דרוש מידע הוי דן את כל אדם לכף זכות

• פותח הנושא rubi
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
היות ואני בעצמי נפלתי עם זה, וממש רתחתי כשראיתי את המודעה הראשונה, שמחתי לראות את ההבהרה, ואכן בהחלט צריך לזכור
הוי דן את כל אדם לכף זכות.

המודעה הראשונה:
_לבני_תורה_בלבד.JPG

המודעה השניה:
_הסיפור_מאחורי_ההשכרה_לאשכנזים_בלבד.png

יש כזה שם???

משתמש מקצוען
בדיוק אתמול ראיתי משהו שגם לימד אותי כמה צריך לדון לכף זכות:

ראיתי אדם נוהג ברכב, ומנסה להיכנס לחניה לחנות בה, וליד החניה עמדו זקן וזקנה וכמה ילדים קטנים, ודיברו. הנהג צפר להם פעם אחת, וסימן להם שרוצה להיכנס אחורה לחניה. אך אין קול ואין עונה. פתאום, היה נראה שהנהג התעצבן, יצא מהרכב בכעס, תפס את הזקן ביד אחת, ואת הילדים ביד שניה - וגרר אותם כמה מטרים הצידה, נכנס לרכב, ונסע אחורה עד שחנה....

הייתי בשוק, אדם זר, נכון שיש לך טענה שהם לא זזים, אבל לקום ולתפוס זקן וכמה ילדים ולגרור אותם....

עד ש....

נוכחתי לראות פשוט שהוא היה האבא של אותם ילדים, והזקן והזקנה היו הסבא וסבתא, שבאו לבקר. הנכדים פשוט הקיפו אותם וצעקו מרוב שמחה וכו' וכו', והם פשוט לא שמעו את האבא שמנסה לחנות. אז האבא יצא, ותפס את הסבא והסבתא עם ילדיו - והזיז אותם הצידה. אולי לאדם זר זה היה נראה כמו מעשה אגרסיבי, אבל אותו נהג הכיר את הסבא והסבתא שהם לא שומעים טוב, ושילדיו תפוסים ועסוקים לרגל הביקור החגיגי, וששום דבר לא יעזור, לכן יצא והזיז אותם.... אולי לא כל אחד היה עושה כך, אבל בכל אופן זה נשמע כבר יותר טוב, מאשר אדם זר שמזיז זקן אנונימי עם כמה ילדים....

שימיגם

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
אם הסיפור הזה נכון...
אני דן את מזייף המודעה לכף זכות
אולי המשכיר אמר לו את אותם תנאים בע"פ, וכדי שלא יגרם עוגמ"נ לעוד מתעניינים - הוא הלך והדפיס מודעה כזו
כדי שידעו את התנאים מראש

אחרת למה שאדם שרק התעניין בדירה כ"כ ירצה להתנקם להדפיס מודעות וכ"ו?

korot

משתמש מקצוען
אם הסיפור הזה נכון...
אולי המשכיר אמר לו את אותם תנאים בע"פ, וכדי שלא יגרם עוגמ"נ לעוד מתעניינים - הוא הלך והדפיס מודעה כזו
כדי שידעו את התנאים מראש

אכן כן.

לדון לכף זכות לא אומר להכריע חד משמעית שכך היה, לכן באמת אפשר לדון את שניהם לכף זכות...

קוויק

משתמש מקצוען
היות ואני בעצמי נפלתי עם זה, וממש רתחתי כשראיתי את המודעה הראשונה, שמחתי לראות את ההבהרה, ואכן בהחלט צריך לזכור
הוי דן את כל אדם לכף זכות.

המודעה הראשונה:
צפה בקובץ המצורף 1208359

המודעה השניה:
צפה בקובץ המצורף 1208360

לדון לכף זכות צריך בכל אופן,
למרות שפה אני מסופקת על האמינות של המודעה השניה, כי מישהי אמרה שהם התקשרו והנאמר בטלפון היה דומה לנכתב.
אבל גם אם זה נכון וגם אם לא, טוב שהוציאו את זה כי החילול ה' שזה גרם הוא איום.

rubi

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אם הסיפור הזה נכון...
כדי שידעו את התנאים מראש

את כולם אפשר לדון לכף זכות.
מפרסם המודעה הראשונה,
כנראה איש מסכן פגוע ומלא בחסכים וכעסים.
אכן כן.

מאחר שלדון לכף זכות אינו להכריע חד משמעית שכך היה, אפשר לדון את שניהם לכף זכות...
מסכים שאת כולם כולם צריך לדון לכף זכות

אך יש כאן מדד אחד שצריך לראות והוא עולה על הכל -
והוא מבחן התוצאה
כמו בכל מעשה שאנחנו עושים צריך למדוד
אם יש קידוש השם או ח"ו להיפך חילול השם
בעיני לפרסם את זה בווצאפ או בכל מקום אפשרי
כשהוא לא התבקש לעשות זאת - ולא! אין לו מטרה לעזור למתעניינים אחרים
זה חילול השם! וגם אם יש כאן לימוד זכות - עדיין זה חילול השם ברבים.

פוקה פוקה

משתמש מקצוען
לא יודעת מה האמת
שמעתי שהתקשרו ויש דבר כזה. ולמה לא השכרו לו את הדירה. הם לא ידעו שהוא מתרולל ויעשה מודעה כזאת
ומצד שני המודעה ניראת אמיתית
רק לאחד פיתרונים

לבביים

משתמש רשום
אם הסיפור הזה נכון...
כדי שידעו את התנאים מראש

את מזייף המודעה פחות דחוף לדון לכף זכות כי אתה לא יודע ולא תדע מי הוא בשונה מהמשכיר שפורסם מס' הטלפון שלו

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שמעתי שהתקשרו ויש דבר כזה
שמעתי את השיחה.
הגברת נשמעת מובכת ולא בטוחה בעצמה.
אומרת שוב ושוב שזו דרישה של השכנים שרוצים בניין של בני תורה
המתקשר מנסה להתקיל בכוונה, ולהטות את השיחה
בטלפון זה ממש לא נשמע כמו במודעה.

קוויק

משתמש מקצוען
שמעתי את השיחה.
הגברת נשמעת מובכת ולא בטוחה בעצמה.
אומרת שוב ושוב שזו דרישה של השכנים שרוצים בניין של בני תורה
המתקשר מנסה להתקיל בכוונה, ולהטות את השיחה
בטלפון זה ממש לא נשמע כמו במודעה.
אז הם כן רשמו את המודעה?
וטוב, נראה לי ההתייחסות לזה עצמה רק מעצימה את האי נעימות, אולי עשו טעות שלא חשבו על ההשלכות שלה.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אז הם כן רשמו את המודעה?
וטוב, נראה לי ההתייחסות לזה עצמה רק מעצימה את האי נעימות, אולי עשו טעות שלא חשבו על ההשלכות שלה.
לפי ההבהרה הנ"ל משתמע שהגברת אכן ניסתה לסנן ולקבל רק בני תורה כשוכרים
בשיחה היא לא אמרה ספרדים או אשכנזים,
אז נשמע הגיוני שהמודעה פורסמה כנקמה

noam1

משתמש מקצוען
אז למה לכולנו זה היה נראה אמיתי ?

הרי אם היה כתוב שלא משכירים לג'ינגים או לנמוכים כולנו היינו מבינים שזה לא נכון

אבל כשלא רוצים להשכיר לספרדי המודעה כן נראת הגיונית...

אולי היא לא גזענית אבל ללא ספק זה מעיד על גזענות גדולה שקיים בציבור שלנו

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמד

א לְדָוִד בָּרוּךְ יְהוָה צוּרִי הַמְלַמֵּד יָדַי לַקְרָב אֶצְבְּעוֹתַי לַמִּלְחָמָה:ב חַסְדִּי וּמְצוּדָתִי מִשְׂגַּבִּי וּמְפַלְטִי לִי מָגִנִּי וּבוֹ חָסִיתִי הָרוֹדֵד עַמִּי תַחְתָּי:ג יְהוָה מָה אָדָם וַתֵּדָעֵהוּ בֶּן אֱנוֹשׁ וַתְּחַשְּׁבֵהוּ:ד אָדָם לַהֶבֶל דָּמָה יָמָיו כְּצֵל עוֹבֵר:ה יְהוָה הַט שָׁמֶיךָ וְתֵרֵד גַּע בֶּהָרִים וְיֶעֱשָׁנוּ:ו בְּרוֹק בָּרָק וּתְפִיצֵם שְׁלַח חִצֶּיךָ וּתְהֻמֵּם:ז שְׁלַח יָדֶיךָ מִמָּרוֹם פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִמַּיִם רַבִּים מִיַּד בְּנֵי נֵכָר:ח אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:ט אֱלֹהִים שִׁיר חָדָשׁ אָשִׁירָה לָּךְ בְּנֵבֶל עָשׂוֹר אֲזַמְּרָה לָּךְ:י הַנּוֹתֵן תְּשׁוּעָה לַמְּלָכִים הַפּוֹצֶה אֶת דָּוִד עַבְדּוֹ מֵחֶרֶב רָעָה:יא פְּצֵנִי וְהַצִּילֵנִי מִיַּד בְּנֵי נֵכָר אֲשֶׁר פִּיהֶם דִּבֶּר שָׁוְא וִימִינָם יְמִין שָׁקֶר:יב אֲשֶׁר בָּנֵינוּ כִּנְטִעִים מְגֻדָּלִים בִּנְעוּרֵיהֶם בְּנוֹתֵינוּ כְזָוִיֹּת מְחֻטָּבוֹת תַּבְנִית הֵיכָל:יג מְזָוֵינוּ מְלֵאִים מְפִיקִים מִזַּן אֶל זַן צֹאונֵנוּ מַאֲלִיפוֹת מְרֻבָּבוֹת בְּחוּצוֹתֵינוּ:יד אַלּוּפֵינוּ מְסֻבָּלִים אֵין פֶּרֶץ וְאֵין יוֹצֵאת וְאֵין צְוָחָה בִּרְחֹבֹתֵינוּ:טו אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁכָּכָה לּוֹ אַשְׁרֵי הָעָם שֶׁיֲהוָה אֱלֹהָיו:
נקרא  12  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה