התייעצות הפורום להגנת הצרכן החרדי

מצב
הנושא נעול.

וסרמן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
חלק ממייל שנשלח ע"י ישראל גוטמן
(פרסומת לאחד הקורסים שלו)
300,000 ש"ח.

שלוש מאות אלף שקלים

שככל הנראה ירדו לטמיון…

זה היה סיפור שטלטל אותי.

תוך כדי אירוע הסיום המרגש

שנערך בשבוע שעבר לבוגרי הקורס "ממיתוס לפלוס"

ניגש אלי אחד הבוגרים וסיפר לי

שלפני כמה שנים הוא ראה פרסומת

של חברת השקעות מוכרת בציבור החרדי

על השקעה עם תשואה מצוינת.

ליהודי הזה היה סכום כסף שהוא חסך במהלך השנים,

סכום שהיה מיועד לחתן את בתו הבכורה,

ועוד הוסיף עליו סכום נכבד שהוא לקח בהלוואה מהבנק.

כי הרווחים שהובטחו לו שם היו הרבה יותר גבוהים מהריבית הבנקאית…

שתבינו, מדובר על כסף שהוא חסך מהלחם והחלב שלו,

ועוד סכום שהוא לקח עבורו הלוואה לא זולה בכלל.

לא מדובר ביהודי עשיר שיכול ליפול עם השקעה כושלת.

הוא שם בחברה הזו שלוש מאות אלף שקל,

בהתחלה הוא עוד היה מקבל מהם סכומים פה ושם

אבל פתאום הצ'קים התחילו לחזור!

כשפנו אליהם לבדוק מה קורה ולמה הצ'קים חוזרים

הם ענו שהם "מחכים להשקעות הבאות ואז יהיה תזרים להשקעות הקודמות"

או כל מיני משפטים דומים שאינם מובנים ואינם מתקבלים על הדעת…

בקיצור - -

משהו ממש 'לא הריח' לו.

מדובר בחברה שנקראת מכובדת,

העומד בראשה הוא לכאורה יהודי חרדי מכובד והגון

שתמונתו מתנוססת בגאון מעל דפי העיתון.

דרך אגב:

אני בכוונה לא כותב את שם החברה

שלאחרונה גם עלתה לכותרות ולא בגלל דברים חיוביים שהיא עשתה,

למרות שחלק מכם כנראה מבין על מי אני מדבר.

החברה הזו ידועה בתביעות הדיבה שהיא מגישה

נגד כל מי שמעז לפתוח את קופת השרצים העומדת מאחוריה,

ותכלס אין לי זמן לטפל עכשיו בתביעות משפטיות…

הסיפור הזה הכניס את אותו יהודי למשבר אימתני.

השילוב בין החיסכון שנעלם, אולי לבלי שוב,

וההלוואה היקרה שהוא משלם כל חודש בשביל ההשקעה המפוקפקת הזו

הכניסו אותו לסחרחורת כלכלית נוראית.

חדר מחשבים

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
לא יהיה כלום כי לא היה כלום. היה חשד, היתה חקירה, לא נאמר מה התוצאות. אולי התוצאה תהיה סגירת התיק?! לשון הרע זו עבירה חמורה מאד, בפרט כשמדובר באדם שומר תורה ומצוות. ובכלל העניין של הדלפות של החשד זהו מנהג מגונה ביותר שהגיע הזמן שייפסק, כולם יודעים שאדם בחזקת חפות עד שיוכח אחרת, אז למה מתנהגים כאילו הוא בחזקת אשם עד שיוכח אחרת? זוכרים את ההדלפות על החשדות החמורים ביותר כנגד הרב הבר?! תפסו כותרות הרבה יותר גדולות ממתי שהתברר שאין כלום. מן הראוי שאתר חרדי ישמור על אובייקטיביות מתאימה יותר, ולא נוטה לצד החוקרים כמו שמקובל בשאר מדמנות התקשורת. ומי זוכר בסוף להתנצל?! ומה עם השם שנהרס?!

יהודי אשדודי

משתמש חדש
לא יהיה כלום כי לא היה כלום. היה חשד, היתה חקירה, לא נאמר מה התוצאות. אולי התוצאה תהיה סגירת התיק?! לשון הרע זו עבירה חמורה מאד, בפרט כשמדובר באדם שומר תורה ומצוות. ובכלל העניין של הדלפות של החשד זהו מנהג מגונה ביותר שהגיע הזמן שייפסק, כולם יודעים שאדם בחזקת חפות עד שיוכח אחרת, אז למה מתנהגים כאילו הוא בחזקת אשם עד שיוכח אחרת? זוכרים את ההדלפות על החשדות החמורים ביותר כנגד הרב הבר?! תפסו כותרות הרבה יותר גדולות ממתי שהתברר שאין כלום. מן הראוי שאתר חרדי ישמור על אובייקטיביות מתאימה יותר, ולא נוטה לצד החוקרים כמו שמקובל בשאר מדמנות התקשורת. ומי זוכר בסוף להתנצל?! ומה עם השם שנהרס?!

אני מוחה נמרצות על השוואה בין בסדנו לבין הרב וובר
מכיר את הסיפור של בסדנו היטב!
התאפקתי עד כה להגיב, אבל כזה השוואה מקוממת מזכיר לי (להבדיל אלף הבדלות) המשווים מלחמה של מדינה מול מלחמה של...

משקיע חרוץ

משתמש צעיר
המלצה שלי מהלב לתומכים הגדולים של בסדנו פה בפורום אתם רק עושים לו נזק כי כל פוסט שמגן עליו מעלה פה ים של תגובות נגד ועוד כמה סיפורים פייקנטיים אז לדעתי עדיף לכם פשוט להימנע ואולי כך נשכח מזה

בוסו

משתמש מקצוען
המלצה שלי מהלב לתומכים הגדולים של בסדנו פה בפורום אתם רק עושים לו נזק כי כל פוסט שמגן עליו מעלה פה ים של תגובות נגד ועוד כמה סיפורים פייקנטיים אז לדעתי עדיף לכם פשוט להימנע ואולי כך נשכח מזה
הענין הוא שרוב המגינים הם לא תומכים הם פשוט מסתפקים האם זה נכון מה שקורה פה נגד בסדנו והעומד בראשה
אני למשל תומך בעמדה הזו לבנתיים שלא הוכח שיש כאן חריגה (ואני לא מבין בזה)
ובד בבד תומך בפעילות של @איצ'ה קו המידע וחושב שמה שהוא עושה חשוב (חוץ מבסדנו שאני לא ברור לי

ד. מ.

משתמש פעיל
הענין הוא שרוב המגינים הם לא תומכים הם פשוט מסתפקים האם זה נכון מה שקורה פה נגד בסדנו והעומד בראשה
אני למשל תומך בעמדה הזו לבנתיים שלא הוכח שיש כאן חריגה (ואני לא מבין בזה)
ובד בבד תומך בפעילות של @איצ'ה קו המידע וחושב שמה שהוא עושה חשוב (חוץ מבסדנו שאני לא ברור לי
יש גם הבדל מאד גדול בין ההשפעה והתועלת של ניק אנונימי שמשמיץ את בסדנו והעומד בראשה מאחורי המקלדת, אפי' שהוא כותב שהוא מכיר את זה אישית......, לבין אנשים כאיצ'ה קו המידע וכדו' שלא מסתירים את עצמם וכולם מכירים אותם והם מופיעים בפרצוף גלוי בכנסים וכדו', שיש יותר אימון בהודעות שלהם, וגם נראה לי יותר הוגן לדבר ככה נגד חברה או בן אדם.
לדעתי היה צריך שיפסיקו לכתוב סתם הודעות נגד בסדנו ומי שיש לו איזה אירוע או סיפור חדש שיש בו תועלת לציבור שעדיין לא נכתב עליו (ואני לא מאמין כ"כ שיש.....) שיפנה לאיצ'ה קו המידע וכדו' (ומתנצל שאני נופל עליהם ככה אבל הם נשמעים שליחי ציבור נאמנים.....) שהם יכתבו על זה.
מה דעתך איצ'ה קו המידע????

ד. מ.

משתמש פעיל
מה כל כך מסובך?
אם לבסדנו יש מה להגיב
אפשר לעשות שידור ישיר
של אי'צה קו המידע מול אליעזר גרוס

וכולם ישתתפו וישמעו בדיוק טוב טוב מה קורה

השאלה אם אליעזר גרוס יסכים

מה שבטוח אי'צה בוודאי יסכים
עם כל הכבוד לאיצה, ויש כבוד, אני לא בטוח שאליעזר גרוס אמור להתראיין לעימות מול כל אחד (אין לי מושג כמה איצ'ה ידוע בציבור בצורה שתחייב את אליעזר גרוס להתמודד מולו), מבחינתו הוא עלה ברדיו שזה במה מכובדת לכל הדיעות
נ.ב. אין לי מושג כלשהוא בפרשה של "בסדנו".

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
עם כל הכבוד לאיצה, ויש כבוד, אני לא בטוח שאליעזר גרוס אמור להתראיין לעימות מול כל אחד (אין לי מושג כמה איצ'ה ידוע בציבור בצורה שתחייב את אליעזר גרוס להתמודד מולו), מבחינתו הוא עלה ברדיו שזה במה מכובדת לכל הדיעות
נ.ב. אין לי מושג כלשהוא בפרשה של "בסדנו".
גם לי אין שום מושג בפרשיית בסדנו(מלבד סיפור אישי של חבר)

אבל ברור שאליעזר גרוס אמור להסכים לענות על שאלות
אם באמת יש לו תשובות
וכמדומני שאם יהיה עימות בשידור חי למשל ברדיו קול חי
זה פחות משנה מי יהיה השואל
את גרוס אמור לעניין החשיפה(והוא יקבל אותה דרך התקשורת)
ואת שאר הקהל אמור לעניין האמת שבדבר(והוא יתרשם מהי האמת מתוך הדיון בין השניים)

איצ'ה קו המידע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
ההבדל הדק הוא: שם כל הרבנים תמכו בו, ורק שונאיו היו נגדו.
כאן בדיוק הפוך. מי שבצד של הונאת הציבור, ונגד כל דיין שתשאל - צריך לבדוק אחריו מדוע הוא אנונימי...

איצ'ה קו המידע

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
יש גם הבדל מאד גדול בין ההשפעה והתועלת של ניק אנונימי שמשמיץ את בסדנו והעומד בראשה מאחורי המקלדת, אפי' שהוא כותב שהוא מכיר את זה אישית......, לבין אנשים כאיצ'ה קו המידע וכדו' שלא מסתירים את עצמם וכולם מכירים אותם והם מופיעים בפרצוף גלוי בכנסים וכדו', שיש יותר אימון בהודעות שלהם, וגם נראה לי יותר הוגן לדבר ככה נגד חברה או בן אדם.
לדעתי היה צריך שיפסיקו לכתוב סתם הודעות נגד בסדנו ומי שיש לו איזה אירוע או סיפור חדש שיש בו תועלת לציבור שעדיין לא נכתב עליו (ואני לא מאמין כ"כ שיש.....) שיפנה לאיצ'ה קו המידע וכדו' (ומתנצל שאני נופל עליהם ככה אבל הם נשמעים שליחי ציבור נאמנים.....) שהם יכתבו על זה.
מה דעתך איצ'ה קו המידע????
אני בעד. מכון לראיין את מנכ"ל בסדנו בשמחה רבה! ואפילו להעביר לו את השאלות מראש.
לצערי האנונימיים המחרפים נפשם להגן עליו, מרבים לזייף את האמת.

3040*

מוניות "נסיעה טובה" היימישע דרייבר'ס בפריסה ארצית
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
איצ'ה למה לא להגיע לרבנים אם נתונים ועדויות על בסדנו ופשוט להוציא מכתב נחרץ
מספיק כמה רבנים רציניים ומוכרים שחתומים עליו כמו הרב ברוורמן ר' נפתלי נוסבוים וכדו' (כמובן להיזהר בנוסח של המכתב שלא יגיש תביעת דיבה)
זה יעיל יותר מתביעות משפטיות לטווח המיידי
בינתיים הם ממשיכים להפיל אנשים כמו שאתה יודע היטיב
אני יסביר יותר לעומק
כשהם מתקשרים למישהו והוא מציג להם את החשדות של הרשות לניירות ערך הם אומרים לו שיש הרבה דברים לא נכונים ואנטישמיות ונאציזם וכו'
נגד מכתב מרבנים לא יהיה להם מה להגיד וזה גם לא יעניין זה מה שעובד אצלנו בציבור החרדי
צריך להפעיל נשק פנימי
בציבור הכללי חשדות של הרשות לניירות ערך זה די והותר אצלנו זה לא נותן מענה של יותר מ 70% והתמימים בחלקם ממשיכים לפול לרשתו

וסרמן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מספיק כמה רבנים רציניים ומוכרים שחתומים עליו כמו הרב ברוורמן ר' נפתלי נוסבוים וכדו' (כמובן להיזהר בנוסח של המכתב שהמנוול לא יגיש תביעת דיבה)
בהסתייגות מהמילה שכתבת,
אדרבה, אם הרבנים ייתבעו בבית המשפט זה יהיה סופה של החברה.

3040*

מוניות "נסיעה טובה" היימישע דרייבר'ס בפריסה ארצית
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
מתווכי רכב שמקפיצים את מחיר הרכב וגורפים לכיסם את הפער.
זה לא חוקי להציג את עצמך כמתווך ולקחת לכיס נתח מהעסקה
זה על פי החוק הונאה מוחלטת כמובן כך גם על פי הלכה
למעט תחומים שהמקובלות היא לגזור חלק מהעסקה ולא לפי אחוזים

ברוך99

משתמש רשום
אמרת בקו המידע לא מזמן, שגרוס עומד להפגש איתך פנים אל פנים, לא?!

חורף מטריה בענן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
מה הבעיה בזה?
עריכה: שאלו כאן מה הבעיה במכירת מוצרים מהבית.
אענה מנסיון: זה לא עוקץ, אמורים לשווק מוצרים איכותיים שעובדים, אבל השיווק שלהם תרמית לחלוטין...

ובניסוח יותר מדויק: זה עוקץ.
אבל אם תשעבד את עצמך ותפיל עוד אנשים לבור, יש סיכוי שתראה בחזרה את הכסף..

וזה מה משווקים-
רווחים מדהימים בקלות, משווקות תחתיך שעושות לך את העבודה ואת נחה... (על למעלה מ10,000 בחודש אני כבר לא מדברת...)
וזה מה שלא מספרים לך:

1. אין לכם כלל ניסיון בשיווק? קחו בחשבון שייקח לפחות חצי שנה עד שתצליחו למכור לבד..
ועד אז- "כמובן שתקבלי עזרה צמודה ממי שצירפה אותך!!!! והיא תסגור לך את המכירות ואת רק תרוויחי !!" וזה שווה-

2. סיוט עולם לרדוף אחרי מי שצירפה!! בד"כ עמוסה עם טלפונים של עוד מנדנדות..וצריך לכרוע לה ברך ולהודות על העזרה ש"אה, אני עושה את זה בשמחה" כן, ממש..

3. הצליחו לשכנע אתכם לצרף משווקים מתחתיכם. תתכוננו להיות עבד נרצע בפחות משכר מינימום!!!!!! כי המשווקים הלא מנוסים שתחתיך צרפו עוד משווקים (אין על זה הגבלה) ואתה בעצמך גם לא מנוסה ומרגיש רע על כל מכירה שאתה לא סוגר להם. והרווח, אה, בהתאם.

4. צריכים לפתוח תיקים ברשויות !!! תורידו לפחות 500 שח מהרווחים הצפויים כדי לשלם לרו"ח בסוף שנה. וזה נתח משמעותי מהרווחים ברוב המקרים..

גילוי נאות:
אני משווקת של חברה כזאת.

אני את הכסף שלי מההשקעה, קיבלתי בחזרה ממשווקים שצירפתי תחתי ולא ממוצרים שהצלחתי למכור... פירמידה.
בחודשים העמוסים ביותר זכיתי לקבל 2,600 בחודש, על עבודה של הרבה מעבר ל- 8 שעות ביום..
עד שחכם בישראל הכריח אותי לצאת מהסחרחורת הזאת שהרסה לנו את שלוות הנפש.
המצפון,(המשווקות שלי: "הבטחת שתעזרי לי !!" - ואני לא יודעת בעצמי איך לסגור..) המחיובות, (הספונסרית: "למה המשווקות שלך מתקשרות אלי??? הרי הרווחת על הצירוף 200 ש"ח (בניכוי מע"מ כמובן)!!"-שכויח. אולי כי זאת את ששכנעת אותם להיות משווקות???)
והעבודה בחינם- סוף חודש. אחרי למעלה מ- 12 שעות עבודה ביום, והצלחתם להכניס 2,600 שמורכב בעיקר מקורבנות נוספים שהצלחתם לגרור למערכת.. והעוול זועק לשמיים.

סוף פסוק.
הצעתי למכירה את העמדה שלי יחד עם המשווקות האומללות שתחתי.

התקשרה אלי המנהלת הבכירה: "למה את עוזבת, חבל !!" ואז נודע לי שבחודש האחרון זכתה לצאת ממעמד של עוסק פטור.. מנהלת !!!!! עם למעלה מ-600 קרבנות מתחתיה !!! זכתה אחרי 6 שנים להרוויח סכום של כמעט 10,000 בחודש
(תקרת עוסק פטור..)

איפה הרגל על רגל והמליונים שהבטחתם??? !!!!
כיום, אחרי שסיימתי קורס שיווק, אני ב"ה מצליחה לסגור מכירות יותר בקלות..וההכנסה... נחמדה. אם הצלחתם לסגור שתי מכירות בחודש אתם ברי מזל.
קיבלתם 700 ש"ח בניכוי מע"מ. אה, ובניכוי הוצאות הפרסום שלרוב עולות יותר מ- 200 ש"ח.

וקחו בחשבון שאח"כ צריך לתת ליווי מלא ללקוח.

ואל תתפתו בשום אופן לקחת משווקים מתחתיך. אל תעשו את זה להם, לכם, כיוון ש-
כואב. כואב מאוד ליפול לבור. ועוד יותר כואב לדעת שהפלתם אחרים לאותו בור.

אל תחזרו למצריים.
בהצלחה.

נערך לאחרונה ב:

ה. שלמה

משתמש פעיל
אתה יכול לתת דוגמה?
אגב אתה מרבה לזלזל באנונימיים, מה לעשות ומבנה של פורום הוא אנונימי, אנשים מביעים את דעתם יותר בנוח כשהם אנונימיים, גם אני שאני לא מתבייש בתוכן שאני כותב פה, ואני אף מראה לחברים, מרגיש בנח עם אנונימיותי.

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
עריכה: שאלו כאן מה הבעיה במכירת מוצרים מהבית.
אענה מנסיון: זה לא עוקץ, אמורים לשווק מוצרים איכותיים שעובדים, אבל השיווק שלהם תרמית לחלוטין...
לא מתייחס לחברה ספציפית, רק לשיטת המכירה של שיווק רשתי

נשאל
למה המוצרים לא נמכרים בצורה נורמלית כמו כל מוצר ?
למה רק בצורה כזאת של משווקים וכל הבלגן הזה?

אלא
שהחברה יודעת שאם היא תמכור את המוצר בחנות אז הוא ימכר ב20% משוויו

ההונאה כאן היא המחיר
המוצר [אולי] איכותי ועובד.
אבל אינו שווה יותר מ20% ממחירו.
לכן כל כך קשה למכור אותו.
כי הוא נמכר במחיר הרבה יותר יקר משוויו.

אז המחיר הוא 20% שווי ו80% פירמידה.
לכן הוא לא נמכר בצורה נורמלית בחנויות.
ולכן למכור את המוצר זה רמאות.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמג

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה שְׁמַע תְּפִלָּתִי הַאֲזִינָה אֶל תַּחֲנוּנַי בֶּאֱמֻנָתְךָ עֲנֵנִי בְּצִדְקָתֶךָ:ב וְאַל תָּבוֹא בְמִשְׁפָּט אֶת עַבְדֶּךָ כִּי לֹא יִצְדַּק לְפָנֶיךָ כָל חָי:ג כִּי רָדַף אוֹיֵב נַפְשִׁי דִּכָּא לָאָרֶץ חַיָּתִי הוֹשִׁיבַנִי בְמַחֲשַׁכִּים כְּמֵתֵי עוֹלָם:ד וַתִּתְעַטֵּף עָלַי רוּחִי בְּתוֹכִי יִשְׁתּוֹמֵם לִבִּי:ה זָכַרְתִּי יָמִים מִקֶּדֶם הָגִיתִי בְכָל פָּעֳלֶךָ בְּמַעֲשֵׂה יָדֶיךָ אֲשׂוֹחֵחַ:ו פֵּרַשְׂתִּי יָדַי אֵלֶיךָ נַפְשִׁי כְּאֶרֶץ עֲיֵפָה לְךָ סֶלָה:ז מַהֵר עֲנֵנִי יְהוָה כָּלְתָה רוּחִי אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי וְנִמְשַׁלְתִּי עִם יֹרְדֵי בוֹר:ח הַשְׁמִיעֵנִי בַבֹּקֶר חַסְדֶּךָ כִּי בְךָ בָטָחְתִּי הוֹדִיעֵנִי דֶּרֶךְ זוּ אֵלֵךְ כִּי אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי נַפְשִׁי:ט הַצִּילֵנִי מֵאֹיְבַי יְהוָה אֵלֶיךָ כִסִּתִי:י לַמְּדֵנִי לַעֲשׂוֹת רְצוֹנֶךָ כִּי אַתָּה אֱלוֹהָי רוּחֲךָ טוֹבָה תַּנְחֵנִי בְּאֶרֶץ מִישׁוֹר:יא לְמַעַן שִׁמְךָ יְהוָה תְּחַיֵּנִי בְּצִדְקָתְךָ תוֹצִיא מִצָּרָה נַפְשִׁי:יב וּבְחַסְדְּךָ תַּצְמִית אֹיְבָי וְהַאֲבַדְתָּ כָּל צֹרֲרֵי נַפְשִׁי כִּי אֲנִי עַבְדֶּךָ:
נקרא  15  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה