דרוש מידע הזדמנות אחרונה להציל את בית שמש

מצב
הנושא נעול.

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
יום חמישי פרשת אמור תשפ"ג
המחאה עולה הילוך!!! מצ"ב מודעה נזעמת שפורסמה אתמול בכל רחבי השכונה.
אחרי שתוכנן קבלת קהל של שמעון גולדברג בשכונה (שכונת רמת אברהם) יום אחרי הוועדה שאישרה את ההקלות המזעזעות בניגוד מוחלט לדעתם של כל רבני העיר (גם בניגוד לתקנת העיר: הסעיפים המאושרים כוללים: גם אפשרות בנייה לגובה רב, גם הקלות לקבלן שמפלה בצורה לא חוקית את הציבור החרדי משיווקיים)
כדי להרגיע את הציבור בטענות שהרבנים מסרבים בתוקף לקבלם
על אף האזהרות המפורשות שקיבל מהמרא דאתרא הגאון הגדול ר' נתן קופשיץ שליט"א וכלל רבני העיר, שכל עוד הם מדירים את החרדים מהשיווקים של הפרויקטים לא לתת להם שום הקלות.!!!!

1683276658141.png

סי 2

משתמש פעיל
יום חמישי פרשת אמור תשפ"ג
המחאה עולה הילוך!!! מצ"ב מודעה נזעמת שפורסמה אתמול בכל רחבי השכונה.
אחרי שתוכנן קבלת קהל של שמעון גולדברג בשכונה (שכונת רמת אברהם) יום אחרי הוועדה שאישרה את ההקלות המזעזעות בניגוד מוחלט לדעתם של כל רבני העיר (גם בניגוד לתקנת העיר: הסעיפים המאושרים כוללים: גם אפשרות בנייה לגובה רב, גם הקלות לקבלן שמפלה בצורה לא חוקית את הציבור החרדי משיווקיים)
כדי להרגיע את הציבור בטענות שהרבנים מסרבים בתוקף לקבלם
על אף האזהרות המפורשות שקיבל מהמרא דאתרא הגאון הגדול ר' נתן קופשיץ שליט"א וכלל רבני העיר, שכל עוד הם מדירים את החרדים מהשיווקים של הפרויקטים לא לתת להם שום הקלות.!!!!

צפה בקובץ המצורף 1369099
מה המייל של גולדברג?

וותיק בעיר

משתמש פעיל
האם כך יראה רמה ד 5 בבית שמש? 17 קומות מעל קומת הכניסה, מתוך האתר החדש של נתיב.

מתוך הפרוטוקול:
סעיף6: מספר בקשה: 20230051
תיק בניין: 654600021 סדר יום ועדת משנה לתכנון ובניה ישיבה מספר: 2023005 בתאריך: 03/05/2023
מבקש: גולובנציץ
כתובת הבניין: רמת אברהם כללי ,2/1 בית שמש שכונה: רמת אברהם )גולובנציץ(
החלטה:
הפרוגרמה כוללת היקף השטחים הציבורים וניצול השימושים הנדרשים לצרכים הציבוריים,
הפרוגרמה מאפשרת אישור של מסגרת פרוגרמתית מעודכנת במתחמים D+C+B
, כך שהועדה מאשרת תוספת של
2,715 יח"ד מעבר למאושר היום )2,595 מאושרות( לסה"כ 5,310 יח"ד

בסעיף 4 סעיף הגובה, כתוב:
.4 עוצמות הבניה, צפיפות הבינוי וגובה המבנים יהיו תואמים למקובל בשכונות הדרומיות.

מה שהביא אותנו לבדוק מה הפירוש שכונות הדרומיות הלכנו לשכונה הדרומית ביותר רמה ד 5 .
חברת נתיב בונה בד5 17 קומות!!! וכמעט בלי סוכות
1684922281368.png

וותיק בעיר

משתמש פעיל
לחברת נתיב יש שותפות עם שפיר רק ברמה ד
בתמונה כתוב 1200 דירות כאמור בד 5 יש 1200 דירות צילום מסמך פרוטוקול ח סיוון מפורש נתיב שפיר ד5

1684925290098.png
1684925381550.png

קבצים מצורפים

• 3c39553b-c081-4802-85b5-9a64cfc0b6c7.pdf
    2 MB · צפיות: 144

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
מדובר בפרויקט פינוי בינוי של נתיב בעיר הוותיקה ולא בד'5.
כתוב שם "שכונה בהקמה". רחוב ביאליק זו שכונה קיימת. אלא הכוונה באמת לד5.
חוץ מזה, באתר של נתיב יש לשונית נפרדת ל"התחדשות עירונית" עם תמונות אחרות למתחם ברח' ביאליק. התמונות שצוטטו לעיל הם לא משם, אלא מ"פרוייקטים בתכנון" - וברור שהכוונה לד-5

נערך לאחרונה ב:

וותיק בעיר

משתמש פעיל
כתוב שם "שכונה בהקמה". רחוב ביאליק זו שכונה קיימת. אלא הכוונה באמת לד5.
חוץ מזה, באתר של נתיב יש לשונית נפרדת ל"התחדשות עירונית" עם תמונות אחרות למתחם ברח' ביאליק. התמונות שצוטטו לעיל הם לא משם, אלא מ"פרוייקטים בתכנון" - וברור שהכוונה לד-5
הנה השכונה בביאליק, הדמיה אחרת כל אחד יכול לבדוק השותפות של שפיר היא רק ברמה ד
1684931229359.png

די

משתמש סופר מקצוען
ברור לחלוטין שאתה צודק. השאלה היא איפה מוזכר שיהיו 17 קומות? רק בהדמיה? ואם כן, עד כמה היא מחייבת?
הנה השכונה בביאליק, הדמיה אחרת כל אחד יכול לבדוק השותפות של שפיר היא רק ברמה ד
אתם טועים בגדול. אני גם חשבתי כך בעבר. תבדקו לבד באתר של העירייה אין שום בניין בד'5 כל כך גבוה. מופיע באתר העירייה כל התוכנית של ד'5. חוץ מזה שבד'5 מופיע בתב"ע מרפסות סוכה. אף פעם לא עושים הדמיה שלא קשורה לתכנית.
מה שאני כותב זה בוודאות 100% לא השערות כמו שאתם כותבים. לא הבאתם שום מקור שזה ד'5 חוץ מזה שכתוב שכונה בהקמה וזה הכוונה לביאליק שזה שכונה שלמה חדשה. אני יודע שמופיע פעמיים ביאליק באתר של נתיב. יכול להיות שבטעות שמו תמונה של ביאליק בקישור של ד'5 אבל בוודאות התמונה היא של ביאליק.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
אתם טועים בגדול. אני גם חשבתי כך בעבר. תבדקו לבד באתר של העירייה אין שום בניין בד'5 כל כך גבוה. מופיע באתר העירייה כל התוכנית של ד'5. חוץ מזה שבד'5 מופיע בתב"ע מרפסות סוכה. אף פעם לא עושים הדמיה שלא קשורה לתכנית.
מה שאני כותב זה בוודאות 100% לא השערות כמו שאתם כותבים. לא הבאתם שום מקור שזה ד'5 חוץ מזה שכתוב שכונה בהקמה וזה הכוונה לביאליק שזה שכונה שלמה חדשה. אני יודע שמופיע פעמיים ביאליק באתר של נתיב. יכול להיות שבטעות שמו תמונה של ביאליק בקישור של ד'5 אבל בוודאות התמונה היא של ביאליק.
לכן שאלתי אם יש מקום שמוזכר במפורש ענין ה17 קומות מלבד ההדמיה. כי אחרת זה באמת יכול להיות טעות של נתיב בהעלאת התמונה הנכונה כמו שאתה טוען.
אם אתה צודק (ואני מקווה מאד שכן) זו צפירת הרגעה למאות זוכים חרדים שמחכים בכליון עינים לדירה שלהם בד-5.

די

משתמש סופר מקצוען
לכן שאלתי אם יש מקום שמוזכר במפורש ענין ה17 קומות מלבד ההדמיה. כי אחרת זה באמת יכול להיות טעות של נתיב בהעלאת התמונה הנכונה כמו שאתה טוען.
אם אתה צודק (ואני מקווה מאד שכן) זו צפירת הרגעה למאות זוכים חרדים שמחכים בכליון עינים לדירה שלהם בד-5.
אני אומר את זה ב100% אתה יכול לבדוק בתב"ע של ד'5 הכי גבוה זה 7 קומות מעל הכניסה. בעבר היה באתר של נתיב תמונות של ד'5 (בניינים מדורגים קלאסיים) גם העלו את התמונות לפרוג (לא זוכר איפה) עכשיו זה לא מופיע.
מבחינה עקרונית @וותיק בעיר צודק כי בה'2 יש בניינים של 14 קומות מעל הכניסה הקובעת ולכן היזמים ברמת אברהם יוכלו להגיד שהם הולכים לבנות לפי זה...

קבצים מצורפים

• תכנית ה2 חדש.pdf
    KB 331.9 · צפיות: 43
  • תכנית ד5.pdf
    KB 595.1 · צפיות: 67

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
בשכונה בביאליק מתוכננים 2000 דירות ולא 1200 כנראה שנתיב באמת מתכוון לד5 כמו שותיק בעיר טען ורק העלו את התמונה הלא נכונה
1684932965006.png

כתום צהוב לבן

משתמש מקצוען
אני אומר את זה ב100% אתה יכול לבדוק בתב"ע של ד'5 הכי גבוה זה 7 קומות מעל הכניסה. בעבר היה באתר של נתיב תמונות של ד'5 (בניינים מדורגים קלאסיים

זה מה שכתוב באתר של מחיר למשתכן בהגרלה של נתיב ד5​

הערה:

לעניין מתחמי ההגרלה בבית שמש יצוין כי ממידע שהועבר אלינו עולה כי הרשות המקומית מקדמת תכנית בסמכות ועדה מקומית שעניינה, בין היתר, תוספת זכויות ויחידות דיור, שינוי קווי בנין והגדלת שצ"פים.
תכנית זו, ככל שתאושר, עשויה להוביל להימשכות הפרוייקט ולוחות הזמנים.

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען

זה מה שכתוב באתר של מחיר למשתכן בהגרלה של נתיב ד5​

הערה:

לעניין מתחמי ההגרלה בבית שמש יצוין כי ממידע שהועבר אלינו עולה כי הרשות המקומית מקדמת תכנית בסמכות ועדה מקומית שעניינה, בין היתר, תוספת זכויות ויחידות דיור, שינוי קווי בנין והגדלת שצ"פים.
אני לא כ"כ מבין בחוקי תכנון ובנייה. השאלה היא האם התב"ע שהעלה קודם לכן הגולש "די" לפיה יש אישור בד5 ל7 קומות בלבד היא לאחר תוספת הזכויות הנ"ל, או לפניה, ובאמת אפשר לשנות שם את התכוניות ולהוסיף קומות רבות נוספות.

די

משתמש סופר מקצוען
אני לא כ"כ מבין בחוקי תכנון ובנייה. השאלה היא האם התב"ע שהעלה קודם לכן הגולש "די" לפיה יש אישור בד5 ל7 קומות בלבד היא לאחר תוספת הזכויות הנ"ל, או לפניה, ובאמת אפשר לשנות שם את התכוניות ולהוסיף קומות רבות נוספות.
7 קומות זה לפני הקלות אבל עדיין הקלות זה 30% מהדירות או 2 קומות וכדומה, אפשר לראות לבד באתר של העירייה אילו הקלות נתיב מבקש-הקלה בשטח חדר עגלות וכדומה, אין כזה דבר הקלות להוסיף עוד 10 קומות, זה שינוי תב"ע.

• תודה
Reactions: szn

בית שמשניק

משתמש סופר מקצוען
7 קומות זה לפני הקלות אבל עדיין הקלות זה 30% מהדירות או 2 קומות וכדומה, אפשר לראות לבד באתר של העירייה אילו הקלות נתיב מבקש-הקלה בשטח חדר עגלות וכדומה, אין כזה דבר הקלות להוסיף עוד 10 קומות, זה שינוי תב"ע.
בהודעה לא מוזכרת המלה "הקלות", אלא ש"הרשות המקומית מקדמת תכנית בסמכות ועדה מקומית שעניינה, בין היתר, תוספת זכויות ויחידות דיור, שינוי קווי בנין והגדלת שצ"פים". האם יתכן שמדובר בשינוי תב"ע? הנוסח מעורפל משהו. בנוסף, לא ידוע לי על שום מקום אחר בארץ שכתבו אזהרה מעין זו ש"התכנית עשויה להוביל להימשכות הפרוייקט ולוחות הזמנים". זה באמת מריח שיש כאן משהו מעבר ל"הקלות".

די

משתמש סופר מקצוען
יכול להיות שיש "אזהרה" מיוחדת כי ד'5 נבנית בשיטת תכנן ובנה כל השכונה ביחד כולל מוסדות ציבור ולכן יכול לקחת יותר זמן.

תפתח בעצמך באתר של העירייה ותראה אילו הקלות הוא מבקש

לדוגמא
רב משרשיא 141 בית שמש
‏בניית בניין בן 6 קומות, 10 יח"ד.
‏הבקשה כוללת הקלות:
‏הקלה בהתאם לסעיף 6.3 להבלטת מרפסת מקו בניין קדמי ואחורי עד 40% מהמרווח
‏הקלה מסעיף 6.1 (1)לשינוי תמהיל דירות
‏הקלה להקטנה משטח 3 מ"ר ליח"ד עבור חדר עגלות ואופניים
‏הקלה בנושא גודל המחסנים הדירתיים
‏הקלה לביטול מצללה במרפסת וחצר הגדולה מ10 מ"ר
‏הקלה בגובה קירות תמך עד 6 מטר הפונים לשצ"ב או שצ"פ
‏הקלה בגובה קירות תמך פניים עד גובה 6.5 מטר
‏הקלה בגובה קירות תמך בחזית הרחוב עד 2 מטר
‏הקלה בעומק זיז חניה מתחת לקומות הבניין.
‏הקלה בגובה מפלס הכניסה הקובע גדול מ1.2
‏הקלה בנוגע לנטיעת עץ בוגר אחד לכל 4-5 חניות
‏הקלה בניוד קומות מעל/ מתחת לכניסה קובעת
‏הקלה עבור אי הצמדת גינה או מרפסת המתקבלת כתוצאה מדירוג הבניין לכל יח"ד.
‏הקלה מהדרישה ליצר הפרדה מישורית בין חומרי גמר שונים בחזית
‏הקלה במיקום חדר לבניה בעתיד שלא בשטח משותף בקומת הקרקע
‏הקלה מהדרישה למיצוי מלא של זכויות הבניה במגרשים בהם דירות להרחבה
‏הקלה במיקום האזורים הטכניים בגג
‏הקלה מריצוף הגג
‏הקלה בניוד שטחים מעל/מתחת לכניסה הקובעת

זה הסגנון של ההקלות, ממש לא להוסיף 10 קומות, אין כזה דבר.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  9  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה