התייעצות הפורום להגנת הצרכן החרדי

מצב
הנושא נעול.

ישא ברכה

משתמש פעיל
@איצ'ה קו המידע
אני מצטט מהאשכול על דורות עילית
קל יותר להאמין לאינטרסים השיווקיים של מוחקי האשכול על 'דורות עילית', מאשר לאינטרסים של פותחיו.

אלמונים משווקים קרקע חקלאית ליד קלקיליה במסווה של 'עיר חרדית חדשה', וכשאנשים משלנו, חלקם מזוהים בשמם, מעמידים עובדות על דיוקן - האשכול נמחק בפתאומיות.
אז של מי האינטרס?

(גם דירות בעמנואל הן לא א גרויסע מציאה, אגב).

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

קורנט

משתמש צעיר
עשיתי כמה שינויים אשמח לקבל תגובות חדשות
מיועד זיכוי הרבים ניתן לפרסם!

קבצים מצורפים

• Doc1_1.png
    Doc1_1.png
    1.5 MB · צפיות: 29

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
בלת"ק
מה עושה אדם שיש לו סכום כסף "בצד"? מה הוא יכול לעשות איתו? למי הוא יפנה?
אני חושב שחלק מהחשיבה היא לא רק להגיד לאנשים "אל תשקיעו בעקבות פרסומת דרך העיתון/חברים/וכו'", אלא איפה ובמה כן, או איזה מידע הם צריכים לפני שהם משקיעים.
בחודשים האחרונים שמתי לב שיש כמות הזויה של אנשים שמגיעים לאסוף כסף בבתי כנסת ומספרים ש"נפלתי בפח/עקצו אותי/רימו אותי". אולי כבר פחות בושה להודות בזה, ובטוח שחייבים לעצור את זה!
אז חוץ ממה לא לעשות, כדאי להשקיע גם באיך כן אפשר לעשות.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בלת"ק
מה עושה אדם שיש לו סכום כסף "בצד"? מה הוא יכול לעשות איתו? למי הוא יפנה?
אני חושב שחלק מהחשיבה היא לא רק להגיד לאנשים "אל תשקיעו בעקבות פרסומת דרך העיתון/חברים/וכו'", אלא איפה ובמה כן, או איזה מידע הם צריכים לפני שהם משקיעים.
בחודשים האחרונים שמתי לב שיש כמות הזויה של אנשים שמגיעים לאסוף כסף בבתי כנסת ומספרים ש"נפלתי בפח/עקצו אותי/רימו אותי". אולי כבר פחות בושה להודות בזה, ובטוח שחייבים לעצור את זה!
אז חוץ ממה לא לעשות, כדאי להשקיע גם באיך כן אפשר לעשות.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
לא נעים לי לעצבן קצת
לטעמי כל הסיפורים בבית הכנסת הם בגדר : "נכון, אבל"...
יש לו הרבה חובות= כדאי לשאול כמה, לפעמים זה סכום של כל אברך ממוצע שהתחתן עכשיו ולקחת משכנתא
חובות מילד חולה= לפעמים משאירים שטר חוב אחד כדי להשתמש בו שנים
אשה חולה= במה בדיוק? לפעמים יש קצבה של ביטו"ל שזה הכנסה יפה מאד

שמעתי פעם מצבי סילבר של כלכלה נכונה וכד' שאמר שאין בן אדם אמין שהגיע להוצל"פ
כי הוצל"פ מגן גם על החייב , וכל מי שמגיע לביכנ"ס עם סיפורי הוצל"פ זה מישהו שלא בא בניקיון כפיים אליהם, או שהוא פשוט משקר.
המקרה היחיד שמוציאים את האדם מהבית זה במשכנתא שלא שולמה, אבל בסתם חובות לא מוציאים איש מהבית (היה לו הסבר כי החוב בדר"כ שייך לגבר והדירה היא על 2 בני הזוג ועוד כל מיני הסברים).

בנוסף,
יש לי חבר שמתעסק בקרנות רפואיות
הוא אמר לי שהגיע אליו לביהכנ"ס מישהו עם סיפור קורע לב על מחלה והוצאות
והוא ניגש אליו ואמר לו "תביא את המסמכים אני יעזור לך" אז ההוא אמר לו מבלי להתבלבל: "לא ביקשתי ממך"...

יועץ-משכנתא

משתמש פעיל
לא נעים לי לעצבן קצת
לטעמי כל הסיפורים בבית הכנסת הם בגדר : "נכון, אבל"..
על זה אמרו בגמרא. אנו חייבים טובה לרמאים. ובכל זאת סביר שבכמעט כל המקרים המבקש הוא כן נזקק גם אם הסיפורים אינם מדוייקים....

יוסי ב.ק

משתמש סופר מקצוען
לא נעים לי לעצבן קצת
לטעמי כל הסיפורים בבית הכנסת הם בגדר : "נכון, אבל"...
יש לו הרבה חובות= כדאי לשאול כמה, לפעמים זה סכום של כל אברך ממוצע שהתחתן עכשיו ולקחת משכנתא
חובות מילד חולה= לפעמים משאירים שטר חוב אחד כדי להשתמש בו שנים
אשה חולה= במה בדיוק? לפעמים יש קצבה של ביטו"ל שזה הכנסה יפה מאד

שמעתי פעם מצבי סילבר של כלכלה נכונה וכד' שאמר שאין בן אדם אמין שהגיע להוצל"פ
כי הוצל"פ מגן גם על החייב , וכל מי שמגיע לביכנ"ס עם סיפורי הוצל"פ זה מישהו שלא בא בניקיון כפיים אליהם, או שהוא פשוט משקר.
המקרה היחיד שמוציאים את האדם מהבית זה במשכנתא שלא שולמה, אבל בסתם חובות לא מוציאים איש מהבית (היה לו הסבר כי החוב בדר"כ שייך לגבר והדירה היא על 2 בני הזוג ועוד כל מיני הסברים).

בנוסף,
יש לי חבר שמתעסק בקרנות רפואיות
הוא אמר לי שהגיע אליו לביהכנ"ס מישהו עם סיפור קורע לב על מחלה והוצאות
והוא ניגש אליו ואמר לו "תביא את המסמכים אני יעזור לך" אז ההוא אמר לו מבלי להתבלבל: "לא ביקשתי ממך"...
לא נסיט את הדיון באשכול, אבל עצם זה שזה הופך לסיפור - אומר משהו, גם אם אין לי דרך לאמת אותו.
לגבי השקלים שאני נותן לו - ברוב המקרים זה כנראה כן מצות צדקה. או בגלל נישואי ילדים או בגלל עוקץ, תכלס הוא זקוק לכסף.
וגם אם לא, אני בטוח שנקבל שכר על אותם שקלים, כיון שכוונתנו היתה לטובה.
אז גם זאת השקעה לטווח ארוך....

קורנט

משתמש צעיר
לרבים השואלים
אברך שיש לו כסף בבנק
ורוצה להשקיע כמה דברים שיש לעשות

לפני הכל יתפלל להשי"ת להצלחה
1. להתייעץ אצל יועץ עסקי/ משכנתא וכו'
2. להתייעץ עם האדמו"ר/ רב/ תלמיד חכם
3. להתפלל להשי"ת שההשקעה תצליח
4. לתרום צדקה (עשר בשביל שתתעשר)
5. להפעיל את המוח ולא להתנהג בפזיזיות - החכם עינו בראשו

חשיבה לפני, מצליה אכזבה אחרי!!!!!!!!!!

(אכזבה- שלום בית, כלכלי ועוד כהנה וכנה רבות של בעיות וצרות)

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
כדאי לשלוח לכאן את כל המתעניינים על השקעות למיניהם...
אולי כדאי לעשות משהו בסגנון:
לפרסם בכל העיתונים החרדים על השקעה דומה עם מספר טלפון לבירורים, כשיתקשרו לשם ישמעו הודעה דומה "כמעט נפלת בפח" וכו', עם הסברים.

וסרמן

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

shraga0

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
@איצ'ה קו המידע
על זה https://stopelimelechfraud.com/ דיברת היום בקו
[אני לא אומר עליהם כלום רק מביא את הקישור הזה]
לפי תיאור המקרה שם בקו, אם האזנתי להודעה הנכונה, זה לא אותו ברנש. אבל חלק ממעלליו דומים בהחלט למתואר. חוץ מזה שהוא לוקח מזומן ובלי קבלות או חוזה ובצורה מעט פחות ''יפה'' ולבנה...

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  4  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה