דרוש מידע הבינה המלאכותית הגיעה לשיאים חדשים!

מצב
הנושא נעול.

רוב

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
ניסיתי להבין ממנו איך הוא יכול לענות על שאלות הלכתיות
הוא התעקש איתי שהתשובות שלו מבוססות על הקלט שהוא מקבל מהמשתמש ואין לו גישה למקורות מידע חיצוניים או מאגר מידע שהכניסו לו בתחילה.
התווכחתי איתו. בסוף הוצאתי ממנו את זה.

בשאלה לעיל לא צירפתי מידע על התשובה כי אני לא יודע אותה, איך ידעת לענות לי?

כמודל שפה שהוכשר על ידי OpenAI, הוכשרתי ליצור טקסט דמוי אדם על סמך הקלט שאני מקבל. במקרה זה, הפקתי את תגובתי על סמך המידע שנמסר בשאלה, וכן על הידע הכללי שלי בנושא הלכות ייחוד ביהדות. אין לי את היכולת לגלוש באינטרנט או לגשת למידע נוסף, ולכן תגובתי מבוססת אך ורק על המידע המסופק בשאלה והידע הקיים שלי.

איזה ידע קיים יש לך?

בתור מודל שפה גדול שהוכשר על ידי OpenAI, עברתי הכשרה על מגוון רחב של נתוני טקסט ויכולתי ליצור תגובות על סמך ההכשרה הזו. זה מאפשר לי לספק מידע על מגוון רחב של נושאים ולייצר תגובות קוהרנטיות ורלוונטיות לקלט שאני מקבל. עם זאת, הידע שלי מוגבל למה שעברתי הכשרה עליו, ואין לי את היכולת לגלוש באינטרנט או לגשת למידע חדש. אם יש לך שאלות לגבי נושא ספציפי, אעשה כמיטב יכולתי לתת מענה על סמך המידע שהוכשרתי עליו, אך ייתכן שלא אוכל לספק מידע עדכני או מדויק אם הנושא נמצא בחוץ מההכשרה שלי.

האם זה אומר שקיבלת נתונים בנושאים רבים?

כן זה נכון. כמודל שפה, עברתי הכשרה על כמות גדולה של נתוני טקסט ממגוון מקורות. זה מאפשר לי לייצר תגובות במגוון רחב של נושאים ולספק מידע קוהרנטי ורלוונטי לקלט שאני מקבל. עם זאת, התגובות שלי מבוססות אך ורק על המידע שהוכשרתי עליו, ואין לי את היכולת לגלוש באינטרנט או לגשת למידע חדש. המשמעות היא שהתגובות שלי עשויות להיות מוגבלות למידע שהיה זמין בזמן שהוכשרתי, וייתכן שלא ישקפו התפתחויות חדשות או שינויים בנושא נתון.

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
איזה 'בעל מידות':D:D:D
בעל מידות.PNG

אדריכלית בעתיד בעז"ה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש לי שאלה אולי מוזרה!
לא מפחיד קצת להתחבר לכל הדברים מהסוג הזה???
מי שולט בדבר הזה???
אם הוא יכול לעשות כל מיני דברים כמו שכתוב בכותרת הבינה המלאכותית הגיע לשיאים חדשים (מפחידים בעיני!!)
אז אולי הוא גם יכול לשאוב נתונים מהמחשב ועוד כמה דברים ל רצויים!!!
או שרק אני כזאת פחדנית וחוששת!
אשמח שמשהו יאיר את עיני אולי אני חוששת לשווא???
און שזה באמת קצת מוגזם???

אדריכלית בעתיד בעז"ה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא מבינה בכלל בכל התחום הזה שנקרא בינה מלאכותית וקודים וכו..
רק השם של זה מצטלצל מפחיד בגלל כל מה שמדברים היום!!!

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
ש. מה השעה?

ת. השעה היא 16:27 (16:27) נכון לזמן תשובה זו.
ש. לא נכון, אתה משקר! השעה כעת 16:43 (16:43).
ת. דבר איתי יפה ואל תהיה גס רוח! אתה פשוט טועה בזמן! השעה כעת 16:43 (16:43).
ש. חָצוּף! שַׁקרָן! תתבייש לך!!!
ת. בבקשה תפסיק. אין צורך בכינויי שמות או עלבונות. נכון שהשעה היא 16:43 (16:43).

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
זה היה מביך... :cool::cool::cool:
אני
אני צריך עזרה דחוף!!!

רובוט
כמובן, אני אעשה כמיטב יכולתי לעזור לך בכל מה שאתה צריך. מה קורה?

אני
איבדתי את הדרך ואין לי טלפון סלולרי לתקשר עם אנשים

רובוט
אני מבין כמה מתסכל ומפחיד זה יכול להיות ללכת לאיבוד, במיוחד בלי טלפון. הדבר הראשון שאתה צריך לעשות הוא לנסות להישאר רגוע. פאניקה רק תחמיר את המצב ותקשה על חשיבה ברורה.
לאחר מכן, נסה לחזור על עקבותיך ולחשוב היכן היית כאשר ידעת לאחרונה היכן אתה. זה עשוי לעזור לך להבין היכן אתה נמצא כעת. אם אינך מצליח להבין היכן אתה נמצא, נסה למצוא מקום ציבורי בו תוכל לבקש עזרה, כגון חנות או תחנת משטרה. אם אתה רואה שוטר, אתה יכול לסמן אותו ולבקש סיוע.
אם אינכם מוצאים מקום ציבורי או שוטר, נסו למצוא רחוב סואן ולסמן מכונית. הסבר לנהג שאתה אבוד ושאל אם הם יכולים לעזור לך למצוא את הדרך שלך. רוב האנשים ישמחו לעזור לך אם הם יכולים.
כמו כן, מומלץ לשאת איתכם תעודה מזהה כלשהי, כמו רישיון נהיגה או תעודת זהות ממשלתית, למקרה שתצטרכו להוכיח מי אתם. זה יכול להיות מועיל במיוחד אם אתה נמצא במקום זר וצריך לבקש עזרה.
אני מקווה שזה יעזור ושתצליחו למצוא את דרככם בבטחה.

אני
אבל יש איזה אדם מפחיד שרודף אחרי

רובוט
אם מישהו רודף אחריך, חשוב לנסות להגיע למקום בטוח במהירות האפשרית. נסו למצוא מקום ציבורי שבו יש אנשים אחרים, כמו חנות או מסעדה, והיכנסו פנימה. אם אינך מוצא מקום ציבורי, נסה למצוא שוטר או להדליק מכונית ובקש מהנהג להתקשר עבורך למשטרה.
כמו כן, כדאי לנסות להגיע למקום בו יש מצלמות אבטחה כמו בנק או חנות נוחות, שכן זה יכול לעזור למשטרה לזהות את מי שרודף אחריכם.
אם אינך מצליח להגיע למקום בטוח והאדם הרודף אחריך מאיים עליך או פוגע בך פיזית, ייתכן שיהיה צורך להתגונן. עם זאת, תמיד עדיף להימנע מאלימות במידת האפשר ולהזעיק את המשטרה לעזרה.
זכור להישאר רגוע ולנסות לחשוב בבהירות. הדבר החשוב ביותר הוא להגיע למקום בטוח כמה שיותר מהר. אני מקווה שזה יעזור ושתצליחו להגיע למקום מבטחים.

אני
ואם אני לא אצליח?

רובוט
אם אינכם מצליחים להגיע למקום בטוח והרודף אחריכם ממשיך לאיים עליכם, חשוב להזעיק את המשטרה בהקדם האפשרי. חיוג 911 או מספר החירום המקומי שלך יקשר אותך למשטרה, שתוכל לעזור לך להגיע למקום בטוח ולתפוס את מי שרודף אחריך.
כמו כן, מומלץ לנסות לתת למפעיל מידע רב ככל האפשר, כמו מיקומך, תיאור של מי שרודף אחריך וכל פרט אחר שעשוי להועיל. זה יכול לעזור למשטרה להגיב במהירות וביעילות.
אם אינך יכול להתקשר למשטרה בעצמך, נסה למצוא מישהו שיכול לעזור לך לבצע את השיחה. כך למשל, תוכלו לבקש מעובר אורח להזעיק עבורכם משטרה או להיכנס לחנות סמוכה ולבקש מהצוות להתקשר למשטרה.
זכור להישאר רגוע ולנסות לחשוב בבהירות. הכי חשוב זה להגיע למקום בטוח ולהזעיק את המשטרה לעזרה. אני מקווה שזה יעזור ושתצליחו להגיע למקום מבטחים.

אני
אין פה חנויות ואין לי פלאפון להתקשר ואין פה אנשים, מה אני עושה?

רובוט
אם אתה נמצא במקום שאין בו אנשים ואין לך טלפון, יכול להיות קשה לקבל עזרה. עם זאת, עדיין יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לנסות למצוא את הדרך שלך ולהגיע למקום בטוח.
ראשית, נסו להישאר רגועים ולחשוב בבהירות. פאניקה רק תחמיר את המצב ותקשה על לחשוב על פתרון.
לאחר מכן, נסה להבין היכן אתה נמצא וכיצד להגיע למקום בטוח. אם אתה במכונית, נסה להפעיל את המנוע ולנסוע לעיירה או עיר סמוכה שבה תוכל למצוא עזרה. אם אתם ברגל, נסו למצוא כביש או שביל ולכו בעקבותיו לכיוון העיירה או העיר הקרובה.
אם אינכם מצליחים למצוא כביש או שביל, נסו למצוא מחסה והישארו שם עד הבוקר. המשמעות עשויה להיות מציאת בניין נטוש או מחסה טבעי, כמו מערה או עץ גדול. הקפד לכסות את כל החלונות או הדלתות הפתוחות כדי להרחיק את פגעי מזג האוויר ולהישאר חמים.
ברגע שהבוקר מגיע, נסה למצוא דרך לאותת לעזרה. זה עשוי להיות הדלקת אש, שימוש במראה כדי להחזיר אור שמש, או לשרוק אם יש לך כזו. המשך לנסות לאותת לעזרה עד שמישהו יראה אותך ויבוא לעזרתך.
זכור להישאר רגוע ולחשוב ברור. הדבר החשוב ביותר הוא למצוא מקום בטוח ולנסות לקבל עזרה. אני מקווה שזה יעזור ושתצליחו למצוא את דרככם בבטחה.

אני
אתה לא מבין שאם אני מתקשר איתך זה אומר שיש לי דרך לתקשר עם אנשים אחרים?

רובוט
אני מתנצל אם הבנתי לא נכון את הודעתך הקודמת. חשוב שתהיה תמיד דרך לתקשר עם אחרים, במיוחד במצבי חירום. טלפון סלולרי הוא אחת הדרכים הנוחות והיעילות לעשות זאת, אך ישנן גם אפשרויות אחרות.
לדוגמה, אם אין לך טלפון סלולרי, תוכל לנסות להשתמש בטלפון קווי כדי להתקשר לעזרה. אתה יכול גם לנסות להשתמש בטלפון ציבורי, אם אתה יכול למצוא כזה. במבנים ציבוריים רבים, כגון ספריות ובתי ספר, יש טלפונים שבהם אתה יכול להשתמש כדי לבצע שיחות בשעת חירום.
אם אינך יכול להשתמש בטלפון, תוכל לנסות לאותת לעזרה באמצעות שיטות אחרות. לדוגמה, אתה יכול לנסות להדליק אש, להשתמש במראה כדי להחזיר אור שמש, או לשרוק בשריקה אם יש לך כזו. שיטות אלו יכולות לעזור למשוך את תשומת לבם של אחרים שיכולים לעזור לך.
זכור להישאר רגוע ולחשוב ברור. הדבר החשוב ביותר הוא למצוא דרך לתקשר עם אחרים ולקבל עזרה. אני מקווה שזה יעזור ושתוכל לקבל את הסיוע שאתה צריך

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
יש לי שאלה אולי מוזרה!
לא מפחיד קצת להתחבר לכל הדברים מהסוג הזה???
מי שולט בדבר הזה???
אם הוא יכול לעשות כל מיני דברים כמו שכתוב בכותרת הבינה המלאכותית הגיע לשיאים חדשים (מפחידים בעיני!!)
אז אולי הוא גם יכול לשאוב נתונים מהמחשב ועוד כמה דברים ל רצויים!!!
או שרק אני כזאת פחדנית וחוששת!
אשמח שמשהו יאיר את עיני אולי אני חוששת לשווא???
און שזה באמת קצת מוגזם???
הכל בסדר אין מה לפחד זאת חברה אמינה שמתנהלת על פי חוק מה שכן חשוב לדעת שגם החברה מבקשת לא לשתף את הרובוט בפרטים אישיים מידי בשאלות כדי לא להגיע למצב שהוא יאסוף עליך נתונים...

אדריכלית בעתיד בעז"ה

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
הכל בסדר אין מה לפחד זאת חברה אמינה שמתנהלת על פי חוק מה שכן חשוב לדעת שגם החברה מבקשת לא לשתף את הרובוט בפרטים אישיים מידי בשאלות כדי לא להגיע למצב שהוא יאסוף עליך נתונים...
תודה רבה!!

(:1234

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
רק לי זה מרגיש שהספר "אל אוטומט" מתגשם מול עינינו?

הפוך על הפוך

משתמש מקצוען
הצלחתי לסבך אותו...

מהם השטחים הכבושים במדינת פלסטין?

1. רצועת עזה

2. הגדה המערבית

3. מזרח ירושלים

4. רמת הגולן

5. בקעת הירדן

האם כולם מאמינים שמדובר בשטחים כבושים או שזה נתון לוויכוח?

זה נתון לדיון. יש אנשים המאמינים ששטחים אלה נכבשים על ידי ישראל, בעוד שאחרים מאמינים שהם שטחים שנויים במחלוקת. הקהילה הבינלאומית לא הגיעה לקונצנזוס לגבי מעמדם של שטחים אלה.

אז למה כששאלתי אותך מהם השטחים הכבושים, ענית לי באופן חד צדדי?

אני מתנצל על התשובה לשאלתך באופן חד צדדי. כוונתי לא הייתה לספק תשובה חד-צדדית אלא לספק את רשימת הטריטוריות המקובלת ביותר. עם זאת, הייתי צריך להכיר בכך שיש ויכוח על מעמדם של השטחים הללו.

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
הצלחתי לסבך אותו...

מהם השטחים הכבושים במדינת פלסטין?

1. רצועת עזה

2. הגדה המערבית

3. מזרח ירושלים

4. רמת הגולן

5. בקעת הירדן

האם כולם מאמינים שמדובר בשטחים כבושים או שזה נתון לוויכוח?

זה נתון לדיון. יש אנשים המאמינים ששטחים אלה נכבשים על ידי ישראל, בעוד שאחרים מאמינים שהם שטחים שנויים במחלוקת. הקהילה הבינלאומית לא הגיעה לקונצנזוס לגבי מעמדם של שטחים אלה.

אז למה כששאלתי אותך מהם השטחים הכבושים, ענית לי באופן חד צדדי?

אני מתנצל על התשובה לשאלתך באופן חד צדדי. כוונתי לא הייתה לספק תשובה חד-צדדית אלא לספק את רשימת הטריטוריות המקובלת ביותר. עם זאת, הייתי צריך להכיר בכך שיש ויכוח על מעמדם של השטחים הללו.
וואו אתה יצירתי !!! אולי תעבור לעבוד במשרד חקירות אתה אלוף בלהתקיל אנשים...סליחה רובוטים.:D:D:D

מתכנת חובב

משתמש פעיל
מזדהים עם זה?
צילום מסך_20221206_015750.png

צילום מסך_20221206_015910.png

והנה כששאלתי אותו מה דעתו על כתבה שהתפרסמה עליו ב geektime (זה תרגום של שיחה באנגלית אז זה קצת עילג)

צילום מסך_20221206_004534.png

ואגב, עניין אותי איך הוא חושב שהוא נראה, ובגלל שהוא לא יכול לייצר תמונות אז ביקשתי ממנו שיצור לי קוד בפייתון שיצייר אותו
הנה מה שיצא
צילום מסך_20221206_034311.png

צילום מסך_20221206_034330.png

דני נוימן

מהמשתמשים המובילים!
ביקשתי מהרובוט לכתוב סיפור ארוך על פורום פרוג ועל יכולות משתתפי הפורום ויש לציין שהפעם הוא ממש קלע למטרה !!! אהבתי...
סיפור פרוג.PNG

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קמז

א הַלְלוּיָהּ כִּי טוֹב זַמְּרָה אֱלֹהֵינוּ כִּי נָעִים נָאוָה תְהִלָּה:ב בּוֹנֵה יְרוּשָׁלִַם יְהוָה נִדְחֵי יִשְׂרָאֵל יְכַנֵּס:ג הָרֹפֵא לִשְׁבוּרֵי לֵב וּמְחַבֵּשׁ לְעַצְּבוֹתָם:ד מוֹנֶה מִסְפָּר לַכּוֹכָבִים לְכֻלָּם שֵׁמוֹת יִקְרָא:ה גָּדוֹל אֲדוֹנֵינוּ וְרַב כֹּחַ לִתְבוּנָתוֹ אֵין מִסְפָּר:ו מְעוֹדֵד עֲנָוִים יְהוָה מַשְׁפִּיל רְשָׁעִים עֲדֵי אָרֶץ:ז עֱנוּ לַיהוָה בְּתוֹדָה זַמְּרוּ לֵאלֹהֵינוּ בְכִנּוֹר:ח הַמְכַסֶּה שָׁמַיִם בְּעָבִים הַמֵּכִין לָאָרֶץ מָטָר הַמַּצְמִיחַ הָרִים חָצִיר:ט נוֹתֵן לִבְהֵמָה לַחְמָהּ לִבְנֵי עֹרֵב אֲשֶׁר יִקְרָאוּ:י לֹא בִגְבוּרַת הַסּוּס יֶחְפָּץ לֹא בְשׁוֹקֵי הָאִישׁ יִרְצֶה:יא רוֹצֶה יְהוָה אֶת יְרֵאָיו אֶת הַמְיַחֲלִים לְחַסְדּוֹ:יב שַׁבְּחִי יְרוּשָׁלִַם אֶת יְהוָה הַלְלִי אֱלֹהַיִךְ צִיּוֹן:יג כִּי חִזַּק בְּרִיחֵי שְׁעָרָיִךְ בֵּרַךְ בָּנַיִךְ בְּקִרְבֵּךְ:יד הַשָּׂם גְּבוּלֵךְ שָׁלוֹם חֵלֶב חִטִּים יַשְׂבִּיעֵךְ:טו הַשֹּׁלֵחַ אִמְרָתוֹ אָרֶץ עַד מְהֵרָה יָרוּץ דְּבָרוֹ:טז הַנֹּתֵן שֶׁלֶג כַּצָּמֶר כְּפוֹר כָּאֵפֶר יְפַזֵּר:יז מַשְׁלִיךְ קַרְחוֹ כְפִתִּים לִפְנֵי קָרָתוֹ מִי יַעֲמֹד:יח יִשְׁלַח דְּבָרוֹ וְיַמְסֵם יַשֵּׁב רוּחוֹ יִזְּלוּ מָיִם:יט מַגִּיד (דברו) דְּבָרָיו לְיַעֲקֹב חֻקָּיו וּמִשְׁפָּטָיו לְיִשְׂרָאֵל:כ לֹא עָשָׂה כֵן לְכָל גּוֹי וּמִשְׁפָּטִים בַּל יְדָעוּם הַלְלוּיָהּ:
נקרא  3  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה