מספר נדבקים בארץ ב14 הימים האחרונים 89,792
נניח שהמבוגרים נדבקים בשווה לפחות כמו הצעירים א"כ 25% מהמאומתים המבוגרים זה 22,448 מאומתים ב14 יום.
וזה ביחס ל9 מליון.
אם נרצה להשוות את קבוצת הביקורת לכמות ה-668,000 המתחסנים המבוגרים נקבל לכל היותר 1,666 מאומתים ל-668,000.
ולפי הנתונים הנל יש בקרב מתחסני 60+ 7,000 מאומתים.
מה שמצביע לכאורה על פי 4.2 מאומתים בקרב מתחסנים.

ואם תאמרו שהמספרים הגבוהים היו ביחס למספרי השיא של מאומתים לפני שבועיים ובכן-
ע"פ נתוני לוח הבקרה הממוצע של שיא הגל הנוכחי ליום הוא 8,327
אכפיל ב- 14 יום (מספר גבוה מהנכון כי הממוצע הוא שבועי) הגענו ל- 116,046.
לחלק ל25% של מבוגרים (שוב, ככל הנראה המספרים אפילו נמוכים יותר משמעותית!) 29,144
לחלק לאוכלוסיה המקבילה ל668,000 המתחסנים קיבלנו מקסימום 2,163 מאומתים. כאמור לפי הנתונים הנ"ל ישנם 7,000 אנשים במהלך 14 יום!
סיכון פי 3.23.

מישהו פה כתב שהקשישים נדבקים 30% פחות, א"כ יתכן והיה אמור להיות להם רק 1166 מאומתים, ובפועל כאמור היה 7,000 מאומתים פי 6!
''נניח שהמבוגרים נדבקים בשווה''
היחס במאומתים בין מבוגרים לצעירים הוא לא אותו יחס בין מבוגרים לצעירים הקיימים באוכלוסייה
כיוון שמבוגרים נבדקים הרבה יותר מאשר צעירים בגלל שהם מפתחים סימפטומים של המחלה בהרבה יותר מצעירים
אצל המון צעירים יש מצב שהם נשאים ללא סימפטומים וממילא הם לא הולכים להיבדק
וממילא יש פירכא על החישוב, אלא אם תוכיח שגם במאומתים יש את אותו אחוז מבוגרים ביחס לחלקם באוכלוסייה

נערך לאחרונה ב:

אני וביתי

משתמש מקצוען
נניח שהמבוגרים נדבקים בשווה לפחות כמו הצעירים א"כ 25% מהם מבוגרים שזה 22,448
וזה ביחס ל9 מליון. אם נבדוק ביחס למליון זה אמור להיות לכל היותר 2,494 איש.
אני מגרד בראש חזק וחושב אני יודע קצת חשבון או לא?! למה ביחס ל9 מליון זה ביחס ל2300000 שזה אמרת מעל גיל 60.
חילקת את המאומתים לפי החלק היחסי באוכלוסייה 25 אחוז מהמאומתים ל25 אחוז מאוכלוסייה למה לשוב ולחלק את זה שוב בין כל ה9 מליון?
לפי החשבון שלי זה יוצא כ9760 נדבקים למליון נפש. אבל יתכן שלא הקשבתי בשיעורי חשבון ;)

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
המשך:
מנה 1 - 0-13 ימים, נדבקו 18771
לפי החישוב שלי הצפי היה ל-26863 נדבקים
כלומר, יעילות של 30.12%

מנה 1 - 14 ימים או יותר, נדבקו 7681
לפי החישוב שלי הצפי היה ל-15207 נדבקים
כלומר יעילות של 49.49%

מנה 2 - 0-6 ימים, נדבקו 1602
לפי החישוב שלי הצפי היה ל-8396 נדבקים
כלומר, יעילות של 80.92%
מתוך הטבלה של משרד הבריאות יוצא אחוז הדבקה מטורף ולא פרופורציונלי בקרב בני 60+
קרוב ל- 4000 שנדבקו 60+ רק בשבוע האחרון מתוך הלא מתחסנים בגיל 60+

מדובר בקבוצה של 400,000 איש (שמתוכם גם הרבה התחסנו חלקית)

נשמע הזוי

(לא עשיתי חשבון מדוייק ויתכן שאני טועה- אין לי נתונים מדויקים)

יצחק ק

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
מתוך הטבלה של משרד הבריאות יוצא אחוז הדבקה מטורף ולא פרופורציונלי בקרב בני 60+

נשמע הזוי

(לא עשיתי חשבון מדוייק ויתכן שאני טועה- אין לי נתונים מדויקים)

לא בשבוע האחרון
זה נתונים מתחילת מבצע החיסונים

מנחם147

משתמש רשום
אני מגרד בראש חזק וחושב אני יודע קצת חשבון או לא?! למה ביחס ל9 מליון זה ביחס ל2300000 שזה אמרת מעל גיל 60.
חילקת את המאומתים לפי החלק היחסי באוכלוסייה 25 אחוז מהמאומתים ל25 אחוז מאוכלוסייה למה לשוב ולחלק את זה שוב בין כל ה9 מליון?
לפי החשבון שלי זה יוצא כ9760 נדבקים למליון נפש. אבל יתכן שלא הקשבתי בשיעורי חשבון ;)

צודק בהחלט

אלי365

משתמש פעיל
''נניח שהמבוגרים נדבקים בשווה''
היחס במאומתים בין מבוגרים לצעירים הוא לא אותו יחס בין מבוגרים לצעירים הקיימים באוכלוסייה
כיוון שמבוגרים נבדקים הרבה יותר מאשר צעירים בגלל שהם מפתחים סימפטומים של המחלה בהרבה יותר מצעירים
אצל המון צעירים יש מצב שהם נשאים ללא סימפטומים וממילא הם לא הולכים להיבדק
וממילא יש פירכא על החישוב, אלא אם תוכיח שגם במאומתים יש את אותו אחוז מבוגרים ביחס לחלקם באוכלוסייה
המציאות לאורך כל הטבלאות מראה ההיפך, מבוגרים נדבקים פחות מחלקם באוכלוסיה.
תיקנתי את זה בהודעה אחר כך, שם חילקתי את התוצאה ל9 מליון והכפלתי ב600 אלף. מקווה שאת זה אתה מבין.
(כי בעצם בניתי תחילה שבר והתאמתי אותו לציבור המבוגר, ואחר כך התאמתי את השבר לסכום שווה למספר המתחסנים),

מנחם147

משתמש רשום

תיקנתי את זה בהודעה אחר כך, שם חילקתי את התוצאה ל9 מליון והכפלתי ב600 אלף. מקווה שאת זה אתה מבין.
(כי בעצם בניתי תחילה שבר והתאמתי אותו לציבור המבוגר, ואחר כך התאמתי את השבר לסכום שווה למספר המתחסנים),
בכל אופן מתוך מיליון מבוגרים אמור להיות 9760 מאומתים ומתוך 668000 מבוגרים אמור להיות 6519 וזה בערך 7000
ויוצא שאין כאן שום תוספת נדבקים למחוסנים והכל יבוא על מקומו בשלום

נערך לאחרונה ב:

עוקר הרים

משתמש מקצוען

לא הבנתי אותך
אשמח אם תסביר שוב את כוונתך

לי הנתונים בטבלה נראים מעולים,
אין לי מושג איפה מצאתם פה עלייה בהדבקה אצל מתחסנים.

נערך לאחרונה ב:

אני וביתי

משתמש מקצוען

יכול להיות שמבוגרים נדבקים פחות אבל המספרים שכתבת גם בהודעה המתוקנת עד כמה שאני זוכר לא קשורים למציאות על פי דעתי על פי החשבון שלי אמור להיות כ 9760 למליון נפש ומכאן צריך להתחיל לחשבן לא מתקרב בכלל לנתונים שכתבת.

עוקר הרים

משתמש מקצוען
הוא כבר חזר בו.
את ההודעה שציטטתי הוא כתב היום ב-1:44 מאז לא ראיתי שחזר בו

אם הבנתי נכון הוא ניסה לטעון שיש הדבקה מוגברת בקרב מתחסנים
הנתונים שבטבלה מראים שזה פשוט לא נכון!
יש ירידה ברורה בהדבקה כבר בשבועיים הראשונים שלאחר המנה הראשונה
והיא מתגברת ככל שחולף הזמן

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
לא הבנתי אותך
אשמח אם תסביר שוב את כוונתך

לי הנתונים בטבלה נראים מעולים,
אין לי מושג איפה מצאתם פה עלייה בהדבקה אצל מתחסנים.
אסביר את כוונתי

במדינת ישראל קבוצת בני 60+ הם בערך מיליון ומאתיים אלף איש

מתוכם חוסנו 688,000 איש, כך שכמעט כולם ירדו מפוטנצניאל הנדבקים של בני 60+ בשבוע האחרון של חודש ינואר.

כמה נשאר להידבק מקרב בני 60+ ?
בערך 500,000 איש
שגם רובם נמצאים באיזשהו שלב של החיסון

מתוכם נדבקו בשבוע האחרון של חודש ינואר
בערך 4000 איש

יוצא שמתוך 500,000 איש מקרב 60+ שמחוסנים חלקית יש הדבקה של קרוב ל - 4000 איש בשבוע

האם זו לא הדבקה לא פרופורציונלית ???
אחוז הדבקה בקרב בני 60+ מידי גבוה ביחס לשיעורם באוכלוסייה
בפרט שאחוז ההדבקה בקרב 60+ אמור להיות ב30% נמוך יותר

(שוב, הנתונים הברורים והמדוייקים לא לפניי)

נערך לאחרונה ב:

עוקר הרים

משתמש מקצוען
במדינת ישראל קבוצת בני 60+ הם בערך מיליון ומאתיים אלף איש
תיקון:
מיליון וחמש מאות אלף איש
מתוכם חוסנו 688,000 איש, כך שכמעט כולם ירדו מפוטנציאל הנדבקים של בני 60+ בשבוע האחרון של חודש דצמבר.

כמה נשאר להידבק מקרב בני 60+ ?
בערך 500,000 איש
שגם רובם נמצאים באיזשהו שלב של החיסון

מתוכם נדבקו בשבוע האחרון של חודש דצמבר
בערך 4000 איש
מצטער לא מצליח להבין את החשבון שלך
השבוע האחרון של דצמבר היה די בתחילת החיסונים ורק בסופו הגיעו לכ-600,000 מתחסנים בני 60+ במנה ראשונה
אולי אתה מתכוון לשבוע האחרון בינואר?

הנתונים בטבלה מראים בצורה ברורה על יעילות בקרב צעירים ומבוגרים כבר בשבועיים הראשונים שלאחר המנה השנייה
לא מבין למה אתה מסתבך

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
הנתונים בטבלה מראים בצורה ברורה על יעילות בקרב צעירים ומבוגרים כבר בשבועיים הראשונים שלאחר המנה השנייה
לא מבין למה אתה מסתבך
עזוב לרגע את הטבלה
כמה נדבקו מקרב הלא מחוסנים בני 60+ בשבוע האחרון של חודש ינואר ???

עוקר הרים

משתמש מקצוען
לפי החישוב שלי בשבוע האחרון של ינואר נדבקו כ-3700 נדבקים בני 60+ כולל כל המתחסנים
באותה תקופה נדבקו בישראל 45804 נדבקים
אתה רואה פה משהו חריג?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה