חיסכון לכל ילד זהו נגמר התירוצים! עוברים היום! חדש! אינפיניטי קיבלה הכשר. חיסכון לכל ילד. וקופת גמל. האשכול החדש.

דף גמרא

משתמש פעיל
אכן?! יש פוסקים שמתירים ריבית, רווחים מחילולי שבת, חמץ בפסח? ועוד איסורי הנאה? וכו' שאר איסורי התורה הכרוכים במסלול לא כשר בארץ, שלרוב כולל מניות בחברות מחללות שבת, בלי היתר עיסקא, וכו' וכו'
אני לא חושד באף רב או פוסק, ולא שמעתי פסק כזאת מרב הכי מקיל בעולם ויעזור לי מאוד אם תביא מקור, תודה רבה
אני לא בקיא בנושא ההלכתי
אני רק זוכר שכשהתחילה התוכנית של חסכון לכל ילד והרבנים עוררו להיצטרף לתכנית כשרה
לא כולם הסכימו שזה איסור גמור.
אני לא זוכר פרטים אולי יש אחרים כמו @השקעות R הון שיוכלו להחכים אותנו בנושא
אגב, אני אישית רשמתי את הילדים שלי למסלול הלכתי
וכן מסלולי הפנסיה וקרן ההשתלמות שלי ושל אשתי הם בהכשר

יוסף עליכם

משתמש פעיל
אכן?! יש פוסקים שמתירים ריבית, רווחים מחילולי שבת, חמץ בפסח? ועוד איסורי הנאה? וכו' שאר איסורי התורה הכרוכים במסלול לא כשר בארץ, שלרוב כולל מניות בחברות מחללות שבת, בלי היתר עיסקא, וכו' וכו'
אני לא חושד באף רב או פוסק, ולא שמעתי פסק כזאת מרב הכי מקיל בעולם ויעזור לי מאוד אם תביא מקור, תודה רבה
מחיפוש קל בגוגל

יוסף עליכם

משתמש פעיל

מחיפוש קל בגוגל
מצאתי את המאמר של הרב מנדל שפרן שהוזכר בפורום לתורה ב'היברו בוקס'
להלן הקישור
משהו ארוך ומקיף
מתחיל בעמוד 32 (טז)

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אכן?! יש פוסקים שמתירים ריבית,
מה הבעיה של ריבית בחברה בע"מ?
רווחים מחילולי שבת
מה הבעיה ברווחים של כסף שאינו שייך אליך במחינה הלכתית?
מה הבעיה בחברת 'קושקוש תעשיות ביטחון'? זה נטחן לפני הפסח?
ועוד איסורי הנאה?
כדוגמת?
וכו' שאר איסורי התורה הכרוכים במסלול לא כשר בארץ, שלרוב כולל מניות בחברות מחללות שבת,
מה הבעיה בלשלם ועד הבית בבניין מעורב, שעבודות הגינון מבוצעות גם בשב"ק?
בלי היתר עיסקא, וכו' וכו'
אני לא חושד בשום ניק שבפורום שכתב כזו הודעה וכו' וכו' ללא שמכיר קצת את הבסיס ההלכתי של הנושאים (הרבים!) המובאים בהודעתו.

(ג.נ. הכספים שלי ושל ילדי במסלול כשר)

ה. שלמה

משתמש פעיל
נשאר להם במקרר עוגיות המעויידות לעובדים:
אני מבין את מה שכתבת, אבל אם יוצאים מנקודת הנחה שיש בעלות במניות יש לך בעלות על חמץ ששייך לחברה, ובאופן שהחברה מרוויחה מחמץ והחברה יהודית, זה יכול להיות הנאה מחמץ בפסח אפי' שזה לא שלך אלא של יהודי אחר.

החרדים

משתמש רשום
בגלל קוצר זמן לא התחיל לפרט את כל בעיות ההלכתיות אבל ממש בקצרה אנסה להביא דברים ידועים ומפורסמים כמענה אל שאלות ששאלתם, והאמת מארץ תצמח וצדק משמים...
מה הבעיה של ריבית בחברה בע"מ?
עפ"י רוב פוסקים אסור, ומכ"ש באג"ח בלי היתר עיסקא שפירוש המילים הוא: אגרות חוב הנושא ריבית קצוצה מיהודים כשרוב הבעלים הם יהודים, ושים לב שעפ"י הפוסקים שמותר ריבית בגלל שלא שייך לאף אחד מותר גם לגנוב מהם, וכמדומני שלא ראיתי פסק למעשה שמותר,
מה הבעיה ברווחים של כסף שאינו שייך אליך במחינה הלכתית?
1. רוב סוברים שכן שייך אליך מבחינה הלכתית,
2. באג"חים: לכו"ע אתה המלווה בריבית, והחוב הוא לבעל המנייה אישית,
3.בגלל שאתה נהנה מפעילות שאסור בהנאה
1. עיין לעיל אצל הרב ה. שלמה בהודעה למעלה
2.לא ידעתי שרק לחברת הביטחון יש מניות שנכללים במסלול לא כשר,
3. עפ"י רוב יש לכל החברות מניות בחברות אחרות וחברות בת שקשה מאוד עד בלתי אפשרי לעקוב ממה עוד נהנית החברה,
נדמה לי שרוב הקוראים כאן יש להם חסימה באינטרנט, לכן אם אני יביא דוגמאות זה יהיה חסום,
ודי ברמיזא...
מה הבעיה בלשלם ועד הבית בבניין מעורב, שעבודות הגינון מבוצעות גם בשב"ק?
שאלה בפני עצמו, וזה בעיה מאוד גדולה שמצריך פתרון יצירתי אשר עפ"י רוב ממציאים להם הרבנים, אשר עדיף להשאיר את זה למי שגר בבנין מעורב, אבל לא כ"כ דומה לסוגייתינו, בגלל כמה סיבות והעיקר בגלל שהוא לא נהנה מזה שנעשית בשבת דווקא וא"כ וודאי שצריך לחכות בכדי שייעשו, ואינו דומה לחנות ולמפעל שפתוח 24/7 שנהנה ומרווייח מזה שפתוח בשבת, ואכמ"ל.
אני לא חושד בשום ניק שבפורום שכתב כזו הודעה וכו' וכו' ללא שמכיר קצת את הבסיס ההלכתי של הנושאים (הרבים!) המובאים בהודעתו.
יפה מצידך, אבל זה עדיין לא ההיתר,
(ג.נ. הכספים שלי ושל ילדי במסלול כשר)
אשריך, ואשרי כלל ישראל, (גם הרבה מדתי לאומי) שבוחרים עפ"י רוב מסלולי כשרות, על פני כל מסלולי האחרים,

כשאני כותב אני מתפלא לראות כמה איסורים אדם אחד יכול לעבור ברשלנות אחד, מה שקשה לעבור במשך כל החיים,
וקיצרתי, ויש עוד הרבה איסורים שלא נגעתי בהם כלל,

דף גמרא

משתמש פעיל
בגלל קוצר זמן לא התחיל לפרט את כל בעיות ההלכתיות אבל ממש בקצרה אנסה להביא דברים ידועים ומפורסמים כמענה אל שאלות ששאלתם, והאמת מארץ תצמח וצדק משמים...

עפ"י רוב פוסקים אסור, ומכ"ש באג"ח בלי היתר עיסקא שפירוש המילים הוא: אגרות חוב הנושא ריבית קצוצה מיהודים כשרוב הבעלים הם יהודים, ושים לב שעפ"י הפוסקים שמותר ריבית בגלל שלא שייך לאף אחד מותר גם לגנוב מהם, וכמדומני שלא ראיתי פסק למעשה שמותר,

2. באג"חים: לכו"ע אתה המלווה בריבית, והחוב הוא לבעל המנייה אישית,

1. עיין לעיל אצל הרב ה. שלמה בהודעה למעלה
2.לא ידעתי שרק לחברת הביטחון יש מניות שנכללים במסלול לא כשר,
3. עפ"י רוב יש לכל החברות מניות בחברות אחרות וחברות בת שקשה מאוד עד בלתי אפשרי לעקוב ממה עוד נהנית החברה,

נדמה לי שרוב הקוראים כאן יש להם חסימה באינטרנט, לכן אם אני יביא דוגמאות זה יהיה חסום,
ודי ברמיזא...

שאלה בפני עצמו, וזה בעיה מאוד גדולה שמצריך פתרון יצירתי אשר עפ"י רוב ממציאים להם הרבנים, אשר עדיף להשאיר את זה למי שגר בבנין מעורב, אבל לא כ"כ דומה לסוגייתינו, בגלל כמה סיבות והעיקר בגלל שהוא לא נהנה מזה שנעשית בשבת דווקא וא"כ וודאי שצריך לחכות בכדי שייעשו, ואינו דומה לחנות ולמפעל שפתוח 24/7 שנהנה ומרווייח מזה שפתוח בשבת, ואכמ"ל.

יפה מצידך, אבל זה עדיין לא ההיתר,

אשריך, ואשרי כלל ישראל, (גם הרבה מדתי לאומי) שבוחרים עפ"י רוב מסלולי כשרות, על פני כל מסלולי האחרים,

כשאני כותב אני מתפלא לראות כמה איסורים אדם אחד יכול לעבור ברשלנות אחד, מה שקשה לעבור במשך כל החיים,
וקיצרתי, ויש עוד הרבה איסורים שלא נגעתי בהם כלל,
אני לא חושב שנכון לערוך כאן פולמוס הלכתי שמקומו בבית המדרש

ה. שלמה

משתמש פעיל
אין בי רצון להיגרר, אך אענה מלמעלה.
עפ"י רוב פוסקים אסור, ומכ"ש באג"ח בלי היתר עיסקא שפירוש המילים הוא: אגרות חוב הנושא ריבית קצוצה מיהודים כשרוב הבעלים הם יהודים, ושים לב שעפ"י הפוסקים שמותר ריבית בגלל שלא שייך לאף אחד מותר גם לגנוב מהם, וכמדומני שלא ראיתי פסק למעשה שמותר
כנכתב לעיל, דעת הגר"מ פיינשטיין שלחברה בע"מ מותר ללוות בריבית.
לא נכון.
אם אינך בעלים אתה נהנה מדבר אחר.
יפה מצידך, אבל זה עדיין לא ההיתר
יש בהחלט רבנים שמתירים השקעות כאלו ואחרות ללא כשרות, לדוגמא, הגר"מ שפרן מתיר חיסכון לכל ילד.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
אני שמח לראות שבהודעה זו עברנו ל'רוב הפוסקים' (-שזה בעצם מיעוט פוסקים שחולקים), במקום שאלה רטורית של 'יש פוסקים שמתירים ריבית'.
בכ"א כדאי לעבור על המאמר של ר' מנדל שפרן שהובא לעיל.
מלבד שכל הדיון שם הוא על שוק ההון בכללותו, בחיסכון לכל ילד הוא מתיר ממש לכתחילא.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  25  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה