הונאות מתווכים בקריות

מצב
הנושא נעול.

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מזעזע...!!!
ואחר כך הם מתפלאים שאנשים רוצים למכור\לקנות בלי תיווך...

פרוגלע

משתמש רשום
קרה לנו אותו מקרה בקריות
המתווך התחזה לשותף של הקונה כי אמרנו לו שאנחנו לא מתעסקים עם מתווכים!!!
הגענו לחתום והכל היה נראה לנו מסריח...
ישב שם בן אדם צעיר וחסר נסיון ליד ה"שותף" המתווך וחתם על כל המסמכים בהוראתו...
בקיצור התברר שעשה עליו סיבוב של 50 אלף שקל!!!!
הזהרו מנוכלים בקריות!!!!!!!
בסוף התקשרנו אליו ואיימנו עליו שכל השיחות שלו מוקלטות והוא החזיר תכסף כמו ילד טוב!!!
הקריות מפוצצת נוכלים....וגם שלאחרונה כבר ממש לא שווה להשקיע שם...
אז תתרחקו מבועת הנדל"ן הקורצת הזאת...כמויות דירות לא מושכרות והרבה גנבים!!!

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
אתייחס רק לסיפור הראשון שפתח את האשכול:
סתם שאלה? באיזו תואנה לקח המתווך מהקונה 70,000 ש"ח? מה הוא פברק לו? שהמוכר רוצה "בשחור"? (שיברר עם המוכר ישירות את הענין) שהוא שותף? (אין בעיה, בא ונכתוב את זה בחוזה ותוכיח לי בעלות על חלק מהדירה בכתובים) למי יש 70,000 ש" להעביר מיד ליד מבלי לכתוב בחוזה, ולמה? מה הכסילות הזו? אוף.
אני יכול למלא כאן מאות, אם לא אלפי סיפורים שהתגלגלו לפתחי. אנשים נעקצים יום יום, והדבר ימשיך לקרות עד שלא יפנימו ש:
1. תפקיד המתווך הוא לקשר / לגשר בין הצדדים (המוכר והקונה) ולא לייצג צד כלשהו.
2. אין כזה דבר "כסף בשחור", כולל תירוצים כמו: "בעל הדירה אמר שתעביר אלי וכדומה".
3. מתווך שמנטרל אותך מלשוחח עם בעל הנכס, בכל תואנה שהיא, ברח מהעסקה הרגע. אתה בעיצומה של עקיצה!!
4. רוב הסיכויים שאם צד אחד לא משלם למתווך - הרי שהוא משלם עבור זה "רעבע געלט".
5. גילית שהמתווך שיקר אותך, מנסה לקמבן, או מנסה לעגל פינות (שמתם לב שהלכתי מהקל אל הכבד. לא. לא טעיתי. דייקו היטב במה שנכתב כאן...) זה הזמן להיפרד ולא כידידים.
נמאס כבר

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
זה עצוב, חלק לא קטן ממשבר הדיור נגרם בעטיים של קומץ מתווכים מושחתים שהעלו מחירים כדוגמת הסיפורים שהובאו פה.
מקומות מתחרדים שיכלו לפרוח נהרסו בגללם!
מסכים רק עם הסיפא...
אילו הרישא הייתה נכונה הם היו תלויים מזמן בכיכרות העיר. משבר הדיור טופח על ידי הממשלות הקודמות מאולמרט ומטה, ואין כאן המקום להאריך בזה.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מסכים רק עם הסיפא...
אילו הרישא הייתה נכונה הם היו תלויים מזמן בכיכרות העיר. משבר הדיור טופח על ידי הממשלות הקודמות מאולמרט ומטה, ואין כאן המקום להאריך בזה.

מזמן הפסקנו לתלות אנשים בכיכר העיר, הפכנו בעשור האחרון ליפי נפש..
אי לכך ובהתאם לזאת זאת לא הוכחה, אני דווקא כן מצדד ב @הרהור עמוק אם כי כמובן אסור להכליל וישנם אמינים ומקצועיים, הכל תלוי במידת הביטחון של המתווך.

ולגבי מה שכתבת בתגובה הקודמת, אספר לך שהעו"ד היה מעורב עמוק עמוק בקומבינה, ככה זה שהמתווך מפיל כל יומיים עוד מישהו אז העסק ריווחי וקורץ גם לעו"ד.
כדי לא להסתבך עם נוכלים אני יוסיף את מילת הקסם 'לכאורה'.
עו"ד ש'. מאשדוד.
המתווך משלנו נעבעך, מ"ק. וד"ל.
ידע הציבור ויזהר, לפני לקיחת עו"ד או מתווך מאשדוד שיבדוק ראשי תיבות.

אגב, רוב המו"מ וההוכחות אצלי מוקלטות ומתועדות, אבל זה סיפור שאין לי כח להתעסק עם זה העדפתי להשקיע אנרגיות בלבנות את עצמי מחדש.
אם מישהו שגם נפל איתם ירים את הכפפה אני בפנים.
וישי לי אגב עוד שני חברים שגיליתי לאחרונה שגם נפלו איתם וגם הם לא בכוחות להתמודד ולהילחם על המגיע להם, אבל סוף גנב לתליה. אין לי ספק בכך.

ישראל123

משתמש פעיל
ובשולי הדברים
יכולה להמליץ על מתווכת אמינה וישרה בצפון
חרדית
אני עובדת אתה ונעזרת בה בלי סוף
היא גם מכירה את האנשים בשטח ויודעת לכוון
ללא משוא פנים
פרטים- באישי
היא כבר הפסיקה להיות אמינה, לצערי הגדול. מידיעה.
99% מהמתווכים החרדים בצפון הם נוכלים עוד יותר מהמתווכים החילונים.
זהירות!!!!
ידוע לי באופן אישי על מתווך חרדי, נראה מאד מענץ'(?איך כותבים?) שלא לוקח עיסקה בלי לשלשל לכיס 70,000 שקל. המון חרדים קונים דרכו, וכל המתווכים בקריות מכירים אותו שהוא עוקץ את הלקוחות שלו.
למה לא לקנות דירות מיד 2?
בכל מקרה אין פתרון מוחלט לבעיה הזו, חוץ מלמצוא חבר שיש לו דירה באזור והוא לא מתווך.

ישראל123

משתמש פעיל
3. מתווך שמנטרל אותך מלשוחח עם בעל הנכס, בכל תואנה שהיא, ברח מהעסקה הרגע. אתה בעיצומה של עקיצה!!
לדעתי, זה לא חייב להיות. המתווך מפחד שתספר על הדירה למתווכים אחרים, או שתקלקל את העיסקה בצורה אחרת.
זו צורת ההתנהלות הסטנדטית במקומות האלו שיש מליון מתווכים על מאות דירות.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
פשוט להרים טלפון לרשם המתווכים!! כמה זמן זה לוקח???
אני למדתי את ספרי המתווכים ועשיתי את המבחן, ולכאורה יש לי רישון תיווך (לא עשיתי עם זה משהו עדיין)
בפירוש אחת התקנות היא :
1.רישיון בתוקף- יש שם דוגמא למשפט שנעשה על מתווך ללא רישיון בתוקף שלא יכל לקבל את אחוזיו. (שלא לדבר על ה"שחור")
2.לקיחת אחוזים כפי שנרשם בחוזה בין הצדדים בלבד!!!! רק החוזה הוא הקובע! ואם אין חוזה עם כתובת ברורה אין צורך לשלם אפילו את האחוזים.
השאר יטופל בחומרה על ידם.....
אם הכסף שחור כ"כ אפשר לערב את רשות המיסים או לפחות לאיים שנערב אותם....

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

מעשה שהיה באלעד: פנינו לפרסום על דירה עם תיווך. באנו לראות, ואח"כ המתווך (תושב אלעד) אמר לנו בחוץ שהמוכרים לא מוכנים לרדת ממליון וחצי בשום אופן (כמובן חוץ מדמי תיווך).

סיפרנו לאבי, והוא כעס עלינו על שעוד פעם פנינו לתיווך כדי לזרוק כמה עשרות אלפי שקלים שיש לנו מה לעשות בהם, במקום לחפש ביד2. והרי אותה דירה מופיעה ביד2 לל"ת!!! וכתוב שם 1,480,000, גמיש!! קצת תמהתי, שהרי כן הסתכלנו ביד2 לפני שפנינו למתווך. הכל בחזקת סומין עד שהקב"ה פוקח את עיניהם. היתה בעיה כיון שחתמנו למתווך שלא נפנה למוכרים שלא דרכו, כידוע. לכן החלטנו שנעשה כך: כיון שהוריי ראו את המודעה בלי קשר אלינו, הם ילכו לראות אותה בשביל הבן שלהם, כביכול בלי קשר לזה שכבר הייתי שם בגפי. וכך עשו.

ראו את הדירה, ובעלת הבית חזרה בפניהם על מה שהיא פרסמה ביד2, מליון ארבע מאות שמונים וגם גמיש. כאן אמי שתחי' לא יכלה להתאפק ואמרה לה על אודות בנה הקטון שנאמר לו מפי המתווך שהם לא מוכנים לרדת ממליון וחצי בשום אופן! בעלת הבית אמרה להם שזה לא על דעתה, והתפלאה יחד איתם: איך ייתכן שכך הוא אמר?!

מה נעשה? החלטתי עם אשתי שכיון שראינו דירה נוספת זולה יותר אך גם פחות יפה, לכן אם הם מוכנים 1,450 אלף כולל דמי תיווך, זכו. אם לא - לא. ואז התקשרתי למתווך, ואמרתי לו את האמת, שהוריי היו שם בלי קשר אליי וכך וכך היה. טיפת בושה אין לו, התפלא איך זה יכול להיות, וזה לא מה שאמרו לו המוכרים, וכנראה הם שינו את עמדתם. אמרתי לו את הצעת המחיר האחרונה בהחלט, והוא אמר לי שנדבר על זה אצלו במשרד ונראה מה אפשר לעשות. חה חה.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
בעזהי"ת

מעשה שהיה באלעד: פנינו לפרסום על דירה עם תיווך. באנו לראות, ואח"כ המתווך (תושב אלעד) אמר לנו בחוץ שהמוכרים לא מוכנים לרדת ממליון וחצי בשום אופן (כמובן חוץ מדמי תיווך).

סיפרנו לאבי, והוא כעס עלינו על שעוד פעם פנינו לתיווך כדי לזרוק כמה עשרות אלפי שקלים שיש לנו מה לעשות בהם, במקום לחפש ביד2. והרי אותה דירה מופיעה ביד2 לל"ת!!! וכתוב שם 1,480,000, גמיש!! קצת תמהתי, שהרי כן הסתכלנו ביד2 לפני שפנינו למתווך. הכל בחזקת סומין עד שהקב"ה פוקח את עיניהם. היתה בעיה כיון שחתמנו למתווך שלא נפנה למוכרים שלא דרכו, כידוע. לכן החלטנו שנעשה כך: כיון שהוריי ראו את המודעה בלי קשר אלינו, הם ילכו לראות אותה בשביל הבן שלהם, כביכול בלי קשר לזה שכבר הייתי שם בגפי. וכך עשו.

ראו את הדירה, ובעלת הבית חזרה בפניהם על מה שהיא פרסמה ביד2, מליון ארבע מאות שמונים וגם גמיש. כאן אמי שתחי' לא יכלה להתאפק ואמרה לה על אודות בנה הקטון שנאמר לו מפי המתווך שהם לא מוכנים לרדת ממליון וחצי בשום אופן! בעלת הבית אמרה להם שזה לא על דעתה, והתפלאה יחד איתם: איך ייתכן שכך הוא אמר?!

מה נעשה? החלטתי עם אשתי שכיון שראינו דירה נוספת זולה יותר אך גם פחות יפה, לכן אם הם מוכנים 1,450 אלף כולל דמי תיווך, זכו. אם לא - לא. ואז התקשרתי למתווך, ואמרתי לו את האמת, שהוריי היו שם בלי קשר אליי וכך וכך היה. טיפת בושה אין לו, התפלא איך זה יכול להיות, וזה לא מה שאמרו לו המוכרים, וכנראה הם שינו את עמדתם. אמרתי לו את הצעת המחיר האחרונה בהחלט, והוא אמר לי שנדבר על זה אצלו במשרד ונראה מה אפשר לעשות. חה חה.
במקרה כזה, אין מקום לשאול רב אם ניתן ללכת מאחורי גבו של המתווך?
יתכן והוא יטען שנהגתם בו שלא ביושר (לא יתכן, זה מה שהוא יטען בבירור)
אבל מצד שני, הוא נהג שלא ביושר! ולא סתם נאמר "עם נבר תתברר.. וכו'

vhsvchch

משתמש מקצוען
אגב, מתווך שמוסיף על מחיר העיסקה זה גזל גמור! לאו דאורייתא של "לא תגנובו".

לארג'ית

משתמש מקצוען
אני מהקריות,
ומתווך אחד (חרדי...) הציע לחמי, שאם ישתתף בענין של המכירה
(מכירה בקריות לשכן של הורי שרצה לקנות להשקעה....)
הוא יקבל 30\40 אלף שקל מתוך העסקה.
בעוד המתווך אמר לקונה שבחוזה יהיה כתוב לדוג 500000 ובפועל ישלמו 650000
(אני לא זוכרת בדיוק את המחירים.)
אנחנו היינו בהלם.
והתברר לנו שרב המתווכים פועלים בצורה הזו.
ואפילו בלי לראות את הדירה הם כבר מעלים מחירים אסטרונומיים.
לצערנו זה לא רק המתווך הנ"ל אלא מתווכים רבים באזור.
ולא אתפלא אם מתווכים גם באזורים אחרים בארץ פועלים כך.

אותו מתווך שדיבר עם חמי היה בכלל מתווך בני ברקי ששיתף פעולה עם אחד מהאזור וכל אחד רצה נתח עסיסי מהעסקה....

מלכה בול

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני לא מבינה מכל האמור לעיל, אנשים משלמים יותר ממה שכתוב בחוזה?

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
כנראה שכן.
ותודה לפותח האשכול!
אם נקנה דירה להשקעה נדע מראש להגיע לדיבור עם המוכר, ולשלם רק את כתוב בחוזה

מירלה כהן

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מכירה כמה דירות בחיפה בשכונת הדר שמשקיעים ומתווכים חרדים מכרו ב"תום לב"
דירות ישנות מלאות רטיבות שאף אחד לא הסתכל עליהם- כי אין דרך להתפטר מרטיבות חוץ מלהרוס ולבנות מחדש
הם עשו קוסמטיקה יפה לדירה- שיפוץ ב50000 שח ומכרו
עכשיו שהקונה יתמודד עם הבעיה הקשה שהתגלתה רק אחרי הקניה...

חפציבה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נס משמים שהאשכול הזה נפתח עכשיו!!!
אין לי מילים אחרות להסביר את זה!
אנחנו עכשיו מוכרים את הדירה שלנו בקרית שמואל (ליד חיפה)
וכל הזמן מתקשרים אלי מתווכים מהאזור שם
הם אומרים שיש להם קונים רציניים אם נסכים לרדת עוד ועוד...
עכשיו אני מבינה כמה אסור להתפתות!!
אגב, אם יש פה מישהו שמחפש דירה ללא תיווכים ורמאויות - מוזמן לפנות ישירות...

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
לדעתי, זה לא חייב להיות. המתווך מפחד שתספר על הדירה למתווכים אחרים, או שתקלקל את העיסקה בצורה אחרת.
זו צורת ההתנהלות הסטנדטית במקומות האלו שיש מליון מתווכים על מאות דירות.

אלו חלק מהתירוצים...
מה לא ברור כאן? אתה קונה והוא מוכר. ואתם מקיימים ביניכם עיסקה. המתווך אמור להיות רק ברקע ולא להיפך.

ישראל123

משתמש פעיל
ד: פנינו לפרסום על דירה עם תיווך. באנו לראות, ואח"כ המתווך (תושב אלעד) אמר לנו בחוץ שהמוכרים לא מוכנים לרדת ממליון וחצי בשום אופן (כמובן חוץ מדמי תיווך).

סיפרנו לאבי, והוא כעס עלינו על שעוד פעם פנינו לתיווך כדי לזרוק כמה עשרות אלפי שקלים שיש לנו מה לעשות בהם, במקום לחפש ביד2. והרי אותה דירה מופיעה ביד2 לל"ת!!! וכתוב שם 1,480,000, גמיש!! .
הוא כנראה רצה להשאיר קצת כסף למקרה שתבקשו שיוריד קצת במחיר.
זה ממש לא גניבה, וכך דרכם של מתווכים.
גם בשידוכים אם מבררים אצלך על בחור 'טוב' אתה אומר שהוא 'פצצה', וזה לא נחשב שקר.
לא בטוח שהוא רצה לקחת לכיס

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  24  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה