דרוש מידע הולך רגל? מה אתה מציע לעשות?

מרדכי למד

משתמש פעיל
הכוונה לא הייתה אליך באופן ספציפי! הכל בסדר!
הכוונה הייתה לחוויה שחווה כל הולך רגל מידי פעם מרוכבים לא זהירים.
אופניים חשמליות זה כלי רכב לכל דבר ועניין, ואני נוהג בו בזהירות רבה. לכן הפריע לי האיזכור בקשר אליי.
תכל'ס, הצדק איתך בקשר לאופניים החשמליות, אבל זה לא נושא השרשור....

maimai

משתמש פעיל
שוב, הכל בפרופורציה, אם זה היה כלום, משהו קטנטן, זה משהו אחר. אבל במצב רציני.... יש לזה תוצאות.
זה היה בטעות, אוקיי. על טעויות מתנצלים ומפייסים.
הרוב פה מתלוננים על הפעמים שזה משהו קטנטן
כשזה משהו רציני אני מניח שבן אדם נורמלי עוצר

שארפער

משתמש מקצוען
הרוב פה מתלוננים על הפעמים שזה משהו קטנטן
כשזה משהו רציני אני מניח שבן אדם נורמלי עוצר
זהו שלא.....

ילדים חוזרים חצי גוף רטוב!!
ולפעמים זה בדרך הלוך לחיידר, שזה אומר 5 שעות רטובים בחורף!!
תקראו את האשכול מההתחלה, לצערנו ההתעלמויות חוזרות על עצמן בהשפרצות של ממש, ועל זה הכעס.

איש אופקים

משתמש מקצוען
מעדיף לקבל עשר שפריצים מרכב, מנהג לא זהיר שנוסע בכביש!
ולא להינצל בעור שיניי ברגע האחרון מרוכב אופניים חשמליים שחותך אותי במדרכה.
בהצלחה תהנה במקלחת הקרה
רק אל תשכח להביא שמפו מסרק אה... וגם פן אם צריך....:p

אגב אותי מעצבן שאתה יכול ללכת שעה בחוץ ולהירטב מנימאלי...
אתה בא לחזור הביתה אתה נמצא מטר מהבית
ואז...זה קורה.. רגע אחרי שקפצת ראש לבריכה ונרטבת...(כי לא היתה ברירה...וכמובן שנפלת בדיוק..למרכז האגם...)
לקינוח מגיע הרכב....ועושה עליך גמר מלאכה...
אתה נכנס הביתה כמו המן אבל וחפוי ראש...
(רק חסר מישהוא שירצה לתלות אותך לייבוש..)

אני וביתי

משתמש מקצוען
הם לא יושבים במכונית ממוזגת על חום, אלא על קור,
כדי לנטרל את האדים שנמצאים על כל החלונות ואינם מאפשרים להם לראות שום דבר ממטר,
הם מדליקים מזגן על קור, קופאים, אבל לפחות מצליחים פתאום לראות הולכי רגל,
ולהבין להאט..
אבל זה לוקח זמן עד שהאדים מפשירים..
אני מדליק על חום והאדים מפשירים תוך רגע חבל לסבול סתם תנסו
עד שלא יצא מהרכב איזה עבריין..... ממליץ להימנע מהתענוג.....
קרה לי בעבר בהחלט תענוג מפוקפק. עמדתי במעבר חצייה כמובן עם שלולית מים מגיע נהג דוהר לו אני מטה את המטריה לכיוון הכביש שאפילו אם לא עוצר לפחות שיאט יצא מהרכב צעק כמעט גם הרים ידים. יש גם אנשים כאלו.

איש אופקים

משתמש מקצוען
קרה לי בעבר בהחלט תענוג מפוקפק. עמדתי במעבר חצייה כמובן עם שלולית מים מגיע נהג דוהר לו אני מטה את המטריה לכיוון הכביש שאפילו אם לא עוצר לפחות שיאט יצא מהרכב צעק כמעט גם הרים ידים. יש גם אנשים כאלו
זה עוד תופעה שצריך לעוקרה...
למה מה הכביש של אבא או סבא שלך???
כזה נהג היו צריכים להטביל אותו בשלולית ולהשאיר אותו שם להתייבש כמו ילד נזלת נזוף...

דינמיקס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בדיוק כזה מקרה קרה לי היום!! עמדתי בתחנה עמוסת אנשים, ילדים וילדות, אנשים מבוגרים, ומגיע רכב שנתן זרנוק מים על כל הממתינים בתמימות לאוטובוס...היה לי תיק עם מצלמה שנרטבה ובנס לא נהרסה, דפים חשובים שנרטבו ועוד...אבל הכי גרוע זה שכל האנשים נרטבו מכף רגל ועד שיער/פאה/כובע/זקן והילדים בכלל,
יצאו סחוטים ורטובים לחלוטין... רק תחשבו מה יכול לקרות מכזה דבר. יום חורף גשום וקר, וילדים, שלכם!!! רטובים!!!
הציעו לעשות קמפיין. פרסום תמיד עוזר, ולדעתי, כפי שפרסמו והעלו למודעות את נושא שכחת הילדים ברכב, שזה כולל הדבקת מדבקות על הרכב, עשה יפה מאוד את העבודה, לעשות את אותו הדבר בעניין זה. הדבקת מדבקות מסוג זה:
''שוט בזהירות'' ''סע בנתיב בלי להרטיב'' או '' שפוך חמתך על עצים ואבנים- אותנו השאר יבשים''........

הרשל'ה רב'ה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
בלת"ק
בדיוק היום ראיתי בעיתון שלשכת מבקר המדינה מדווחת שכמעט ואין תלונות מהציבור החרדי.
אנחנו מקבלים בהכנעה יתרה תופעות מבישות...
זו הודעה שכתבתי בראשית האשכול.

וזה ממש נראה תמוה, שעיריה? תטפל? בבעיות ניקוז?
איזה מוזר!
ממש משונה!
אני חושבת שראוי שכל נהג יסע באופן זהיר ולא ישפריץ על הולכי רגל תמימים.
ומן העבר השני ראוי שהולכי רגל תמימים לא ישארו כאלו.
הלחמו בעד הזכויות הבסיסיות שלכם!
יש לכם מוקד 106?
יש משרד מבקר המדינה?
תתעדו את התלונות שלכם במוקד, תיצרו קשר עם הידיעון השכונתי/ העירוני.
תפנו לנציגי הציבור ששמתם להם פתק והם יושבים כרגע בעיריה בקואליציה/ באופוזיצה, לא ממש משנה.
ותפעלו.
אלא מה?
הפתרון לא יגיע מהר, מחר לדוגמא.
זה יקח זמן ותצטרכו להתאמץ בשביל זה. אולי אפילו הרבה.
אז מה?
שינויים גדולים מתרחשים בזכות אנשים קטנים, פשוטים, שלא מוכנים להמשיך לסבול.
אני די בטוחה שבכל רחוב שיפעלו בו כמה אנשים לטובת הענין- העסק ישתנה.
ואם לא- לפחות תדעו שניסיתם.
אך להתיאש מראש, ולתלות את תקוותכם באדיבות הנהגים, נראה לי חדלון אישים.
אם זה כ"כ פשוט לדעתך, בוא נעשה ניסיון בירושלים, לדוגמה.
מחר אני פונה לכל מי שאמרת: מוקד 106, מבקר המדינה, ידיעון השכונתי/העירוני, נציגי הציבור וכו'
ומתלונן על בעיה רצינית זו, ואף מצרף עו"ד, ומחתים עצומה של אלפי תושבים.
אין ספק שבקשתי תענה, ויגיע השינוי הגדול בזכות האיש הקטן.
ומאז כל שנה עם הגעת החורף והגשמים, יופסקו כל עבודות הכבישים הנתצי"ם והרכבת, ואף יסללו את כל הדרכים מחדש, ויתקינו ניקוזים לכל אורך הכביש, בשביל שלא יהיו שלוליות,
ורק כשיפסקו הגשמים לגמרי, יתחדשו העבודות עד לחורף הבא, וחוזר חלילה.
אם מישהו רואה דבר כזה או דומה לו קורה, כנראה הוא חי במדינה על הירח...
אלא מה לפחות נדע שניסינו (כלשונך), ונלך לישון רגועים ויבשים.
לכן אנחנו מתייאשים מראש ותולים את תקוותינו בנהגים האדיבים.

חוחית

משתמש סופר מקצוען
אם זה כ"כ פשוט לדעתך, בוא נעשה ניסיון בירושלים, לדוגמה.
מחר אני פונה לכל מי שאמרת: מוקד 106, מבקר המדינה, ידיעון השכונתי/העירוני, נציגי הציבור וכו'
ומתלונן על בעיה רצינית זו, ואף מצרף עו"ד, ומחתים עצומה של אלפי תושבים.
אין ספק שבקשתי תענה, ויגיע השינוי הגדול בזכות האיש הקטן.
ומאז כל שנה עם הגעת החורף והגשמים, יופסקו כל עבודות הכבישים הנתצי"ם והרכבת, ואף יסללו את כל הדרכים מחדש, ויתקינו ניקוזים לכל אורך הכביש, בשביל שלא יהיו שלוליות,
ורק כשיפסקו הגשמים לגמרי, יתחדשו העבודות עד לחורף הבא, וחוזר חלילה.
אם מישהו רואה דבר כזה או דומה לו קורה, כנראה הוא חי במדינה על הירח...
אלא מה לפחות נדע שניסינו (כלשונך), ונלך לישון רגועים ויבשים.
לכן אנחנו מתייאשים מראש ותולים את תקוותינו בנהגים האדיבים.
האם כל שנה, בירושלים, עובדים על כבישים, נתצים ורכבת?
האם בכל השכונות בירושלים מתבצעות עבודות בכבישים?
יתכן ומקום המגורים שלכם הוא בציר כזה.
אך פותח/ת האשכול תארה בעיה ללא מיקום גאוגרפי.

דבר נוסף,
כל עוד לא ניסיתם, לא תדעו.
לדוגמא:
באתרי עבודה מציבים לעיתים תמרור המגביל את מהירות הנהיגה.
יתכן ופניה כזאת תוביל להצבת תמרורים כאלו בימי גשם.
כל עוד לא תנסו- לא תדעו.

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
האשכול הזה חשוב מאין כמותו!
אני מוכרח להעיד על עצמי שנהייתי זהיר שבעתיים בזכות האשכול. כשמעלים למודעות בעיה מסויימת זה גורם לאנשים להבין שהיא באמת קיימת ולנהוג בהתאם.

אתמול נסעתי בכביש בין עירוני, יש שיאמרו 'בריכה בין עירונית', כביש מוצף במים.
ואני רואה בתחנת אוטובוס עומדת אשה, מצטנפת לה בפינת התחנה בפחד גדול.
היה ניכר עליה היטב שהיא זכתה להישטף אין ספור פעמים בתחנה הזו, ואימה גדולה שורה עליה, עיניה זועקות תחנונים: אנא, האטו!
ואני כמובן הורדתי מיד מהירות [בזכות האשכול].
אבל מהמראה הספקתי לראות את הרכב הבא שועט, ואת אותה אשה זוכה לקבל שוב מקלחת קרה ומסריחה.
כמה חבל.

פ.נ

משתמש מקצוען
אגב אם מישהו חושב שהוא מדבר לקיר,
'הנהגים האטומים האלה' וכו..
אז אני שמחה לעדכן שבעיקבות אשכול דומה שהיה שנה שעברה, אני עוד יותר מקפידה על זה,
וממש זוחלת ליד הולכי רגל,
באמת כמו שכתבו פה - לנהג קשה להרגיש את המתרחש בחוץ, בפרט שכל שנותי כהולכת רגל לא נתקלתי בתופעה(!),
כן כן, בירושלים, שנים רבות, הסתובבתי בכל אזורי העיר, גם בימי שטפונות, ולא יצא לי להיתקל בזה....
אז יש תוצאות (ולא משנה שבגשם גם ככה אני איטית למדי... : )
סורי על הציניות אבל זה ההבדל בין נהגים לנהגות......
נהגות היום יותר זהירות בכביש..
נא לא להיתכחש למציאות...

פ.נ

משתמש מקצוען
בלת"ק
בדיוק היום ראיתי בעיתון שלשכת מבקר המדינה מדווחת שכמעט ואין תלונות מהציבור החרדי.
אנחנו מקבלים בהכנעה יתרה תופעות מבישות...
זו הודעה שכתבתי בראשית האשכול.
יכול להיות שהוא צודק אבל נקודה אחת שחשוב לי להגיד
אותם אנשים ששכן מתלוננים ישר סוגרים תלונה ולא עושים כלום!! וזה אחד מייאושים של האנשים..
אנשים אומרים מה יעזור אני יתלונן ולא יעשו כלום עם הנושא אז בשביל מה אני יתלונן??
סתם נקודה למחשבה
ואני יכולה להעיד בסיפור אישי שהגשתי תלונה המשטרה על איזה תיקח אחד שיתנכל אלי אותו שוטר אמר לי את יכולה להתלונן על הפקח אבל מה יעשו לו נו נו נו אולי ויקראו לו להמשיך בעבודה.......
(עם המשטרה רואה את הדברים בשטח למה היא לא לוקחת את זה לידיים ?? בשביל מה יש תלונות ציבור שיטפלו ולא שיתעלמו...)

וויינער יואל

משתמש מקצוען
זה לא נכון להכליל את כל הנהגים
אני גדלתי במאה שערים, בימים ההם, שהאוטובוסים עוד היו נוסעים שם, ותמיד בגשם הלכנו מהסימטאות האחוריות רק כדי לא לקבל מקלחות מגלגלי האוטובסים, ואני יודע ומכיר את הסבל הזה.

וכמובן שאני נזהר בזה מאד, ועדיין יש לפעמים שאין שליטה על זה.

ולדעתי רוב הנהגים כן נזהרים, אבל, מספיק שנהג אחד מתוך אלף מתנהג ככה, וכבר מקללים את כל הנהגים.
מאד עוזר להולך רגל שרטוב מכף רגל ועד ראש
אולי תעצרי ותציעי לו 100 ש"ח פיצוי?
זכור לי מקרה, שראיתי שהנהג החליק לשלולית, ואישה נרטבה ונלכלכה מכף רגל ועד ראש, והנהג יצא והתנצל, והציע לשלם לגברת הוצאות למכבסה.
ילדים חוזרים חצי גוף רטוב!!
מאד נוח לילד לקפוץ ולשחק במים, ולבא הביתה ולספר להורים שרכב השפריץ עליהם, אז צריך לבדוק כל מקרה בפני עצמו
נהגות היום יותר זהירות בכביש..
נא לא להיתכחש למציאות...
לא הבנתי מה זה "היום",
אני נוהג הרבה ודוקא נראה לי שהרבה נהגות למדו גם לנהוג בפרעות.

D

Deleted 66182

אורח
אם כבר קמפיין מודעות להולכי רגל אז שיהיה בעניין העצירה במעברי חציה וזהירות על כל כך הרבה אנשים שנפגעים באמת מנסיעה פרועה של נהגים. השלוליות זה כבר רגישות מתקדמת כנראה אם כי לא מיותרת כלל...

הרשל'ה רב'ה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
האם כל שנה, בירושלים, עובדים על כבישים, נתצים ורכבת?
האם בכל השכונות בירושלים מתבצעות עבודות בכבישים?
יתכן ומקום המגורים שלכם הוא בציר כזה.
מדברייך נשמע שאת לא גרה בירושלים.
נניח שעבודות אלו יקחו 10 שנים (והלוואי שכך), האם זה לא זמן מספיק ארוך בשביל לתלות בו את תקוותינו בנהגים?
וכן כל אדם שגר בירושלים וקצת הולך ברגל, גם אם בשכונה שלו אין עבודות בשכונה הסמוכה אליו יש, כך בכל האזורים החרדיים בירושלים.
ועבודות אלו יוצרות בורות ושיבושים בכביש, או שכבישים ישנים לא מטופלים עקב העבודות בהמשך.
אך פותח/ת האשכול תארה בעיה ללא מיקום גאוגרפי.
באמת בלת"ק...
מה שכן אולי בשביל השלטים שווה כל הבלגאן.

BIZZARC- עשירה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אם כבר קמפיין מודעות להולכי רגל אז שיהיה בעניין העצירה במעברי חציה וזהירות על כל כך הרבה אנשים שנפגעים באמת מנסיעה פרועה של נהגים. השלוליות זה כבר רגישות מתקדמת כנראה אם כי לא מיותרת כלל...
ושיהיה קמפיין נוסף לאנשים שמתפרצים לכביש במיוחד אם הם מגיחים פתאום בין שני רכבים או ילדים שקופצים פתאום לשלוליות. לפעמים בא לי להעלות ילדים הביתה ולומר להורים שלהם שיעשו מסיבת הודיה, כי הקפיצה שלהם לכביש יכלה להיגמר רע מאוד :(
ולא. לא מדובר על לחצות את הכביש במעבר חציה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמ

א לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד:ב חַלְּצֵנִי יְהוָה מֵאָדָם רָע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי:ג אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב כָּל יוֹם יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת:ד שָׁנֲנוּ לְשׁוֹנָם כְּמוֹ נָחָשׁ חֲמַת עַכְשׁוּב תַּחַת שְׂפָתֵימוֹ סֶלָה:ה שָׁמְרֵנִי יְהוָה מִידֵי רָשָׁע מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי אֲשֶׁר חָשְׁבוּ לִדְחוֹת פְּעָמָי:ו טָמְנוּ גֵאִים פַּח לִי וַחֲבָלִים פָּרְשׂוּ רֶשֶׁת לְיַד מַעְגָּל מֹקְשִׁים שָׁתוּ לִי סֶלָה:ז אָמַרְתִּי לַיהוָה אֵלִי אָתָּה הַאֲזִינָה יְהוָה קוֹל תַּחֲנוּנָי:ח יְהוִֹה אֲדֹנָי עֹז יְשׁוּעָתִי סַכֹּתָה לְרֹאשִׁי בְּיוֹם נָשֶׁק:ט אַל תִּתֵּן יְהוָה מַאֲוַיֵּי רָשָׁע זְמָמוֹ אַל תָּפֵק יָרוּמוּ סֶלָה:י רֹאשׁ מְסִבָּי עֲמַל שְׂפָתֵימוֹ (יכסומו) יְכַסֵּמוֹ:יא (ימיטו) יִמּוֹטוּ עֲלֵיהֶם גֶּחָלִים בָּאֵשׁ יַפִּלֵם בְּמַהֲמֹרוֹת בַּל יָקוּמוּ:יב אִישׁ לָשׁוֹן בַּל יִכּוֹן בָּאָרֶץ אִישׁ חָמָס רָע יְצוּדֶנּוּ לְמַדְחֵפֹת:יג (ידעת) יָדַעְתִּי כִּי יַעֲשֶׂה יְהוָה דִּין עָנִי מִשְׁפַּט אֶבְיֹנִים:יד אַךְ צַדִּיקִים יוֹדוּ לִשְׁמֶךָ יֵשְׁבוּ יְשָׁרִים אֶת פָּנֶיךָ:
נקרא  7  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה