הזמנות לחתונה - מי קובע?

דובדבני

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
שלום לכולם.
אני עובדת, כרגע, על פרסום עבור עסק 'הזמנות לחתונה'. אני מתלבטת בקהל היעד המדוייק.
מדובר במפרסמים בעיתונים החרדיים מודעות אירוסין. השאלה היא, למי פונים בפניה ישירה, להורים או לחתן והכלה? לכאורה נראה ,כי ההורים, הם השולחים את ההזמנות למכיריהם והינם קהל היעד, לעומת הזוג הנישא, שאינם שולחים כמות גדולה של הזמנות ובד"כ, מזמינים מהדורה מוקטנת של הזמנות לחבריהם הצעירים.
אשמח לשמוע את דעתכם וכיצד מקובל אצלכם.
תודה מראש.

דניאל נ

משתמש מקצוען
אני חושב שהזוג מתעניינים יותר בעיצוב וממילא דעתם נשמעת יותר

סוף הדרך

משתמש רשום
בעיקרון זה החלטה משותפת של שתיהם[ההורים והילדים]
בהזמנות שהילדים מחלקים לחבריהם באמת אפשר קצת יותר להתפרע...

אלי אלימלך

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא הבנתי אם מדובר בעסק של הזמנות שגרתיות הנהוגות ברוב הקהילות דנן, עוד מימות יוהן גוטנברג וגלופות השומן, או שמדובר בכלל בהזמנות ייחודיות, כבולות בחבלי זהב ובהט ושש.
ובכל מקרה, רוב מפרסמי המודיע וכו' הם מה'קהל הרחב' שמשתמש בהזמנות מהסוג הראשון.
לעיתים נדירות, כגון נגידים, ראשי-קהל, וסתם פוסעי-על-ראשי-עם-קודש, שולחים את ההזמנות מהסוג השני. והם מיעוט בתוך הקהל.
אצל הדלי"ם, יותר שכיח לדרוש הזמנות מהסוג השני.

ליבי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
תלוי באיזה עיתון, בציבור הליטאי הזוג המאורס בוחר את ההזמנות, ואצל החסידים (מה שאני מכירה בכ"א) ההורים והכלה.

לללי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
כל מגזר עם המקובל אצלו.
קהילות בהן החתן בוחר עם כלתו, יש לפנות אליהם, והיכן שהכלה עם הוריה בוחרים לבדם, יש לפנות את ההורים.
תלוי גם מאד סגנון ההזמנות. אם הן יוקרתיות, הן לא תתאמנה לכל הקהילות בהן יש תכניות חתונה או תקנות והן פונות לסגנון הפשוט והזול.

דובדבני

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
צילום מקצועי
אכן, מדובר בהזמנות יוקרתיות מהסטנדרט. בעל העסק טוען, כי בניגוד למה שמקובל לחשוב, יש הרבה אנשים סטייליסטים, בכללם חו"צניקים שישקיעו בהזמנות ברמה גבוהה מן הממוצע..

בשמחות

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לאחר נסיון של כ10 שנים בתחום
רוב הציבור החרדי נשען על הוריו בכל הקשור לחתונה
(מה ששונה אצל הזרם המזרחי שהזוג גם בהזמנה עצמה הוא זה שמזמין
וההורים רק מצטרפים למטה להזמנה)
בין אם הם באים לבחור ובין אם הזוג עצמו (ההורים בד"כ הם המשלמים...)
כך שלדעתי מן הכבוד לפנות להורים
והילדים...
הם מתחתנים כך שתתפוס אותם המודעה גם אם הפניה לא תהיה ישירות אליהם.

קרייזי גרף

משתמש מקצוען
עד כמה שידוע לי בציבור החרדי הנוסח היה ונשאר סביב:
שמחים להזמינכם לנישואי בנינו.....
לא כך?
כך שההורים הם המזמינים.
כמובן ההחלטה היא גם לאחר אישור החתן והכלה.

אגב, למטב ידיעתי המהדורה של ההזמנות המוקטנות די יצא מהשוק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלז

א עַל נַהֲרוֹת בָּבֶל שָׁם יָשַׁבְנוּ גַּם בָּכִינוּ בְּזָכְרֵנוּ אֶת צִיּוֹן:ב עַל עֲרָבִים בְּתוֹכָהּ תָּלִינוּ כִּנֹּרוֹתֵינוּ:ג כִּי שָׁם שְׁאֵלוּנוּ שׁוֹבֵינוּ דִּבְרֵי שִׁיר וְתוֹלָלֵינוּ שִׂמְחָה שִׁירוּ לָנוּ מִשִּׁיר צִיּוֹן:ד אֵיךְ נָשִׁיר אֶת שִׁיר יְהוָה עַל אַדְמַת נֵכָר:ה אִם אֶשְׁכָּחֵךְ יְרוּשָׁלִָם תִּשְׁכַּח יְמִינִי:ו תִּדְבַּק לְשׁוֹנִי לְחִכִּי אִם לֹא אֶזְכְּרֵכִי אִם לֹא אַעֲלֶה אֶת יְרוּשָׁלִַם עַל רֹאשׁ שִׂמְחָתִי:ז זְכֹר יְהוָה לִבְנֵי אֱדוֹם אֵת יוֹם יְרוּשָׁלִָם הָאֹמְרִים עָרוּ עָרוּ עַד הַיְסוֹד בָּהּ:ח בַּת בָּבֶל הַשְּׁדוּדָה אַשְׁרֵי שֶׁיְשַׁלֶּם לָךְ אֶת גְּמוּלֵךְ שֶׁגָּמַלְתְּ לָנוּ:ט אַשְׁרֵי שֶׁיֹּאחֵז וְנִפֵּץ אֶת עֹלָלַיִךְ אֶל הַסָּלַע:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה