טור דעה המתינו להגרלות ואל תתפתו להצעות

05 תקשורת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
לא מתווכחת
אני לא יודעת באיזו סביבה אתה חי
אבל בציבור הליטאי קלאסי או בציבור ששתי בני הזוג עובדים כיום מגיעים ל משכורת של פי 3 או 4 מפעם
בעניין ה17/18 נטו אז הציבור שלנו יודע להגדיל גם את נטו הזה
ואגב מהסביבה שלי שום מתכנתת עם נסיון לא מחפשת עבודה
נכון שיש תקופה קשה לגוניוריות אבל זה השוק של ההי טק היה גם בקורונה
מסכים לחלוטין

כמו הרוח

משתמש מקצוען
יש גם שמעל 30 אבל ברוטו ממש לא נטו..
וזה עדין 2 משכורות ממוצעות בציבור הכללי, שרובו לא גר במרכז...
טוב לא נכנסת
יש גם פאניות ושאר בעלי מקצוע שמכניסים ב...
בקיצור לא נכנסת לויכוחים
וזה לא נושא הפורום
בהצחחה לכולם
ואל תשכחו לעדכן אותי שיחזרו דירות בבב ל1.4 תשמרו לי 3 חתיכות

רחלה 123

משתמש מקצוען
מכירה המון שבין 20-30
זה משכורת שפעם בחלומות הכי גדולים לא חשבו על זה
בנתיים בעיקר את מכירה
הרוב כאן טוען שהוא לא מכיר.
כמו כן כרגע מדובר בעיקר בזוגות צעירים על שניים שלושה ילדים שהפער בין הרווח לכסף בחשבון הוא גבוה מאד בעיקר בגלל מעונות.
כך שבינתיים לא רואה אף אחד ששוחה בכסף

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
כמה זה המון? מתוך כמה?
באמת מענין,
מישהו כאן יודע בערך כמה משפחות מונה היום החברה החרדית?
ואם נדייק כי הפילוח כאן יותר מענין ,(רוב הציבור החרדי בני 60 + מחזיק בדירה משלו)
בחלוקה (גסה) לפי גיל
כמה משפחות מונה הציבור החרדי שבהם בני הזוג בגילאים 20-30, ו30-40...

נערך לאחרונה ב:

יצחק77

משתמש מקצוען
כמה זה המון? מתוך כמה?
לא קונה את זה
ורוב החברים פה יסכימו איתי
לכל אחד מאיתנו יש בד"כ 8 אחים ואחיות ו8 גיסים וגיסות ועוד כ100 עד 150 בני דודים ראשונים
אני בדקתי יסודי עשרות משפחות
ובכלל מאות משפחות בקהילה
א. חד משמעי יש עליה בשכר באחוזים מכלל החרדים
ב. אבל זה עדיין שולי מכלל המגזר
ג. זה לא תואם את ההשלשה במחיר הדירות ב10 שנים האחרונות
עכשיו לעוד נקודה שאני מסופק אם אתם יודעים רוב המשפחות שהאשה או הגבר בהייטק במשכורת גבוהה מעל 20K
זה אומר כמה דברים מאד משמעותיים
א. כרוך ב-8-9 שעות עבודה קרי אין אמא בבית , התוצאה (לא נכנס לערכי )שהאבא צריך לעזור יותר ואיננו פנוי להרויח ובד"כ עובד / לומד במשרה חלקית ומכניס כ5000-6000 ש"ח
זה אומר ובדקתי את זה עם עשרות זוגות סופו של יום הסכום קרוב מאד
דהיינו זוג שהאשה מתכנתת זה נטו 18 אשה + 5-6בעל ס"ה 24
מורה עם וותק 10 + מלמד / מג"ש / מזכיר מוכר וכדו' -12-10 מגיעים גם ל 22-24
ההבדל הוא שמכתנתת זקוקה ליותר עזרה בבית הוצאה של עוזרת זה עוד 1000 ש"ח בחודש לפחות
מתרגלים לרמת חיים אחרת, אין יכולת להשוות מחירים לפצל קניות לחסוך ע"י שוטטות בבזארים כל זה עולה 3000 ש"ח בחודש יותר ממי שחי מחושב ויש לו זמן לכלכל את צעדיו
בפועל בדקתי גם את זה בעלי השכר הגבוה בד"כ הגיעו עם אותו כלום לחתונת ילד ראשון
ובעלי השכר הבינוני שחיו מחושבים היו יותר מוכנים והתמודדו יותר טוב עם האתגר
ככלל גם אם אתם מרוויחים טוב ב"ה קחו יעוץ פיננסי והשקיעו בחיסכון טוב ולא בדירות יוקרה

gpt

משתמש פעיל
בנתיים בעיקר את מכירה
אני לא רואה כאן רוב כזה,
מניחה שעקב עבודתה היא נחשפת הרבה למשכורות.
כמו כן כרגע מדובר בעיקר בזוגות צעירים על שניים שלושה ילדים שהפער בין הרווח לכסף בחשבון הוא גבוה מאד בעיקר בגלל מעונות.
יש קומבינות עדיין או מסגרות פרטיות.
פערים ברמת החיים תמיד יהיו, לא בטוח שבגלל כסף.

לארג'

משתמש מקצוען
דווקא אני רואה הפוך..
בכל אופן ברור שיש עלייה בשכר על זה אין חולק
רק ביחס למחירי הדירות כיום יש פער משמעותי

מספיק לראות את האשכול של תווי מזון של המון ניקים בשביל לראות את זה
(ואל תספרו לי שכולם עובדים בשחור וכולם מזייפים כי אז אני יראה לכם את האשכול של אופק חדש :))

אני מכיר את כל הסקאלה מהאלה שלא עובדות,עובדות חצי יום עם שכר 3 אלף, ועד 45 אלף, ועצמאים עם כפול מזה)

כמו הרוח

משתמש מקצוען
בנתיים בעיקר את מכירה
אני יודעת שהם מקבלות דרגה הכי נמוכה במעון
והנחה הכי גבוהה בארנונה

gpt

משתמש פעיל
מספיק לראות את האשכול של תווי מזון של המון ניקים בשביל לראות את זה
כל מי שמקמבן הנחה בארנונה גם זכאי...
(ואל תספרו לי שכולם עובדים בשחור וכולם מזייפים כי אז אני יראה לכם את האשכול של אופק חדש :))
זה נכון, אבל מה החתך גיל של מורות בחינוך העצמאי?
חתך גיל שמחתן כבר ילדים בד"כ...

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לכל אחד מאיתנו יש בד"כ 8 אחים ואחיות ו8 גיסים וגיסות ועוד כ100 עד 150 בני דודים ראשונים
אני בדקתי יסודי עשרות משפחות
ובכלל מאות משפחות בקהילה
א. חד משמעי יש עליה בשכר באחוזים מכלל החרדים
אכן,
ב. אבל זה עדיין שולי מכלל המגזר
ביצבור הליטאי (אני מכירה אותו יותר לעומק כך שאני יכולה להעיד) השינוי הוא מהפך,
מחצאי תקנים למורות פרוטקציונריות, שהרויחו בקושי 8 .. לאחוזים ניכרים, של בנות במרויחות מעל 20K עוד לפני גיל 30..., ונכון שזה ממש לא כולם אבל זה אחוז הולך וגדל, (ויש גם הרבה שמרויחות מעל 30...),

ג. זה לא תואם את ההשלשה במחיר הדירות ב10 שנים האחרונות
קצת פחות מהשלשה אבל עם עלית הריבית את ה סהכ צודק...

ועל זה נסוב האשכול....

כרוך ב-8-9 שעות עבודה קרי אין אמא בבית , התוצאה (לא נכנס לערכי )שהאבא צריך לעזור יותר ואיננו פנוי להרויח ובד"כ עובד / לומד במשרה חלקית ומכניס כ5000-6000 ש"ח
זה אומר ובדקתי את זה עם עשרות זוגות סופו של יום הסכום קרוב מאד
דהיינו זוג שהאשה מתכנתת זה נטו 18 אשה + 5-6בעל ס"ה 24
מורה עם וותק 10 + מלמד / מג"ש / מזכיר מוכר וכדו' -12-10 מגיעים גם ל 22-24
ההבדל הוא שמכתנתת זקוקה ליותר עזרה בבית הוצאה של עוזרת זה עוד 1000 ש"ח בחודש לפחות
מתרגלים לרמת חיים אחרת, אין יכולת להשוות מחירים לפצל קניות לחסוך ע"י שוטטות בבזארים כל זה עולה 3000 ש"ח בחודש יותר ממי שחי מחושב ויש לו זמן לכלכל את צעדיו
ככלל גם אם אתם מרוויחים טוב ב"ה קחו יעוץ פיננסי והשקיעו בחיסכון טוב ולא בדירות יוקרה
אתה מניח פה הנחות על גבי הנחות, אבל יכולה להעיד שלפחות במשפחתי המורחבת (אחים אחיות גיסים גיסות בני דודים בני דודות שזה יותר מ100 משפחות כי"ר) זה ממש לא נכון,
אבל ברוב המשפחות הליטאיות אכן בן הזוג אברך כל שלא משנה מה האישה עושה זו משכורת יחידה...
(+ כמה שקלים נוספים)
נשמע שאת הפחות מכיר לעומק את כל המגזרים ומדבר מנקודת מבטך...
אך כיון שזה לא הנושא של האשכול... לא אפשרט יותר....

די

משתמש סופר מקצוען
אבל בציבור הליטאי קלאסי בעניין ה17/18 נטו
זוג ליטאי קלאסי מכניס 17/18 נטו?!
יש כיום עשרות זו"צ שיש להם משכורות של רופאים
עשרות זו"צ מתוך עשרות אלפי זו"צ זה 0.1%...

אגב תמיד היו משפחות חרדיות שהרוויחו יפה. גם בעל חנות פיצה יכול להרוויח עשרות אלפי ש"ח בחודש.

כמו הרוח

משתמש מקצוען
זוג ליטאי קלאסי מכניס 17/18 נטו?!

עשרות זו"צ מתוך עשרות אלפי זו"צ זה 0.1%...

אגב תמיד היו משפחות חרדיות שהרוויחו יפה. גם בעל חנות פיצה יכול להרוויח עשרות אלפי ש"ח בחודש.
כנראה שנוספו על מוכרי הפיצות(משפחות חרדיות שהרוויחו יפה) וכו עוד נתח מטורף של בנות חרדיות שנראה לי שזה מעל 50% מהבנות שלומודת מקצעות היום

שלמה לב משכנתאות

ייעוץ משכנתאות מקצועי
מנוי פרימיום
מצחיק שהיה כאן אשכולות כאלה לפני כמה שנים עם אותם טענות בדיוק, שהנה הנה המחירים יורדים... ותכלס... מאז המחירים עלו בכמה עשרות אחוזים... ויעלו בקרוב עוד
ההסבר
בעבר אנשים לקחו משכנתאות קטנות, פחדו להיכנס לחובות וכו' חיכו בקוצר רוח שתגמר.. זוגות הלכו לגור בפריפריה בשביל 200 אלף פחות במשכנתא במקום לגור ליד ההורים,
היום כבר קלטו שאפשר לחיות עם משכנתא ולא צריך להיבהל ממנה, [כמובן צריך לדעת לנהל אותה כמו שצריך...] אז עוד 200 אלף שמחיר הדירה עולה זה בסך הכל עוד כאלף ש"ח להחזר החודשי, והמציאות מוכיחה שזה לא מפריע לציבור בכיס, וזה הסיבה לעליית המחירים.

יצחק77

משתמש מקצוען
"אבל יכולה להעיד שלפחות במשפחתי המורחבת (אחים אחיות גיסים גיסות בני דודים בני דודות שזה יותר מ100 משפחות כי"ר) זה ממש לא נכון,"
מה לא נכון האם ההכנסה המשפחתית המשותפת עוברת אצל רובם את ה25000 ש"ח שמח לשמוע
נשמע שאת הפחות מכיר לעומק את כל המגזרים ומדבר מנקודת מבטך...
אני מניח שכולנו מדברים מנקודת מבטנו וקהילותינו
וברור שמתכנתת באמדוקס במחלקה חרדית עם עוד 50 מתכנתות בטוחה שכל העולם מרוויח המון
במקצועי אני פוגש המון זוגות אמנם לא כ"כ מהמגזר הליטאי ויתכן שאני לא רואה ומכיר הכל ותמיד שמח לשמוע וללמוד עוד אבל אני עדיין חושב שרוב מכריע של הציבור לא שם אלא עסוק בהישרדות
ולענייננו המשק החרדי הגיע לקצה למרות עליית השכר ואופק חדש אין התכנות לעליית מחירים נוספת בדירות
אלא רק ירידה ותיקון שכבר התחיל גם אם הריבית תרד זה לא ישנה את זה משום שהכסף הזול לא היה הסיבה לעליית המחיר אלא אוירה שהוא תדלק ברגע שהבועה התפוצצה לא מספיק שהריבית רק תרד צריך ששאר מרכיבים בעיקר השכר יעלה דרמטי כדי לתמוך בעליות נוספות

ברבור1

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
"אבל יכולה להעיד שלפחות במשפחתי המורחבת (אחים אחיות גיסים גיסות בני דודים בני דודות שזה יותר מ100 משפחות כי"ר) זה ממש לא נכון,"
מה לא נכון האם ההכנסה המשפחתית המשותפת עוברת אצל רובם את ה25000 ש"ח שמח לשמוע
לא אצל כולם..
דיברתי על הרמת חיים ועל תשלום של עוד3000 שקל בגלל שאחדמההורים עובד במשרה מלאה....
והעיקר שמגיעים לחתן ילד ראשון בלי שקל.... (במיוחד שאלו שמחתנים היום קנו דירה במחיר שפוי והיה להם מספיק שכל למנף אותה.....
ולענייננו המשק החרדי הגיע לקצה למרות עליית השכר ואופק חדש אין התכנות לעליית מחירים נוספת בדירות
אלא רק ירידה ותיקון שכבר התחיל גם אם הריבית תרד זה לא ישנה את זה משום שהכסף הזול לא היה הסיבה לעליית המחיר אלא אוירה שהוא תדלק ברגע שהבועה התפוצצה לא מספיק שהריבית רק תרד צריך ששאר מרכיבים בעיקר השכר יעלה דרמטי כדי לתמוך בעליות נוספות
זה לא רק המשק החרדי זה גם הכללי...
הלוואי ואתה צודק, אבל בינתיים הבלימה/הירידה הקלה במחירים קרו אך ורק בעכקבות עליית הריבית, ואם היא תרד (גם אם לא למה שהיה) לא בטוח בכלל שהמחירים ימשיכו לרדת...

• תודה
Reactions: gpt

עולם כמנהגו נוהג

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בבקשה לחזור לנושא של הפורום

המתינו להגרלות ואל תתפתו להצעות​

הנה חוזרים לנושא.

בקיצור מי שיש לו בתעודת זכאות או שיודע מישהו שיש לו בתעודת זכאות בהגרלה זכאות בבן מקום לא רלוונטי לדוגמת זוג צעיר תושבי מודיעין עילית לפחות 4 שנים. כך שהם מוגדרים כבני מקום בעיר מודיעין עילית פשוט שיעבירו את הפרטים שלהם לעו"ד נתן רוזנבלט כמו שביקש בכתבה לכתובת אימייל
advrosenblat
שטרודל ג'ימל נקודה קם.

נועה מ

משתמש מקצוען
ניקח דירה חדשה בהר יונה או בעפולה
נניח שהזוג קיבל 400 אלף
שזה גם סכום מכובד
הם יצטרכו להחזיר כל חודש יותר מ7000 שקל!!!
כן!!! ממש בפריריפיה!
כל המשכורת רק למשכנתא

אז מה?
המחירים יעלו
מהיום יצטרכו לשלם 9-10 אלף?

השנה היא שנה מעוברת
ויש לנו עדיין זמן לפורים...
מאיפה החישוב הזה?
לקחתי משכנתא בסכום הזה לפני חצי שנה אחרי העליה של הריבית
ואני משלמת קצת יותר מחצי ממה שאת כתבת...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה