השקעות הגמח המרכזי, מה היחס אליו פה?

מצב
הנושא נעול.

זעירא

משתמש פעיל
ראה בחמשת מקבלי שכר גבוה
ראיתי... זה סביר לדעתי...שמנכ"ל במשרה מלאה (אם אכן מלאה...) יקבל כ -30000 ברוטו. אבל לזכרוני מונטג לא הקים את הגמ"ח...
אותי תפס רשימת העובדים שיש להם זיקה לאנשים בעמותה... (בדו"ח המילולי 2018)

chiclook

משתמש פעיל
רואים שלא עמדת במצב הזה, של הורים שלקחו הלוואה וזוג צעיר צריך להתחיל לשלם את זה. זה גורם לבעיות רבות. ומאחלת לך שלא תדעי.
מסכימה מאד.
לשים על הזוג הלוואה זה לא נקרה לתת כלום!!
הזוג צריך לשלם גם שכירות
גם את ההלוואה שקיבלו מההורים כדי להגיע למשכנתא
וגם את המשכנתא
???

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ראיתי... זה סביר לדעתי...שמנכ"ל במשרה מלאה (אם אכן מלאה...) יקבל כ -30000 ברוטו. אבל לזכרוני מונטג לא הקים את הגמ"ח...
אותי תפס רשימת העובדים שיש להם זיקה לאנשים בעמותה... (בדו"ח המילולי 2018)
הרב גבריאל יוסף לוי ראש ישיבת באר התורה הקים את הגמ"ח ומינה את מקורבו משה מונטג להיות המנכ"ל

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
לא יודעת מי זה הרב פריד
אבל גדולי הרבנים (חתומים על העלון של הגמח ) פסקו שזה אפשרי
הרב פריד זה רב באזור מערב העיר לומד בכולל גרטלר מו"צ אצל הרב שטרן ואיש מוכר מאוד אצל הליטאים בבני ברק.
לתת לגמ"ח המרכזי הרב פריד מתיר לתת ממעשרות לכתחילה כי מהרגע שאתה מפקיד זה משמש לצדקה מה שכתבתי זה לגבי מי שהציע שם להשקיע כספי מעשרות ושהילד יגיע לפירקו לתת לו את אותם כספים זה הרב פריד אמר לי שאסור כי בזמן שאתה מפקיד את זה הילד עוד לא נזקק

משתדל להיות טוב

משתמש מקצוען
הרב פריד זה רב באזור מערב העיר לומד בכולל גרטלר מו"צ אצל הרב שטרן ואיש מוכר מאוד אצל הליטאים בבני ברק.
לתת לגמ"ח המרכזי הרב פריד מתיר לתת ממעשרות לכתחילה כי מהרגע שאתה מפקיד זה משמש לצדקה מה שכתבתי זה לגבי מי שהציע שם להשקיע כספי מעשרות ושהילד יגיע לפירקו לתת לו את אותם כספים זה הרב פריד אמר לי שאסור כי בזמן שאתה מפקיד את זה הילד עוד לא נזקק
הרב פריד הוא רב צעיר שהוא כוכב עולה יודע את כל התורה כולה.
מוכר בעיקר בבני ברק אבל לא רק...

יחודית

משתמש צעיר
אם תשים כל חודש למשך 20 שנה 1000 ש"ח בצד זה מספיק להלואה של 80.000 א"ש לכל ילד
ואז מהילד השני תגדיל ל2000
אם אתה מחתן כל שנה אז המודל לא יהיה מושלם עבורך אבל תדע את זה ממתי שהם נולדים ותוכל לעשות התאמות
אבל רוב האנשים יסגרו את הארוע בהפקדה תמידית של 2000 ש" ח בחודש

והחשבון הוא 1000 שח ל20 שנה הם 240.000 שמספיק ל3 ילדים
ועד שבא הילד הרביעי עובר 6 שנים שזה יוצא 1000 שח ל4 שנים ועוד 1000 שח לשנתיים ויש לו גם הלואה
זה החשבון בערך זה לא מדויק אבל בגדול ויש לך גמח המרכזי משלך בלי עמלות

משתדל להיות טוב

משתמש מקצוען
אם אתה מחתן כל שנה אז המודל לא יהיה מושלם עבורך אבל תדע את זה ממתי שהם נולדים ותוכל לעשות התאמות

ועד שבא הילד הרביעי עובר 6 שנים שזה יוצא 1000 שח ל4 שנים ועוד 1000 שח לשנתיים ויש לו גם הלואה
לא הבנתי אתה גם צריך לשים 2000 ש"ח מעכשיו וגם יוצא לך רק 80,000 ל3 ילדים
ואם אתה עושה גמ"ח המרכזי אתה מקבל ב300 ש"ח בחודש הלואה של 240,000
אז למה מה שאמרת זה שווה?

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

לה הבנתי

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום

להזכירך לפי הרבה פוסקים את זה אי אפשר לעשות מכספי מעשרות(אלא אם את מפקידה את זה בגמ"ח

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לא הבנתי אתה גם צריך לשים 2000 ש"ח מעכשיו וגם יוצא לך רק 80,000 ל3 ילדים
ואם אתה עושה גמ"ח המרכזי אתה מקבל ב300 ש"ח בחודש הלואה של 240,000
אז למה מה שאמרת זה שווה?
ההבדל הוא שהכל כסף שלך!
ולא הלוואות שאתה צריך להיחנק עם זה עד גיל....

elis56

משתמש פעיל
@הגמ"ח המרכזי , אשמח לעזרה!
במסמך בקשה להקמת הרשאה לחיוב חשבון,
מה צריך למלא בשדה "אסמכתא/ מס' מזהה של הלקוח בחברה" ?

ושאלה נוספת - מספיק לצרף צילום כרטיס אישי של כל ערב או שחובה גם תז?

תודה!!

@הגמ"ח המרכזי , אשמח לעזרה!
במסמך בקשה להקמת הרשאה לחיוב חשבון,
מה צריך למלא בשדה "אסמכתא/ מס' מזהה של הלקוח בחברה" ?

ושאלה נוספת - מספיק לצרף צילום כרטיס אישי של כל ערב או שחובה גם תז?

תודה!!
אני לא מתעסק עם הלוואות אבל אנסה לעזור-
אם מבקשים אסמכתא, מקישים שוב את קוד המוסד (38717)
לגבי כרטיס אישי של כל ערב, יש גם את הטלפון שמתקשרים ומאמתים לערב אז אני מאמין ששניהם יחד מספיק

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

כוס קש

משתמש צעיר
הגמ"ח המרכזי - זריקת הרדמה בתשלום !!!
ואני אסביר...
המשמעות של לקיחת הלוואה הינה -אני חייב סכום כסף גדול היום ,ולכן אני מלווה את כל הסכום בבת אחת ומשעבד את עצמי ל20 שנים הקרובות עמ"נ להחזיר לאט לאט...
אבל רגע , בואו נעצור שניה לחשוב ...היום אנחנו חייבים את הכסף??? היום אנחנו רק יודעים שנהיה חייבים אותו!!!!
ואת הידיעה הזאת בתוספת השנים שעוד נותר לנו - צריך לנצל ! אבל השאלה היא איך???
ואני שואלת-
למה???למה להרדים דור שלם של זוגות צעירים!!!( שיש להם עוד 20 שנה עד שיצטרכו את הכסף!!) ואז כשיקומו מההרדמה בגיל 40 עם משפחה גדולה!! (10 בממוצע) הוצאות של לימודי סמינרים(שזה משכנתא בפני עצמה!!) כל מיני בעיות בריאותיות... סוכר ולחץ דם(הגוף לא הולך ונהיה חזק יותר...)קשיים של חינוך ילדים מתבגרים... ועוד ועוד...!
ואז- לתת להם- קחו! הנה לכם הלוואה!!(נכון בלי ריבית, אבל החזר של 6000-7000 תלוי במספר הילדים שחיתנתם)ואתם משועבדים לכדור שלג המתגלגל הזה ל20 שנים הקרובות!! כדי שתגיעו לגיל גבורות סחוטים מותשים ומוטרפים...

הרצון לפתור את בעיית העול הכלכלי בנישואי הילדים בציבור החרדי, נכון וצריך שיתחיל מהזוגות הצעירים!! ובזה הגמח המרכזי צדק...
אבל הגמ"ח המרכזי לא משנה תפיסה הוא רק מוצא פתרון לתפיסה הישנה וההרסנית!!והיא לקיחת הלוואות בגיל מבוגר...(נכון, הלוואות ללא ריבית...)
לחשוב הלוואות !!!זה אסון!!!צריך להרגיל זוגות צעירים לתפיסה חדשה!! לתפיסת 'מי שטרח בערב שבת..!'
היום הם צעירים ויפים, אין הוצאות חריגות, הילדים חמודים ומצחיקים...בקיצור אין זמן יותר מתאים מלקחת הלוואה היום ולהחזיר בנחת עד שיגיעו לגיל...טיים איז מאני!! לא אני אמרתי..
במקום הגמח המרכזי צריך להקים אירגון חסד!!! שעוזר ומלוה זוגות צעירים להשקיע במקומות בטוחים (כמו קרן ריט הממשלתית) וע"י כך לעזור להם באמת!!

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הגמ"ח המרכזי - זריקת הרדמה בתשלום !!!
ואני אסביר...
המשמעות של לקיחת הלוואה הינה -אני חייב סכום כסף גדול היום ,ולכן אני מלווה את כל הסכום בבת אחת ומשעבד את עצמי ל20 שנים הקרובות עמ"נ להחזיר לאט לאט...
אבל רגע , בואו נעצור שניה לחשוב ...היום אנחנו חייבים את הכסף??? היום אנחנו רק יודעים שנהיה חייבים אותו!!!!
ואת הידיעה הזאת בתוספת השנים שעוד נותר לנו - צריך לנצל ! אבל השאלה היא איך???
ואני שואלת-
למה???למה להרדים דור שלם של זוגות צעירים!!!( שיש להם עוד 20 שנה עד שיצטרכו את הכסף!!) ואז כשיקומו מההרדמה בגיל 40 עם משפחה גדולה!! (10 בממוצע) הוצאות של לימודי סמינרים(שזה משכנתא בפני עצמה!!) כל מיני בעיות בריאותיות... סוכר ולחץ דם(הגוף לא הולך ונהיה חזק יותר...)קשיים של חינוך ילדים מתבגרים... ועוד ועוד...!
ואז- לתת להם- קחו! הנה לכם הלוואה!!(נכון בלי ריבית, אבל החזר של 6000-7000 תלוי במספר הילדים שחיתנתם)ואתם משועבדים לכדור שלג המתגלגל הזה ל20 שנים הקרובות!! כדי שתגיעו לגיל גבורות סחוטים מותשים ומוטרפים...

הרצון לפתור את בעיית העול הכלכלי בנישואי הילדים בציבור החרדי, נכון וצריך שיתחיל מהזוגות הצעירים!! ובזה הגמח המרכזי צדק...
אבל הגמ"ח המרכזי לא משנה תפיסה הוא רק מוצא פתרון לתפיסה הישנה וההרסנית!!והיא לקיחת הלוואות בגיל מבוגר...(נכון, הלוואות ללא ריבית...)
לחשוב הלוואות !!!זה אסון!!!צריך להרגיל זוגות צעירים לתפיסה חדשה!! לתפיסת 'מי שטרח בערב שבת..!'
היום הם צעירים ויפים, אין הוצאות חריגות, הילדים חמודים ומצחיקים...בקיצור אין זמן יותר מתאים מלקחת הלוואה היום ולהחזיר בנחת עד שיגיעו לגיל...טיים איז מאני!! לא אני אמרתי..
במקום הגמח המרכזי צריך להקים אירגון חסד!!! שעוזר ומלוה זוגות צעירים להשקיע במקומות בטוחים (כמו קרן ריט הממשלתית) וע"י כך לעזור להם באמת!!
אני חושב שזה שזוג שנולד לו ילד מיד חושב על איך לחתן אותו ומפריש בשביל זה 300 שקל בחודש זה כבר משהו

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
ואז יבואו בטענות אל אותו ארגון, שההשקעה לא ממש הוכיחה את עצמה [עיין ערך קופת העיר שהשקיעה במגוריט]...
כמו תמיד, השאלה היא: האם מי שישקיע מדי חודש את אותו סכום שהוא תורם לגמ''ח המרכזי, יכול להיות בטוח שכשיגיע הזמן לחתן את הילד יהיה לו את הסכום הזה?

ראובן 23

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
ואז יבואו בטענות אל אותו ארגון, שההשקעה לא ממש הוכיחה את עצמה [עיין ערך קופת העיר שהשקיעה במגוריט]...
כמו תמיד, השאלה היא: האם מי שישקיע מדי חודש את אותו סכום שהוא תורם לגמ''ח המרכזי, יכול להיות בטוח שכשיגיע הזמן לחתן את הילד יהיה לו את הסכום הזה?
אם תשקיע 300 שקל בטוח לא תגיע ל240 אלף ודבר שני שהגמח המרכזי זה גם מכספי מעשרות מה שאין לך בהשקעה אבל הנידון פה היה על זה שזה גורם לאנשים לא להיערך ליום הזה וזה נותן ביטחון מדומה
לגבי מה שציינתה שהשקעות יכולות להפסיד אז רציתי להזכיר לך שהפנסיה שלך גם מושקעת ואתה מסתבר לא כזה לחוץ שזה יפסיד

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני חושב שזה שזוג שנולד לו ילד מיד חושב על איך לחתן אותו ומפריש בשביל זה 300 שקל בחודש זה כבר משהו
בלת"ק
התגובות צריכות לבוא מכיוון המחתנים, שעשו זאת ושלא, אבל לא אלו שחייבים תמיד להוכיח לכולם למה הם היו הצודקים.
אני הקטן שמעתי מכמה מבוגרים שהם מתחרטים שלא עשו, כי זו האפשרות היחידה לחתן ילדים בכבוד.
אלו שעשו - חוגגים את הסיפוק!
אין תחליף להלוואה של 40,000 ש"ח ב-250 ש"ח לחודש!
הלזה ייקרא הלוואה?
אתם יודעים מה עובר על אנשים בשביל לגלגל 12,000 ש"ח, אז 40,000?
רוצו, רוצו לסניפי הגמ"ח המרכזי!
אני משלם מדי חודש על 6 יחידות - כשיש לי ב"ה 2 ילדים לע"ע כ"י, כי ככל שהשנים עוברות קשה יותר לשלם.

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק יב

א לַמְנַצֵּחַ עַל הַשְּׁמִינִית מִזְמוֹר לְדָוִד:ב הוֹשִׁיעָה יְהוָה כִּי גָמַר חָסִיד כִּי פַסּוּ אֱמוּנִים מִבְּנֵי אָדָם:ג שָׁוְא יְדַבְּרוּ אִישׁ אֶת רֵעֵהוּ שְׂפַת חֲלָקוֹת בְּלֵב וָלֵב יְדַבֵּרוּ:ד יַכְרֵת יְהוָה כָּל שִׂפְתֵי חֲלָקוֹת לָשׁוֹן מְדַבֶּרֶת גְּדֹלוֹת:ה אֲשֶׁר אָמְרוּ לִלְשֹׁנֵנוּ נַגְבִּיר שְׂפָתֵינוּ אִתָּנוּ מִי אָדוֹן לָנוּ:ו מִשֹּׁד עֲנִיִּים מֵאַנְקַת אֶבְיוֹנִים עַתָּה אָקוּם יֹאמַר יְהוָה אָשִׁית בְּיֵשַׁע יָפִיחַ לוֹ:ז אִמֲרוֹת יְהוָה אֲמָרוֹת טְהֹרוֹת כֶּסֶף צָרוּף בַּעֲלִיל לָאָרֶץ מְזֻקָּק שִׁבְעָתָיִם:ח אַתָּה יְהוָה תִּשְׁמְרֵם תִּצְּרֶנּוּ מִן הַדּוֹר זוּ לְעוֹלָם:ט סָבִיב רְשָׁעִים יִתְהַלָּכוּן כְּרֻם זֻלּוּת לִבְנֵי אָדָם:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

חג מתן תורה • 1

לוח מודעות

למעלה