מידע שימושי המתווה החדש לעוסק פטור...

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
חובת דיווח לכלל האוכלוסייה, זה בוודאי גזירה זה יעמיס על המערכות שגם ככה ממתינים להחזרי מס חודשים רבים.
לגבי הוצת לעוסק פטור זה מאוד לא שווה אצל כל אחד ולא מבין איך ניתן להשוות ביניהם??

שירבירשירי

משתמש פעיל
@אמא של נפתלי :)
אשמח אם תוכלי לענות לי. כתבת לי שאני יכולה לקבל חל"ד אבל הבעיה אצלי שאני שכירה קבועה כל השנה. האם אני עדין זכאית לקבל על העסק גם חל"ד?

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
@אמא של נפתלי :)
אשמח אם תוכלי לענות לי. כתבת לי שאני יכולה לקבל חל"ד אבל הבעיה אצלי שאני שכירה קבועה כל השנה. האם אני עדין זכאית לקבל על העסק גם חל"ד?
את יכולה.
אם את עונה על התנאים.
את משלמת ביטוח לאומי כעצמאית?

שירבירשירי

משתמש פעיל
לא יודעת, לא יצא ששלמתי, דברתי עם הרואה חשבון הוא לא אמר לי שאני צריכה לשלם (אולי בגלל שההכנסה לא גבוהה? ) חודש אחד לא היה לי תלוש אז שלמתי ביטוח לאומי.
טוב, תודה בכ"א.
אחכה לרואה חשבון שיעשה לי סדר, אני חייבת להבין הכל מא- ת'.
נמאס לי להיות בורה וכסילה בעניין
רוצה לוודא שכל שקל שמגיע לי נכנס באמת לבנק

stm3948

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
@יהודה מילר
באתי להגיש דוח ואין אפשרות 2022 זה קשור לכל מה שאתם רושמים כאן?
אז מה כן צריך לעשות?
למה קבלתי חופשת לידה לפי שנות הקורונה וזה כנרא מחושב ללא מענקים (ולמה זה כך??)
רציתי לשדר את 2022 כדאי שאני יוכל לבקש מהביטוח לאומי הפרשים..

אגס סברס תפוח

משתמש פעיל
למישהו יש מושג מה קורה עם זה?

Oops

משתמש פעיל
זה ידפוק את ציבור הנשים העוסקות הפטורות כמו מטפלות וגננות שההוצאות שלהן לא מגיעות לכדי 20% ודמי הלידה שלהם ייפגעו בעקבות כך ועוד כל מיני דברים
למה לא שומעים על התנגדות ציבורית גדולה יותר בנושא, או התערבות של לשכת רואי חשבון?

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
זה ידפוק את ציבור הנשים העוסקות הפטורות כמו מטפלות וגננות שההוצאות שלהן לא מגיעות לכדי 20% ודמי הלידה שלהם ייפגעו בעקבות כך ועוד כל מיני דברים
למה לא שומעים על התנגדות ציבורית גדולה יותר בנושא, או התערבות של לשכת רואי חשבון?
המסלול הרגיל ישאר
זה יהיה מסלול מקוצר

wail

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה אם החוק יעבור.
מישהו אמר לי שכבר היה בעבר שהעלו את ההצעה הזו בטיוטת חוק ההסדרים, אבל בסופו של דבר ההצעה לא עברה.

הבשורה הטובה:
עוסקים פטורים לא יצטרכו להגיש דוח למס הכנסה,
אלא כמו הצהרת עוסק פטור למעמ יצהירו למס הכנסה על סך הקבלות,
ותצא להם שומה תוך הכרה אוטומטית של הוצאות בגובה 20% מהמחזור, ללא הצגת חשבוניות וכו'.

הבשורה הרעה:
עוסק פטור שיש לו הוצאות שמהוות יותר מ-20% מהמחזור, לא יוכל להיות עוסק פטור!!! ויחוייב להיות עוסק מורשה על כל המשתמע.
בנוסף, יש עוסקים פטורים שלא מעוניינים בהכרה בהוצאות. ייתכן אף שאין להם הוצאות והם רוצים שומה שתשקף את המצב בפועל. רלוונטי לצורך קבלת גמלאות מביטוח לאומי, תלושים עבור משכנתא, מס הכנסה שלילי, ועוד.

לדעתי, עוסק פטור שלא מבין במושגים של מ"ה, מע"מ וביטוח לאומי, ולא מתמצא באתר ובפרקטיקה,
ימשיך להיעזר במייצג לצורך: הצהרה למ"ה, הצהרה למע"מ, מקדמות למ"ה או תשלום לפי שומה, מקדמות לביטוח לאומי, וכמובן הצהרת הון.

מבחינת המייצגים - אמנם שכר הטרחה לעוסקים פטורים יפחת מעט, אך מנגד יהיו עוסקים פטורים שיהפכו למורשים ושכר הטרחה על התיקים האלו יעלה כמובן.
האם , נכון להיום, עוסק פטור נדרש להגיש עותק של כל החשבוניות או שמספיק להגיש נספח 1320?

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
בכנס החרדי ליועצי המס אתמול דיברו על המתווה החדש, סיכוי לא גדול שזה יעבור, נראה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה