הצטרפו! מאבק נגד גוגל על תקלה חמורה שחוסמת המוני חשבונות ג'ימייל (בעיית האימות הדו שלבי בשיחה קולית)

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
סוף סוף אנשים מדברים לעניין.
היום זה גוגל ומחר אלו חברות אחרות. יש גבול כמה אנחנו צריכים להלחם במלחמה חסרת התוחלת הזו, שגם מלכתחילה לא היתה כזו בעייתית וחסימתה לא היתה על דעת כל הרבנים (בימי ה-SMS העליזים טרום ועדת הרבנים מקסימום התועבות שקיבלנו היו מבצעים בקידישיק והצעה לבדיקת מיחזור המשכנתא - בשחור לבן! בלי תמונות! היום זה כבר ארכאי לגמרי)
לפני שפותחים במאבק כדאי רק לבדוק מול מי נאבקים.
ברור שזו האופציה הכי טובה.

ברור שכל מילה שלך אמת. ואין שום סיכון כיום בסמסים שנזנחו מבחינת תכנים ונותרו רק כלי של הודעות אימות וכו'

אבל הכותרת והמגמה שלי היא להיות מעשיים.
ואני מבינה שיש פה חסם תודעתי גדול. יש מאבקים נגד הסמסים בטלפונים. בחינת מאבק של עגלון ברכב...
קל להביא על זה גיבויים מרבנים ..
ולהוציא את הערמונים הללו מהאש - יקח הרבה שנים..

אז פתרון מעשי כלשהו אפילו מסורבל יותר. שיהיה מעקף מהמחסום הפסיכולוגי הקיים (ודומה יותר למייל וכו)- נראה לי יותר מעשי.
נראה לי אפילו בתשלום לחברת הסלולר של עוד 2-3 שקלים בחודש על השירות בכלל יגרום לעסק להיות "שווה" למישהו לפתח..
בשביל מה צריך את הסרבול הזה?
אפשר להכניס אופציה בסיסית של קבלת sms לפלאפונים כשרים ובא לציון גואל.
(כמו שהיה בזמנו בc2 הכשר. קיבל הודעות sms מגוגל ודומיה, אפשר היה לראות את ההודעה מיד עם קבלתה, אך לא לענות לה ולא לחזור אליה אח"כ).

השטויות והבעיות, כמו שכולנו יודעים, כבר מזמן-מזמן עזבו את שדה הsms ונמצאות במקומות אחרים לחלוטין.
ואם הפלאפון כשר 100%, ללא יכולת להתחבר לקישורים שנשלחים אליו בsms, לא אמורה להיות שום בעיה.
חבל שהגענו לדבר נגד ועדת הרבנים

אני כן חושב שהם צריכים להצטרף למאבק הזה!

רצתה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בשביל מה צריך את הסרבול הזה?
אפשר להכניס אופציה בסיסית של קבלת sms לפלאפונים כשרים ובא לציון גואל.
(כמו שהיה בזמנו בc2 הכשר. קיבל הודעות sms מגוגל ודומיה, אפשר היה לראות את ההודעה מיד עם קבלתה, אך לא לענות לה ולא לחזור אליה אח"כ).

השטויות והבעיות, כמו שכולנו יודעים, כבר מזמן-מזמן עזבו את שדה הsms ונמצאות במקומות אחרים לחלוטין.
ואם הפלאפון כשר 100%, ללא יכולת להתחבר לקישורים שנשלחים אליו בsms, לא אמורה להיות שום בעיה.
לפני כמה חודשים פרסמו טלפון כשר חדש עם sms מטעם ועדת רבנים חדשה
כמובן שיצאו נגד זה כמו כל דבר חדש בציבור החרדי שמאיים על קבוצה ששולטת הנושא הושתק ונעלם מהמפה.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
שוב פעם נגד ועדת הרבנים.

וגם כרגע... גם הועדת הרבנים החדשה לא נותנת sms

קצרה

משתמש מקצוען
שוב פעם נגד ועדת הרבנים.

וגם כרגע... גם הועדת הרבנים החדשה לא נותנת sms

ודאי ועדת הרבנים
אך ורק ועדת הרבנים יכולה לעזור לנו
היא זו שחוסמת את הסמס
היא ספק בלעדי ויחיד ללא מתחרים
והיא דואגת לזה שלא תקום ועדת רבנים מתחרה (גם אם יש רבנים מאחוריה!!)
חסר לועדת רבנים מתחרה עוד גם לעשות איזה "פירצה".

ברור
מי נראה לך הנמען של חוסר פתרונות לשימוש ההולך וגובר בעולם בסמס לצרכי אימות?
גוגל?
אמזון?
מיקרוסופט?
גוגל?
צ'יטה?
חנויות הנעליים?
חברה X?
מכון Y?

אם כל אחד ואחד מהם ננהל "מאבק ציבורי"
וכולם יתעלמו מאיתנו חודשים כי אנחנו פרומיל לא מענין מהלקוחות שלהם?!
או שההשקעה בנו לא מכסה את הרווח?!

גוגל וההתעלמות המוחלטת שלה
הם סימפטום וקצה הקרחון

לזה שהעולם משתנה
ואם לא נרצה שכל הילדים שלנו ילכו עם מכשירי סמארטפון מגוונים
צריך לתת מענה למה שאינו באמת "פירצה" חמורה ולהתעדכן עם המציאות
אם סמס הפסיק להיות בעייתי . ואנשים מוצאים את עצמם ללא שירותים בסיסיים בלעדיו
צריך למצוא מענה מוסדר . הכי כשר שיש - לבעיה הזו.

יכולנו גם לעצום עיניים בעבר
ולהגיד החיים מאושרים רק בלי אינטרנט
אינטרנט זה רע
אינטרנט זה אסור
חס וחלילה מי שמקים סינון לאינטרנט הוא כופר
נלך לכל הרבנים ונילחם בו עד חורמה--
למזלינו היה את השכל להבין שהעולם שם. העבודה שם. האנשים כבר שם.
ובואו נספק להם פתרונות סינון. נגרום לאינטרנט להיות טוב יותר.

הוא הדין כרגע בסמס.
חייב פתרון כאן ועכשיו
לפני הנזק הבא.

ולהציע לאנשים "לשלוח מיילים ועצומות" לפיל גדול כמו גוגל שזה לא מענין אותו בכלל
זה טמינת הראש בחול
לא חיפוש פתרון.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
לא, זה לא פתרון סביר.

בחברות כמו בנקים, מוסדות פיננסיים ונותני שירותים שונים, אנשים רוצים להירשם עם המספר שלהם, הפרטי, ולא עם מספר וירטואלי של ימות המשיח.
כי לפעמים נניח, גם בשיחה קולית שהלקוח מתקשר לספק, המס' פלאפון שלו צריך להיות זה שרשום אצל הספק.
או אם מדובר על חבילה, השליח מתקשר למספר שרשום אצלו. וזה אמור להיות הפל' של מקבל החבילה, ולא שום מספר וירטואלי אחר.
כדאי לחלק את השאלה.
אם אנחנו רוצים ליצור עולם מתוקן, גם לדעתי הצנועה, צריך שיהיו SMS במכשירים הכשרים או לפחות בחלקם. SMS או כל תקשורת כתובה שתהיה דרך המכשיר הסלולרי, מקל על החיים בצורה שאין לתאר. במקום עשרות שיחות טלפון שבור אפשר לפתור משהו במחי שליחת הודעה כתובה. וזה עניין יומיומי הרבה יותר חשוב מאימותים של אתרים.
אני לא חושב שזה עומד להשתנות, והראיה הפשוטה, שגם ועדת רבנים אלטרנטיבית שהקימו (ולא מי יודע מה התרוממה), לא נותנת SMS במכשירים שלה.

לשאלה הלוקאלית של אימות באתרים, הודעות על חבילות וכדומה, יש פתרון ישים בהרבה מאשר לכופף את ועדת הרבנים, את גוגל, את חברות הסלולר, ובטח מאשר לפתוח שוב ושוב אשכולות בפרוג מי מסכים לקבל SMS וכו'.
זה לא "מספר של ימות המשיח. זה מספר וירטואלי אישי שמקבלים מימות המשיח.
כלומר. יש לי מספר לא כשר. אישי. אבל הוא לא קיים פיזית, הוא וירטואלי.
בכל אתר שנרשמים, רושמים אותו. וכל SMS שמקבלים מקבלים צינתוק לטלפון הכשר. חוזרים לצינתוק ושומעים הקראה קולית של ההודעה.
או שיכולים לראות את הSMS באתר של ימות המשיח (ובתשלום נוסף גם לקבל למייל.)

הודעות נכנסות חינם (ללא תשלום חודשי!). הודעות יוצאות בשברירי אגורות.
(המחיר היחיד שעולה זה אם מקבלים שיחה נכנסת למספר הוירטואלי או אם מוציאים שיחה לסלולרי מהמספר הוירטואלי. זה עולה סוג שקל לדקה אבל באמת אין צורך להשתמש בזה).

לפני שנתיים בערך התחלתי להשתמש בזה, וזה עובד נהדר. וגם לא זאת הבעיה של גוגל שעליה נפתח האשכול.

אני לא מתנגד לאלף פתרונות אחרים שהם הרבה יותר מוצלחים. אבל לפתרון הזה יש מעלה קטנטנה. הוא ישים, וברגע זה. בעלות ח"פ של פרוטות.
החסרון היחיד שלו זה שצריך להשתמש בו מראש. לא להזמין קניה גדולה על המספר הרגיל ואח"כ לדפוק את הראש בקיר שלא קיבלתי SMS.

כאן יש עוד קצת הסבר.

21228

משתמש צעיר
כי עזוב את העניין הערכי שבדבר שישנם כאלו שזה מאוד יכעיס אותם והם יעברו צד של צידוד במהלך ובתמיכה ברבנים
ובעיקר מהסיבה שאם אנחנו רוצים בשורה האחרונה שהרבנים יבינו שזה צורך בסיסי ושזה רק יכול להוות גורם ממתן לעוד ועוד משפחות חרדיות שכבר ויתרו על הרעיון של פלאפון כשר לחלופות של טלפונים חכמים וכאלה
אז אנחנו צריכים אותם עכשיו קרוב אלינו ולא להטיח בהם ולהפסיד אולי את התמיכה שיש סיכוי שתבוא

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

אני כן חושב שהם צריכים להצטרף למאבק הזה!
מי דיבר נגד? חבל להפוך כל דבר למתקפה.

היה לי בזמנו (כמו לעוד רבים), די בתחילת מהפך הטלפונים הכשרים, פלאפון כשר אורגינל של ועדת הרבנים, נוקיה c2.
שילמתי 200 ש"ח יותר ממחיר של מכשיר 'מוכשר' זהה, כדי לקנות את האורגינל של ועדת הרבנים.
המכשיר הזה, כשר וישר בהכשר ועדת הרבנים, קיבל sms מחברות מסחריות כמו גוגל וכו', היו רואים את ההודעה עם קבלתה, ואז היא הייתה נעלמת לצמיתות.

אז חבל להפוך את הדיון כאן ל'דיברו נגד ועדת הרבנים'.
איש לא דיבר נגד ועדת הרבנים, רק הציעו, אנשים שעוד זוכרים את האופציה ההיא, שאולי היא תחול גם על המכשירים הדפוקים הנמכרים לנו היום.

חנהל'ה

משתמש פעיל
נראה לי שצריך לשלוח את הפניות לשר התקשורת קרעי
לאחרונה פנו אליו בקשר למפוני הדרום והיה איזשהו תזוזה בעניין,
למי יש פרטי יצירת קשר ?
בינתיים הדבר היחיד שעזר קצת זה פניות לשר התקשורת - עובדה! גוגל פתרה את הבעיה לרבים שהתמזל מזלם והצליחו לשלוח את הטופס שפורסם ע"י, כרגע הטופס הזה חסום!

אגב, היחיד שהצליח להזיז את מאסק מהמשבצת שלו...

וועדת הרבנים יודעים כבר שנים של מאבקים חסרי תועלת ותוחלת... מה יעזור עכשיו מאבק נוסף ?
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי> זה המייל של המשרד בדרך כלל עונים תוך יום
בבקשה לכתוב את המייל באופן שלא נחסם...

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
@Ruty Kepler @yitzhak123

שימו לב לנקודה שעליה נפתח האשכול.
גם אם הרגע יפתח בכל הטלפונים הכשרים שירות SMS מושלם, זה לא יעזור כלום לאלו שנדפקו מגוגל.
כי החשבון בגוגל כרגע לא נותן בכלל אפשרות של אימות בSMS לכל מי שהגדיר פעם את החשבון שלו לאימות דו שלבי באימות קולי. מנסים להכנס לחשבון, הוא כביכול מנסה לשלוח הודעה קולית, לא מצליח, וחוסם את החשבון.

שיהיה ברור: אם גוגל היו מודיעים עכשיו שהם משחררים את כל החשבונות הללו מאימות קולי, דרך אימות חד פעמי בכל צורה שימצאו לנכון, והחל מעכשיו אין יותר אבטחה דרך אימות קולי, לא הייתי אומר מילה. כלומר יכלתי לנסות איזשהו מאבק צרכני אבל זה לא עוולה.

לגוגל ולכל חברה עומדות 3 אופציות: או להבטיח אימות קולי ולהפעיל אותו, או לא להבטיח ולא להפעיל, או להבטיח ואח"כ להפסיק, תוך שהם מוצאים דרך לשחרר את כל החשבונות שכבר יש בהם אימות קולי.

האופציה שבה הם בחרו - להבטיח אימות קולי ואז להפסיק אותו באופן חד צדדי תוך נעילת החשבונות - היא פשוט עוולה צרכנית חמורה מאוד, שמוטלת על כתפיהם ובאחריותם המלאה והבלעדית לפי כל הגיון וסברה ואני בטוח שגם על פי כל דין. וגם בהסכם מולם לא מצאתי שום החרגה לזה. (כמה שהסתכלתי.)

שימו לב שלא מדובר פה אפילו על אחריות לגבי מידע שנאבד! המידע קיים ובהישג יד. הם צריכים רק טיפה רצון טוב לעזור לשחרר אותו. אם אנחנו לא חיים בסדום ועמורה, אין שום ערכאה שתרשה להם להמשיך את המצב הזה.

חוץ מזה יש עוד נקודות נפרדות כמעט לגמרי:
2. המצב הרצוי היה שיהיה בטלפונים הכשרים SMS, או למצער פתרון של הקראת SMS שהוא פתרון שהחברות יכולות ליישם אותו די בקלות.
איך גורמים לזה לקרות? אין לי מושג.

3. בהנתן שהמצב המצוי הוא בלתי רצוי, וזה כך כבר מעל 20 שנה, ואין תחזית משמעותית לשינוי משמעותי לטובה (מלבד ביאת המשיח כמובן), יש פתרון משמעותי מאוד אותו יכול כל אחד לדאוג לעצמו כבר היום, בבחינת "ימות המשיח". זהו.

נערך לאחרונה ב:

פרפר

משתמש מקצוען
חבל שהגענו לסיסמאות.
אף אחד לא מדבר נגד אף אחד. ועדת הרבנים היא גוף עסקי שנותן לנו שירות. כמו חברת סינון אינטרנט, כמו ועד כשרות למזון. אין שום בעיה להציף מולם צורך של הציבור לבחינה מחודשת של נתונים שהתעדכנו. קוראים לזה שירות לקוחות.
סיסמאות מסוג זה רק גורמות לכך שאף אחד לא מנסה בכלל לבחון מחדש אקסיומות שהשתרשו, ולציבור להתיאש מראש, לנפנף נו נו נו מול ענקיות כמו גוגל, ולמעשה לפנות לאפיקים פחות כשרים. זה מה שחבל.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
חבל שהגענו לסיסמאות.
אף אחד לא מדבר נגד אף אחד. ועדת הרבנים היא גוף עסקי שנותן לנו שירות. כמו חברת סינון אינטרנט, כמו ועד כשרות למזון. אין שום בעיה להציף מולם צורך של הציבור לבחינה מחודשת של נתונים שהתעדכנו. קוראים לזה שירות לקוחות.
סיסמאות מסוג זה רק גורמות לכך שאף אחד לא מנסה בכלל לבחון מחדש אקסיומות שהשתרשו, ולציבור להתיאש מראש, לנפנף נו נו נו מול ענקיות כמו גוגל, ולמעשה לפנות לאפיקים פחות כשרים. זה מה שחבל.
מאוד מתסכל שאחרי שהוצאתי את הגרון שוב ושוב, עדיין לא מבינים את המציאות הפשוטה, שאת הבעיה החמורה שיצרה גוגל, ועדת הרבנים לא יכולה כלל לפתור אפילו אם היא תתמסר לכך בכל מאודה ובכל נפשה. לא ועדת הרבנים ולא חברות הסלולר. זה פשוט תקלה בחשבונות גוגל שאף אחד לא יוכל לפתור מלבדם.
ואם זה המצב, כבר באמת מה אפשר לצפות מגוגל. הן בני ישראל לא שמעו אלי, ואיך ישמעני פרעה.

נערך לאחרונה ב:

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
שימו לב לנקודה שעליה נפתח האשכול.
גם אם הרגע יפתח בכל הטלפונים הכשרים שירות SMS מושלם, זה לא יעזור כלום לאלו שנדפקו מגוגל.
כי החשבון בגוגל כרגע לא נותן בכלל אפשרות של אימות בSMS לכל מי שהגדיר פעם את החשבון שלו לאימות דו שלבי באימות קולי. מנסים להכנס לחשבון, הוא כביכול מנסה לשלוח הודעה קולית, לא מצליח, וחוסם את החשבון.
זה לא.

כי כל פעם שרוצים להיכנס לחשבון ונדרשת אימות דו שלבי לטלפון, גוגל מציעה כל פען 2 אפשרויות. או בשליחת הודעת sms או בשליחה קולית.

ולכן אם תיהיה אפשרות של הודעת sms אז יוכלו לבחור באופציה של שליחת הודעה.

אני גם נקרע בין 2 הצדדים.

אבל אני כן חושב שיש עניין להמנע ככל הניתן מלהגרר אחרי החדשנות וגם המסוננות ביותר. (בוודאי ובוודאי לילדים ונוער)

תמממממי

משתמש פעיל
1698830797156.png

וכששמים את המספר - זה רושם
לא ניתן להשתמש במספר הטלפון הזה לאימות.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
זה לא.

כי כל פעם שרוצים להיכנס לחשבון ונדרשת אימות דו שלבי לטלפון, גוגל מציעה כל פען 2 אפשרויות. או בשליחת הודעת sms או בשליחה קולית.

ולכן אם תיהיה אפשרות של הודעת sms אז יוכלו לבחור באופציה של שליחת הודעה.

אני גם נקרע בין 2 הצדדים.

אבל אני כן חושב שיש עניין להמנע ככל הניתן מלהגרר אחרי החדשנות וגם המסוננות ביותר. (בוודאי ובוודאי לילדים ונוער)
אצלי לפחות, בפירוש לא. רק נכנסים, מקישים סיסמה, הוא שואל מה המספר, ומייד נתקע. לא שואל אם קולית או SMS.

נערך לאחרונה ב:

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
מעניין.
כי אצלי הוא כותב כמה ספרות מתוך המספר.
והוא בדרך כלל שואל אותי איך אני רוצה לקבל, או דרך קולי או הודעה. (לפעמים מספיק לו רק שאני ישים את מספר הטלפון שאיתו נרשמתי לשחזור החשבון.)

מ.ל.ב. י

משתמש מקצוען
בקיצור הלך לי המייל? אין דרך בגיונית לפתור את זה חוץ מלהפגין על גוגל?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האם יש דרך לשנות אצל גוגל את מספר הטלפון שרשמתי בזמנו לצורך אימות דו שלבי? כוונתי, לשנות לא בשעה של ביצוע אימות אלא סתם כך (לקדם את פני הרעה)?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  21  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה