חיסכון לכל ילד הכל על חיסכון לכל ילד, האם כדאי להוסיף 50 ש"ח לכל ילד? ועוד...

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ולשאלה אם להוסיף עוד 50 שקלים:
תשובה: ודאי. זה קצת כסף עכשיו, והרבה כסף בהמשך.
כשילדך יגיע לגיל 18 / 21, כל מי שלא הוסיף עוד 50 ש"ח, יתחרט.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ואם אני בן אדם שלא אוהב סיכונים? :(
א. לטווח כזה ארוך [מינימום 18 שנה] זה סיכון מאד מאד נמוך.
ואם את בכל אופן לא אוהבת את זה, אז תעשי מה שאת אוהבת.
וגם אם כן, לטווח קצר ולא להרבה שנים? - אני לא יודעת כמה זמן יהיה לי להשקיע בזה לבדוק שוב מה המצב בעוד כמה שנים.
לא צריך לבדוק כלל.

פרומה ביאר

משתמש פעיל
טוב, תודה!
אפשר עוד? ---
לא אלטשולר שחם, לא סיכון גבוה, מה כדאי מבין כל הקופות? :D

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
זו כבר טענה חדשה, ובהמשך ישיר לה, גם כמה חבילות טישו שתקנה או לא תקנה מחוגלה לא יעשו את ההבדל.

א. בקשר לטישו - כל חבילת טישו שאתה קונה זו הכנסה נוספת לחברה המייצרת, שקיבלה החלטה לשמור שבת. אבל רכישת מניה לא משפיעה על המפעל עצמו. כי אין שום ריווח לעובדים במפעל אם המניה שלהם גבוהה או נמוכה. (יש במניות מסחר שנקרא תעודת סל שאתה קונה מניות בכאילו.
ולמבינים קצת יותר, יש 4 גישות איך להתייחס לקשר שבין ביצועי המפעל לבין ביצועי המניה, וזה לא המקום להרצאה בנושא מסחר מניות בבורסה והשפעתן על השוק).

ב. אין חובה לקנות ממפעל שומר שבת, אלא עניין, שקשה להשתמש בשבת במוצר שיוצר בשבת. אנחנו עדיין משתמשים במוצרים שיוצרו בשבת, כי עדיין אנחנו אפילו לא רוב במדינה, כ"ש לא בעולם.

ג. לעולם לא תדע אם מפעל לייצור שרוכי נעלי שבת בסין שייך בחלקו ליהודי שאינו שומר תומ"צ. ואם כן אין לדבר סוף. ולכן כל עוד זה אפשרי - למה לא. אבל להשקיע במניות לא רווחיות, ובבתי השקעה שלא מתאמצים להביא לך רווחים - זה כבר ענין אחר, ונכנס לקטגוריה של - הפסד מרובה.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
(יש במניות מסחר שנקרא תעודת סל שאתה קונה מניות בכאילו.
זה היה פעם, ולא קיים היום.
לא אלטשולר שחם, לא סיכון גבוה, מה כדאי מבין כל הקופות? :D
מיטב, פסגות, הראל, וכו' מסלול הלכה.
פחות או יותר כולם אותו דבר.
רק לא "מור מסלול הלכה"
אם לא סיכון גבוה או בינוני, ייתכן שעדיף כבר בנק.
כי השקעה בסיכון נמוך רק תשמר את ערך הכסף ותו לא.... (אינני יועץ!)
ממש ממש לא!!

ראש לשועלים

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
כי אין שום ריווח לעובדים במפעל אם המניה שלהם גבוהה או נמוכה.
גם זה לא מדויק.
אבל רכישת מניה לא משפיעה על המפעל עצמו. כי אין שום ריווח לעובדים במפעל אם המניה שלהם גבוהה או נמוכה.
המפעל = העובדים במפעל?!
ולמבינים קצת יותר, יש 4 גישות איך להתייחס לקשר שבין ביצועי המפעל לבין ביצועי המניה, וזה לא המקום להרצאה בנושא מסחר מניות בבורסה והשפעתן על השוק).
ברוך השם אני מהמבינים קצת הרבה יותר, ובלי להיכנס להרצאות, ההשפעה של חרם על מניה מסוימת היא אקוטית עבור כל חברה שהיא. כמובן תוכל לטעון שהחרם מצומצם מאד (בין השאר בזכותך), אבל להכריז על נתק בין החברה למניה זו בורות. לא משהו אחר.
ב. אין חובה לקנות ממפעל שומר שבת, אלא עניין, שקשה להשתמש בשבת במוצר שיוצר בשבת. אנחנו עדיין משתמשים במוצרים שיוצרו בשבת, כי עדיין אנחנו אפילו לא רוב במדינה, כ"ש לא בעולם.
אדוני שוכח טענות שהעלה בעצמו. אתה העלית למשוואה את המוצרים שיוצרו במפעל.
ג. לעולם לא תדע אם מפעל לייצור שרוכי נעלי שבת בסין שייך בחלקו ליהודי שאינו שומר תומ"צ. ואם כן אין לדבר סוף.
אז מה? העובדים שם גויים, ואין בכך שום בעיה הלכתית.
בכל מקרה, אותו אחד מן הסתם אינו בעל השליטה, וההבדל גדול.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
גם זה לא מדויק.

המפעל = העובדים במפעל?!

ברוך השם אני מהמבינים קצת הרבה יותר, ובלי להיכנס להרצאות, ההשפעה של חרם על מניה מסוימת היא אקוטית עבור כל חברה שהיא. כמובן תוכל לטעון שהחרם מצומצם מאד (בין השאר בזכותך), אבל להכריז על נתק בין החברה למניה זו בורות. לא משהו אחר.

אדוני שוכח טענות שהעלה בעצמו. אתה העלית למשוואה את המוצרים שיוצרו במפעל.

אז מה? העובדים שם גויים, ואין בכך שום בעיה הלכתית.
בכל מקרה, אותו אחד מן הסתם אינו בעל השליטה, וההבדל גדול.
ההשוואה למפעל היא לשיטתך ולא לשיטתי.
ובמניה - אין השפעה של חרם בציבור יחסית קטן, כששוק המניות הוא עולמי.
ולראיה - החרדים הצליחו להכפיף את אל על ושפע שוק, אבל לא הצליחו וגם לא ניסו להכפיף ע"י סחר במניות.

וכן, לא צריך להיות בעל השליטה כדי שזו תהיה בעיה, מספיק שיש לך נתח מהחברה.
ובנוסף - אף אם הבעלים יהודי פעמים רבות שזה יכול לעשות בעיה מבחינה הלכתית.

בעיקר הפריע לי שהשיח ההלכתי היה מאוד חד צדדי, וטענו שרק פוסקים בודדים מתירים, בעוד שאחד מגדולי הפוסקים - האגרות משה - מתיר הלוואה בריבית ללא היתר עיסקה לחברה בע"מ.
וראיתי בספר ברית פנחס של הרב וינד שליט"א שלדעת הרב אלישיב אף אם המלווה הוא חברה בע"מ אין בעיה.
ויתרה מכך - כשמציגים בעיה הלכתית, ובצדה פיתרון שיש מי שגוזר קופון שמן - זה אומר דרשני.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מומלץ לסחור בבורסה, או ללכת יותר על השקעות נדל"ן (שהן ענקיות בהיקפן, אבל הן מסוג ההשקעות של שגר ושכח, והתנודות בשוק יציבות יותר ) ?
איזה עוד השקעות יש, שהסיכון בהם נמוך והריווח בהן משמעותי ?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
בעיקר הפריע לי שהשיח ההלכתי היה מאוד חד צדדי, וטענו שרק פוסקים בודדים מתירים, בעוד שאחד מגדולי הפוסקים - האגרות משה - מתיר הלוואה בריבית ללא היתר עיסקה לחברה בע"מ.
וראיתי בספר ברית פנחס של הרב וינד שליט"א שלדעת הרב אלישיב אף אם המלווה הוא חברה בע"מ אין בעיה.
ויתרה מכך - כשמציגים בעיה הלכתית, ובצדה פיתרון שיש מי שגוזר קופון שמן - זה אומר דרשני.
תראה פה

ואני לא הולכת להתווכח פה על נושאי הכשרות.
ושכל אחד ישאל את רבותיו.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מומלץ לסחור בבורסה, או ללכת יותר על השקעות נדל"ן (שהן ענקיות בהיקפן, אבל הן מסוג ההשקעות של שגר ושכח, והתנודות בשוק יציבות יותר ) ?
איזה עוד השקעות יש, שהסיכון בהם נמוך והריווח בהן משמעותי ?
לא קשור לאשכול.

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית

אכן שאלתי את רבותיי, והם אמרו לי שאין עניין ! לשים במסלול כשר.
וכך עשיתי.

ר. צדק

משתמש צעיר
האם יש אופצי לקחת את ה100 ש"ח הנוספים שאני מקבל לבנק ולשים אותם בקופת גמל פרטית?
* השאלה היא האם יש קופות גמל שאני יכול לפתוח ל18 שנה, שאני מפקיד כל חודש 100 ש"ח בלי סכום גדול בהתחלה.

באם כן,
איפה מומלץ לפתוח את זה?
ועל איזה פרטים אני בעיקר צריך להסתכל?

תודה רבה לכל העוזרים.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה