השקעות נדל"ן העסקאות המסוכנות שמפילות אפילו את העשירים

מצב
הנושא נעול.

קובי טורנהיים

משתמש רשום
העסקאות המסוכנות שמפילות אפילו את העשירים

בימים אלה אני מבצע משכנתא ללקוח מאוד חזק ועשיר שרכש מספר דירות מקבלן עם הסבת ערבות וכעת הוא מוכר את אחת הדירות לפני האכלוס תוך כדי מימוש הסבת הערבות.

אין לכם מושג איזה מלחמות הולכים בין עורך הדין של המוכר, לעו"ד של הקבלן לעו"ד של הבנק למשכנתאות בניסיון למצוא את עמק השווה באישור מסמכי המשכנתא.

ואם בלקוח כזה חזק ובעל השפעה קשה מאוד לאשר את ההסבה,

אזי בלקוח "רגיל" שרוכש דירה אחת עם הסבת ערבות הסיכוי לממש את ההסבה יותר נמוך.

נ.ב. בנוסף יש טיוטה של תיקון לחוק המכר שתחייב גם את המוכר הפרטי לתת ערבויות למי שהוא מוכר לו את הדירה מתוקף הסבת הערבויות וזה יקשה עוד יותר על ביצוע הסבת הערבות

שאלות שאולי עלו במחשבתכם אחרי שקראתם את הקטע הזה

א. מה זה הסבת ערבות?

תשובה: הסבת ערבות זה - אדם שקנה דירה על הנייר מקבלן והוא רוצה למכור אותה למישהו אחר לפני שהוא השלים את התשלום לקבלן.

לצורך מכירת דירה לפני השלמת הכסף לקבלן זה צריך לקבל ממנו "הסבת ערבות" לטובת מי שיקנה ממנו את הדירה.

לאחרונה יש משווקים שמוכרים דירות עם הבטחה שיאפשרו לרוכשים לקבל "הסבת ערבות" אז רציתי להבהיר שזה לא כל כך פשוט.

כי צריך לקבל אישור מהקבלן, מהבנק המלווה ומהבנק של הרוכש, לכל אחד מהם יש אינטרסים שונים ולא פשוט לקבל את הסכמת כולם.

ובאופן כללי לא לקנות דירה על הנייר אם אין לכם יכולת להשלים את הרכישה

ב. האם זה אומר שבעוד שנתיים בערך הולכת להיות נפילה קשה של משקיעים שקנו דירות של 3 מיליון ושמו עכשיו רק 300,000 ובנו על זה שהמחיר יעלה ויעשו הסבת ערבות כי אין להם דרך להשלים את העסקה?

תשובה: אני לא יודע מה יהיה בעתיד, אבל האנשים הללו לקחו הימור מאוד מסוכן.

אם מחירי הדירות לא יעלו בצורה דרמטית הם עלולים להפסיד את כל הכסף שהם שמו. כי הם יאלצו לבטל חוזה והקבלן יחלט להם את מה ששילמו כפי שרשום בחוזה הרכישה.

לצערי, כבר כיום אני מקבל פניות מאנשים שרכשו דירות על הנייר לפני שנתיים וכעת מגיע האכלוס ואין להם יכולת להשלים את העסקה,
והם גם לא יכולים למכור את הדירה למישהו אחר כי המחיר לא עלה מאז ולמה שיקנו מהם אם הם יכולים לרכוש מהקבלן באותו מחיר.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
@קובי טורנהיים ברוך הבא לפורום.
האם אתה הוא קובי טורנהיים הזה?

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
העסקאות המסוכנות שמפילות אפילו את העשירים

בימים אלה אני מבצע משכנתא ללקוח מאוד חזק ועשיר שרכש מספר דירות מקבלן עם הסבת ערבות וכעת הוא מוכר את אחת הדירות לפני האכלוס תוך כדי מימוש הסבת הערבות.

אין לכם מושג איזה מלחמות הולכים בין עורך הדין של המוכר, לעו"ד של הקבלן לעו"ד של הבנק למשכנתאות בניסיון למצוא את עמק השווה באישור מסמכי המשכנתא.

ואם בלקוח כזה חזק ובעל השפעה קשה מאוד לאשר את ההסבה,

אזי בלקוח "רגיל" שרוכש דירה אחת עם הסבת ערבות הסיכוי לממש את ההסבה יותר נמוך.

נ.ב. בנוסף יש טיוטה של תיקון לחוק המכר שתחייב גם את המוכר הפרטי לתת ערבויות למי שהוא מוכר לו את הדירה מתוקף הסבת הערבויות וזה יקשה עוד יותר על ביצוע הסבת הערבות

שאלות שאולי עלו במחשבתכם אחרי שקראתם את הקטע הזה

א. מה זה הסבת ערבות?

תשובה: הסבת ערבות זה - אדם שקנה דירה על הנייר מקבלן והוא רוצה למכור אותה למישהו אחר לפני שהוא השלים את התשלום לקבלן.

לצורך מכירת דירה לפני השלמת הכסף לקבלן זה צריך לקבל ממנו "הסבת ערבות" לטובת מי שיקנה ממנו את הדירה.

לאחרונה יש משווקים שמוכרים דירות עם הבטחה שיאפשרו לרוכשים לקבל "הסבת ערבות" אז רציתי להבהיר שזה לא כל כך פשוט.

כי צריך לקבל אישור מהקבלן, מהבנק המלווה ומהבנק של הרוכש, לכל אחד מהם יש אינטרסים שונים ולא פשוט לקבל את הסכמת כולם.

ובאופן כללי לא לקנות דירה על הנייר אם אין לכם יכולת להשלים את הרכישה

ב. האם זה אומר שבעוד שנתיים בערך הולכת להיות נפילה קשה של משקיעים שקנו דירות של 3 מיליון ושמו עכשיו רק 300,000 ובנו על זה שהמחיר יעלה ויעשו הסבת ערבות כי אין להם דרך להשלים את העסקה?

תשובה: אני לא יודע מה יהיה בעתיד, אבל האנשים הללו לקחו הימור מאוד מסוכן.

אם מחירי הדירות לא יעלו בצורה דרמטית הם עלולים להפסיד את כל הכסף שהם שמו. כי הם יאלצו לבטל חוזה והקבלן יחלט להם את מה ששילמו כפי שרשום בחוזה הרכישה.

לצערי, כבר כיום אני מקבל פניות מאנשים שרכשו דירות על הנייר לפני שנתיים וכעת מגיע האכלוס ואין להם יכולת להשלים את העסקה,
והם גם לא יכולים למכור את הדירה למישהו אחר כי המחיר לא עלה מאז ולמה שיקנו מהם אם הם יכולים לרכוש מהקבלן באותו מחיר.
וואוו. מידע כה חשוב (וכ"כ אקטואלי (בפרט) בימים הללו).
ייש"כ ענק!

כסף-חכם

ליווי משקיעים פאסיביים בשוק ההון
מנוי פרימיום
יישר כח!

ר' יהונתן

משתמש פעיל
כתוב במפורש שזה להשקעה ומרכז הארץ ככה שהמס שמשלמים על זה מאוד גבוה
בקיצור עוד אחד...
כל האלה שמזהירים אותך מהשקעות מפוקפקות אבל העסקאות שהם ממליצים זה רק עם רווחים...
רק תחשבנו יש מס משקיע 8% ויש עמלת תיווך 2% ועו''ד ויועץ משכנתאות וריביות על הלוואת בלון עד שמוכר את הדירה ועוד ועוד...
ואח''כ שרוצה למכור הוא מגלה שעוד הרבה עשו את העסקה ''המוצלחת'' הזו (היהלומים של קובי...) ואז הוא צריך להתפשר במחיר כי הרבה אנשים מוכרים בבת אחת ובלחץ (כמובן בהנחה שהוא הצליח להוציא משכנתא על שתי מיליון)

נערך לאחרונה ב:

קובי טורנהיים

משתמש רשום
כתוב במפורש שזה להשקעה ומרכז הארץ ככה שהמס שמשלמים על זה מאוד גבוה
בקיצור עוד אחד...
כל האלה שמזהירים אותך מהשקעות מפוקפקות אבל העסקאות שהם עושים זה רק עם רווחים...
רק תחשבנו יש מס משקיע 8% ויש עמלת תיווך 2% ועו''ד ויועץ משכנתאות וריביות עד שמוכר את הדירה ועוד ועוד...
היי ר' יהונתן
האמת שהופתעתי לראות שאתה מעלה לפה פרסומות שלי חחח

לשאלתך מי שכיום אין לו דירה בבעלותו, יש לו פטור מתשלום מס רכישה עד כשני מיליון שח, מחיר הדירה הרלוונטית הוא כ2.3 מליון שח, כך שמס הרכישה המדובר הוא כ10 אלף שח בלבד.

באופן כללי אני מתעסק בנדלן ובעד נדלן, אבל אני נגד משווקים שדוחפים לאנשים דירות תוך הבטחות שתוך 3 חודשים המחיר יזנק והם ירוויחו מיליון שקל

אני נגד משווקים שלוחצים ומלחיצים אנשים לקנות דירות במחיר יותר יקר ממה שהן שוות בגלל שהם מאיימים שאוטוטו המחיר עולה ואין יותר דירות.

אני נגד משווקים שמוכרים לאנשים דירות יקרות שאין להם יכולת להשלים את הרכישה ומבטיחים להם שהם יוכלו למכור אותה לפני באכלוס ברווח גדול

אני כן בעד לרכוש דירות למי שיש לו סבלנות להמתין לטווח ארוך עד שהמחירים יעלו, מבין את הסיכויים והסיכונים, יש לו יכולת להשלים את העסקה ורוכש את הדירה מהסיבות הנכונות תוך שקיפות וחשיבה על כל העלויות של הרכישה מבחינת מיסוי, תיווך ויעוץ משכנתא.

אני לא מוכר חלומות על עליית ערך של מיליון שקל, ומוכר לכל אחד רק את העסקה שבאמת מתאימה לו.

ומה שיפה אצלי, זה שיש גם כאלה שאני אומר להם שלא מתאים להם כעת להכנס לעסקאת נדל"ן,
והם צריכים לצבור עוד הון או להגדיל הכנסות או למכור קודם את הדירה שלהם כדי לחסוך מיסים,
כי אני מסתכל על התמונה הכוללת של הלקוח, ולא מחפש רק את ה 2% של התיווך שלי....

טובת הלקוח לפני הכל!!!

ר' יהונתן

משתמש פעיל
היי ר' יהונתן
האמת שהופתעתי לראות שאתה מעלה לפה פרסומות שלי חחח

לשאלתך מי שכיום אין לו דירה בבעלותו, יש לו פטור מתשלום מס רכישה עד כשני מיליון שח, מחיר הדירה הרלוונטית הוא כ2.3 מליון שח, כך שמס הרכישה המדובר הוא כ10 אלף שח בלבד.

באופן כללי אני מתעסק בנדלן ובעד נדלן, אבל אני נגד משווקים שדוחפים לאנשים דירות תוך הבטחות שתוך 3 חודשים המחיר יזנק והם ירוויחו מיליון שקל

אני נגד משווקים שלוחצים ומלחיצים אנשים לקנות דירות במחיר יותר יקר ממה שהן שוות בגלל שהם מאיימים שאוטוטו המחיר עולה ואין יותר דירות.

אני נגד משווקים שמוכרים לאנשים דירות יקרות שאין להם יכולת להשלים את הרכישה ומבטיחים להם שהם יוכלו למכור אותה לפני באכלוס ברווח גדול

אני כן בעד לרכוש דירות למי שיש לו סבלנות להמתין לטווח ארוך עד שהמחירים יעלו, מבין את הסיכויים והסיכונים, יש לו יכולת להשלים את העסקה ורוכש את הדירה מהסיבות הנכונות תוך שקיפות וחשיבה על כל העלויות של הרכישה מבחינת מיסוי, תיווך ויעוץ משכנתא.

אני לא מוכר חלומות על עליית ערך של מיליון שקל, ומוכר לכל אחד רק את העסקה שבאמת מתאימה לו.

ומה שיפה אצלי, זה שיש גם כאלה שאני אומר להם שלא מתאים להם כעת להכנס לעסקאת נדל"ן,
והם צריכים לצבור עוד הון או להגדיל הכנסות או למכור קודם את הדירה שלהם כדי לחסוך מיסים,
כי אני מסתכל על התמונה הכוללת של הלקוח, ולא מחפש רק את ה 2% של התיווך שלי....

טובת הלקוח לפני הכל!!!
אתה כותב מפורש להשקעה
ומה אם הדמי תיווך 50 אלש''ח לך?

ומדוע אתה לא מספר באיזה עיר הפרוייקט? יש מה להסתיר...
סליחה שהרסתי לך את הפירסומת

קובי טורנהיים

משתמש רשום
אתה כותב מפורש להשקעה

גם מי שאין לו דירה יכול לקנות דירה להשקעה...
ולגבי דמי התיווך, לא הבנתי מה הבעיה, אני מביא עסקה טובה ומגיע לי תמורה לזה.

כסף-חכם

ליווי משקיעים פאסיביים בשוק ההון
מנוי פרימיום
אתה כותב מפורש להשקעה

לשיטתך, הדבר האחרון שאדון טורנהיים צריך לעשות זה לעלות את האזהרה שהעלה פה....
אני טועה?

ר' יהונתן

משתמש פעיל
גם מי שאין לו דירה יכול לקנות דירה להשקעה
נשמע תירוצים של נובה משכנתאות...
ולגבי דמי התיווך, לא הבנתי מה הבעיה, אני מביא עסקה טובה ומגיע לי תמורה לזה.
התכוונתי לומר שגם עם ערך הדירה יעלה יש לקחת בחשבון שחוץ ממחיר הדירה יש לשלום למר טורנהיים 50 אלש''ח ועוד כמה הוצאות שככה הרווח מוטל בספק
תפקידך לשווק נדל''ן תפקידי להעיר תשומת לב של אנשים ולא להתפתות לעסקאות מפוקפקות

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
תפקידך לשווק נדל''ן תפקידי להעיר תשומת לב של אנשים ולא להתפתות לעסקאות מפוקפקות
אני מתבייש בשבילך.

אתה העלית את הפרסומת! - אני מהמר שרוב קוראי פרוג לא ראו אותה כלל.
הוא מסביר לך שהוא אכן לוקח דמי תיווך - בדיוק כמו כל מתווך.
זה לא משהו לא ידוע.
וכן, אין לי סיבה לא להאמין לו שהוא מזהיר את הלקוח בהקשר לש האי-יכולת למכור דירה ללקוח אחר.
מה שאתה עשית זה שיימינג, פשוט בושה.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  14  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה