חרבות ברזל הנספח השבועי • שבוע 31

האם להמשיך עם הסקרים השבועיים בנספח המלחמה?

• ברור, זו הדרך היחידה שלנו על מקבלי ההחלטות.

הצבעות: 339 61.0%
  • היה נחמד חצי שנה. הגיע הזמן לעבור למשהו אחר

הצבעות: 136 24.5%
  • מהרגע הראשון לא התחברתי לפורמט

הצבעות: 81 14.6%

• סה"כ מצביעים
    556
מצב
הנושא נעול.

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
אשכול נספח לשבוע ה31 למלחמה,
קראו בעיון את כללי האשכול, הם מחייבים.

האשכול מיועד עבור שאלות ובירורים בענייני המלחמה.
ציטוטים להרחבות ותגובות על הודעות מאשכול העדכונים או אשכול התיעוד.
כתבות נרחבות ופרשנויות אודות חרבות ברזל.

❌
האשכול אינו מקום לפטפוטים, בדיחות, דיוני השקפה, פוליטיקה חרדית ורבנים, הצעות למטכ"ל, רץ ברשת, וויכוחים וכו'.

❗
חשוב להבין, זה לא אשכול פטפטת, הפורום הוא פורום חדשות ועדכונים, ורק כדי לשמור על האשכולות האחרים נקיים לחלוטין, אנו מאפשרים אשכול נספח, אבל עדיין בגדר עדכונים, כל שיח פטפוטים יביא להרחקת המשתמש מהאשכול לצמיתות. כמובן כללי פורום חדשות ועדכונים וכללי האתר חלים גם באשכול זה.

מישהו12

מהמשתמשים המובילים!
הנדסת תוכנה
בנייה מחדש של כל הבתים שנהרסו ברצועת עזה עשויה להימשך עד המאה הבאה, אם קצב השיקום יהיה כמו שהיה לאחר המבצעים בעזה ב-2014 ו-2021, כך לפי דו"ח של האו"ם שפורסם בסוף השבוע.
היידה!

ניהול 1

משתמש מקצוען
הדו-פרצופיות של אנשי התקשורת והאופוזיציה, שמגנים כל איום שנשמע מכיוון סמוטריץ או בן גביר, ומכנים את זה שנתניהו שבוי בידי גורמים פוליטיים אינטרסנטיים, ואילו אותם איומים בדיוק כשנשמעים מהכיוון של גנץ ואייזנקוט זה לגיטימי.
אין להם גרם של מודעות עצמית?
אפשר להשתגע מזה.

טאבו

משתמש סופר מקצוען
הדו-פרצופיות של אנשי התקשורת והאופוזיציה, שמגנים כל איום שנשמע מכיוון סמוטריץ או בן גביר, ומכנים את זה שנתניהו שבוי בידי גורמים פוליטיים אינטרסנטיים, ואילו אותם איומים בדיוק כשנשמעים מהכיוון של גנץ ואייזנקוט זה לגיטימי.
אין להם גרם של מודעות עצמית?
אפשר להשתגע מזה.
פשוט הם חושבים כמו גנץ אז בעיניהם האיומים מכיוונו די סבירים ואפילו מתבקשים

Ayala10

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
השאלה בסקר קצת מוזרה...
אני חושבת שצריך להוסיף עוד אפשרות, "כן, היה כיף לראות מה חושבים כאן" או "כן, זה נחמד" או לא יודעת מה...
אבל רק אפשרות אחת של כן, בתוספת המשך דיי מצחיק לא ממש משקף את זה...
אני אומרת כן, זה דיי כיף, זה גם דעת קהל על מה שמדובר/ דובר בשבוע האחרון...
@פרוגמטי, לתשומת לב...

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
@פרוגמטי לא משנה מה יוחלט, בבקשה תתחייב על המשך עריכת התגיות בפורום..

הודיה בושארי- ציירת

איור דיוקנאות ברמה גבוהה מאד
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
למעלה מ-48 שעות שהדי הפיצוצים של פעילות צה"ל ברצועת עזה נשמעים היטב בכל אזור הדרום. בשעות האחרונות הפיצוצים נשמעים בעצימות ובתדירות גבוהה יותר. הבתים רועדים. תחושה זהה לימי הלחימה המאסיביים שידענו לפני מספר חודשים. (אריאל עידן).
חיכיתי שיכתבו על זה
כל השבת בוווומים, מה חדש? איפה הם מפציצים.

צור1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
פרסום וקופי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
למעלה מ-48 שעות שהדי הפיצוצים של פעילות צה"ל ברצועת עזה נשמעים היטב בכל אזור הדרום. בשעות האחרונות הפיצוצים נשמעים בעצימות ובתדירות גבוהה יותר. הבתים רועדים. תחושה זהה לימי הלחימה המאסיביים שידענו לפני מספר חודשים. (אריאל עידן).
כבר שמענו בומים חזקים מאלו הן באיכות הן בכמות והן ברצף
בהשוואה לימי הלחימה החזקים מדובר אולי על 1%

אליהו פ

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
היום כל ערוצי השמאל דיווחו שה”גורם מדיני בכיר” שפרסם הודעה בשבת זה ביבי נתניהו.
האם כל פעם שמישהו מדווח בשם גורם מדיני בכיר,זה גם כן בשם נתניהו?
והאם כל הודעה של ינון מגל שגורם מדיני בכיר אמר לו (היום בלבד הוא פרסם כמה כאלו...) זה גם בשם ביבי?

GBSA

משתמש סופר מקצוען
@פרוגמטי
אני חושב שהסקרים זה דבר נחמד אבל בכל התקופה האחרונה לא הצבעתי כי אף אחת מהתשובות לא הניחה את דעתי.
(וגם כי אני לא נביא - אני יכול לנסות לחוות את דעתי על המצב הקיים ואיך הגענו אליו - אבל לא לדעת מה יקרה)

ובקשר לטרלול שמתחולל במדינה שלנו.
אם אני מבין נכון אנחנו באחד הרגעים הגורליים והמורכבים שלנו, כחברה, וכמדינה.
כחברה מול הטרלול שמתחולל בתוכינו,
וכמדינה מול הטירוף שמאיים להכניע אותנו (לא מעט בזכותם של האמריקאים).

אנשים לא מספיק מבינים מה קורה כאן.
האמריקאים לפי פרסום שלא הוכחש נתנו התחייבות וערבות לחמאס על סיום המלחמה כבר לפני שלב א' של העסקה. כלו' אם העסקה מתפוצצת אחרי חודש ויש בידם חטופים. עדיין יש התחייבות אמריקאית לסיום המלחמה.
וזה מתחבר לזלזול של בלינקן על טענותיו של נתניהו שהולכים להכנס לרפיח.
על זה יצא קצפו של נתניהו (גורם מדיני) שתדרך עיתונאים (בשבת) שאם זה נכון אז ישראל לא תסכים לעסקה אם לא תהיה התחייבות הפוכה של האמריקאים.
על זה בני גנץ הוציא הודעה בשבת בה הוא תוקף את הגורם המדיני שתדרך ואומר שעושה את זה מסיקולים פוליטיים.
וכפי שפרסם ינון מגל - גם אייזנקוט בעד סיום המלחמה (בני גנץ רשמית שתק - אבל הודעתו בשבת אומרת הכל)

עמדתו של נתניהו היא כביכול הייתה עד עכשיו גם עמדתם של גנץ ואייזנקוט - שהתנגדו גם הם לסיום המלחמה.
ועדיין נתניהו חטף עליהום על התדרוך הנ"ל - החל מזה שחשפו בצורה גלויה שזה הוא והעיתונאים לקחו צד מלא מלא נגד נתניהו (ובעצם בעד סיום המלחמה)
יובל שגב:

אחרי ההתנהלות הלא רגישה של לשכת גורם מדיני בכיר בשעות האחרונות, אם עסקה לא תצא לפועל, לא רואה איך גנץ ואייזנקוט נשארים בממשלה.

׳ווינט׳: גורם מדיני בכיר פרסם בשבת הודעה, שצה״ל ייכנס בסופו של דבר לרפיח, גם אם תצא לפועל עסקה עם חמאס וגם אם לא תצא עסקה. ב׳ווינט׳ מרמזים שהגורם המדיני הבכיר הוא רה״מ נתניהו.

ירון אברהם ב׳ערוץ 12׳: ״אני מסרב לשתף פעולה עם המשחק... הזה של לשכת ראש הממשלה. הגורם המדיני הוא רה״מ נתניהו״.
שמעתי גם - רק בחצי אוזן את פתיחת המהדורה של 12 - ואיך שהם הציגו את זה... - אני הייתי סוקל את נתניהו (מטאפורית) אם הוא לא היה מסכים לעסקה כזו.
לא מצליח להבין איך העמדה של לא להסכים להתחייבות על סיום המלחמה כבר מהחלק הראשון של העסקה נהייתה לא לגיטימית. לצערינו זה המקום בו אנחנו חיים.

בכל אופן ברגע שתתחיל פעולה ברפיח אנחנו בבעיה משני כיוונים.
א. מבפנים - חבורת המטורללים תצווח ככרוכיה על שנתניהו הפקיר את החטופים - ואולי אפי' גנץ ואייזנקוט יעזבו את הממשלה שזה אירוע דרמטי.
ב. מבחוץ - האמריקאים עלו על כל עץ אפשרי בעניין הזה - ולהכנס לרפיח זה ראש בראש שמי יודע איך יסתיים. ובכלל מה יקרה כאן במדינה אם נתניהו ילך ראש בראש עם האמריקאים.

ונתניהו נמצא בין הפטיש לסדן - הוא יודע מה היה אמור להיות בכל מדינה מתוקנת (כניסה לרפיח כבר מזמן) והוא גם יודע מה עומד מנגד (לחץ מטורף פנימי - שלצערי הרב עלול לפרק כאן את הצבא - כי למטורללים אין גבול והם מסוגלים להאשים את החיילים שהם הורגים את החטופים בזה שהם נכנסים לרפיח. ולחץ מטורף מהדוד המטורלל - שעוד עלול לחלק לנו מתנות בדמות עצירת אספקה, אי מתן ווטו, הכרה במדינה פלסטינית ועוד - שלא נטעה הם מסוגלים להכל).

ואין לנו על מי להשען אלא על אבינו שבשמים!!

נ.ב. הבהרה: אני קורא מטורללים לכולם - חוץ מלמשפחות החטופים שא"א לדון אותם ואת שיקול הדעת שלהם.

ליטאי פשוט

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
היום כל ערוצי השמאל דיווחו שה”גורם מדיני בכיר” שפרסם הודעה בשבת זה ביבי נתניהו.
האם כל פעם שמישהו מדווח בשם גורם מדיני בכיר,זה גם כן בשם נתניהו?
והאם כל הודעה של ינון מגל שגורם מדיני בכיר אמר לו (היום בלבד הוא פרסם כמה כאלו...) זה גם בשם ביבי?
בתוספת המילה "בכיר" בדר"כ כן

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
שא"א לדון אותם ואת שיקול הדעת שלהם.
א’’א לדון וצריך לרחם עליהם
אבל ברור שאסור להקשיב ולקחת ברצינות אדם שנטרפה עליו דעתו מכל סיבה שהיא.
אין שום מקום לשים אותם ואת דעותיהם בפרונט.
הייתי אומר גם לא לתת לגורם משמעותי בקבלת ההחלטות להיפגש איתם כדי שלא ישפיעו עליו.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...