השקעות הגמח המרכזי, מה היחס אליו פה?

מצב
הנושא נעול.

ש.ר

משתמש פעיל
תביאו בחשבון שהגמ"ח המרכזי לא חייב לתת הלוואה בתום התקופה
והוא יכול לסרב וגם עושה זאת לאחוז מסוים מן הלווים
מידיעה?אם כן חובה לפרסם את זה אתם מכירים אנשים שלא אשרו להם ?אני חבר בגמ"ח המרכזי אם זה נכון אשקול לעזוב אותם

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
@מקצועי בלבד, כמה הסיכוי, שאברך - כולל או עובד - יוכל להגיע בתוך עשרים וחמש שנה לסכומים שמאפשרים לחתן בכבוד + לתת את חלקו הסביר בדירה?
אני צעיר יחסית, ולא מתווכח, אך מבדיקה רצינית שערכתי לפני שהתחלתי עלה, שהרוב המוחלט שחסכו - וגם השקיעו היו צריכים ללות. אם לא בחתונה הראשונה והשניה, אז בשלישית.
אמר לי גבאי צדקה שעוסק במאות מקרים כאלו: ברוב המקרים, החל מהחתונה השלישית אין הבדל בין מי שהתפרנס טוב כל חייו למי שהיה דחוק, ולכולם קשה, למעט מי שפרנסתו מצויה מאד בריוח והוא נחשב לאמיד, או מי שהיו לי סוידורי הלוואות טובים וזולים.
מידיעה?אם כן חובה לפרסם את זה אתם מכירים אנשים שלא אשרו להם ?אני חבר בגמ"ח המרכזי אם זה נכון אשקול לעזוב אותם
מצטרף.
וגם: כמה אוחזים מדובר, והאם מדובר במי ששילמו תמידין כסדרן ו/או מי שיש להם בעיות כלכליות וחשש כבד שלא יוכלו להחזיר.

אלבומים גיגיטליים

משתמש מקצוען
@מקצועי בלבד, כמה הסיכוי, שאברך - כולל או עובד - יוכל להגיע בתוך עשרים וחמש שנה לסכומים שמאפשרים לחתן בכבוד + לתת את חלקו הסביר בדירה?
אני צעיר יחסית, ולא מתווכח, אך מבדיקה רצינית שערכתי לפני שהתחלתי עלה, שהרוב המוחלט שחסכו - וגם השקיעו היו צריכים ללות. אם לא בחתונה הראשונה והשניה, אז בשלישית.
אמר לי גבאי צדקה שעוסק במאות מקרים כאלו: ברוב המקרים, החל מהחתונה השלישית אין הבדל בין מי שהתפרנס טוב כל חייו למי שהיה דחוק, ולכולם קשה, למעט מי שפרנסתו מצויה מאד בריוח והוא נחשב לאמיד, או מי שהיו לי סוידורי הלוואות טובים וזולים.

מצטרף.
וגם: כמה אוחזים מדובר, והאם מדובר במי ששילמו תמידין כסדרן ו/או מי שיש להם בעיות כלכליות וחשש כבד שלא יוכלו להחזיר.
כשתיצטרך בסוף ללוות רק אז תילווה
ולמה לתזמן אתזה מראש
בפרט שיש אפשרויות זולות ונוחות יותר

ראובן 23

משתמש מקצוען
בהוצאות חתונות הילדים, יש גם הוצאות אחרות, מעבר לרכישת דירה.
ומטרת ההשקעה היא להרוויח כסף, ואם הפסדנו כסף בהשקעה, אז לא השגנו את המטרה, והיה עדיף שלא להשקיע.
לא אמרתי שמי שמשקיע בנדל"ן מפסיד אלא אמרתי שגם אם זה מפסיד זה לא כל כך נורא כי המטרה שבישבילה אנחנו חוסכים גם תוזל משמעותית וזה ההוצאה העיקרית בחתונת ילדים (במגזר הליטאי)
אבל לכאורה מי שמשקיע בנדל"ן ירוויח וגם מי שמשקיע במניות ואני משאיר לך ולאורות להמשיך להתווכח אבל אם מניות יפלו ודירות ישארו מי שחסך בהם יתקשה לחתן את ילדיו אבל אם משקיעים בדירות גם אם הם יפלו אז גם חתונת הילדים תוזל משמעותית

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כשתיצטרך בסוף ללוות רק אז תילווה
ולמה לתזמן אתזה מראש
כדי שאוכל ללוות בתנאים שאוכל גם להחזיר!
חשוב לי לציין, בחיי כיום, קבעתי לי כלל: איני משתמש לעולם בכסף של מישהו אחר. אין לי כרטיס אשראי וגם לא מסגרת אוברדראפט בבנק, איני יודע מה זה הלואה. כשאני צריך דחוף כסף אני פשוט מייצר, ויש לה' המון דרכים לעשות זאת. ראיתי בזה השגחה פרטית מיוחדת כמה וכמה פעמים, סייעת דשמיא כדי שאצליח לייצר כסף מבלי להזדקק להלוואה.
זוהי תפילה יומית - ולא לידי הלוואתם.
אולם דווקא מתוך גישה זו, יש לי עול מזה שיום יבוא ואיאלץ ללוות מבלי שתהיה לי האפשרות להחזיר, ולכן אני חוסך מפיתי כיום לשם כך. [כשאגב, ידוע לי שישנה אפשרות למשוך כמעט את כל הסכום אם ההורה מתחרט.]
כשיהיה לי זמן אעבור על כל האשכול, אולי אז אבין.
מניות יפלו ודירות ישארו
בדיוק! יש בבני ברק דיין ידוע מאד, שאומר תמיד לכל מי ששואל אותו - מנסיון של שנים רבות: השקעות אך ורק בקירות ותקרה! זה דבר שאמור להמשיך להתקיים תמיד. [אולי חוץ מרעידת אדמה.] אפילו לא קרקעות.
נכון, אולי אפשר היה להרויח יותר באמצעות השקעות, אך הסיכון - בפרט למי שאינו בקי בזה - עצום!
לדבריו, רבים מהמנוסים מתחרטים.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שוב, אני מכירה אישית כמה וכמה אנשים שהם "אברכים" שלא מרוויחים הרבה, ובהתנהלות חכמה [לא מבזבזים כספים, חוסכים כל חודש, ומשקיעים אותו בתבונה] חיתנו את כל ילדיהם בכבוד מכסף שיש להם!!
גם מי שהתפרנס טוב כל ימיו אבל לא יודע להתנהל בתבונה יגיע במוקדם או במאוחר לאותו מצב של חברו שמתפרנס בצורה יותר דחוקה.
החובה להתנהל בחכמה, היא בין למי שתפרנס בדוחק, ובין למי שמתפרנס טוב כל חייו!!

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אבל לכאורה מי שמשקיע בנדל"ן ירוויח וגם מי שמשקיע במניות ואני משאיר לך ולאורות להמשיך להתווכח אבל אם מניות יפלו ודירות ישארו מי שחסך בהם יתקשה לחתן את ילדיו אבל אם משקיעים בדירות גם אם הם יפלו אז גם חתונת הילדים תוזל משמעותית
בדיוק! יש בבני ברק דיין ידוע מאד, שאומר תמיד לכל מי ששואל אותו - מנסיון של שנים רבות: השקעות אך ורק בקירות ותקרה! זה דבר שאמור להמשיך להתקיים תמיד. [אולי חוץ מרעידת אדמה.] אפילו לא קרקעות.
נכון, אולי אפשר היה להרויח יותר באמצעות השקעות, אך הסיכון - בפרט למי שאינו בקי בזה - עצום!
לדבריו, רבים מהמנוסים מתחרטים.
אם אתם חושבים ככה, כדאי לכם למהר ולהוציא כל כסף אפשרי שלכם, שנמצא בפנסיות, קרנות השתלמות, וכדו'.
תדעו לכם שהם מושקעים בשוק ההון, ואתם ח"ו יכולים להפסיד את כל הכסף.

שוב, אומרת את דעתי, בשוק ההון אפשר להרוויח סכומים יפים מאד, כשההשקעה היא בסיכון נמוך מאד!!
וברור שלומדים ומבינים את ההשקעה לפני שמשקיעים.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אט אזוי!
באותם קרנות הכספים מנוהלים בידי 'מבינים' אמיתיים, לא אברכים שקראו בפרוג איזה אשכול ושני מאמרים!

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אט אזוי!
באותם קרנות הכספים מנוהלים בידי 'מבינים' אמיתיים, לא אברכים שקראו בפרוג איזה אשכול ושני מאמרים!
באותה מידה שהקרנות האלו מנוהלות בידי "מבינים" אמיתיים.
ניתן להשקיע דרך אותם "מבינים" דרך קופת גמל להשקעה למשל, דרך קרנות נאמנות, ועוד ועוד, שכולם זה דרך ה"מבינים".
וכמובן שזה ממש פשוט, גם לאדם שלא מבין בנושא כלום, וכמו שהוא סומך על אותם גופים שמנהלים לו את הפנסיה, אז הוא יכול להשקיע דרכם גם דרך קופת גמל להשקעה, ועוד ועד.

עפולה

משתמש מקצוען
כמה הסיכוי, שאברך - כולל או עובד - יוכל להגיע בתוך עשרים וחמש שנה לסכומים שמאפשרים לחתן בכבוד + לתת את חלקו הסביר בדירה?
כתבתי בתחילת האשכול. במקום להפקיד 300 ש"ח לחודש כדאי להשקיע 500 ש"ח לחודש, בסוף תגיע לאותו סכום [240 אל"ש] אך בהבדל קטן, בגמ"ח זה יהיה בהלוואה שתצטרך להחזיר בעשר השנים שאחר כך, ובהשקעה הכסף נשאר שלך.

אם סכום של 240 אל"ש נקרא לחתן בכבוד אז הנה לך דרך קלה לעשות את זה.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
באותה מידה שהקרנות האלו מנוהלות בידי "מבינים" אמיתיים.
ניתן להשקיע דרך אותם "מבינים" דרך קופת גמל להשקעה למשל, דרך קרנות נאמנות, ועוד ועוד, שכולם זה דרך ה"מבינים".
וכמובן שזה ממש פשוט, גם לאדם שלא מבין בנושא כלום, וכמו שהוא סומך על אותם גופים שמנהלים לו את הפנסיה, אז הוא יכול להשקיע דרכם גם דרך קופת גמל להשקעה, ועוד ועד.
נכון.
לא ידעתי שלזו היתה הכוונה, הבנתי שהתכוונתם להשקיע לבד.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
כתבתי בתחילת האשכול. במקום להפקיד 300 ש"ח לחודש כדאי להשקיע 500 ש"ח לחודש, בסוף תגיע לאותו סכום [240 אל"ש] אך בהבדל קטן, בגמ"ח זה יהיה בהלוואה שתצטרך להחזיר בעשר השנים שאחר כך, ובהשקעה הכסף נשאר שלך.

אם סכום של 240 אל"ש נקרא לחתן בכבוד אז הנה לך דרך קלה לעשות את זה.
לא זכיתי להבין.
בגמ"ח אני מקבל על כל מאה ש"ח היום, 80,000 אז - ב-500 ש"ח לחודש.
אם כן, 300 * 12 * 16 שנים, שוות למעשה [בהלוואה] 240,000 ש"ח.
אם אחסוך כל חודש 500 * 12 * 16 שנים = 96,000 ש"ח.
ואם תרצה כבול 20 שנה, זה 120,000 ש"ח.
הוי אומר, החסכון = חתונה וחצי, הגמ"ח = שלש.
לא כך?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
לא זכיתי להבין.
בגמ"ח אני מקבל על כל מאה ש"ח היום, 80,000 אז - ב-500 ש"ח לחודש.
אם כן, 300 * 12 * 16 שנים, שוות למעשה [בהלוואה] 240,000 ש"ח.
אם אחסוך כל חודש 500 * 12 * 16 שנים = 96,000 ש"ח.
ואם תרצה כבול 20 שנה, זה 120,000 ש"ח.
הוי אומר, החסכון = חתונה וחצי, הגמ"ח = שלש.
לא כך?
שים לב, אתה מדבר על לחסוך, והוא מדבר על להשקיע.
שזה שני דברים שונים לחלוטין.

ראובן 23

משתמש מקצוען
אם אתם חושבים ככה, כדאי לכם למהר ולהוציא כל כסף אפשרי שלכם, שנמצא בפנסיות, קרנות השתלמות, וכדו'.
תדעו לכם שהם מושקעים בשוק ההון, ואתם ח"ו יכולים להפסיד את כל הכסף.

שוב, אומרת את דעתי, בשוק ההון אפשר להרוויח סכומים יפים מאד, כשההשקעה היא בסיכון נמוך מאד!!
אני מאמין בשוק ההון ויש לי קופת גמל להשקעה אבל
א.זה לא סותר את הגמ"ח המרכזי שזה מכספי מעשרות
ב. האופציה השניה לא היתה לא להשקיע אלא להשקיע בנדל"ן(שלגבי לחתן יעדיף יש את העדיפות של מה שאמרתי אבל בשתיהם אני לא בהמת חושש שאני יאבד את הקרן או חלק ממנו אלא להיפך ירוויח (אבל על הצד הקטן שאני יאבד אז בדיור לא יהיה לי נזק אמיתי כי גם לילדים לא יהיה צריך להניח הרבה כסף)

רינהרינה

משתמש מקצוען
תביאו בחשבון שהגמ"ח המרכזי לא חייב לתת הלוואה בתום התקופה
והוא יכול לסרב וגם עושה זאת לאחוז מסוים מן הלווים
לדוגמא אם לקחתם את מירב הנקודות- וגם הצד השני עשה זאת
יוצא סכום הלוואה גבוה
ו יש מצב שאין להם מספיק בטחונות שיוחזר
ובודקים יכולת החזרה- לא פחות מהבנק
גם של הלווים וגם של הערבים
ומה אם זה כבר הילד השישי או השביעי שלכם?
אז יש מצב שידחו את בקשתכם
ואז יסכימו להחזיר לכם את הפקדונות
בניכוי העמלה ששולמה לסוכן (!!)
כלומר שילמתם במשך 15 שנה ומישהו השתמש עם זה....

בכל הלוואה אתה מתחיל לשלם ריבית רק עם לקיחת ההלואה ובתנאי ללקיחת הלואה בפועל
ולא 15 שנה קודם

מנסיון הגמ"ח המרכזי לא בודק בכלל יכולת החזר של הלווים,
נותן הלוואה גם לזוג שמתחתן בלי הכנסות בכלל.
ואם 2 הצדדים עשו יחידות נותנים לזוג הלוואה כפולה.

הגמ"ח המרכזי

משתמש פעיל
מנהל
מנוי פרימיום
הגמ"ח המרכזי - זריקת הרדמה בתשלום !!!
ואני אסביר...
המשמעות של לקיחת הלוואה הינה -אני חייב סכום כסף גדול היום ,ולכן אני מלווה את כל הסכום בבת אחת ומשעבד את עצמי ל20 שנים הקרובות עמ"נ להחזיר לאט לאט...
אבל רגע , בואו נעצור שניה לחשוב ...היום אנחנו חייבים את הכסף??? היום אנחנו רק יודעים שנהיה חייבים אותו!!!!
ואת הידיעה הזאת בתוספת השנים שעוד נותר לנו - צריך לנצל ! אבל השאלה היא איך???
ואני שואלת-
למה???למה להרדים דור שלם של זוגות צעירים!!!( שיש להם עוד 20 שנה עד שיצטרכו את הכסף!!) ואז כשיקומו מההרדמה בגיל 40 עם משפחה גדולה!! (10 בממוצע) הוצאות של לימודי סמינרים(שזה משכנתא בפני עצמה!!) כל מיני בעיות בריאותיות... סוכר ולחץ דם(הגוף לא הולך ונהיה חזק יותר...)קשיים של חינוך ילדים מתבגרים... ועוד ועוד...!
ואז- לתת להם- קחו! הנה לכם הלוואה!!(נכון בלי ריבית, אבל החזר של 6000-7000 תלוי במספר הילדים שחיתנתם)ואתם משועבדים לכדור שלג המתגלגל הזה ל20 שנים הקרובות!! כדי שתגיעו לגיל גבורות סחוטים מותשים ומוטרפים...

הרצון לפתור את בעיית העול הכלכלי בנישואי הילדים בציבור החרדי, נכון וצריך שיתחיל מהזוגות הצעירים!! ובזה הגמח המרכזי צדק...
אבל הגמ"ח המרכזי לא משנה תפיסה הוא רק מוצא פתרון לתפיסה הישנה וההרסנית!!והיא לקיחת הלוואות בגיל מבוגר...(נכון, הלוואות ללא ריבית...)
לחשוב הלוואות !!!זה אסון!!!צריך להרגיל זוגות צעירים לתפיסה חדשה!! לתפיסת 'מי שטרח בערב שבת..!'
היום הם צעירים ויפים, אין הוצאות חריגות, הילדים חמודים ומצחיקים...בקיצור אין זמן יותר מתאים מלקחת הלוואה היום ולהחזיר בנחת עד שיגיעו לגיל...טיים איז מאני!! לא אני אמרתי..
במקום הגמח המרכזי צריך להקים אירגון חסד!!! שעוזר ומלוה זוגות צעירים להשקיע במקומות בטוחים (כמו קרן ריט הממשלתית) וע"י כך לעזור להם באמת!!
תרשה לי לחלוק עליך ידידי
וזאת מכמה סיבות:
1. זה לא הלוואה! זה תוכנית!! תוכנית איך לעבור את הפרק הזה בשלום!!
2. צא וראה מה קורה בחוץ. איך אנשים מחתנים עם הגמ"ח המרכזי ואיך אנשים מחתנים בלי הגמ"ח המרכזי. 2 עולמות!!
3. כפי שציינו פה זה מכספי מעשרות בשונה מהשקעה
4. לא כל אחד בנוי להשקעות. או יותר נכון רוב העולם לא בנוי להשקעות!! (אני אומר את זה מניסיון רב עם אנשים גם כמשווק בגמח המרכזי וגם כאחד שעוסק בשיקום משפחות כלכלי הרבה שנים.) אברך רוצה לשבת וללמוד ולא להתערבב עם דירות ושוכרים ועולה ויורד והפסיד והרוויח. מה אתה מכניס אותו לבור כזה???
5. אני חושב שזה לא סותר! צריך לשים בגמ"ח ובמקביל מי שמסוגל לכך גם להשקיע. לצערנו צריכים היום גם וגם!

נערך לאחרונה ע"י מנהל:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
4. לא כל אחד בנוי להשקעות. או יותר נכון רוב העולם לא בנוי להשקעות!! (אני אומר את זה מניסיון רב עם אנשים גם כמשווק בגמח המרכזי וגם כאחד שעוסק בשיקום משפחות כלכלי הרבה שנים.) אברך רוצה לשבת וללמוד ולא להתערבב עם דירות ושוכרים ועולה ויורד והפסיד והרוויח. מה אתה מכניס אותו לבור כזה???
אני לא הולכת שוב להיכנס לדיון הזה.
אבל על הסעיף הזה אני חייבת לחלוק עליך.
השקעות זה ממש לא מחייב לקנות דירות ושוכרים וכו'.
אפשר להשקיע גם בלי במינימום מאמץ, למשל דרך קופת גמל להשקעה, וזה מתאים לכל אחד!!

מצב
הנושא נעול.
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמא

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה קְרָאתִיךָ חוּשָׁה לִּי הַאֲזִינָה קוֹלִי בְּקָרְאִי לָךְ:ב תִּכּוֹן תְּפִלָּתִי קְטֹרֶת לְפָנֶיךָ מַשְׂאַת כַּפַּי מִנְחַת עָרֶב:ג שִׁיתָה יְהוָה שָׁמְרָה לְפִי נִצְּרָה עַל דַּל שְׂפָתָי:ד אַל תַּט לִבִּי לְדָבָר רָע לְהִתְעוֹלֵל עֲלִלוֹת בְּרֶשַׁע אֶת אִישִׁים פֹּעֲלֵי אָוֶן וּבַל אֶלְחַם בְּמַנְעַמֵּיהֶם:ה יֶהֶלְמֵנִי צַדִּיק חֶסֶד וְיוֹכִיחֵנִי שֶׁמֶן רֹאשׁ אַל יָנִי רֹאשִׁי כִּי עוֹד וּתְפִלָּתִי בְּרָעוֹתֵיהֶם:ו נִשְׁמְטוּ בִידֵי סֶלַע שֹׁפְטֵיהֶם וְשָׁמְעוּ אֲמָרַי כִּי נָעֵמוּ:ז כְּמוֹ פֹלֵחַ וּבֹקֵעַ בָּאָרֶץ נִפְזְרוּ עֲצָמֵינוּ לְפִי שְׁאוֹל:ח כִּי אֵלֶיךָ יְהוִה אֲדֹנָי עֵינָי בְּכָה חָסִיתִי אַל תְּעַר נַפְשִׁי:ט שָׁמְרֵנִי מִידֵי פַח יָקְשׁוּ לִי וּמֹקְשׁוֹת פֹּעֲלֵי אָוֶן:י יִפְּלוּ בְמַכְמֹרָיו רְשָׁעִים יַחַד אָנֹכִי עַד אֶעֱבוֹר:
נקרא  5  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה