הע(א)רה למעצבים / אדריכלים מהפורום

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י 100ZEVET;1595197:
אני מסכימה שאדריכלות לא תמיד מצטלמת טוב. כי צריך לראות את התמונה המליאה. את התכנון המורכב המלא. ולא פינה אחת שיצאה יפה מכל הבית.
אבל אני לא מסכימה עם האמירה-"לרב הלקוחות שלנו נגמר התקציב לחומרי הגמר" - התפקיד של האדריכלית היא לתת ללקוח תכנון מצוין ומושלם לפי התקציב שלו. לא חכמה לתכנן יפה על הנייר. וביום שמגיעים לביצוע בפועל מגלים שבכלל אין תקציב ליישם את זה. אדריכלות טובה או עיצוב יפה זה לא אמור להסתכם דוקא בהוצאה יקרה עם תקציב גבוה!
עם מחשבה טובה וחלוקה נכונה של תקציב הלקוח, עד הפרט האחרון אפשר לעשות דברים מדהימים!
תכניסו לראש!!! בשביל שיהיה לכם בית מושלם מבחינה תכנונית ועיצובית, לא חייבים לפרוץ בנק. כן!! אפשר גם בתקציב של אברכים!;)
מי אמר שכל הטרנדים האחרונים, וזכוכיות על הקירות או ריצוף שיש איטלקי- יהפוך את הבית לוואו. אפשר גם עם ריצוף פשוט וחיפויים פשוטים (בלי לוותר על איכות) אבל עם התאמה נכונה של צבעים. או הוספה של פריטים משלימים ואקססוריז להפוך את הבית לארמון.:):)

זה נכון חלקית. אבל גם הרבה דמוגגיה.
ברור שאפשר לעשות מתקציב דל יותר יפה ופחות יפה. אבל עם תקציב גדול אפשר לעשות הרבה הרבה (ועוד כמה הרבה) יותר יפה. ואת גם לא מפרידה בין תכנון (כותבת תכנון מושלם וכולנו יודעים שלא ניתן לצלם תכנון) לעיצוב.
ולכן לא ניתן להשוות בין אדריכלים על סמך תמונות כשנתוני הפתיחה של הפרויקט הם אחרים. נכון שלתת הקדמה לפרויקט לציין את המגבלות ולשים תכנית יכול מאד לעזור לזה.

הטעות היחידה שלי היא שרשמתי שלרב האנשים נגמר התקציב בחומרי הגמר. הייתי צריכה לרשום שמראש הם מקציבים לזה נתח קטן מהתקציב ואז בטח היית מסכימה איתי.
אלו אנשים חכמים שבאים כדי שיהיה להם טוב ונח ומוכנים להשקיע לשם כך בתכנון טוב אבל את הקרמיקות הם בוחרים בעצמם. הנמכות גבס? מה זה בכלל.. ובשביל מה צריך..

אין לי זמן להתנצח וגם לא טעם.
אני מקבלת את דברייך. אבל חושבת שחשוב להשמיע את הפאן הזה כי אני בטוחה שיש כאן אדריכליות מעולות שאין להן תמונות מדהימות להראות והן עושות עבודה מצוינת ומנהלות תקציב נכון ועושות הכל טוב ומי שיחפש על סמך מלל ותכניות ימצא אותן.
אני זהיתי כמה כאלו.

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י nori;1595266:
זה נכון חלקית. אבל גם הרבה דמוגגיה.
ברור שאפשר לעשות מתקציב דל יותר יפה ופחות יפה. אבל עם תקציב גדול אפשר לעשות הרבה הרבה (ועוד כמה הרבה) יותר יפה. ואת גם לא מפרידה בין תכנון (כותבת תכנון מושלם וכולנו יודעים שלא ניתן לצלם תכנון) לעיצוב.
ולכן לא ניתן להשוות בין אדריכלים על סמך תמונות כשנתוני הפתיחה של הפרויקט הם אחרים. נכון שלתת הקדמה לפרויקט לציין את המגבלות ולשים תכנית יכול מאד לעזור לזה.

הטעות היחידה שלי היא שרשמתי שלרב האנשים נגמר התקציב בחומרי הגמר. הייתי צריכה לרשום שמראש הם מקציבים לזה נתח קטן מהתקציב ואז בטח היית מסכימה איתי.
אלו אנשים חכמים שבאים כדי שיהיה להם טוב ונח ומוכנים להשקיע לשם כך בתכנון טוב אבל את הקרמיקות הם בוחרים בעצמם. הנמכות גבס? מה זה בכלל.. ובשביל מה צריך..

אין לי זמן להתנצח וגם לא טעם.
אני מקבלת את דברייך. אבל חושבת שחשוב להשמיע את הפאן הזה כי אני בטוחה שיש כאן אדריכליות מעולות שאין להן תמונות מדהימות להראות והן עושות עבודה מצוינת ומנהלות תקציב נכון ועושות הכל טוב ומי שיחפש על סמך מלל ותכניות ימצא אותן.
אני זהיתי כמה כאלו.
חלילה מלהתנצח. כולנו באותה סירה והמטרה שלנו היא לתרום אחד לשני.
אני שוב מדגישה. אני לא חושבת שתמונות יכולות לשקף תכנון מושלם או לא. ולכן אני אחזור לתגובה הראשונה שכתבתי. שהייתי רוצה, ואני חושבת שזה יכול לעזור לכולם שנעלה תוכניות בשלבים שונים של תכנון. כי הרי אנחנו מעלות לכאן להתייעץ בשלב ההתחלתי, אז למה לא להמשיך לשתף גם בהמשך התוצאה. ולאו דוקא בתמונה. אפשר גם עם תכנית או הדמיה סופית. לראות, ולהתעמק.
אני אישית יותר אוהבת להתעמק ולנתח תוכניות סופיות במקביל למצב קיים. ולהתבונן שוב ושוב. ומזה ללמוד עוד. (כמו לדוג' בארכיגוב-חשיפת פרויקטים) ומתמונות אני יותר לוקחת השראה (לדוג' אאוז.)

חויד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
אני חושבת שכדאי להעלות תמונות + תוכניות + תקציב/עלות הפרוייקט
ככה כולם יוצאים נשכרים ומורווחים...:)
בתור לקוחה פוטנציאלית אני כן חושבת שתמונות עושות הרבה מאוד
נכון שתכנון הוא החלק החשוב מהכל
אבל התמונות מראות על סגנון וזרימה מסוימת של המעצבת.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אני פותחת את הפורום ולא מאמינה איזה אשכול צמח לו כאן תוך יום, אחרי התרדמת הארוכה...

מסכימה עם הבעיתיות שבתמונה לגבי הבנת התכנון כולו, והאם הוא עונה על הצרכים, פונקציונלי, מנצל כראוי כל פינה ועוד...
יתכן שהתשובה לכך תיהיה פוסט נחמד שבו תופיעה תכנית הדירה/ הבית או המשרד ובהמשך פירוט ותאור הצרכים, הנתונים וההתאמה המלווים בתמונות, ע"ע מגזיני ואתרי העיצוב למיניהם.
משימה לא פשוטה, מנסיון... אני כרגע בתהליך כתיבה של כמה פוסטים לאתר שלי (בינתיים מה שמופיע בפרויקטים לדוגמא זה בעיקר שטויות...), זה לוקח זמן, מחשבה והשקעה מרובה.

מוזמנים להכנס לאתר, תאלצו להסתפק במה שכבר יש ולחכות בסבלנות למה שעוד יגיע... :rolleyes:

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י revrut;1596563:
אני פותחת את הפורום ולא מאמינה איזה אשכול צמח לו כאן תוך יום, אחרי התרדמת הארוכה...

מסכימה עם הבעיתיות שבתמונה לגבי הבנת התכנון כולו, והאם הוא עונה על הצרכים, פונקציונלי, מנצל כראוי כל פינה ועוד...
יתכן שהתשובה לכך תיהיה פוסט נחמד שבו תופיעה תכנית הדירה/ הבית או המשרד ובהמשך פירוט ותאור הצרכים, הנתונים וההתאמה המלווים בתמונות, ע"ע מגזיני ואתרי העיצוב למיניהם.
משימה לא פשוטה, מנסיון... אני כרגע בתהליך כתיבה של כמה פוסטים לאתר שלי (בינתיים מה שמופיע בפרויקטים לדוגמא זה בעיקר שטויות...), זה לוקח זמן, מחשבה והשקעה מרובה.

מוזמנים להכנס לאתר, תאלצו להסתפק במה שכבר יש ולחכות בסבלנות למה שעוד יגיע... :rolleyes:
אתר מקסים!!!!!

אך

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום לכל עמיתי למקצוע.
יש לי בעיה ענקית שחוזרת על עצמה בכל פעם שמגיע לקוח חדש. הלקוחות רוצים לראות תמונות של העבודות שלי וכמעט אין לי תמונות (התמונות שכן יש זה מלקוחות מקסימים שלא מתאפקים ושולחים לי תמונות שהם צילמו...), אני גרועה בזה. בכל תחילת פרויקט אני "מבטיחה" לעצמי שהפעם אני מצלמת ואף פעם אני לא עושה את זה בסוף. לעומת זאת אתמול קיבלתי מחמאה ענקית מלקוחה שתכננתי לה שיפוץ דירה +מטבח לפני כמה שנים וכעת הגיע מצב שהיא שוקלת לעבור דירה. אחד מההתלבטויות שלה זה... הדירה והמטבח לאחר השיפוץ. היא כ"כ אוהבת את התוצאה והכל כ"כ מנוצל לפי הצרכים שלה עד שממש לא מתחשק לה לעבור משם.
גם לי אין בעיה של העתקה כי אני מאמינה שפרנסה משמים ומה שצריך להגיע אלי יגיע. ואדרבה, יש לי עמיתה למקצוע שאנחנו מעבירות מידע בלי בעיה. כנ"ל עם אדריכליות מתחילות שמבקשות יעוץ.

Miryam

משתמש צעיר
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י revrut;1596563:

מסכימה עם כל מילה
פוסטים-זו התשובה
זמן........-זה העז
בעז"ה אשתדל להילחם בה :)

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא מעצבת...אבל נעזרתי רבות במעצבים פה מהפורום.
את יכולה לראות לפי התגובות העניניות של האדריכליות ואלו שתמיד תוכלנה לייעץ ולכוון ולפי זה לקבל כיוון.
כדוגמאת 100ZEVET, ניקל, עדן, revrut, גולן, ועוד הרבה אחרים/ות, את רואה שהן מקצועיות!!
אין על המקצוענים בפורומים של פרוג
הצלחות!!

csketch

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לדעתי פוסטים יועילו מאד, גם לפרסום וגם יפרו את הפורום.

וכסטודנטית זה לימד אותי הרבה כשהעלו פה סקיצות שונות לתיכנון. ואם תעלו פוסטים זה מאד יעזור לי.

revrut- האתר שלך מעולה!! עבודות מדהימות, ומלא בתוכן, נהנתי ממנו מאד.

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י ngraphic;1597110:
לא מעצבת...אבל נעזרתי רבות במעצבים פה מהפורום.
את יכולה לראות לפי התגובות העניניות של האדריכליות ואלו שתמיד תוכלנה לייעץ ולכוון ולפי זה לקבל כיוון.
כדוגמאת 100ZEVET, ניקל, עדן, גולן ועוד הרבה אחרים/ות, את רואה שהן מקצועיות!!
אין על המקצוענים בפורומים של פרוג
הצלחות!!
תודה על הפרגון! אבל אני חייבת להוסיף---
כנראה שזה יצא לך בטעות ושכחת- אבל אוסיף לך בראש הרשימה את REVRUT, שנחלצת ראשונה לעזור ולייעץ. ונותנת המון מהראש הגדול, המוכשר והיצירתי שלה.

ngraphic

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מתנצלת על השכחה, חיפשתי את האשכול ההוא ולא מצאתי
מה שרציתי להגיד שיש פה הרבה מקצוענים

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
פורום צילום! בואו תראו איזה פירגונים הולכים פה! בואו תלמדו!!! :):D

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י revrut;1597466:
אואה, 100צבת, פירגונים למכביר,
לא חסר לך בעזרה לזולת ולו במעט...
לא התכוונתי...:D זה צרם לי שבדיוק את לא היית ברשימה....;)

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
עוד מושג: מדידת אור:
כל מצלמה, מודדת אור לפני שהיא מצלמת. הבעיה הקשה בצילום בתוך בית, היא
הטווח הדינמי. הטווח הדינמי של חיישני המצלמה, הרבה יותר נמוך מהעין שלנו, לכן
במצב אוטומטי, המצלמה תמדוד אור מכל החדר, וב"כ האור החזק, זה שמגיע מהחלון,
ינצח, כלומר יגרום לשאר החדר להיות חשוך. מה עושים? במצלמות קצת מתקדמות יותר
מהפשוטות ממש, יש סמל של + - כזה. חפשו אצלכם את האופציה/ כפתור הזה, צלמו
חדר בסיטואציה המדוברת, ונסו להגביר עם הפלוס, עד שהאור מהחלון יהיה חזק מאד,
אבל הפרטים בחדר יראו מוארים דיים.

בהצלחה!

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י revrut;1597591:
לא כדאי להעביר את כל עקרונות הצילום האלו לאשכול נפרד? חבל שיעלמו, צריך לנעוץ אותם.

אין לי הרשאות לנעוץ... מי המנהל פה?

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כבר ניסיתי בעבר לסדר את הענין ובינתיים לא הלך לי כפי שניתן לראות,
אולי תוכל אתה לפנות להנהלה,
הפרוטקציה שלי לא הועילה...:D

DvorArC

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
בתור סטודנטית ומעצבת מתחילה

גם אני נעזרתי מאוד בפורום הזה.
ישר כח

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה