האשכול של אבימי...

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י שחר עולה;1861787:
תחשבו גם עלינו, בבקשה!

הפורום הזה במתכונתו הנוכחית מספקת אותך?
אם כן, את יכולה להיות רגועה.
הפורום הנוכחי יישאר באותה מתכונת.

יש כאלה שהפורום הנוכחי אינו מספק אותם.
הם רוצים להעלות יצירות בשלבי עבודה לחוו"ד וליעוץ, אבל בגלל כל מיני סיבות שכבר נכתבו כמה וכמה פעמים, הם לא מעלים לפורום הפתוח.
בפורום סגור אפשר לתת לזה מענה.

(כל 'פשוטי העם' ה'מתחילים' וכו' שחוששים שיפסידו משהו, במצב הנוכחי גם אין לכם את ה'משהו' הזה. כמעט ולא מועלים כאן יצירות לחוו"ד אמיתית, רוב היצירות המועלות הן לצורך מחמאות, פידבק, ופרסומת)

ishai

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י levy;1861812:
הפורום הזה במתכונתו הנוכחית מספקת אותך?
אם כן, את יכולה להיות רגועה.
הפורום הנוכחי יישאר באותה מתכונת.

יש כאלה שהפורום הנוכחי אינו מספק אותם.
הם רוצים להעלות יצירות בשלבי עבודה לחוו"ד וליעוץ, אבל בגלל כל מיני סיבות שכבר נכתבו כמה וכמה פעמים, הם לא מעלים לפורום הפתוח.
בפורום סגור אפשר לתת לזה מענה.

(כל 'פשוטי העם' ה'מתחילים' וכו' שחוששים שיפסידו משהו, במצב הנוכחי גם אין לכם את ה'משהו' הזה. כמעט ולא מועלים כאן יצירות לחוו"ד אמיתית, רוב היצירות המועלות הן לצורך מחמאות, פידבק, ופרסומת)

אני לא מתנגד:cool:

טווס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
גם אני מעונינת בחלוקה לפורום שיתוף ולפורום ייעוץ תו"כ עבודה.

ChaviArt

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מחלוקה בין פורום שיתוף ופורום לחוו"ד ירוויחו המתחילים
בתחילת האשכול היה דיון על חלוקה בין מתחילים ל"מאסטרים" (כך זה בכל אופן היה נראה) ואז המתחילים בהחלט היו מפסידים כי המקצוענים היו מפסיקים להכנס בכלל לפורום הנוכחי

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י ChaviArt;1861858:
מחלוקה בין פורום שיתוף ופורום לחוו"ד ירוויחו המתחילים
בתחילת האשכול היה דיון על חלוקה בין מתחילים ל"מאסטרים" (כך זה בכל אופן היה נראה) ואז המתחילים בהחלט היו מפסידים כי המקצוענים היו מפסיקים להכנס בכלל לפורום הנוכחי

השאלה מה זה מתחילים?

מישהו שלמד ציור בביה"ס היסודי וניסה לצייר פעם עם עכבר והצליח לו?
או מישהו שקנה לוח גרפי ומנסה לעבוד ולהתקדם בתחום? (או לחילופין מנסה למכור ציורים ידניים)

reyzel

משתמש פעיל
לפחות אני רואה שהצלחתי לעשות מהפכות לטובה בפורום![מהערה קטנה שממש לא התכוונתי שיתקבל בכזה רצינות , פשוט לדעתי הערות כ"כ רציניות עדיף בפרטי]
אבל אדרבא אם יהיה פורום מיוחד בשביל זה, זה יהיה מדהים כולם יוכלו ללמוד המון!

ועכשיו אתן הסבר למה שקרה-
אני תמיד פתחתי את הפורום ותמיד נתקלתי בסוג של מדהים , וואו... וכדו' לכל המאיירים פה
וזה היה נראה מטרת הפורום- נטו פרסום!
ואני עכשיו פעם ראשונה שהעליתי עבודות אז התכוננתי גם לסוג של פרסום ובמקום הגיע מטר של הערות ואפילו לא מילה אחת טובה חוץ מחברות וכמה שממש רחמו שפרגנו מכל הלב הרגשתי שפשוט רוצים לקטול את העבודות ואת הלקוחות מה פתאום עולה פה משהי חדשה עם יצירות מדהימות שאני עדיין חושבת שהן מדהימות בלי קשר להערות שלמדתי מהן המון אבל באמת לא מתאימות להעלות בפורום כל כך פתוח שעיני הלקוח צופות בו [זה מה שחסר לי שיבקש עכשיו איור חדש לספר ...]
וגם מה שהיה נראה זה שאחד התחיל ונהיה כמו שרשרת שכולם פה אחד -חייבים להעיר !
אבל אם מטרת הפורום ללמד מה יותר טוב מכל מלמדי השכלתי ואציין שלמדתי המון מההערות שהועלו...![חבל שלא ידעתי לפני שהעליתי את העבודות... נו לפחות הולך להתחולל פה משהו בזכות זה...]

אז ברור שאני בעד בקורת כל מי שמכיר אותי יודע שאני מחכה לשמוע בקורת! [שזה מהמם אני יודעת ...]
אז תזכרו אני עכשיו מחכה רק להערות וברור שאם יהיה פורום מיוחד זה יהיה עדיף...

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
אני חושב שלפתוח פורום או תת פורום בנפרד זה דבר לא אתי. כי כל צייר מצליח ומפורסם התחיל מאפס והיה שוליה לגדולים לפניו...לבוא ולהגיד לצייר מתחיל "שמע אתה טוב אבל אפעס..." זה הדרך הראשונה להוריד ביטחון עצמי ולקבור חלומות של כל מתחיל/ה..אני בעצמי לא מוכן לתת יד לקיטלוג של מתחילים ומתקדמים...

אבל אין ספק שצריך שינוי רציני כאן. ואני שואל למה שלא אפתח שרשור פתוח לסקיצות בלבד...לציורים גמורים לאלו שרוצים להראות כדי להרשים...לציורים בתהליך..וכו' אבל בלי סגור או לא סגור. אלא פתוח לכולם

מכל מלמדי השכלתי ואני עד היום מקבל ביקורת ומתייעץ בעיקר עם מתחילים שרואים לפעמים דברים שמתקדמים לא רואים...

אני מאוד אשמח לשמוע תגובתכם כי נפשית מאוד קשה לי לקטלג. אני בדם ויזע בניתי קריירה עם קשיים עצומים ולא הייתי רוצה אז שמישהו ייגע לי בנקודה הרגישה ויגיד לי שאני חלש יותר..

אבל שיהיה ברור..שירשור עם ביקורות אפ' קטלניות. שכל מי שמעלה צריך להיות מוכן לקבל

Magic Brush

משתמש מקצוען
נכתב ע"י מוטי הלר;1862218:
אני חושב שלפתוח פורום או תת פורום בנפרד זה דבר לא אתי. כי כל צייר מצליח ומפורסם התחיל מאפס והיה שוליה לגדולים לפניו...לבוא ולהגיד לצייר מתחיל "שמע אתה טוב אבל אפעס..." זה הדרך הראשונה להוריד ביטחון עצמי ולקבור חלומות של כל מתחיל/ה..אני בעצמי לא מוכן לתת יד לקיטלוג של מתחילים ומתקדמים...

אני חושבת שפיספסת נקודה חשובה.
אנחנו לא רוצים לקטלג בין המקצוענים למתחילים. אלא בין הציירים שעובדים ורוצים לעבוד בתחום (וזה כולל גם מי שהוציא כבר למעלה מ-10 ספרים ולעומת זאת יכלול גם את אלו שהתחילו רק עכשיו ללמוד). הכוונה כמו שהתבטאו פה לפני - מי שקנה לוח דיגיטאלי או מתכנן למכור ציורים ידניים.
לא אנשים שמציצים ומעלים יצירות של קרובי משפחה.
לכן, מכזה פורום סגור המתחילים לא יפסידו אלא רק ירוויחו. כי יועלו לפה יצירות ותהליכי עבודה של ציירים עם יותר נסיון. נוכל כולנו ללמוד שיטות עבודה. לשפר אחד את השני וכו'.

נכתב ע"י מוטי הלר;1862218:
אבל אין ספק שצריך שינוי רציני כאן. ואני שואל למה שלא אפתח שרשור פתוח לסקיצות בלבד...לציורים גמורים לאלו שרוצים להראות כדי להרשים...לציורים בתהליך..וכו' אבל בלי סגור או לא סגור. אלא פתוח לכולם

שוב, מה התועלת? לא קראת כנראה את כל התגובות כי צויין כאן במפורש שאחת הסיבות שלא מעלים עבודות בתהליך וסקיצות זה כי לא רוצים שהלקוח יראה, או כי יש איסור פרסום.
אשכול כזה שיהיה פתוח לכולם- לא עשינו כלום.

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י Magic Brush;1862235:
שוב, מה התועלת? לא קראת כנראה את כל התגובות כי צויין כאן במפורש שאחת הסיבות שלא מעלים עבודות בתהליך וסקיצות זה כי לא רוצים שהלקוח יראה, או כי יש איסור פרסום.
אשכול כזה שיהיה פתוח לכולם- לא עשינו כלום.

עברתי על כל התגובות ואני מודה שאת הקטע הזה פיספסתי..הבנתי

StOT

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
ואיך יסננו מי נכנס לפורום הסגור ומי לא?
אם תהיה קבלה קולקטיבית של כל מי שעובד בציור עדיין זה יהיה פורום גדול מאוד של הרבה ציירים וציירות, שלא בטוח שכל אחד מהם יוכל וירצה לשתף סקיצות של עבודות לפני פרסום.
ואם יהיו כללי קבלה נוקשים מאוד שוב פספסנו את המתחילים והפוטנציאלים...
אישית, אני חושבת שלרוב הציירים והציירות כאן יש קבוצה אישית של חברים\ חברות שניתן להתיעץ איתם במהלך העבודה ולא על גבי פורום.
אני חושבת שכדי לשדרג את רמת המקצועיות של הפורום אפשר לעשות דברים אחרים,
כמו:
1. אתגרים (שכאן יהיה אפשר להתיעץ בתהליך ובסקיצה, מפני שזה לא ללקוח וכו')
2. שיתוף בתוצאה מוגמרת אך לשמור ולשתף בתהליכי עבודה
3. כן לשאול גם במהלך עבודות של ציורים שעדיין לא ניתן לפרסמם, אך לא להציג את כל הציור אם אפשרי, להביא רק את המקטע שבו ישנה שאלה.
ועוד...
בהצלחה לכולם!

ChaviArt

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
ואני שואל למה שלא אפתח שרשור פתוח לסקיצות בלבד...לציורים גמורים לאלו שרוצים להראות כדי להרשים
שרשור אחד בכל מקרה מסורבל מדי, תחשוב על יצירה שמביאה איתה 5 עמודים של דיון, ואז להגיע ליצירה שאח"כ זה כמעט קרית ים סוף :D

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כדי שפורום יתן מענה מקצועי, אמורים להיות שותפים בו רק כאלה שעובדים במקצוע.
ת'אמת, כשאני התוודעתי בפעם הראשונה ל'פורום עיצוב גרפי', הייתי בטוח שיכולים להיות חברים בו רק 'גרפיקאים' שעוסקים במקצוע זה.
נניח שקיים ברשת "פורום רופאי שיניים"
אם זהו פורום שיש גישה אליו לקהל הרחב- מדובר בפורום שיתן מענה מקצועי בעיקר לקהל הרחב. רופאי השיניים יכנסו אליו כי משתלם להם לעזור לאחרים ולפרסם את עצמם. אבל אף רופא שיניים לא יעלה בפורום כזה שאלה שהתעוררה אצלו בזמן טיפול.
אם רופאי השיניים מעונינים בפורום שיתן מענה מקצועי לשאלות שמתעוררות להם- הם חייבים לפתוח פורום סגור שמיועד לרופאי שיניים בלבד.

כך גם בציור.
הפורום הנוכחי שפתוח בפני הקהל הרחב, משמש בעיקר את הקהל הרחב. למודעות דרושים, להתרשמות ממאירים ולהנאה. המאיירים נכנסים אליו בעיקר כדי לפרסם את עצמם. אבל כשמאייר רוצה לקבל מענה מקצועי לשאלה שמתעוררת אצלו- בשביל זה הוא צריך פורום סגור מקצועי.

הלאה, לבעיית המתחילים.
ברור שבתחילה יש לקבוע כמה כללים ברורים. (כמו: יש ברשותך לוח גרפי?)
אבל בהמשך, לענ"ד, צריך לקבוע כלל מעין זה (אפשר לשנות או להגמיש, אבל ברעיון)
כל מאייר שרוצה להיות שותף לפורום הסגור, יתחייב להעלות לפחות פעם בשבועיים יצירה שלו לחוו"ד.
התועלת שבכלל כזה:
* מי שאכן מעונין להתקדם בתחום - זה ידרבן אותו לצייר יותר ויותר.
* זה יעיף מהפורום את כל המתחזים למאיירים למיניהם. (מי שהוא באמת מאייר / רוצה להתקדם באיור, מאייר לפחות איור אחד לשבועיים, לא?)
* הפורום יהיה כל הזמן מענין והוא לא יסגר מחוסר ענין.

כמובן שאת הכלל עצמו צריך להגמיש, לדוגמא המאסטרים שבאיור לא יחויבו להעלות איורים פעם בשבועיים, וכן בעיתות עומס כדוגמת ערבי פזחים וכדו' יש מקום לגמישות.
זה רק דוגמא לרמת העיקרון.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
סיירתי קצת בפורומים של ציירים בעולם, וראיתי שתי גישות.
אחת, וזה באתרים היוקרתיים יותר, שם קיים סינון קפדני מאוד בלי תלונות, ומי שלא ראוי לעמוד בסטנדרט, פשוט משתפר. עצם ההשתתפות בפורומים כאלה מעיד על מעמד ויכולת גבוהים. בלי רגשות קטנוניים.
גישה שניה, מישהו מכבר הזכיר את זה כאן, זהו הפרדה של אשכולות ייעוץ מאשכולות פרסום והשווצה.
באשכולות הפרסום יש כותרת גדולה - פרסום - בכותרת האשכול, ובאשכולות האלה וכן באשכולות ההשווצה אפשר להגיב מה שרוצים.
באשכולות ייעוץ ישנו ניהול קפדני מאוד וכל תגובה שאינה עניינית, גם שהיא מתוקה ומפרגנת, מקבלת הערה או נמחקת.
גם לא כל נושא מקבל מעמד של אשכול יעוץ. כך יוצא שמי שמעלעל בפורום יכול לבחור את סגנון שיטוטו ולא לקבל דברים שלא מעניינים אותו. אשכולות הייעוץ נשארות יוקרתיות ומועילות.

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
דברי כולם מעניינים...אעלה את זה למי שצריך

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אבימי;1862326:
סיירתי קצת בפורומים של ציירים בעולם, וראיתי שתי גישות.
אחת, וזה באתרים היוקרתיים יותר, שם קיים סינון קפדני מאוד בלי תלונות, ומי שלא ראוי לעמוד בסטנדרט, פשוט משתפר. עצם ההשתתפות בפורומים כאלה מעיד על מעמד ויכולת גבוהים. בלי רגשות קטנוניים.
גישה שניה, מישהו מכבר הזכיר את זה כאן, זהו הפרדה של אשכולות ייעוץ מאשכולות פרסום והשווצה.
באשכולות הפרסום יש כותרת גדולה - פרסום - בכותרת האשכול, ובאשכולות האלה וכן באשכולות ההשווצה אפשר להגיב מה שרוצים.
באשכולות ייעוץ ישנו ניהול קפדני מאוד וכל תגובה שאינה עניינית, גם שהיא מתוקה ומפרגנת, מקבלת הערה או נמחקת.
גם לא כל נושא מקבל מעמד של אשכול יעוץ. כך יוצא שמי שמעלעל בפורום יכול לבחור את סגנון שיטוטו ולא לקבל דברים שלא מעניינים אותו. אשכולות הייעוץ נשארות יוקרתיות ומועילות.

השאלה אם אשכולות היעוץ אמורים להיות פתוחים לעיני הקהל הרחב.

אין לי אפשרות לסייר בפורומים השונים.
אני מניחה שלא מדובר בפורומים שמסונפים לפורום כ"כ עממי, מעניין ורחב כמו "פרוג".

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י אסתי ו.;1862282:
ואיך יסננו מי נכנס לפורום הסגור ומי לא?
אם תהיה קבלה קולקטיבית של כל מי שעובד בציור עדיין זה יהיה פורום גדול מאוד של הרבה ציירים וציירות, שלא בטוח שכל אחד מהם יוכל וירצה לשתף סקיצות של עבודות לפני פרסום.
ואם יהיו כללי קבלה נוקשים מאוד שוב פספסנו את המתחילים והפוטנציאלים...
מה הבעיה שהפורום יהיה גדול ויכלול הרבה ציירים וציירות?
זה דוקא תורם המון שיש מגוון מייעצים, מה שאחד לא שם לב - השני כן יכול לשים לב. וכן כשיש מגוון רחב יותר - אפשר הרבה יותר ללמוד, להתעשר (בידע ובמקצועיות, כי כל אחד תורם) ולהחכים!!!
(ומה עכשיו?הפורום לא גדול ולא כולל הרבה ציירים? למי זה מפריע? כל הרעיון הוא שישתתפו כאן רק בעלי המקצוע הספציפי!)

אישית, אני חושבת שלרוב הציירים והציירות כאן יש קבוצה אישית של חברים\ חברות שניתן להתיעץ איתם במהלך העבודה ולא על גבי פורום.
אז הנה אני מודיעה לך - שלא לכולם יש. וגם למי שכן יש, לרוב גם החברות פחות או יותר באותה רמה, ואז התרומה פוחתת. הרבה יותר מעשיר, מחכים ומקדם לקבל חוות דעת מקבוצה גדולה שכוללת כל מיני רמות וסגנונות.
את זה אין בקבוצה קטנה ויש כן בפורום כללי.

אני חושבת שכדי לשדרג את רמת המקצועיות של הפורום אפשר לעשות דברים אחרים,
כמו:
1. אתגרים (שכאן יהיה אפשר להתיעץ בתהליך ובסקיצה, מפני שזה לא ללקוח וכו')
2. שיתוף בתוצאה מוגמרת אך לשמור ולשתף בתהליכי עבודה
3. כן לשאול גם במהלך עבודות של ציורים שעדיין לא ניתן לפרסמם, אך לא להציג את כל הציור אם אפשרי, להביא רק את המקטע שבו ישנה שאלה.
ועוד...
ראשית - באתגרים בדר"כ לא אוהבים לשתף בתהליכים ובסקיצות, כל הרעיון באתגר הוא בהגשת התוצר המוגמר והסופי.
שנית - שיתוף בתהליכי עבודה לאחר מעשה - אמנם מלמד את כולנו, אך לא נותן מענה לציירת שנתקעת באמצע העבודה ורוצה להתייעץ.
ושלישית - א"א לשאול על ציורים שמראים רק חלק מהם. זה מקשה על נתינת העזרה. צריכים לראות את הציור כולו (בד"כ), כדי לעזור בצורה מקצועית ויעילה.

אז בקיצור -
כולנו פה אחד רוצים פורום סגור לכל מי שמתעסק בציור, במטרה לעזור ולהעזר, ללמוד וללמד, לייעץ ולהתייעץ בשלבי הסקיצות ובמהלך העבודה.

מוטי הלר

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
אשמח לעוד רעיונות איך להתקדם בנושא

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כפי שעולה מן האשכול, רוב המאיירים בפועל, לא משנה אם אילו מתחילים, בינוניים או מתקדמים, מעונינים בתת פורום סגור לרק לעוסקים במלאכה.

כדי שפורום כזה אכן ישיג את מטרתו, יש צורך קודם כל במנהל חזק ואקטיבי, שידאג לכך שהפורום יהיה פעיל, אבל לא רק.
חובה לקבוע הרבה כללים ברורים ונוקשים כמו:
כל שותף בפורום חייב להיות פעיל. לא יתכן מצב בו מישהו יהיה שותף פאסיבי.
שותף פעיל הכוונה שגם יעלה יצירות, וגם יתן ביקורת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  29  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה