מידע שימושי המתווה החדש לעוסק פטור...

קרעפט

משתמש מקצוען

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
מאוד מעניין איך זה יעבוד ?
למעשה זה די כדאי לכל הצדדים, נראה איך זה יכול להסתדר כי זה מאוד מורכב

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
הנה ההצעה

קבצים מצורפים

• עוסק פטור.pdf
    KB 91.3 · צפיות: 113

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
ממתי חזר הביטוי "עוסק זעיר" :)
ואם לעוסק פטור יש הוצאות של 30%, אז יותר לו בניכוי רק 20% ?

אין לי זמן עכשיו לקרוא את הכל הדפים לעומק, כך שיכול להיות שהתשובה היא אחרת

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אני גם לא מבין מה הם רוצים - קודם כי אני ב"ה עלול לאבד מאות לקוחות...:)
אבל נראה לי לא כ"כ מציאותי? מה עם ביטוח לאומי ? מה עם מי שיש לו הרבה מאוד הוצאות - מכירת עוגות ביתית אינה דומה לגרפיקאית שאין לה כמעט הוצ'
נראה אם יצא מזה משהו ?
שיהי' ברור - מהלך כזה הוא נדרש אם יהי' נכון ונחוץ עבור מאוד הרבה בעלי עסקים שלא יידרשו לכל הבירוקרטיה!!

שירבירשירי

משתמש פעיל
יש לי כמה שאלות בנוגע לעוסק פטור
1. מה הרעיון של דיווח הוצאות, החזרי מע"מ, נכון? אם לא שמרתי קבלות של מוניות שנסעתי, כמה כדאי לי לדווח על הוצאות של העסק, כמה יחשב תקין? 10%?
2. אני גם שכירה וגם עצמאית, האם אני יכולה לקבל חל"ד?
אשמח לתשובה. תודה רבה.

היימישער

משתמש צעיר
לא הבנתי. למיטב ידיעתי אין לעוסק פטור בכלל הוצאות, זאת אומרת לא מנכים הוצאות, משלמים לפי מחזור, אני טועה ? ככה אמר לי תמיד הרואה חשבון שלי .

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
אם אני משלמת לרואה חשבון כל השנה למה אני צריכה לשלם גם על הצהרת הון? זו ממש גניבה.....:(
אם את משלמת כל יום במכולת על לחם, והיום את רוצה לקנות גם גבינה, והם דורשים עוד תשלום! ממש גניבה.
1. מה הרעיון של דיווח הוצאות, החזרי מע"מ, נכון? אם לא שמרתי קבלות של מוניות שנסעתי, כמה כדאי לי לדווח על הוצאות של העסק, כמה יחשב תקין? 10%?
הרעיון הוא החוק, שהכנסה חייבת זה הכנסות בניכוי הוצאות שיצאו ביצור ההכנסה.
כל הוצאה שעונה להגדרה זה תקין. ויותר מזה - חובה לדווח על הוצאות. אסור חוקית להעלים אותן
2. אני גם שכירה וגם עצמאית, האם אני יכולה לקבל חל"ד?
כן.
צריכה מכל עיסוק תקופת אכשרה מתאימה
לא הבנתי. למיטב ידיעתי אין לעוסק פטור בכלל הוצאות
טעות.
מעמ מתייחס לתקרה שלו לפי מחזור הכנסות. מס הכנסה וביטוח לאומי - לפי הכנסה נטו (הכנסות פחות הוצאות)

חיה.

משתמש מקצוען
נראה אם החוק יעבור.
מישהו אמר לי שכבר היה בעבר שהעלו את ההצעה הזו בטיוטת חוק ההסדרים, אבל בסופו של דבר ההצעה לא עברה.

הבשורה הטובה:
עוסקים פטורים לא יצטרכו להגיש דוח למס הכנסה,
אלא כמו הצהרת עוסק פטור למעמ יצהירו למס הכנסה על סך הקבלות,
ותצא להם שומה תוך הכרה אוטומטית של הוצאות בגובה 20% מהמחזור, ללא הצגת חשבוניות וכו'.

הבשורה הרעה:
עוסק פטור שיש לו הוצאות שמהוות יותר מ-20% מהמחזור, לא יוכל להיות עוסק פטור!!! ויחוייב להיות עוסק מורשה על כל המשתמע.
בנוסף, יש עוסקים פטורים שלא מעוניינים בהכרה בהוצאות. ייתכן אף שאין להם הוצאות והם רוצים שומה שתשקף את המצב בפועל. רלוונטי לצורך קבלת גמלאות מביטוח לאומי, תלושים עבור משכנתא, מס הכנסה שלילי, ועוד.

לדעתי, עוסק פטור שלא מבין במושגים של מ"ה, מע"מ וביטוח לאומי, ולא מתמצא באתר ובפרקטיקה,
ימשיך להיעזר במייצג לצורך: הצהרה למ"ה, הצהרה למע"מ, מקדמות למ"ה או תשלום לפי שומה, מקדמות לביטוח לאומי, וכמובן הצהרת הון.

מבחינת המייצגים - אמנם שכר הטרחה לעוסקים פטורים יפחת מעט, אך מנגד יהיו עוסקים פטורים שיהפכו למורשים ושכר הטרחה על התיקים האלו יעלה כמובן.

אמא של נפתלי :)

משתמש מקצוען
לכל הדואגים לפרנסת יועצי המס :)
דווקא בניר עציון דיבר רולנד עם שלם, סמנכ"ל נושאים מקצועיים ברשות המיסים, וטען שאנחנו הולכים לקראת חובת דיווח לכלל האוכלוסייה... (לא בעתיד הנראה לעין, אבל כבר יותר הגיוני מבעבר)

המוכשר !!!

משתמש מקצוען
הבשורה הרעה:
עוסק פטור שיש לו הוצאות שמהוות יותר מ-20% מהמחזור, לא יוכל להיות עוסק פטור!!! ויחוייב להיות עוסק מורשה על כל המשתמע.
לא שמתי לב לכזה דבר, ראיתי שיהיה אפשרי על יותר מ20% בכפוף לנוהל שיש כיום
לדעתי, עוסק פטור שלא מבין במושגים של מ"ה, מע"מ וביטוח לאומי, ולא מתמצא באתר ובפרקטיקה,
ימשיך להיעזר במייצג לצורך: הצהרה למ"ה, הצהרה למע"מ, מקדמות למ"ה או תשלום לפי שומה, מקדמות לביטוח לאומי, וכמובן הצהרת הון.
משמע מההודעות שגם הצהרות הון תתבטל

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אם אני משלמת לרואה חשבון כל השנה למה אני צריכה לשלם גם על הצהרת הון? זו ממש גניבה.....:(
התשלום בד"כ זה עבור דוח שנתי.
הצהרת הון זה עבודה בפני עצמה שאינה קשורה לדוח השנתי

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
לכל הדואגים לפרנסת יועצי המס :)
דווקא בניר עציון דיבר רולנד עם שלם, סמנכ"ל נושאים מקצועיים ברשות המיסים, וטען שאנחנו הולכים לקראת חובת דיווח לכלל האוכלוסייה... (לא בעתיד הנראה לעין, אבל כבר יותר הגיוני מבעבר)
חבל, פיספסתי את ההרצאה שלו.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
וטען שאנחנו הולכים לקראת חובת דיווח לכלל האוכלוסייה..
זה בשורה טובה.
כי הלא קל וחומר, ומה היום שיש חובת דיווח רק על עצמאיים, הם לא משתלטים (וזו סיבת השינוי לעוסקים פטורים) כשתהיה חובת דיווח על כולם על אחת כמה וקמה.

רייזי 36

משתמש מקצוען
לא שמתי לב לכזה דבר, ראיתי שיהיה אפשרי על יותר מ20% בכפוף לנוהל שיש כיום
מה שהכי מעצבן שמציגים את זה כ"חריג" שלמעשה כולל את כל מי שרוצה להכיר בהצעות
ומוסיפים דברי הסבר
קשה להאמין שסמוטריץ יתן לגזירה כזו לעבור

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמה

א תְּהִלָּה לְדָוִד אֲרוֹמִמְךָ אֱלוֹהַי הַמֶּלֶךְ וַאֲבָרֲכָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ב בְּכָל יוֹם אֲבָרֲכֶךָּ וַאֲהַלְלָה שִׁמְךָ לְעוֹלָם וָעֶד:ג גָּדוֹל יְהוָה וּמְהֻלָּל מְאֹד וְלִגְדֻלָּתוֹ אֵין חֵקֶר:ד דּוֹר לְדוֹר יְשַׁבַּח מַעֲשֶׂיךָ וּגְבוּרֹתֶיךָ יַגִּידוּ:ה הֲדַר כְּבוֹד הוֹדֶךָ וְדִבְרֵי נִפְלְאוֹתֶיךָ אָשִׂיחָה:ו וֶעֱזוּז נוֹרְאֹתֶיךָ יֹאמֵרוּ (וגדולתיך) וּגְדוּלָּתְךָ אֲסַפְּרֶנָּה:ז זֵכֶר רַב טוּבְךָ יַבִּיעוּ וְצִדְקָתְךָ יְרַנֵּנוּ:ח חַנּוּן וְרַחוּם יְהוָה אֶרֶךְ אַפַּיִם וּגְדָל חָסֶד:ט טוֹב יְהוָה לַכֹּל וְרַחֲמָיו עַל כָּל מַעֲשָׂיו:י יוֹדוּךָ יְהוָה כָּל מַעֲשֶׂיךָ וַחֲסִידֶיךָ יְבָרֲכוּכָה:יא כְּבוֹד מַלְכוּתְךָ יֹאמֵרוּ וּגְבוּרָתְךָ יְדַבֵּרוּ:יב לְהוֹדִיעַ לִבְנֵי הָאָדָם גְּבוּרֹתָיו וּכְבוֹד הֲדַר מַלְכוּתוֹ:יג מַלְכוּתְךָ מַלְכוּת כָּל עֹלָמִים וּמֶמְשֶׁלְתְּךָ בְּכָל דּוֹר וָדוֹר:יד סוֹמֵךְ יְהוָה לְכָל הַנֹּפְלִים וְזוֹקֵף לְכָל הַכְּפוּפִים:טו עֵינֵי כֹל אֵלֶיךָ יְשַׂבֵּרוּ וְאַתָּה נוֹתֵן לָהֶם אֶת אָכְלָם בְּעִתּוֹ:טז פּוֹתֵחַ אֶת יָדֶךָ וּמַשְׂבִּיעַ לְכָל חַי רָצוֹן:יז צַדִּיק יְהוָה בְּכָל דְּרָכָיו וְחָסִיד בְּכָל מַעֲשָׂיו:יח קָרוֹב יְהוָה לְכָל קֹרְאָיו לְכֹל אֲשֶׁר יִקְרָאֻהוּ בֶאֱמֶת:יט רְצוֹן יְרֵאָיו יַעֲשֶׂה וְאֶת שַׁוְעָתָם יִשְׁמַע וְיוֹשִׁיעֵם:כ שׁוֹמֵר יְהוָה אֶת כָּל אֹהֲבָיו וְאֵת כָּל הָרְשָׁעִים יַשְׁמִיד:כא תְּהִלַּת יְהוָה יְדַבֶּר פִּי וִיבָרֵךְ כָּל בָּשָׂר שֵׁם קָדְשׁוֹ לְעוֹלָם וָעֶד:
נקרא  0  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה