דרוש מידע הוריך גרושים!

מצב
הנושא נעול.

משולש ברמודה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
הנדסת תוכנה
ילדים להורים גרושים פוחדים להתחייב למערכת נישואין.
משפט לא לגמרי נכון.
לא תמיד ילדים להורים גרושים יפחדו להתחייב למערכת נישואין. הם כן יבינו הרבה פעמים טוב יותר מבני גילם את משמעותה של ההתחייבות, את התכונות החשובות בחיפוש בן/בת זוג, וייקחו הרבה יותר ברצינות את מוסד הנישואין.
מהצד השני - יכולים להיות גם ילדים מהסוג שהזכרתם, שיפחדו להתחייב. וההבדלים האלו תלויים מאד בסוג המערכת אותה ראו בבית והסיבות שהובילו לגירושין.

ובעקבות החברות הזו, וההבנה שבאה עימה גם התחלתי לכתוב על הנושא הזה סיפור בהמשכים.
@הודיה לוי. @מתיקות האהבה - ניצול מיטבי של טראפיק;)

נערך לאחרונה ב:

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
עוד משהו...
בעניין הדיון על גירושין במגזר אומרים (לא נבדק) שברוב המקרים ניתן לשמוע על חרטה בהמשך הדרך מכל סיבה שהיא וכמובן כדאי שהעניין ישאר בחוסר לגיטמציה בציבור חס ושלום לא על חשבון עזרה ואמפתיה לאומללים שהגיעו למצב זה מכל סיבה שהיא
נו נו.
יצא לי להפגש מספיק עם גרושות שסוברות ההיפך מהנאמר פה. הן רק מצטערות שלא עשו זאת קודם

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
השרשור הזה מבחינתי כאילו מלפני 100 שנה.
רק לחשוב על אשה בזוגיות שסובלת קוראת פה ואומרת לעצמה להתגרש? לא בא בחשבון.
אז כן חשוב לי לאמר לה. זה ממש לא חיב להיות כך. מכירה גרושות שמנהלות את החיים של עצמן בסדר גמור. ברור שזה לא פיקניק החיים שלהם. אבל הילדים שלהם מעורים בחברה ומקובלים לגמרי, מקבלים יחס שויוני לכל דבר וענין.
נכון שיש עוד מה לשפר אבל הריכוז של כל השרשור הזה הוא מוגזם. לפחות מאיך שאני רואה את המציאות בסביבה שלי.
אז חלק מזה זה החברה הלא הטרוגנית שלנו, יש קהילות מסוגים שונים. וחלק מזה זה אנשים חשוכים שמרשים לעצמם מאחורי ניק אנונימי להוציא את זה החוצה. אבל באור יום כבר להרבה מה ממה שנאמר כאן אין לגיטימיות לדבר כך.

הודיה לוי.

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
את אלופה!! כשרונית..מכמה שורות שקראתי כבר ממש נהניתי, מחכה לפנות לעצמי זמן ולקרוא...
את סופרת?
תודה רבה!

ספרים עוד לא הוצאתי, אבל כן יצא לי לכתוב בבמות ציבוריות שונות בכתב העט שלי.

@משולש ברמודה האמת שלא ציפית שמישהו ייחס להודעה הזו חשיבות. התגובות כאן לגמרי הפתיעו אותי...

SHILATI

משתמש מקצוען
תוסיפו לכל מה שהם חוו חוסן נפשי, בגרות, יכולת התמודדות מיוחדת, כיבוד הורים נדיר- כל אחד ומה שבמקרה שלו.
המקרים בהם הילדים מקבלים חוסן נפשי הוא במקרה בו האם מתפקדת ומנהלת את המשבר,
נדרשים ממנה הרבה כוחות לכך, אם לא, הילדים מקבלים טראומות אין סופיות ומתדרדרים לצערנו הרב.
אולי בעקבות זה יש הרבה מאוד סטיגמות בנושא הזה.
לא מבינה את המצב שבו נרתעים מאישה גרושה ולכן לא נותנים לה את המעטפת שניתנת לאישה אלמנה ל"ע, אם היא הייתה מקבלת את אותה המעטפת הילדים לא היו מגיעים לאן שהם מגיעים.
אני חושבת שיש הרבה סיבות לעובדה שיש רתיעה, אחד מהם זה שבטוחים שאם אישה מתגרשת זה בשביל לעשות אקזיט כלכלי, הנשים שעושות את זה הן נדירות יחסית, הן גם הנשים שתלחמנה ותיצורנה משקעים מטורפים בנפש של הילדים ולכן הן אלו שנותנות גם את הסטיגמה על כלל הציבור שסובל.
גירושים זה דבר שמגיעים אליו אחרי שחווים מקצת הגיהינום.
אף אחד לא קם בבוקר ואומר יאללה משעמם בואו נעשה חגיגה....
מי שכן עושה כך, זה קיצוני, כי גירושים זה גיהינום בפני עצמו ומה שבא אח"כ מורכב ברמות, לכן חבל, שבגלל שוליים קיצוניים, אין תמיכה אמיתית והסתכלות אחרת על המצב.
ושוב, אני לא חושבת שהסתכלות בוגרת ותמיכה באים לאשר את נושא הגירושים. חלילה!!!!!
רק לומר שאלו שכבר נגזר עליהם לעבור סבל נוראי שכזה לפחות שיעברו אותו עם תמיכה.

ששל

משתמש מקצוען
במודיעין מכבים רעות
זה המצב.
כאחד שמנהל שם מדרשיה של חזרה בתשובה.
המשונים זה אלה שההורים בבית ביחד.
דוקא הניסיון שלי ממודיעין.
עבדתי בכיתה של 6 תלמידים.
כולם נשואים. רק אחד מהם עם אבא חורג. (גם שם הגירושין היו על רקע זה שיש ילד אוטיסט)
7 נשות צוות, מלבד אחת כולם נשואות זיווג ראשון.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
הסיבה היא כי כל דבר חריג ומשונה מרתיע את הציבור
זה לא נובע חלילה ממידות רעות
אלא פשוט מחוסר הסברה לילדים ולציבור

בציבור הכללי שהנושא הרבה יותר נפוץ אז גרושים לא נחשבים למוקצה כלל וכלל
וממילא על ידי ההבנה של העניין זה יקל מעט את ההתמודדות

אבל בסופו של דבר מדובר על תפיסה ציבורית
וכמו שהבעלי תשובה לדוגמה נתפסים כשונים (למרות שהם לא אשמים ואין בזה שום היגיון)
ככה הגרושים יתפסו כשונים

כל עוד זה לא יהפוך (ונקווה שאף פעם זה לא יהפוך) להיות משהו הרבה יותר מקיף בציבור

פ.נ

משתמש מקצוען
הסיבה היא כי כל דבר חריג ומשונה מרתיע את הציבור
זה לא נובע חלילה ממידות רעות
אלא פשוט מחוסר הסברה לילדים ולציבור

בציבור הכללי שהנושא הרבה יותר נפוץ אז גרושים לא נחשבים למוקצה כלל וכלל
וממילא על ידי ההבנה של העניין זה יקל מעט את ההתמודדות

אבל בסופו של דבר מדובר על תפיסה ציבורית
וכמו שהבעלי תשובה לדוגמה נתפסים כשונים (למרות שהם לא אשמים ואין בזה שום היגיון)
ככה הגרושים יתפסו כשונים

כל עוד זה לא יהפוך (ונקווה שאף פעם זה לא יהפוך) להיות משהו הרבה יותר מקיף בציבור
בעידן של היום צריך לדבר כל דבר עם הילדים......
במילה אחת צריך שיהיה מודעות!!

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
בעידן של היום צריך לדבר כל דבר עם הילדים......
במילה אחת צריך שיהיה מודעות!!
בהחלט!!
רק חשוב להוסיף לרשימה של הגרושים רשימה ארוכה
את הספרדים
את החסידים וכנ"ל ליטאים לחסידים
את חב"ד
את הבעלי תשובה
את הברסלבעברס
את החילונים
את המזרוחניקים

ועוד ועוד

צריך להסביר שמי ששונה לא צריך להתנשא עליו מלמעלה

דבורי כץ

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
תודה רבה!

ספרים עוד לא הוצאתי, אבל כן יצא לי לכתוב בבמות ציבוריות שונות בכתב העט שלי.

@משולש ברמודה האמת שלא ציפית שמישהו ייחס להודעה הזו חשיבות. התגובות כאן לגמרי הפתיעו אותי...
וואוו

@הודיה לוי. אין לי הרשאה להגיב שם אז כותבת כאן הסיפור הזה נגע בי ממש. בבקשה בבקשה תמשיכי

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
ילדים הם לא עם אכזר, הם עם שאכזרי להם...
וכדאמרי אינשי
אין ילד טוב
יש ילד שטוב לו
(אגב בילדים זה לא מדויק אבל במבוגרים באמת אין מבוגר טוב יש מבוגר שטוב לו)

שלחן עורך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
עריכה תורנית
חבר'ה.
רק לתשומת ליבכם.
האשכול התחיל בנושא הקנטת ילדים על גירושי ההורים.
המשיך ביחס לגרושות.
ומשם מתגלגל ל'האם כדאי להתגרש'...
כל אחד ישב בבית ויחליט עם אשתו אם כדאי להם או לא....
זה לא הנושא, וזה יגרום לנעילת האשכול מהר מידי. לא חבל?

יהודי-פשוט

משתמש סופר מקצוען
הסיפור הזה נורא עצוב
אין לי מושג מה היו הפרטים
ואם הדברים היו כפי שנכתבו זה פשוט מזעזע
ביחס למה שהיה כנראה אין הרבה מה לעשות חוץ מלעבוד על החוסן של הילד
מה שבאמת חשוב ללמוד מפה
אנחנו מדברים מחדר או בכל מקום
כל מיני דברים ואנחנו חושבים שהילדים לא שומעים ולא יודעים
וזהו שזה לא ככה

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@אסתריקה הלר
סליחה שאני שואלת, פשוט קצת התבלבלתי,
את מדברת עכשו כבר בתור בוגרת או עדיין תלמידה?
אני אמא לילדים, ועדיין יש לי אחיות קטנות בבית הספר

בעניין הדיון על גירושין במגזר אומרים (לא נבדק) שברוב המקרים ניתן לשמוע על חרטה בהמשך הדרך מכל סיבה שהיא
איזה הגזמה!!! יש לי כמה חברות גרושות, הורים שלי גם, הורים של חברתי הטובה ושכנה פה, ואף אחד מהם לא מתחרט בכלל! את כנראה חושבת על סיפורים מסוימים
חשוב שתדעי שרוב מוחלט של הגירושין במגזר החרדי קורים בגלל צורך לפרק וכי אין ברירה אחרת. רובם לא קמים ואומרים 'כדאי להתגרש' ולכן ברוב המקרים גם אין מקום להתחרט אחר כך.
במיוחד שכמעט כל המקרים נעשים בליווי רבנים שמנחים מה לעשות.

המקרים בהם הילדים מקבלים חוסן נפשי הוא במקרה בו האם מתפקדת ומנהלת את המשבר,
נדרשים ממנה הרבה כוחות לכך, אם לא, הילדים מקבלים טראומות אין סופיות ומתדרדרים לצערנו הרב.
זה ממש מקרים ספציפיים מה שאת מתארת. לא כל אישה גרושה חווה משבר. הרבה פעמים הפוך- הגירושים מוציאים אותה ממשבר (לא אומרת שזה קל לאף אחד), והרבה יותר קל לה לגדל את הילדים בשמחה, ובהרבה כוחות!
ואני בת של אשת חיל כזו בדיוק. ומכירה עוד כמה חברות מקרוב שהתגרשו ומגדלות את הילדים לתפארת.
דווקא אני מכירה יותר מכמה סיפורים שהאב לא מסתדר עם הילדים, לא יודעת למה כולם חושבים שנשים גרושות חלשות יותר- נשים יודעות לגדל ילדים! לנהל בית! זה בטבע שלהן.
ברור שכל אחד שחווה ניסיון כזה נדרשים ממנו המון כוחות, לא חושבת שזה קשור ספציפית לנושא הזה. ילדים יכולים לחוות טראומות בכל בית. ולמצוא שילדים התדרדרו בכל מקום.
וברור שבבית שהזוגיות בו לא טובה או שאחד ההורים לא בריא וכו' הילדים יכולים להגיע לאותו מצב בדיוק

נערך לאחרונה ב:

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מה שבאמת חשוב ללמוד מפה
אנחנו מדברים מחדר או בכל מקום
כל מיני דברים ואנחנו חושבים שהילדים לא שומעים ולא יודעים
וזהו שזה לא ככה
אולי במקום להמליץ 'לדבר בחדר סגור' עדיף להמליץ 'לא לדבר ככה בכלל'?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה