דרוש מידע הזדמנות אחרונה להציל את בית שמש

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
מי שיעבור על תוכניות העירייה, התוכניות הם בכל בית שמש, ובעיקר ב:מקומות חדשים, ואיזורים בסכנת התחרדות
הוא אשר אמרתי. יש כאן של הבה נחכמה פן ירבה.

ורוח הקודש אומרת "כן ירבה".

עכשיו , שכל אחד בבית שמש יחליט אם הוא בצד של הפן או של הכן, ויבהיר זאת לחבר העירייה שהוא מכיר.

חי בן ראם

משתמש רשום
אגב, בשביל לא לערבב 2 סיפורים, רמת אברהם היה בה סיפור של קברים, רמתיים, כמו רמה ד' ועוד מקומות, עבר סריקה קפדנית של הארגון שממונה על קברי ישראל מטעם העדה"ח (ועוד גדו"י) ובמקומות שנמצאו קברים נבנו קוביות בטון וכו', כל מקום לפי דרישות ההלכה, כך שאין שם בעיות של קברים (מי שרוצה דוגמא לקוביה כזו, ברח' רבא פינת רבינא).

חוץ מזה יש שטחים שאמורים בעתיד לבנות עליהם, בסמוך לרמה ב', שהיה שייך למנזר, ובינתיים יש כל מיני עיכובים בבניה.
אגב, בשביל לא לערבב 2 סיפורים, רמת אברהם עבר סריקה קפדנית של הארגון שממונה על קברי ישראל מטעם העדה"ח (ועוד גדו"י) ובראשם מרן פוה"ד הגר"מ שטרנבוך שליט"א והגר"נ קופשיץ שליט"א, כך שהמקום נקי לפי כל דקדוק ההלכה, רמתיים, כמו רמה ד' ועוד מקומות, לא עבר רק בדיקה של ארגון מסויים אשר הרבה גדולי ישראל מפקפקים באמינותם ולמראית העין נבנו קוביות בטון וכו', כל מקום לפי הענין, כך שיתכן שיש בעיות של קברים (מי שרוצה דוגמא לקוביה כזו, ברח' רבא פינת רבינא).
אני לא יתן לך לנסות להנדס תודעה
על ידי שקרים זה הכול
אני לא הולך להמשיך בויכוח מחוסר הזמן. אני רק מצטרף לאזהרת המנהלים שתפסיק להנדס תודעה בכל הזדמנות ואני מקוה שהמנהלים ימשיכו להשגיח שהשיח יישאר מכבד ונקי ללא דיעות מפוקפקות.

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
מפה להציל את בית שמש
2121.png

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
יש לנו כאן בעייה לחלק מהמשתתפים: אנחנו נעים בין חרדים לחילונים, וזה לא צודק כי יש המון סוגים של דת ולאום באמצע.

כשאני אומר "רוב מוחלט" אני מתכוין לא לאנשים שאינם חרדים אלא לסוג האנשים שלא מפריע להם הקומות הגבוהות כל כך. יש שם (מהתרשמות של עובר ברכב בלי היכרות עמוקה) כמויות של חוזרים בתשובה, שצריך להשתחוות אליהם על כך שהם לא משתשמים במעלית רגילה בשבת קודש, אבל את הניואנסים של מעלית שבת אין להם. מה לעשות.
בערב ר"ה קיבלתי הביתה ים של עלונים:
קראתי את של "ערכים" ושוכנעתי שכולם חרדים ואין חילונים בא"י,
קראתי את של "יד לאחים" ושוכנעתי שכל הערבים הם בכלל יהודים...
צריך לדעת שהגדרה מהו חרדי בנושא זה הוא, להיכן אתה שולח את ילדיך ובאיזה מוסדות חינוך הם לומדים וכשמדברים בנדל"ן, הכוונה הוא אם עצם מגוריו של האיש משנע משפחה חרדית להתגורר לידו הרי הוא חרדי ולהיפך הוא חילוני ולא משנה מה אתה ואיך אתה נראה

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כל הכבוד, לי אין את הכישורים הללו. המפה שהבאת ממחישה במדוייק את המצב איך תהיה הפרדה בין החרדים, בבחינת הפרד ומשול.
למה השכונות החרדיות חייבות להיות צמודות?
זה שכונות ענקיות,
כמו שחפציבה מבודדת והם מסתדרים מצוין,
מה יקרה אם יהיו כמה דתיים באמצע?
ואגב, הגיוני מאש שזו תהיה שכונה דתית- חרדית- מודרנית, יותר כמו שכונת המשקפיים.

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
זה שכונות ענקיות,
העיר היא ענקית ויש מקום כמעט בלתי מוגבל להקמת שכונות כאלו, שיבנו שם כמה שהם רוצים, מדוע לקחת את כבשת הרש של הציבור החרדי?

וחוצמזה אתה יודע מה? אין לי כל כך טענות על הדתיים עצמם, כמו על הנציגים ש ל נ ו. אם הם היו אומרים לפני הבחירות "אנחנו הולכים להקים שכונה עם 4000 דירות ללא חרדים בין כל החרדים, האם כולם היו מצביעים להם? האם בשביל זה אנשים סיכנו את עצמם ואת חרותם (למי שזוכר) והסתבכו בפלילים ? בשביל להקים שכונה שתעיף אותם לכסיף?

יעקב הרמתי

משתמש פעיל
זה שכונות ענקיות,
לפני שחברי כנסת ואנשי ציבור ילכו לבכות על כבשת הרש או יותר נכון ה"עז" בקרית גת שיבואו קודם להציל את הבית! בית שמש עם עתודות בנייה גדולות יותר ועוד בתוך הבית שלנו! תזכור שזה מדובר בשכונה צמודה לרמת אברהם וד2 (אחרי שיבנו את הגשר מעל נחל נובע) רחוקה מאוד משכונת המשקפיים ונווה שמיר
הצמידות לשכונה שכבר היום היא מאוכלסת ביותר מ1500 משפחות ועתידה לגדול בפרויקטים המאוכלסים ל2000 משפחות! זה הזוי! להגיד שכל זה זה המשך של רמת שילה "הענקית" (350 משפחות) זה לא מידתי וכמובן לא בעירייה חרדית
יש לזכור שהשכונה היחידה בבית שמש שהגיוני ללכת לשלום זכר או לטיש או לקידושא רבא בשבת לכל שכונה אחרת זה רק ברמת אברהם
ההשוואה שכאילו חפציבה מבודדת משכונות חרדיות כיוון שהיא סמוכה לשכונות חילוניות הוא לא מידתי מסיבה פשוטה סך כל הבתים החילונים הסמוכים לחפציבה או כחצי מהמספרים העצומים של היקפי הבנייה ב"רמתיים החדשה" שם מתוכננים בעת הקרובה יותר מ5500! דירות במגדלים בני 12- 14 עד 22 קומות ואופצייה ליותר מ8000! משפחות !מספרים כאלו לא דומים לשכנים של חפציבה ולא נראו בשום ריכוז חרדי כא בארץ השאלה המתמיה של "מה יקרה אם יהיו כמה דתיים באמצע?" הוא רחוק מהמציאות מהמספרים מהמגדלים (שאין ליד חפציבה שבינתיים מתחרדת עד שיוקמו המגדלים רח"ל נראה מהי יהיה שם אז מכמה דתיים)
השאלה המתמיה של "מה יקרה אם יהיו כמה דתיים באמצע?" וכמו בחפציבה מקבל משמעות שונה
כשבעוד בחפציבה ובקריה החרדית ההבדלים בין השכונות שלנו ושלהם מתחדדת כשרואים שהצרכים שלהם התבססו יותר כל אחד מקבל את צרכיו ממקום אחר, מזון בריאות פנאי תחבורה בילוי קניונים חינוך שירותי משרד ממשל תחנות דלק כלביות ברכות בתי קולנוע ועוד,
כשחרדי מגיע אחרי האכלוס החילוני הוא מספק לעצמו את אותם תשתיות בעוד ששם התשתיות והצרכים התבססו בצורה נפרדת לאורך שנים כאן מגיע בבת אחד אלפים קשה לומר שמערכת הצרכים המינימלית ייבנה באותה מהירות כמו הדירות,
חפציבה קמה על התשתיות של הקריה שהתבססו כמעט עשרים שנה קודם לכן!
זה אכן קוץ בתוך פרח החרדי שלא היה כמותו! יש לזכור שמגדלי המגורים הראשונים במזרח התיכון נבנו ברמת גן גבול בני ברק לעצור את התפשטות החרדית!

עו"ד נתן רוזנבלט

משתמש מקצוען
לפני שחברי כנסת ואנשי ציבור ילכו לבכות על כבשת הרש או יותר נכון ה"עז" בקרית גת שיבואו קודם להציל את הבית! בית שמש עם עתודות בנייה גדולות יותר ועוד בתוך הבית שלנו! תזכור שזה מדובר בשכונה צמודה לרמת אברהם וד2 (אחרי שיבנו את הגשר מעל נחל נובע) רחוקה מאוד משכונת המשקפיים ונווה שמיר
הצמידות לשכונה שכבר היום היא מאוכלסת ביותר מ1500 משפחות ועתידה לגדול בפרויקטים המאוכלסים ל2000 משפחות! זה הזוי! להגיד שכל זה זה המשך של רמת שילה "הענקית" (350 משפחות) זה לא מידתי וכמובן לא בעירייה חרדית
יש לזכור שהשכונה היחידה בבית שמש שהגיוני ללכת לשלום זכר או לטיש או לקידושא רבא בשבת לכל שכונה אחרת זה רק ברמת אברהם
ההשוואה שכאילו חפציבה מבודדת משכונות חרדיות כיוון שהיא סמוכה לשכונות חילוניות הוא לא מידתי מסיבה פשוטה סך כל הבתים החילונים הסמוכים לחפציבה או כחצי מהמספרים העצומים של היקפי הבנייה ב"רמתיים החדשה" שם מתוכננים בעת הקרובה יותר מ5500! דירות במגדלים בני 12- 14 עד 22 קומות ואופצייה ליותר מ8000! משפחות !מספרים כאלו לא דומים לשכנים של חפציבה ולא נראו בשום ריכוז חרדי כא בארץ השאלה המתמיה של "מה יקרה אם יהיו כמה דתיים באמצע?" הוא רחוק מהמציאות מהמספרים מהמגדלים (שאין ליד חפציבה שבינתיים מתחרדת עד שיוקמו המגדלים רח"ל נראה מהי יהיה שם אז מכמה דתיים)
השאלה המתמיה של "מה יקרה אם יהיו כמה דתיים באמצע?" וכמו בחפציבה מקבל משמעות שונה
כשבעוד בחפציבה ובקריה החרדית ההבדלים בין השכונות שלנו ושלהם מתחדדת כשרואים שהצרכים שלהם התבססו יותר כל אחד מקבל את צרכיו ממקום אחר, מזון בריאות פנאי תחבורה בילוי קניונים חינוך שירותי משרד ממשל תחנות דלק כלביות ברכות בתי קולנוע ועוד,
כשחרדי מגיע אחרי האכלוס החילוני הוא מספק לעצמו את אותם תשתיות בעוד ששם התשתיות והצרכים התבססו בצורה נפרדת לאורך שנים כאן מגיע בבת אחד אלפים קשה לומר שמערכת הצרכים המינימלית ייבנה באותה מהירות כמו הדירות,
חפציבה קמה על התשתיות של הקריה שהתבססו כמעט עשרים שנה קודם לכן!
זה אכן קוץ בתוך פרח החרדי שלא היה כמותו! יש לזכור שמגדלי המגורים הראשונים במזרח התיכון נבנו ברמת גן גבול בני ברק לעצור את התפשטות החרדית!
אני רואה שאתה תשוב העיר לפי התוכן המדוייק. אז תסביר לי בבקשה, שאלה שמנקרת במוחי כבר שבועיים:

חברי העירייה החרדים טיפשים? הם לא רואים? הם לא יודעים שעוד קצת זמן יש בחירות?

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
חפציבה "מחוברת" לקריה.
הרחובות ליד חפציבה, סיני, הגלעד, וכו', מתחרדות!!!!!!!!
בכביש בין חפציבה לקריה, כמעט לא נוסעים רכבים בשבת, וכשכן נוסעים, יש צעקות "שבת" מיהודים שעושים את דרכם מחפציבה לקריה ולהיפך.
וחפציבה נבנתה לכתחילה עם ידיעה שזה סמוך לשכונות חילוניות, (ועם חומות בינה לשכונות החילוניות, שנפתחו בהם דלתות על ידי המתיישבים החרדיים בשכונות החילוניות הסמוכות).

אור אורות

מהמשתמשים המובילים!
לצערינו, זה לא הדבר היחיד שתושבי בית שמש החרדיים סובלים מחברי העירייה החרדיים.
לדעתי, הם חושבים, שעם פרסומת על גינות שנבנו, מוסדות שעברו מפוליפח למבני קבע, ובקשת מכתבי תודה מבתי כנסת שקיבלו הקצאה אחרי שנתיים מחפירות של המתנה..
זה ככה בהרבה נושאים לצערינו.

ישראל אשר בך אתפאר

משתמש מקצוען
אני רואה שאתה תשוב העיר לפי התוכן המדוייק. אז תסביר לי בבקשה, שאלה שמנקרת במוחי כבר שבועיים:

אני כותב את זה מתוך תחושה ולא מידיעה
זה נראה שיש פה טובות הנאה...
אני לא רואה כאן שום סיבה הגיונית אחרת שוועדת תכנון ובניה שבשליטת החרדים יאשרו דבר כזה

עוצמה הפקות

משתמש חדש
להלן הפרויקטים החרדיים בירושלים עם 11 קומות מעל קומת מסחר
תנובה כדורי ג'רוזלם פנינת חמד אקה נדלן [תורה מציון] הפרויקט ממולו [אני לא זוכר את השם]
שרי ישראל 15 שרי ישראל 12 [משקל] [בבניה] הניגון [ירמיהו]
מעל 9 קומות:
גני גאולה אהליהב ועוד

פסי

משתמש רשום

מקרא מפורש

כי השוחד יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים

ולמה כל העיתונות החרדית הממוסדת והלא ממוסדת שעוש תחהקירים וזעקות שבר על כל דבר קטן ו גדול לא מזכירעם את הנושא ?

מי שידע יודע שהפחד של חלק גדול מהנציגים היא מהעיתונות הממוסדת, דברים שמפרסמים בהמודיע ויתד עולים לשולחנם של גדולי ואדמורי הדור בלי מסננות, והרבה פעמים הם צריכים לבוא ולתת דין וחשבון.

עוצמה הפקות

משתמש חדש
מדוייק עכשיו תבין מה עושה לדבר הזה להכניס כאן 4000 דירות של חילונים ודת"ל (וזו רק ההתחלה) איך כל השכונות החרדיות מאבדות קשר אחת עם השנייה. זה יהפוך להיות כמו רובעים ז' וג' באשדוד - שני מרכזים שלא הופכים למשהו גדול אחד לעולם.
טעות!!!!!!!!!!! רובע ג' ו ז' באשדוד כן התחברו למשהו אחד גדול וגם בין ז' ל ח' יש היום את רובע ו' שהוא יוצר רצף מדהים ונחמד לחרדים אז היה כדאי לרדת לשטח לפני שקובעים עובדות
מלבד זאת מהצד של המדרון רוב הפרויקטים היום ברמה ד' הם כ 10 קומות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  7  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה