הע(א)רה למעצבים / אדריכלים מהפורום

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י 100ZEVET;1594403:
את צודקת בהערה שלך, שמעצבים\ות לא מעלים עבודות שלהם.
למרות שתוכניות אנחנו כן מעלות ומתייעצות.
האמת אני יחסית חדשה כאן, ושאלתי את עצמי פעם, למה באמת לא מעלים תוצאות בשטח ומשתפים את כולם... אולי יתחילו בזכותך... הנה לך כמה עבודות שלי...
אגב, אם את רוצה מעצבת טובה. היא צריכה להתאים את עצמה, אלייך. לטעם שלך. ולא שאת תתחברי לטעם שלה...:)
אז הנה כמה... התחברת??:D

העבודות שלך מאוד יפות.
יש לי שאלה, מי מחליט מה יהיו מידות הגריל של המזגן? את כמעצבת או איש מזגנים?

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י אות לי;1599468:
העבודות שלך מאוד יפות.
יש לי שאלה, מי מחליט מה יהיו מידות הגריל של המזגן? את כמעצבת או איש מזגנים?
תודה.
אני מסמנת את מיקום הגריל ובפועל האיש מזגנים ממקם במקום מדויק.
על התוכנית אני רושמת פתח לגריל- יקבע עפ"י יועץ מזגנים.
אני כמעצבת יכולה לקבוע איפה יתחיל ויסתיים הפתח. אפשר לעשות באיזה גודל שרוצים,
גם פתחים מדופן הקיר (הסינר גבס) וגם מהתקרה. גם את סוג הגריל אני בוחרת.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
אולי שאלתי לא הובנה כהלכה.
אני פעלתי לפי תוכנית המעצבת, הזמנתי גרילים לגבס ממתכת בצבע הקיר והכל היה יפה ומושלם, הבעיה שהמזגן המרכזי לא קירר..טכנאי אחרי טכנאי בדק את המזגן ןטען שהמזגן תקין.
הוחלט להזמין טכנאי בכיר + נציג של החברה שהתקינה את המזגנים (מדובר בבית חדש שכל המזגנים בבניין הותקנו ע"י חברה אחת)
כשנציג חברת המזגנים נכנס לדירה הוא מיד אמר שהבעיה בגודל הגריל, במקור היה גריל פלסטיק ברוחב 40 ס"מ ואנחנו לפי תוכנית המעצבת החלפנו לרוחב 2 מטר..
החברה המתקינה לא נותנת אחריות..ובאלקטרה טוענים שמבחינתם המערכת תקינה..יש לנו מזגן 6 כ"ס וחם לנו..

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אות לי;1599558:
אני פעלתי לפי תוכנית המעצבת, הזמנתי גרילים לגבס ממתכת בצבע הקיר והכל היה יפה ומושלם, הבעיה שהמזגן המרכזי לא קירר..טכנאי אחרי טכנאי בדק את המזגן ןטען שהמזגן תקין.
הוחלט להזמין טכנאי בכיר + נציג של החברה שהתקינה את המזגנים (מדובר בבית חדש שכל המזגנים בבניין הותקנו ע"י חברה אחת)
כשנציג חברת המזגנים נכנס לדירה הוא מיד אמר שהבעיה בגודל הגריל, במקור היה גריל פלסטיק ברוחב 40 ס"מ ואנחנו לפי תוכנית המעצבת החלפנו לרוחב 2 מטר..
החברה המתקינה לא נותנת אחריות..ובאלקטרה טוענים שמבחינתם המערכת תקינה..יש לנו מזגן 6 כ"ס וחם לנו..

חרטא ברטא... בובע מייסע!
מזגנים של אלרם במקרה? יש לכל השכנים יחידה אחת משותפת על הגג?

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י אות לי;1599558:

אני לא יועצת מיזוג, לכן אני לא יכולה לדעת ולייעץ לך מה קורה שם בדיוק.
אבל אם אני מבינה נכון, כמו שאת אומרת שהיה במקור גריל ברוחב 40 (את מתכוונת לפתח הגריל שאת רואה.) והפכת לגריל אורכי של 2 מטר. אם זה לא מספק אני משערת שהתעלה שמובילה לגריל מתחברת למקום המקורי איפה שהיה ה40 ס"מ ומשם מגיע פיזור האויר ושם הגובה של הגריל היה ודאי גדול יותר מהגובה של הגריל האורכי. ועכשיו עם הגריל האורכי שהגובה שלו קטן יותר והחיבור של התעלה נמצא רק במקום המקורי, נכנס פחות אויר (קר\חם) משם.
וכל שאר ה2 מטר לא נכנס דרכם אויר כי אין פתח לתעלה.
אם אכן זה כך, יכול להיות שאפשר לפצל את התעלה שתתן פיזור לכל אורך הפתח. אני באמת לא מבינה בזה לכן, כדאי שתבדקי אם את מרגישה בכלל שיוצא אויר לכל אורך הגריל. ואם לא, אז כנראה זו הסיבה.
כי לכאורה גריל אורכי של 2 מטר אמור לתת פיזור מספיק של מזגן.
ואם הכל תקין וכן יש פיזור אויר לכל אורך הגריל. אולי הגודל הזה לא מספיק לשטח החדר, מה גודלו?

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1599587:
חרטא ברטא... בובע מייסע!
מזגנים של אלרם במקרה? יש לכל השכנים יחידה אחת משותפת על הגג?

ממש לא!
המזגנים של אלקטרה ההתקנה של סאן - קור ולכל דייר יש את המנועים שלו.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
אם שטח הגריל שווה ומעלה לשטח חתך הצינור או פתח יציאת האוויר בתעלה, אז זה לא משנה אם זה ארוך וצר, משולש או עגול... יש כנראה כשלים אחרים בהתקנה...

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י 100ZEVET;1599597:
אני לא יועצת מיזוג, לכן אני לא יכולה לדעת ולייעץ לך מה קורה שם בדיוק.
אבל אם אני מבינה נכון, כמו שאת אומרת שהיה במקור גריל ברוחב 40 (את מתכוונת לפתח הגריל שאת רואה.) והפכת לגריל אורכי של 2 מטר. אם זה לא מספק אני משערת שהתעלה שמובילה לגריל מתחברת למקום המקורי איפה שהיה ה40 ס"מ ומשם מגיע פיזור האויר ושם הגובה של הגריל היה ודאי גדול יותר מהגובה של הגריל האורכי. ועכשיו עם הגריל האורכי שהגובה שלו קטן יותר והחיבור של התעלה נמצא רק במקום המקורי, נכנס פחות אויר (קר\חם) משם.
וכל שאר ה2 מטר לא נכנס דרכם אויר כי אין פתח לתעלה.
אם אכן זה כך, יכול להיות שאפשר לפצל את התעלה שתתן פיזור לכל אורך הפתח. אני באמת לא מבינה בזה לכן, כדאי שתבדקי אם את מרגישה בכלל שיוצא אויר לכל אורך הגריל. ואם לא, אז כנראה זו הסיבה.
כי לכאורה גריל אורכי של 2 מטר אמור לתת פיזור מספיק של מזגן.
ואם הכל תקין וכן יש פיזור אויר לכל אורך הגריל. אולי הגודל הזה לא מספיק לשטח החדר, מה גודלו?
החלפנו לגריל 2 מטר באופן תיקני עם בסיס ברוחב 2 מטר (הפלסטיק השחור שאליו מתחברים הצינורות מאחור והגריל מלפנים)
הטענה שלהם שרוחב הגריל נקבע ע"י מהנדס קירור לכל דירה, וכאשר זריקת האוויר כ"כ רחבה המזגן מאבד את האפקטביות שלו.
הוא נכנס לחדר הרחצה שלנו והראה לי שבמקלחת כאשר מופעל ראש הגשם יש זרם נחמד אבל לא עצמתי וכאשר מעבירים למצב טלפון מקבלים עצמה של צינור כיבוי אש..הכל על אותו לחץ מים..
לשאלתך מדובר בשטח גדול מטבח,סלון,ופינת אוכל ביחידה אחת פתוחה כפי שבונים היום בבתים חדשים, אבל המזגן הזה אמור לקרר את כל השטח.
הפתרונות כפי שהבנתי הם:
לפרק את הגרילים (מדובר בשניים כל אחד ברוחב 2 מטר) לזמין איש גבס להקטין את הפתחים ולהרכיב שוב גרילים ממתכת ברוחב 40 ס"מ
להתקין בתוך הגריל מפוח (משהו כמו טורבינה) שדוחף את האוויר בעצמה רבה, החיסרון שזה מזגן מרכזי וזה יהיה על חשבון שאר הדירה.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1599626:
יש כנראה כשלים אחרים בהתקנה...

כך גם אני מרגיש למרות שזאת חברה גדולה ונחשבת..
הבאתי מומחה שייתן לי חו"ד כתובה שהטענה שלהם לא נכונה, ברגע שהוא ראה את הגריל שהיה קודם ואת הגריל שיש עכשיו הוא לא היה מוכן לתת לי שום חו"ד..

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אות לי;1599647:
החלפנו לגריל 2 מטר באופן תיקני עם בסיס ברוחב 2 מטר (הפלסטיק השחור שאליו מתחברים הצינורות מאחור והגריל מלפנים)
הטענה שלהם שרוחב הגריל נקבע ע"י מהנדס קירור לכל דירה, וכאשר זריקת האוויר כ"כ רחבה המזגן מאבד את האפקטביות שלו.
הוא נכנס לחדר הרחצה שלנו והראה לי שבמקלחת כאשר מופעל ראש הגשם יש זרם נחמד אבל לא עצמתי וכאשר מעבירים למצב טלפון מקבלים עצמה של צינור כיבוי אש..הכל על אותו לחץ מים..
לשאלתך מדובר בשטח גדול מטבח,סלון,ופינת אוכל ביחידה אחת פתוחה כפי שבונים היום בבתים חדשים, אבל המזגן הזה אמור לקרר את כל השטח.
הפתרונות כפי שהבנתי הם:
לפרק את הגרילים (מדובר בשניים כל אחד ברוחב 2 מטר) לזמין איש גבס להקטין את הפתחים ולהרכיב שוב גרילים ממתכת ברוחב 40 ס"מ
להתקין בתוך הגריל מפוח (משהו כמו טורבינה) שדוחף את האוויר בעצמה רבה, החיסרון שזה מזגן מרכזי וזה יהיה על חשבון שאר הדירה.
נו? אז מה הוא רוצה לומר? כשהמים יורדים בלחץ, אז יורדים יותר מים??
כשהאוויר יוצא ממקום קטן, הוא יוצא ביותר לחץ, אז מה? אז החדר יותר קר?
זו בדיחה! פיזיקלית זה פשוט קשקוש! נכון, אם אתה אוהב רוח לפנים, אז כשתשב בדיוק
מול הגריל, אז תרגיש נעים, בדיוק כמו לשבת מול מאוורר, וכי מאוורר מוריד את טמפרטורת
החדר??? נו באמת!

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
אתה צריך להבין, שתפקיד הגריל או לכוון את משב הרוח ותו לא. מתי מכוונים? כשרוצים להרגיש את הרוח, זהו. חברה גדולה?? דוגרי? הדבר הכי לא מומלץ, זה לקחת "חברה גדולה", אוי, כמה כשלים כאלו אני רואה ביום יום, תאמין לי!

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1599660:
נו? אז מה הוא רוצה לומר? כשהמים יורדים בלחץ, אז יורדים יותר מים??
כשהאוויר יוצא ממקום קטן, הוא יוצא ביותר לחץ, אז מה? אז החדר יותר קר?
זו בדיחה! פיזיקלית זה פשוט קשקוש! נכון, אם אתה אוהב רוח לפנים, אז כשתשב בדיוק
מול הגריל, אז תרגיש נעים, בדיוק כמו לשבת מול מאוורר, וכי מאוורר מוריד את טמפרטורת
החדר??? נו באמת!

הוא טוען שבמקור היו 3 פתחים קטנים שמכוונים אחד לפינת האוכל, אחד למרכז המטבח ואחד למרכז הסלון, ברגע שנגעת בסדר הזה פגעת בתכנית של המהנדס קירור ואין להם אחריות על ההתקנה.
מה שלא סיפרתי זה שדיירים שלא נגעו בפחתי היציאה של המזגן לא מבינים מה אנחנו רוצים..ודיירים שעשו שינויים כמונו, סובלים.
אם היה לי חו"ד כתובה של מהנדס קירור הייתי תובע אותם הבעיה שבגלל השינוי אין לי כרגע קייס.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י GolanArt;1599665:
חברה גדולה?? דוגרי? הדבר הכי לא מומלץ, זה לקחת "חברה גדולה", אוי, כמה כשלים כאלו אני רואה ביום יום, תאמין לי!
במקומותינו אתה קונה דירה חדשה עם המזגנים מהקבלן אין לך אפשרות לבחור מתקין..
מדובר על 8 בניינים בכל בניין כ - 25 דירות..בכל דירה לפחות 2 מזגנים.."חברה גדולה"..

ואם מישהו מכיר מומחה, אבל ממש מומחה במיזוג מרכזי מאזור המרכז אשמח לדעת עליו.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נשמע ממש מוזר.
אני נותנת תמיד אורך גריל לפי העיצוב ממרכזת כך שיהיה יפה ואיש המיזוג משתמש רק בחלק שהוא צריך! פעמים רבות חלק מהגריל הוא פשוט דמי. התעלה מתחברת לשטוצר באורך הנדרש והגריל יכול להיות גדול ממנו ואין שום בעיה. (ואולי זו צורת התיקון. תשאירו את הגריל ותשנו את התעלה והשטוצרים לגדל של הגרילים המקוריים)
האמת שיש פה לקח מאד גדול לי כמעצבת ואולי רצוי לציין בצורה יותר מודגשת שאורך הגריל הפעיל יקבע ע"י יועץ/ מתקין מזגנים.

תגידי. בדקתם שאין בעיה עם האויר החוזר? אולי אם הגדלתם את שטח פני הגריל יש צורך להגדיל את שטח פני הגריל לאויר חוזר. הרי בד"כ עדיף ששטח פני הגרילים לאויר יוצא ואויר חוזר יהיה זהה.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
אותי לי, תתקשר אליי נדבר על זה.

100ZEVET

משתמש רשום
נכתב ע"י אות לי;1599684:
הוא טוען שבמקור היו 3 פתחים קטנים שמכוונים אחד לפינת האוכל, אחד למרכז המטבח ואחד למרכז הסלון, ברגע שנגעת בסדר הזה פגעת בתכנית של המהנדס קירור ואין להם אחריות על ההתקנה.
מה שלא סיפרתי זה שדיירים שלא נגעו בפחתי היציאה של המזגן לא מבינים מה אנחנו רוצים..ודיירים שעשו שינויים כמונו, סובלים.
אם היה לי חו"ד כתובה של מהנדס קירור הייתי תובע אותם הבעיה שבגלל השינוי אין לי כרגע קייס.

בכל פתח שהיה במקור מיקמתם גריל אורכי?
אם לא, וצמצמתם את כמות הגריל בחלל או שירכזתם במקום אחד ולא פיזרתם נכון. אז אולי לכן זה לא מספיק.

אות לי

משתמש סופר מקצוען
סוף טוב לסיפור שחשבתי שלעולם לא יהיה לו פתרון.
התברר באקראי שאחד מתעלות המזגן ניתק ממקומו באינטרסול ולכן המזגן לא קירר את הבית, הוא קירר את בויידם..
הבעיה שאין גישה לנקודת החיבור של הצינור למפצל ויש צורך לפתוח את תקרת הגבס לתיקון.

בעזרת הדרכה טלפונית של הניק 'גולן' הצדיק ורחב הלב ועוד כמה עשרות שקלים לחומרים הבעיה נפתרה.
פעם ראשונה השבת, במקום לשמוע איזה חום בבית הזה..שמעתי ברררר איזה קור כאן..

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אות לי;1656537:
סוף טוב לסיפור שחשבתי שלעולם לא יהיה לו פתרון.
התברר באקראי שאחד מתעלות המזגן ניתק ממקומו באינטרסול ולכן המזגן לא קירר את הבית, הוא קירר את בויידם..
הבעיה שאין גישה לנקודת החיבור של הצינור למפצל ויש צורך לפתוח את תקרת הגבס לתיקון.

בעזרת הדרכה טלפונית של הניק 'גולן' הצדיק ורחב הלב ועוד כמה עשרות שקלים לחומרים הבעיה נפתרה.
פעם ראשונה השבת, במקום לשמוע איזה חום בבית הזה..שמעתי ברררר איזה קור כאן..

:eek:;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה