דרוש מידע המורה הצרודה בכל שנה מחדש:) מה עושים?

תמר בר אילן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
דבר ראשון מיד רציתי לכתוב שכמובן זו הדרכה כללית בלבד וחייבים ללכת לקלינאית תקשורת, כי הכללים האלו לוו בהרפיה נכונה, תרגילי קצב ועוד

ואחרי שמתרגלים מדברים נכון ולא איטי, הצלחתי להגיע לקצב מאוד מהיר גם בדיבור נכון
תודה, בדיוק רציתי לכתוב :"פרטית, בסוף: לאן הולכים? מתקשרים לכללית[אני שם] ומבקשים הפניה לקליאני תקשורת? כמה זמן המתנה? אני בינתיים בחופשת מחלה!"

נחליאלי(ת)

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
מבקשים הפניה לקליאנית תקשורת"
לא, מבקשים הפניה לאא"ג והוא מפנה לקלינאית תקשורת
ואז מתחילים לחכות בתור(אני חיכיתי חודשיים) ובזמן הזה פשוט משתדלים לנשום לפני כל 3 מילים(בממוצע)
תתרגלי בבית נשימה עמוקה של 1:11, שניה נשימה ו11 שניות נשיפה (מתחילים ב6:6 ויורדים לאט לאט באורך הנשימה, וזה יאפשר לך לנשום מהר ורק פעם ב3 מילים ויחסוך את הקצב האיטי

ולא יזיק לפני הכל לקחת יומיים חופש כדי להרגיע את הגרון (השיטה לפני 20 שנה(אולי גם אח"כ) היתה לשתוק 3!!! ימים ורק אז להתחיל תיקוני דיבור)

תמר בר אילן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא, מבקשים הפניה לאא"ג והוא מפנה לקלינאית תקשורת
ואז מתחילים לחכות בתור(אני חיכיתי חודשיים) ובזמן הזה פשוט משתדלים לנשום לפני כל 3 מילים(בממוצע)
תתרגלי בבית נשימה עמוקה של 1:11, שניה נשימה ו11 שניות נשיפה (מתחילים ב6:6 ויורדים לאט לאט באורך הנשימה, וזה יאפשר לך לנשום מהר ורק פעם ב3 מילים ויחסוך את הקצב האיטי

ולא יזיק לפני הכל לקחת יומיים חופש כדי להרגיע את הגרון (השיטה לפני 20 שנה(אולי גם אח"כ) היתה לשתוק 3!!! ימים ורק אז להתחיל תיקוני דיבור)
אוווווקיייי.
ווהו, תודה גדולה!!!
אני ביום שני לשתיקה...

להודות ולהלל!

משתמש מקצוען
אני הייתי צרודה לפני כמה שנים , הגעתי לד"ר פטר פרידמן בבניני שקל בני ברק (מכבי)
הוא מומחה אף אוזן גרון. בזמנו היה לי פוליפ על המיתרים במצב התחלתי ולא הצריך ניתוח . הוא המליץ כמובן לפנות לקלינאית תקשורת (והייתי כמה מפגשים עד שנמאס לי..)
וקודם לעשות 'תענית דיבור ' שבועיים ולבא לביקורת.
אפשר לומר שזה היה נורא! היו לי 3 קטנים ודברתי בפנטומימה..... ו"צעקתי" עם הידיים...:eek:
אחרי שבועיים הוא ראה שהפוליפ התקטן והמליץ לא לדבר עוד שבועיים וב"ה הכל עבר!!
היום אני לא יכולה לשמוע אנשים צרודים...
אני ישר מפנה אותם לדוקטור...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  9  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה