הניה על שום מה?

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י efrat1;2308147:
הוצאת לי את המילים מהפה.

זה כמו שמישהי תחליט היום לקרוא לביתה "מהממת" ועוד 100-200 שנה הוא יהפך להיות שם קודש, ו"שלא שינו שמם" וכו' וכו':)
יש לי תחושה (לא ידיעה, תחושה מתוך ניסיון יהודי) שבעניינים שבקדושה יש המשכיות, ודברים ריקים עפים כמו מוץ.

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י נוי;2308010:
זה נשמע מגוחך כשלא יודעים באמת את הסיבה האמתית לשמות הללו. שם זה לא סתם גחמה רגעית.
ראשית, הדורות היותר מאוחרים מסתמכים על דורות ענקים בעניין שלא שינו.
שמירה אדוקה של מסורת גם אם לא מבינים מדוע, היא אחד המנהגים ששמרו עלינו לשמור על דברים שבצוק העתים נסתרה ממנו הסיבה אבל נותן אמון וקרדיט באבות אבותיו ויש לו על מי לסמוך. (כמובן שבכל קהילה ומשפחה העניינים הללו משתנים ברמת ההקפדה וכל אחד ודרכו שלו לעשות נחת רוח לקב"ה)

דוגמה לענייננו: לעומת יוצאי גרמניה (יקים) שמקפידים לקרוא דווקא שמות תנ"כיים שלא תהיה בעיה או תקלה בכתיבתם בכתובה או חלילה בגיטין, יש קהילות קדושות שנמנעו משימוש בשמות תנ"כיים בשימוש יומיומי. וגם בזה יש עניין גדול של זהירות בשימוש בלשון הקודש רק לעניינים שבקדושה, שם פרטי בא לידי שימוש גם במקומות מטונפים (לשון קדשו של הרבי מקלויזנבורג זצוק"ל) וזה רק טעם אחד שנחשפתי אליו. לפעמים כשקצת חופרים על סבות וטעמים למנהגים מגיעים לטעמים שלא היה ביכולתנו בכלל לצפות מראש.
כל הטענות האילו לא עומדות מול הנבואה שניתנת להורים בזמן קריאת השם.
אם רוצים לקרוא על שם מהסבים איןבעיה.
כל הבעיה חוסר מתן האפשרות עד כדי כעסים ופגיעות.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י נוי;2308156:
יש לי תחושה (לא ידיעה, תחושה מתוך ניסיון יהודי) שבעניינים שבקדושה יש המשכיות, ודברים ריקים עפים כמו מוץ.

עם תחושות אי אפשר להתווכח...

אבל יש לך הסבר טוב יותר מה הקדושה בשם זיסל?

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י נוי;2308156:

אם היה לצורת קראית השמות מקור קדוש ויהודי ניחא.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י בפוטנציאל;2308165:
כל הטענות האילו לא עומדות מול הנבואה שניתנת להורים בזמן קריאת השם.
אם רוצים לקרוא על שם מהסבים איןבעיה.
כל הבעיה חוסר מתן האפשרות עד כדי כעסים ופגיעות.
התרערבות הורים בבחירות ילדיהם הבוגרים- זה נושא אחר לחלוטין.
נכנסתי כאן רק לעניין סבת השמות שאינם תנ"כיים. זה הכל.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י efrat1;2308166:
עם תחושות אי אפשר להתווכח...

אבל יש לך הסבר טוב יותר מה הקדושה בשם זיסל?

השם זיסל זה בעצם מתוקה. אולי זה אכן לא משהו בקדושה אבל הוא בהחלט יהודי.
ידוע שרב חיים קנייבסקי שליט"א מאוד בורר בשמות, שמות ללא משמעות או עם משמעות שלילית הוא פוסל.
את השם זיסל הוא לא פוסל. הוא טוען שזה שם יהודי עתיק ובעל משמעות טהורה.

גילוי נאות, זה השם של הבת שלי. אל תתחילי איתי, חסל סדר הספרים:D

נ פלוס

משתמש מקצוען
נכתב ע"י hbecker;2307142:
טוב הלכתי לבדוק בכל זאת, חיפשתי באתר הזה: http://www.baby-names.co.il/

וזה מה שמצאתי:
פירוש השם: במקור השם הניה [גולדס, שימי לב] שפירושו אצילית
מקור השם: פולנית
ערך נומרולוגי: 9

הכי אהבתי את ההמשך שנכתב לגבי אנשים בעלי ערך נומרולוגי 9:
"אנשים מאוד חכמים יודעים לסחוף אחריהם, בדרך כלל שמים את עצמם במקום השני ודבר ראשון עוזרים לאחרים.
אנשים בעלי אנרגיה ולב ענק שתמיד אוהבים לתת מעצמם לאחרים אך הרבה פעמים הם מרגישים מופסדים כשהם מסתכלים לאחור ומבינים מה פספסו בזמן שעזרו לאחרים.
הם לא אוהבים להיכנס לפרטים ותמיד אוהבים לראות את התמונה הכוללת.
רגישים ונדבניים תמיד התעסקו במה שקורה בעולם, ובעלי לב זהב שתמיד יחשבו על טובת הכלל ולא על טובתם העצמית.
מתאימים לעבודה של הוראה, הדרכה, מרצים ועורכי דין"

עד כאן מהאתר שם.
הערה: לא יודעת כמה הדברים האלו נכונים על פי היהדות, מבחינת כל הענין של הנומרולוגיה של השמות

תבדקי לי גם מה אומר השם שלי ;) (אני חסומה לאתר)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י נ פלוס;2308491:
תבדקי לי גם מה אומר השם שלי ;) (אני חסומה לאתר)

ומנין לי לדעת מהו?
נ. פלוס, לא עולה כשם:p

שולמית אור

משתמש מקצוען
נכתב ע"י צילומנציה;2308116:
ואני דווקא חשבתי פעם- מה חשבה האם הראשונה שקראה לביתה שייני/זיסי/ליבי- אולי היתה זו דווקא אם "מתקדמת" שנמאס לה מהשמות התנ"כיים המיושנים והחליטה על שייני כי אין יפה יותר מביתה?
מאיפה את יודעת מה היה אז ואיך זה נכנס? רק שרה רבקה רחל ולאה ושות' זה דבר ברור ומוחלט.

לי נראה שהשמות האלו הגיעו כשמות חיבה ולא השמות המקוריים שקראו לילדה. (שימו לב שאצל בנים אין כמעט כאלו שמות...)

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י שולמית אור;2308512:
לי נראה שהשמות האלו הגיעו כשמות חיבה ולא השמות המקוריים שקראו לילדה. (שימו לב שאצל בנים אין כמעט כאלו שמות...)

זרובבל
מהללאל
קלונימוס
תנחום
אביצדק
שרשלום

צריך עוד?:D:D

שולמית אור

משתמש מקצוען
נכתב ע"י בפוטנציאל;2308571:
זרובבל
מהללאל
קלונימוס
תנחום
אביצדק
שרשלום

את מכירה מישהו בשמות האלו? אני לא.

דברתי על שמות כמו: זיסי , ליבי וכו'

דיצה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
נכתב ע"י שולמית אור;2308580:
זרובבל
מהללאל
קלונימוס
תנחום
אביצדק

אביצדק מהנורמלי.
תנחום מחבורת תרי"ג.
מהללאל מכוזר.
ומישהי כאן כתבה על זרובבל שלה.....

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שולמית אור;2308580:

זיסל ולייבל.
ויש דוגמאות רבות נוספות:
הערש, שעפסל, בער(יש), וועלוול, מנדל...

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שולמית אור;2308512:

גם לבנים היו כינויים, כמו אייזיק ליצחק ואיסר לישראל, לייבל, שעפסל ועוד. אלא שאצל בנים השמות המקוריים השתמרו בזכות השימוש השוטף בהם כמו בעלייה לתורה, ואצל בנות נשארו רק עם התוספות.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
זרובבל
מהללאל
קלונימוס
תנחום
אביצדק
שרשלום

כמעט כל מה שכתבת פה הם תנ"כיים לגמרי כנ"ל יוזבד ובספרי דברי הימים תמצאי הרבה שמות כלבבך, אבל לא זיסי, שיינדי, שפרינצי,

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
לאבי קוראים שם שני דב, כולם משתמשים בשם ראשון אך משפחתו קוראת לו בערי(דב באידיש)
יום אחד הלכנו לאנשהו ואמא דתית לאומית קראה לבנה-בארי, בוא!(למי שלא מכירה את השם-בארי מלשון באר)
בתי מציצה לעברי בתמיהה-"מה, גם הם קוראים שם כמו בערי??"

מריומה~

מהמשתמשים המובילים!
נכתב ע"י RacheliArt;2308703:
לאבי קוראים שם שני דב, כולם משתמשים בשם ראשון אך משפחתו קוראת לו בערי(דב באידיש)
יום אחד הלכנו לאנשהו ואמא דתית לאומית קראה לבנה-בארי, בוא!
בתי מציצה לעברי בתמיהה-"מה, גם הם קוראים שם כמו בערי??"

בערי- במלעיל
ובארי מלרע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  30  פעמים

לוח מודעות

למעלה