הטיפ היומי- ובו התחלתי לקחת כדור כל יום, כמו מוישל'ה המופרע

מלאך טוב

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נקודה למחשבה.
.
ישנם כאלו ולא מעטים שאכן הריטאלין מרגיע אותם ומפקס אותם, אבל יחד עם זה לוקח מהם את המעוף במחשבה, את היצירתיות את האקשן, וכדו'.

מספרים שר' אלימלך בידרמן שליט"א.
אמר פעם, שאם היה ריטאלין בתקופתו כשהוא היה ילד, לא היה לנו היום את ר' מיילך בידרמן...
[אני לא בדקתי את אמיתות הסיפור, אבל שמעתי שסלונימע'ר אחד שאל אותו אם זה נכון, ור' מיילך ענה לו, שאם היה לפני מאה שנה תרופה נגד דיכאון, לא היה לנו היום את חסידות סלונים...];)

קראתי פעם כתבה, על אברהם משה מרגלית, (מי שהקים את רשת "אושר עד"), הוא מספר שהוא לא לוקח אף פעם ריטלין למרות שהוא "זקוק" לזה, כי זה ממש מוריד ממנו את כל החיות והדמיון. הפעם היחידה שהוא נוגע בדבר הזה זה רק לפני חתימה על חוזים ארוכים...
:rolleyes::rolleyes:

בא יבוא

משתמש מקצוען
.
ישנם כאלו ולא מעטים שאכן הריטאלין מרגיע אותם ומפקס אותם, אבל יחד עם זה לוקח מהם את המעוף במחשבה, את היצירתיות את האקשן, וכדו'.
וזאת מניין לך???

רוב הסיכויים שאתה טועה ובגדול.

אולי מה שנראה בעין זאת רגיעות ומעט שליטה על היצירתיות האימפולסביות כך שתהיה מתועלת לזמנים ומקומות המתאימים, אבל ריטילין אין בו את הכח לכבות את המנוע של היצירתיות, אלא אם כן אתה מאמין בכוחות על של אותו כדור קטנטן.

בא יבוא

משתמש מקצוען
קראתי פעם כתבה, על אברהם משה מרגלית, (מי שהקים את רשת "אושר עד"), הוא מספר שהוא לא לוקח אף פעם ריטלין למרות שהוא "זקוק" לזה, כי זה ממש מוריד ממנו את כל החיות והדמיון. הפעם היחידה שהוא נוגע בדבר הזה זה רק לפני חתימה על חוזים ארוכים...
נכון. ומה אתה חושב ילדי ריטילין מכוסים ליום שלם? לרוב הם לוקחים ריטילין רק לבית הספר,ובשאר שעות היום הם לומדים מיומנוית.

בלי הכללה כמובן. כל מקרה לגופו.

בא יבוא

משתמש מקצוען
[אני לא בדקתי את אמיתות הסיפור, אבל שמעתי שסלונימע'ר אחד שאל אותו אם זה נכון, ור' מיילך ענה לו, שאם היה לפני מאה שנה תרופה נגד דיכאון, לא היה לנו היום את חסידות סלונים...]
זאת בהנחה שיש מן המשותף בין ריטילין ותרופות נגד דיכאון.

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
@פנס בערפל כתיבה מדהימה כתמיד.
א. למה חלק גדול מהקישורים באינדקס לא עובדים.
ב. לגבי ריטלין אני לא מתבייש, התחלתי לקחת בגיל מבוגר (אחרי החתונה) ושינה לי את החיים מקצה לקצה. ואני מתחרט על כל יום שלא לקחתי, אולי עוד הייתי היום בכולל.
ג. אני מכיר הרבה מאוד מקומות לימוד, )חיידערים בלע"ז ות"תים בשפה החדשה או שמא בתי ספר וכו') שאסור על המלמד בשום אופן לנהל שיחה מעין זו, הוא יכול רק לשלוח פתק לזימון ההורים לשיחה עם המפקח/המנהל/היועץ וכו'. והם מסבירים בשפה הכי יפה שהילד צריך אבחון, אף מילה לא ריטלין. כמובן שהמאבחנים/פסיכולוגים/נוירולוגים וכו' כבר דואגים להגניב את השמועה לאוזני המפקח וכו' שהילד זקוק בדחיפות לריטלין וחבל על כל יום שעובר, ואם כך אז באמת הגיע הזמן שההורים ידאגו לזה.
אגב בכל הכיתות שעברו תחת ידיי לא היתה כמות כזו של נוטלי ויטמינים, הכיתה הכי פעילה היו בה סה"כ 10%, יכול להיות שלכן נמאס לי מהמקצוע???

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
אמר פעם, שאם היה ריטאלין בתקופתו כשהוא היה ילד, לא היה לנו היום את ר' מיילך בידרמן...
זכיתי לשמוע זאת מפיו הקדוש, לא על סלונים.
שמעתי בשם אחד מהגדולים אני לא בטוח עם הגראי"ל או ר' חיים, שאמר למנהל שבא להתייעץ איתו מה לעשות עם ילדים שההורים לא מסכימים בשו"א לתת ריטלין, "מה היינו עושים אם ר' שלום בער היה לוקח ריטלין...

איציק הצדיק

משתמש מקצוען
את השאלה הזו צריך לשאול גם הורים לילדים נושרים...
מה היינו עושים אם היה אפשר לתת ריטאלין....
אני באופן אישי די סקפטי בעניין, זה מאוד קל להאשים את ההורים שלא הסכימו לתת ריטאלין, אבל לדעתי הנשירה מגיעה ממקום הרבה יותר עמוק, ואפשר לפתוח על זה דיון בפני עצמו, הבעיה היא שממש כל מקרה לגופו ואין להכליל או להשוות בין מקרה לשני

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
המורה לא מוסמך לתת ריטלין !! הוא אמור לקבל שאלון אם הרבה הרבה פרטים כמו 'איך הוא יושב בשיעור רגוע או לא, האם הוא משלים משימות או לא. ואע"פ החוות דעת שלו הרופא מחליט אם לתת או לא.
זה לא הרבע' שמחליט
בגור כבר שנים רבות מחלקים לחבר'ה ריטאלין כמו אקמול, ויש בזה משהו חכם. לפי מה ששמעתי אין בריטאלין שום נזק, ומקסימום תופעות לוואי נקודתיות בזמן השימוש.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
[אני לא בדקתי את אמיתות הסיפור, אבל שמעתי שסלונימע'ר אחד שאל אותו אם זה נכון, ור' מיילך ענה לו, שאם היה לפני מאה שנה תרופה נגד דיכאון, לא היה לנו היום את חסידות סלונים...];)

....

well

משתמש פעיל
את השאלה הזו צריך לשאול גם הורים לילדים נושרים...
מה היינו עושים אם היה אפשר לתת ריטאלין....
המסקנה:
יש אנשים עם מנוע טורבו שיכולים להגיע רחוק אבל רק אם יחליטו לאיזה כיוון...
(ועכשיו עם הריטאלין אנחנו הופכים את כולם לרובוטים שעושים מה שצריך אבל לא באמת ממשים את הפוטנציאל שלהם).

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
המסקנה:
יש אנשים עם מנוע טורבו שיכולים להגיע רחוק אבל רק אם יחליטו לאיזה כיוון...
(ועכשיו עם הריטאלין אנחנו הופכים את כולם לרובוטים שעושים מה שצריך אבל לא באמת ממשים את הפוטנציאל שלהם).
כן ולא.
כמדומני שהגב' @קריאייטיבית ציינה באשכול מקביל שמתקדרת המורה (או ההורה, או בן הזוג, או המלמד..) ההתמודדות מתישה למדיי, למרות הפוטנציאל הגדול של מנועי הטורבו.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

לא אברומוישה - אלא שותפו, אריה בוים.
(מקור: זו כתבה שלי).

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
זו הייתה כתבה תחת שם בדוי?
קראתי אותה לעומק בזמנו, היא הייתה מרתקת ופיקנטית. לא זכרתי שהיא שלך.

בשמי המלא.
(זו אחת הכתבות הכי יפות שכתבתי בחיים, מה פתאום שאתרום אותה לאלמוני בלתי קיים ואחתום בשמו? :) )

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
נקודה למחשבה.
.

בדיחות טובות.
מישהו שלמד עם ר' אלימלך בידרמן שליט"א. אומר שזו בדיחה טובה.
יש איפרקטיביות שמגיע עם הזמן...
לא כל ילד עם שמחת חיים מתפרצת הוא איפרקטיבי.
ובאמת יש סיכוי גדול שלכל מבוגר עמוס שאינו מפוקס. הריטלין ישפר את הביצועים.

ש. צ. וינמן

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
עריכה תורנית
וסיפור טרי מהשנה האחרונה.
-
אדם בן ארבעים! שכבר כבחור, היה לו קשה ללמוד. ובכל השנים עבד.
לפני כשנה החליט לנסות ריטלין. מה יש לו להפסיד.
מאז הוא יושב בכולל יום שלם!!!
ואת מה שלא עשה כל החיים הוא עושה עכשיו. ובגדול.
(שמעתי מראש הכולל שמכיר את האדם באופן אישי.)
אל תגידו, אם כשהיינו בחורים, אז...
היו היום אמיצים. העתיד לפניכם.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
וסיפור טרי מהשנה האחרונה.
-
אדם בן ארבעים! שכבר כבחור, היה לו קשה ללמוד. ובכל השנים עבד.
לפני כשנה החליט לנסות ריטלין. מה יש לו להפסיד.
מאז הוא יושב בכולל יום שלם!!!
ואת מה שלא עשה כל החיים הוא עושה עכשיו. ובגדול.
(שמעתי מראש הכולל שמכיר את האדם באופן אישי.)
אל תגידו, אם כשהיינו בחורים, אז...
היו היום אמיצים. העתיד לפניכם.
יפה. ככתוב, אל תגידו יום יבוא, הביאו את היום.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יד

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד אָמַר נָבָל בְּלִבּוֹ אֵין אֱלֹהִים הִשְׁחִיתוּ הִתְעִיבוּ עֲלִילָה אֵין עֹשֵׂה טוֹב:ב יְהוָה מִשָּׁמַיִם הִשְׁקִיף עַל בְּנֵי אָדָם לִרְאוֹת הֲיֵשׁ מַשְׂכִּיל דֹּרֵשׁ אֶת אֱלֹהִים:ג הַכֹּל סָר יַחְדָּו נֶאֱלָחוּ אֵין עֹשֵׂה טוֹב אֵין גַּם אֶחָד:ד הֲלֹא יָדְעוּ כָּל פֹּעֲלֵי אָוֶן אֹכְלֵי עַמִּי אָכְלוּ לֶחֶם יְהוָה לֹא קָרָאוּ:ה שָׁם פָּחֲדוּ פָחַד כִּי אֱלֹהִים בְּדוֹר צַדִּיק:ו עֲצַת עָנִי תָבִישׁוּ כִּי יְהוָה מַחְסֵהוּ:ז מִי יִתֵּן מִצִּיּוֹן יְשׁוּעַת יִשְׂרָאֵל בְּשׁוּב יְהוָה שְׁבוּת עַמּוֹ יָגֵל יַעֲקֹב יִשְׂמַח יִשְׂרָאֵל:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה