דרוש מידע השוק האפור החרדי

מצב
הנושא נעול.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
את כנראה כוללת באחוזים הנ"ל את מי שעובדים כמורים, ר"מים ושאר נושאי משרות תורניות (וגם זה עדיין לא סביר).
אחרת אין למספר היתכנות וביסוס במציאות.
כלול גם את אלו שיצאו לעבו ד בהרבצת תורה (רמים בישיבות,וראשי ישיבות - נוסיף גם ראשי כוללים )

אולי אתם לא מודעים אני פשוט עושה את זה לפי סמינרים,

ניקח לדוג' את בני ברק,

בוולף נכון להיום - אין קבלה למי שאבא שלה לא אברך או עונה על מה שכתבתי למעלה כמו רמ"ים, ראשי ישיבות וכד'

(גם הרבה "סתם" אברכים ל א יתקבלו..)

במאיר וכהנא - נועד באמת לאברכים _אולי אולי בנות של רבעס בחיידר יתקבלו גם...

(לפני 5 שנים - אני יודעת על ההגבלה של מקסימו ם 3 הורים עובדים במקצועות חול בכיתה...) - שזה 12 בנות במחזור של 180 בנות...

שרנסקי - מלכתחילה הוא עירבוב של בנות ממשפחות חסידיות או בנות של משפחות חסידיות שהפכו לליטאיות ברבות הימים, כשכבד עליהם עול החסידות או כשלא מצא חן בעינהם אי אלו דברים,

ומעוט קטן מאד בנות ממשפחות ליטאיות ארדקור,

לוסטיג וכד' - לא נחשבו אף פעם המשפחות למשפחות ליטאיות - יותר למשפחות פאיניקיות - שבטעות החסידים מכנים אותם ליטאים....

סקרתי כאן - את 4 הסמינרים הגדולים שפונים לציבור הליטאי בבני ברק (בלי לכלול את משפחות ששיכות לעץ)

אני חושבת שזה נחשב ל90% מהליטאים..

(גם אם תוסיפו את החברי כנסת ועוזריהם שמצליחים בעזרת קשרים להיכנס להרבה מקומות - מקסימום נתפשר על 85% )

רפ

משתמש סופר מקצוען
בוולף נכון להיום - אין קבלה למי שאבא שלה לא אברך או עונה על מה שכתבתי למעלה כמו רמ"ים, ראשי ישיבות וכד'

למדתי באחד מהסמינרים האלו, ואין קשר בין מה שכתבת לבין המציאות.

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לוסטיג וכד' - לא נחשבו אף פעם המשפחות למשפחות ליטאיות - יותר למשפחות פאיניקיות - שבטעות החסידים מכנים אותם ליטאים....

הנה התחילו הלומדות

ליטאי זה שהולך עם חליפה קצרה או ארוכה עם פאות מתחת לאוזן ובלי שטריימל בשבת...

פחחחחח

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
כלול גם את אלו שיצאו לעבו ד בהרבצת תורה (רמים בישיבות,וראשי ישיבות - נוסיף גם ראשי כוללים )

אולי אתם לא מודעים אני פשוט עושה את זה לפי סמינרים,

ניקח לדוג' את בני ברק,

(לפני 5 שנים - אני יודעת על ההגבלה של מקסימו ם 3 הורים עובדים במקצועות חול בכיתה...) - שזה 12 בנות במחזור של 180 בנות...

שרנסקי - מלכתחילה הוא עירבוב של בנות ממשפחות חסידיות או בנות של משפחות חסידיות שהפכו לליטאיות ברבות הימים, כשכבד עליהם עול החסידות או כשלא מצא חן בעינהם אי אלו דברים,

ומעוט קטן מאד בנות ממשפחות ליטאיות ארדקור,

סקרתי כאן - את 4 הסמינרים הגדולים שפונים לציבור הליטאי בבני ברק (בלי לכלול את משפחות ששיכות לעץ)

אני חושבת שזה נחשב ל90% מהליטאים..

(גם אם תוסיפו את החברי כנסת ועוזריהם שמצליחים בעזרת קשרים להיכנס להרבה מקומות - מקסימום נתפשר על 85% )
כשיוצאים בכאלו קביעות ומספרים חייב להיות להם בסיס יותר עובדתי.

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אני לא יודע על איזה נסיונות מדברים
החרדים העובדים (כן רובם מהליטאים) הם הולכים למקומות של אקדמיה ועוד דברים מפוקפקים
כל הציבור שאני מכיר ירושלמים וחסידים מתפרנסים מדברים קדושים ושמורים

כגון: סופר סתם, מעמד, עורך, זמר, מלצרים, מפיקי אירועים, גיוס המונים מציניג'ים, רואי חשבון מאולתר, רמים מגישי"ם אורגניסים רמקולים, קייטרינג, מאפיות בתיות ומאפיות של חלות, וכו' כוו', מוכרים בחניות כלי בית וכו', נגריות, שיפוצים קלים, מתקני מזגנים, קבלנים, וכו' וכו'

לא מכיר כמעט אף אחד בסביבה שלי שעובד כמעט במקום חילוני....
עבדתי בחברת אשראי (במרכז)לפני כמה שנים,

היו שם הרבה מאד בחורים חסידיים שמורים,

שעבדו בשרות לקוחות (לחלקם אפילו היה מוצמד דף על איזה מקש בעברי מסן את האות האנגלית..)

הם היו שמורים-- היום רובם כבר לא (ועוד 2 שברחו תוך שבוע...)

לי אישית בתור חרדית היה קשה לעבור דרך המדור של שרות לקוחות -כדי הלגיע למקום שבו אני ישבתי...

ועוד הרבה בחרוים שעובדים בשרותי לקוחות בחברות פלאפונים ויטוח...)

יש לי חברה חסידית שעובדת איי,

אמרה לי שיש לה חברה שבעלה זמר,

יש לה סיפורים מסמרי שער ,

ממש לא חושבת שנחשב למקצוע שמור (וכן כמעט כל מקצועות המוזיקה - למרות שבאמת בקליפים שלהם זה נרא מקום אידיאלי...) - ועל אף שלא צריך ללמוד בשבילו באקדמיה.....

לאמשנה אני חושבת שהנושא כבר מזמן ומזמן גלש.... מהמקום הרצוי....

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
הנה התחילו הלומדות

ליטאי זה שהולך עם חליפה קצרה או ארוכה עם פאות מתחת לאוזן ובלי שטריימל בשבת...

פחחחחח
זה לא לומדעס!!

גם בחור שהיה חסידי והיום חזר בשאלה הוא לא בחור חסידי!! - ברגע שאפילו את ילדיו הוא לא שולח למוסד שנחשב לחסידי הכי חלש....

תשאל את רוב המשפחות ששולחות את בניהם לישיבות תיכונויות ואת בנותיהם לתיכונים היותר חלשם מבחינה דתית,

הם בעצמם לא מגדירים את עצמם כליטאים, (מכירה כמה כאלו מקרובאולי הם חסידים? גם להם יש כיפה שחורה ?

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
היו שם הרבה מאד בחורים חסידיים שמורים,

שעבדו בשרות לקוחות (לחלקם אפילו היה מוצמד דף על איזה מקש בעברי מסן את האות האנגלית..)

הם היו שמורים-- היום רובם כבר לא (ועוד 2 שברחו תוך שבוע...)

מי שהלך למקום כזה לא היה שמור מלכתחילה

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כשיוצאים בכאלו קביעות ומספרים חייב להיות להם בסיס יותר עובדתי.
יתכן,

אבל אין אף כמות ספרית כזו - אולי אותו איש מספרים של ג' ששכחתי את שמו... :)

זה בהחלט הערכה גסה - מסכימה - אבל אי אפשר להתעלם ממנה....

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
יתכן,

אבל אין אף כמות ספרית כזו - אולי אותו איש מספרים של ג' ששכחתי את שמו... :)

זה בהחלט הערכה גסה - מסכימה - אבל אי אפשר להתעלם ממנה....
לדעתי אפשר כי המספרים האמיתיים ממחקרים הם 50-60%

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אז אתה אומר שכל החסידים עובדיםרק אצל אנ"ש?

זה הנחה מאד מענינת...

ולא הגיונית בכלל...

כן
כי כך הם חונכו תמיד שלא יוצאים לעבוד בכל מקום
וב"ה היום החרדים יש להם אלפי מקומות עבודה
אני מסתכל סביבי ואני רואה יש אלפים עובדים במקומות כשרים
וזה עובדות
ההגיון לא סותר את העובדה בשטח...

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לדעתי אפשר כי המספרים האמיתיים ממחקרים הם 50-60%
או קי אני אשמח לראות את המספרים - כי זה בוודאי הרב יותר ממה שאת מציגה...

אני מדברת על הדור האחרון - של עד גיל 40,

בדור של גיל 50-60 - היו יותר וציינתי את זה....

נערך לאחרונה ב:

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
הערה קטנה
האחוזים הגבוהים של אברכי הכולל בציבור זה או אחר, כבר מזמן לא קשורים לדירה או לסכום שמקבלים.
הרי אי אפשר לומר שמשכנתא ענקית בבני ברק או ירושלים מעניקה לאנשים ראש שקט. וכך גם העובדה שמגיל 30 הם מתחילים לשקשק ממה שמצפה להם עצמם...
מה שגורם אם כן לאחוזים הגבוהים הנ"ל, זה פשוט חינוך שונה...

אמונה1

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סתם מעניין.
מה קורה בארה"ב, בקשר לחתן ילדים.
יותר קל שם ?
זה פשוט עובד אחרת לגמרי...
א. המשכורות גבוהות יותר בלי שום השוואה, אפילו לבייביסיטר
ב. גם המחיה יקרה יותר בהתאמה, אבל רק ב3 דברים: שכר לימוד, ביטוח רפואי וחופשות קיץ. בשאר התחומים הכל יותר זול
ג. זוג צעיר מרוויח הרבה יותר ממה שהוא צריך כי כל עוד אין הרבה ילדים אין את ההוצאות הנ"ל
ד. אף אחד לא חולם לקנות דירה מיד בהתחלה, ק"ו עוד לפני החתונה, ואף הורה לא מממן את זה
ה. הזו"צ חוסך במשך הזמן, ויש לו ממה! זה ההבדל הגדול בין הארץ לארה"ב. כי בהתחלה הוא לא צריך את כל המשכורת.
ו. אחרי 5-6 שנים יש לו מספיק כסף להתחלה לקנות בית עם משכנתא. (בית = שטח גדול שאפשר לבנות עליו מה שרוצים, לפי התקציב, לא חתיכת אויר עם רצפה וקירות מעל ומתחת אנשים אחרים, והמחיר כן דומה למחירים פה, בערך 600 אלף דולר, אבל מה מקבלים בתמורה......)

כל זה מסקנות מהיכרות אישית ועמוקה ודיונים אינסופיים שניהלתי בנושא עם בני ארה"ב...

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
היו בעבר תקופות שגם חסידים נתנו דירות

דירה נתנו כל אחד כפי יכולותיו כדי לעזור לזוג סתם להתייצב לא קשור אם לומד או לא
וכן עזרו בשכירות וכן במצרכים בסיסיים וכו' וכו'
וגם היום יש חסידים שנותנים את ההון עצמי עד המשכנתא כי בגיל הזה יותר קל לגייס כסף מלזוג צעיר לא היה לזה הרבה קשר ללשבת ללמוד
היה כן מושג שהעשיר קונה חתנים ונותן דירה שלימה במקום מרכזי וכו'
אבל זה היה וזה נשאר רק לעשירים

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה