דרוש מידע הררפורמה החרדית בחתונות נראית קרובה מתמיד !

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כל מי שכבר זכה להקים את ביתו מבין חברי\ות הפורום הנכבדים, וכבר זכה שעבר מאז כמה חדשים, כבר לא זוכר איך הזמר/קלידן היה נראה וכו' (אא"כ הוא מוכר או מכר וכו'.)

אף אחד לא פותח את אלבום התמונות יותר מ5 פעמים ב20 שנה הראשונות.

אף אחד לא פוגש אותך עכשיו ברחוב ומעדכן שעד לרגע זה הוא לא רגוע מכך שבאויפרוף שלו הקוגל היה קר.

אף אחד לא זוכר מי היה הצלם, איך היה נראה האולם וכו' וכו'.

[כמובן שהכל מאוד מוכלל, ויש הרבה שלוקח להם יותר זמן 'להשתחרר' מהחתונה וכו', בד"כ בילד הראשון זה קורה.]

מה שתמיד יזכרו זה שהאבא היה נראה קצת מוטרד במהלך החתונה מכך שהגמ"ח מחתונות א.ג.ה שמע מגמ"ח חתונות ב.ד.ו. שאין לו מהיכן להתחיל להחזיר, ואשר על כן הם רוצים להפסיק לגלגל את החתונות הנ"ל ודורשים פירעון מיידי.

ואם חלילה וחס הלב של אבא גם לא עמד בזה ופקע רח"ל, אזי בוודאי לא ישכח האירוע.

אני מבחינתי לפני חתונתי אמרתי להורי שליט"א שזאת ממש השחתה לשלם לאוכל של חבירי/בני דודי/שכיני/מכרי וכו' 24,000 ש"ח.
מבחינתי הם מוזמנים לאכול געפילטע פיש עם לחמניה, לא עבדתי 685 שעות עבודה (בערך 6 חדשי עבודה בד"כ) (עפ"י 35 לשעה) בשביל ש'ההוא' יאכל מנה מגונדרת.
לצערי הם ענו שהם משלמים וזה לא עסקי, ומה יאמרו הבריות וכו'.

בתזמורות הם לא מבינים כך שזכיתי להקל מעליהם ולהזמין 2 חברים שנטלו יחדיו 4,600 ש"ח 2,800 - 1,800...
השמחה הרקיעה שחקים וכולם רקדו ונהנו עד הגג.

אף אחד לא ידע ולא חש שהזמר שר לראשונה בחייו בחתונה, ועד ליום זה שר הוא רק בשמחת בית השואבה בקהילתו וכדו'.

אם לא ש'מה לעשות?' ו'מה יאמרו' הרי שחתונות היו עולות הרבה פחות ממה שהם עולות כיום לריק!!!

2 סירי ענק.
1 מלא במושטים.
והשני מלא בטשולנט בשרי בקרי (!)
יחדיו לא חוצים את רף ה500 -800 ש"ח.

לחמניות שתיה סלטים וקינוח
עוד 600-800 ש"ח

סה"כ אוכל לחתונה (מפנק מאוד! בקר, דגים, אבל זה לא מ'קייטרינג' אלא בסירים שכורים רח"ל) 1,100-1,800.

אבל הרי מאוד מאוד לא נעים להביא כזה אוכל פשוט.

אז יאללה

תביאו אוכל רגיל כמו כולם

אבל

24,000 שקל??????

השתגעתם????

600+ שעות עבודה???

כי ההוא יעקם את האף??

איך אמר מי שאמר 'ומה עם יפי הנפש שיעקמו את אפם? נו שוין, יהיה להם אף עקום...'

מניסיון שלי (הייתי ה'מרקיד' בחתונות הישיבה) אם החתן שמח וכריזמטי, החתונה שמחה לא משנה המקום והתזמורת, ואם לא - אז לא (ברך כלל כמובן, אך בכל אופן זה...) לא משנה איפה ומי מנגן!!!

חד וחלק!!!

חבל

הילד אח"כ גר בכוכים טחובים ואין לאל ידכם להושיע

את ה120,000 ש"ח שרציתם לבזבז בערב אחד תתנו לו להתחלת הון עצמי כלשהו.

כי את הדוחק והמריבות בשנים הראשונות - זוכרים מאוד!! בשונה מליל החתונה...

נערך לאחרונה ב:

סקופר ניוז

משתמש רשום
מנוי פרימיום
צריך לדבר כאן גם על סגנון השירים והריקודים ולא רק על המחירים.
בשנים האחרונות חלה הידרדרות מדאיגה בסגנון הריקודים של בחורים. גם מהישיבות הטובות ביותר, ממש נראה כמו ריקודים של פורקי עול.
זה די תלוי בתזמורות שמביאים

80108

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מתוך הכירות רבת שנים עם שוק המוזיקה, אני חייב לציין כמה נקודות,
קודם כל, אין ספק שאם הופיע בשמי המוזיקה זמר שיתן לכל דורש מחיר ריצפה ובלבד שיתנו לו אירועים, אף בחור (כמעט) לא ירצה להיות השפן ניסיון, שמביא אותו לחתונתו, גם אם החתן דנן לא מייבין גדול בזה...
שנית כל, לא חסרים היום ישיבות וקהילות (אולי יותר בחסידי) עם תקנות של הגבלת תעריף למוזיקה, מה שברור שתזמורות מעל 10K, זה לאנשים שמרשים לעצמם/או אולי צריכים להרשים את עצמם....
שלישית כל, אם תרצו, יש מספיק נגנים (קלידן+זמר/+) מקצוענים שעובדים כל יום יומיים, שאפשר לסגור במקסימום 5000, תשאלו את מי שיודע...

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
...

הסיבה שאין סיכוי לשינוי לדעתי בשלל הדברים
זה בעצם שכל הדברים הללו הם רמת חיים גבוהה והם דברים שקשורים למודרניזצייה שחודרת בקרב מחנינו

...

זה בעצם לנסות לקבל בלי לשלם מחיר

...

עלית על הנקודה המדוייקת
כמי שגובה לא מעט עבור צילום חתונה - חשוב לי להדגיש את הענין
אל תפילו את ה'אשמה' על נותני השירותים, בדרך כלל המחיר שלהם עומד ביחס ישיר להשקעה וההוצאות שלהם שאין לכם בהם שמץ של מושג

אם הדרישה שבאה מלמטה תהיה לרמת מוצר נמוכה יותר, כזו שעולה פחות לייצר אותו, שצריך פחות מאמץ ועבודה קשה לייצר אותו - המחירים ירדו בהתאם

הייתי מכן לחתוך ב50% את המחירים שלי אם לא היה צורך בצילומי חוץ, שעות האירוע היו מצומצמות, הטיפול בחומרים היה חפיף.. האלבום היה מחומרים לא איכותיים ובלי עותקים נוספים, העיצוב היה שבלונה אוטומטית, הצוות הנלווה היה מדרג ב' או ג', עריכת וידאו מינימלית, והייתי יכול לשלוח צלם מחליף ללא נסיון של ממש ועם ציוד מינימלי שנכנס בתיק גב ונוסע באוטובוס..

אבל הלקוח רוצה לקבל מוצר איכותי, תאורה מתקדמת, שירות אישי, צלם (וצלמת, וצלם וידאו, וצלמת וידאו) מנוסה ומבין ניואנסים ועם סבלנות ברזל גם אחרי 12 שעות עבודה שלא יפספס את הדודה של השוויגער, אלבום מעוצב בטעם אישי, עותקים להורים, ואם אפשר עוד אלבומים קטנים לקחת לעבודה, משויצונים להראות לחברים, ותשלח לי בבקשה דחוףףף תמונות למייל להדפיס לשבע ברכות

יש לזה מחיר

אז במקום לדבר על מחירים - דברו על הסתפקות במועט
או שתתפנקו על רמת חיים גבוהה - ותשלמו בשמחה.. זה בהחלט בסדר.

לארג'

משתמש מקצוען
רציתי להוסיף נקודה מזכרוני בישיבה
גם הבחור מבין שלשלם 12 אלף על תזמורת+זמר זה מטורף!
אבל בחורים שלא מהשיעור ולא חברים טובים היו מגיעים בתנאי שיש אוכל טוב או תזמורת טובה
ובחור עדין לא מבין מה זה כסף..וההורים נכנעים

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
עלית על הנקודה המדוייקת
אל תפילו את ה'אשמה' על נותני השירותים, בדרך כלל המחיר שלהם עומד ביחס ישיר להשקעה וההוצאות שלהם שאין לכם בהם שמץ של מושג

אם הדרישה שבאה מלמטה תהיה לרמת מוצר נמוכה יותר, כזו שעולה פחות לייצר אותו, שצריך פחות מאמץ ועבודה קשה לייצר אותו - המחירים ירדו בהתאם

הייתי מכן לחתוך ב50% את המחירים שלי אם לא היה צורך בצילומי חוץ, שעות האירוע היו מצומצמות, הטיפול בחומרים היה חפיף.. האלבום היה מחומרים לא איכותיים ובלי עותקים נוספים, העיצוב היה שבלונה אוטומטית, הצוות הנלווה היה מדרג ב' או ג', עריכת וידאו מינימלית, והייתי יכול לשלוח צלם מחליף ללא נסיון של ממש ועם ציוד מינימלי שנכנס בתיק גב ונוסע באוטובוס..

אבל הלקוח רוצה לקבל מוצר איכותי, תאורה מתקדמת, שירות אישי, צלם (וצלמת, וצלם וידאו, וצלמת וידאו) מנוסה ומבין ניואנסים ועם סבלנות ברזל גם אחרי 12 שעות עבודה שלא יפספס את הדודה של השוויגער, אלבום מעוצב בטעם אישי, עותקים להורים, ואם אפשר עוד אלבומים קטנים לקחת לעבודה, משויצונים להראות לחברים, ותשלח לי בבקשה דחוףףף תמונות למייל להדפיס לשבע ברכות

יש לזה מחיר

בקיצור, לרמת חיים יש מחיר
והמחיר הוא בשקלים

העשיל פרידמאן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עלית על הנקודה המדוייקת

יש לזה מחיר

נגעת אכן בנקודה מאוד כואבת.

השקעת 'יום החופה' של הכלה בעיקר וגם קצת של הכלה - בשטויות...

היום בו ניתן לפעול שלום בית ילדים פרנסה אושר ועושר, הופך גם ליום בזבוז הכסף ויותר גרוע בזבוז הזמן היקר.

ועל מה??

מה נשאר מכל ה'צילומי חוץ' וחבריהם כשמדברים על שנה-5 שנים מהחתונה? שואף לאפס.

ולאחמ"כ זה כבר אפס עגול - לא שואף.

שלום בית ילדים פרנסה וכל ההשפעות הטובות - הם הם אשר נשארים עימנו לאורך ככככלללללל ה120 שנה.

אז מה?????

מה קורה איתנו???

דיני

משתמש מקצוען
אבל בחורים שלא מהשיעור ולא חברים טובים היו מגיעים בתנאי שיש אוכל טוב או תזמורת טובה
מזעזע שזו הרמה של בחורים בגילאי שידוכים
לא באים אם אין תזמורת ''שווה''

פינחס רוזנצוויג

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
עלית על הנקודה המדוייקת

יש לזה מחיר

אי אפשר משהו ביניים?
אני רוצה תמונות נהדרות אבל אני לא צריך צילומי חוץ ולא עיצוב מטורף, למה לא נותנים לי לבחור את המוצר?
למה אני חייב לקבל את כל החבילה?

צריך לדבר כאן גם על סגנון השירים והריקודים ולא רק על המחירים.
בשנים האחרונות חלה הידרדרות מדאיגה בסגנון הריקודים של בחורים. גם מהישיבות הטובות ביותר, ממש נראה כמו ריקודים של פורקי עול.
זה די תלוי בתזמורות שמביאים
ומה עם שתיית האלכוהול שבחורים לא מסוגלים לרקוד בלי זה עד איפה הגענו

80108

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אגב, אני מבין שאם מישהו עדיין חושב על הנאמר בהודעה הראשונה, כנראה לא שמע את המחרוזת, כי היא לא מתאימה לשום מגזר, חלק קיצוני לכאן וחלק קיצוני לשם, ממש לא מחרוזת שאפשר לשים בחתונה אחת...

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
תקשיבו כאן - מהדקה ה-41

מנוי פרימיום

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יוצרי ai
נראה לי שברוב הישיבות כבר יש הגבלה על סכום התזמורת
אם הגבת לפני שעברו 20 דקות מכתיבת ההודעה שלי זה אומר שלא הקשבת לתוכן ולא הגבת בכלל על מה שכתבתי...
@חשוב לפני שאתה מדבר ואחרי שתגמור להאזין תגיד לי היכן בסרטון שהבאתי דובר על המחיר...

בנני

משתמש מקצוען
באמת כולם אותו דבר
ממש ממש לא!!
ניחוש פרוע שלי את/ה לא ליטאי/ת.....
----
ונשאל בכנות :איזה בחור הייתם מעדיפים לבת שלכם
בחור מצוייין מוולפסון או בחור באותה רמה רק שהוא מבית מדרש עליון??
זה ממש תלוי במי אתה שואל....
יכול להיות שאין בפרוג מספיק אנשים כדי למחות נגד זה
(כי בד"כ הם פחות מחוברים למחשבים וכו...)
אבל ממש לא נכון!!!
(מה שנתת זה אולי דוגמא מוקצנת
אבל אם תשאל נניח בחור בחברון או תפרח
אז תופתע לראות את התשובות....)
---
מהכרות אישית (גם מהכרות של בנות פתוחות)
רובם ככולם מקוות ורוצות למצוא בחור יותר פרום
כי בד"כ (ובבקשה לא לכעוס כי אין מה לעשות זה נכון...
בחור צדיק מבית מדרש עליון יותר ירא שמיים מבחור קלאסי בוולפסון..)
ולבחורה- אחד הדברים הכי משמעותיים אצלה זה יראת שמיים של בחור...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה