האשכול של אבימי...

golstein

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
הפקות ואירועים
אני ממש לא מבין מה התועלת של כל השינויים האלה.הפלטפורמה הזאת מצויינת פשוט קצת יותר שאפתנות ,אבימי בשביל מה פתחת את התיבת פנדורה בזאת בכלל???

קו ונקי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
אשמח לקבל סיכום:
מה המטרה הברורה של "פורום סגור" ?
זה סגור רק למאיירים ? או שזה סגור אפילו אצל המאייירים ופתוח רק ל'מקצוענים עם 'הוכחת יכולות' ?
מאיפה יקחו המתלמדים השראה בכדי להגיע לרמת המקצוענים ? :rolleyes::(

אפרת 10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
סיכום:

פורום סגור לציירים - בשביל שיוכלו להעלות בראש שקט שלבי עבודה להתיעצות (זתומרת, עבודות שעדיין לא גמורות והן עולות רק להתיעצות כמו: איך להמשיך את הרגל\ כובע\ לא הסתדרתי בפרופורציה) כמו זה

פורום פתוח - ששם יוכלו להעלות עבודות שיתוף וכן עבודות שצריכות חוות דעת ציבורית. כמו זה

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
סליחה על הבוטות,
אבל כל אלה שאינם רוצים להתקדם מקצועית באיור (ומי שרוצה להתקדם ברצינות באיור מאייר מדי פעם, לא מספיק להסתכל בהשראות.)
מה אתם מתערבים באינטרסים של המאיירים?
אני מבינה שיש לכם אינטרס לראות מדי פעם איורים יפים, ואילו ספרים/ משחקים התחדשו על המדף, אבל הפורום נועד לעזור גם למאיירים, לא רק לקהל הרחב.
ואם כבר, אתם יכולים להיות בטוחים שהמאיירים ימשיכו להעלות איורים יפים גם לקהל הרחב. הם רוצים את הפרסום ואת הפידבק, אפילו יותר ממה שאתם רוצים להנות מאיורים יפים ;).

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י golstein;1863342:
אני ממש לא מבין מה התועלת של כל השינויים האלה.הפלטפורמה הזאת מצויינת פשוט קצת יותר שאפתנות ,אבימי בשביל מה פתחת את התיבת פנדורה בזאת בכלל???

אין לי מושג.
לא נעים, אבל קצת חפרתם, חברה'.
סך הכל רציתי לומר שנחמד אם יהיה פה קצת יותר מעניין, זה הכל.

ronitg

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י אבימי;1863853:
סך הכל רציתי לומר שנחמד אם יהיה פה קצת יותר מעניין, זה הכל.

זאת נשמעת הצעה נורא מלבלבת
ובפועל?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
תודה על הטיפול!
ובבקשה - לעשות אותו מוסתר. לא כל אחד שנכנס לפורום הציור ורוצה להציץ - צריך לדעת שיש עוד משהו שמסתירים ממנו.
אני חברה בפורום הסופרות בדרך, ואני רואה את הניקים שמקנאים ומסתקרנים ורוצים לדעת על מה אנחנו מדברות שם... כך, שבואו נמנע את זה מראש.

Magic Brush

משתמש מקצוען
נכתב ע"י א-ירושלמית;1863982:
תודה על הטיפול!
ובבקשה - לעשות אותו מוסתר. לא כל אחד שנכנס לפורום הציור ורוצה להציץ - צריך לדעת שיש עוד משהו שמסתירים ממנו.
אני חברה בפורום הסופרות בדרך, ואני רואה את הניקים שמקנאים ומסתקרנים ורוצים לדעת על מה אנחנו מדברות שם... כך, שבואו נמנע את זה מראש.

לא חושבת שזה טוב שזה מוסתר.
יש פה הרי ניקים שנכנסים אחת לחודש חודשיים. תחשבי שמי שכרגע לא פה ולא שותף בדיון ויבוא עוד חודש. מנין לו לדעת שיש כזה פורום בשביל לבקש להכנס אליו?

אני שמעתי שיש פה פורוםן מוסתר של טכנאי מחשבים.
אם הייתי טכנאית - הייתי גולשת פה בפורום ו"מתבזבזת" רק על פורום חומרה ורשתות. מנין היה לי לדעת שיש פורום מוסתר????

לדעתי לא יקרה כלום אם אנשים קצת יסתקרנו ויקנאו. לא הבנתי מה הביג דיל. נו, אז אני מסתקרנת מה הולך בפורום סופרות. מה הקשר?
למה אם היה משרד או כנס סגור לאנשי מקצוע X בלבד. אף אחד לא היה חושב על ההולכי רגל ברחוב שרואים שלט גדול וקולות צחוק מתוך האולם...
חבר'ה להתאפס על עצמכם. לא כל החיים זה פרוג. מה יקרה אם יהיה פורום סגור לתועלת אנשי המקצוע ויהיו אנשים שקצת ירצו להכנס ולא יוכלו? באמת....

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לדעתי,
לא אמורים להסתיר את עצם קיומו של הפורום.
אבל האשכולות שבתוכו לא אמורים להופיע ב'הודעות מהיממה האחרונה',
זה מאוד מעצבן שרואים נגד העיניים כל הזמן אשכולות שא"א להשתתף בהם.
בדיוק כמו פורום כותבות, כולם רואים שיש פורום כזה, ומי שמעונין להצטרף אליו יכול להרשם אצל המנהלים.
אבל האשכולות שלו אינם כלולים ב'הודעות מיהממה האחרונה'.

צבי קלאר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י קומיקו;1862835:
נו, אז קדימה, למה מחכים?
מנהלי הפורום (הרב הלר וגב' כהן)בקשתנו שטוחה לפניכם על עשר עמודיה
נא לפתוח פורום איור סגור למטרת קידום ושיפור הציירים שביננו. (ולא למטרת פרסום והעלאת דימוי)
לפורום יהיו כללי קבלה ושהייה ברורים ונוקשים שיכתבו בקפדנות ולאחר חשיבה מעמיקה
וכל חבר יתרום מאונו ומרצו להתייעלותו המרבית(של הפורום)
ולהפקת ומיצוי כל היכולות הגלומות בו ובעמיתיו ללא משוא פנים הבדל גזע או כשרון.
בתודה
:);):eek::p:mad::confused::D:rolleyes::eek::cool:

כמה פעמים בשבוע האחרון נכנסת אתה ושכמוך מפורום ציור, לפורום צילום, אה?
אז נא להירגע.

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
לדעתי העניין קצת יצא מפורפורציות,
תת פורום של ציירים ברמה גבוהה לא יחזיר בהכרח משתמשים ישנים מפני שכמו שמוטי ציין - הם ככל הנראה עסוקים.
תת פורום כדי לאפשר להעלות תהליך עבודה בלי היחשפות ללקוחות זה פשוט לא הגיוני. איך אמורים לסנן משתמשים? זו עבודה מורכבת ולמנהלים אין זמן לזה. חוץ מזה, ופה הבעיה האמיתית, רוב הלקוחות לא נמצאים בפורום, אלו שכן הם רובם ציירים פעילים, או לפחות בקשר עם אחד כזה (שימו לב שהרבה מההצעות עבודה מגיעות מציירים שמדברים בשם אחרים). במילים אחרות, את הביקורות יראו ולא יצא מזה כלום.

בכלל, סינון משתמשים לפי היכולות שלהם זה לא הגיוני ועל גבול הלא מוסרי, לפחות לדעתי.. מה עוד שאדם בלי יכולות בציור בכלל לגמרי יכול לתת טיפים ממש טובים, בסה'כ יש הרבה חפיפות בין הנושאים פה. קומפוזיציה בצילום, עיצוב בגרפיקה ועוד..

קיצר, אני חושב שכרגע הפורום במצב מצוין, לעניות דעתי אין צורך לשינויים רדיקאלים בסגנון הדברים שהועלו פה.
מה שכן אפשר לעשות, וזה הרבה יותר פשוט - אפשר לסכם (ולהוסיף לחוקי הפורום) שמי שרוצה ביקורת בלבד ומחמאות לא מעניינות אותו, שפשוט יכתוב בכותרת ' ביקורות | נושא האשכול' וכולם יבינו..

Magic Brush

משתמש מקצוען
סורי, אבל לא הסכמתי בכלום.

נכתב ע"י yoyoBL;1864229:
תת פורום כדי לאפשר להעלות תהליך עבודה בלי היחשפות ללקוחות זה פשוט לא הגיוני. איך אמורים לסנן משתמשים?

מה הבעיה? איך בפורום כותבות קל להם לעשות את זה?
אולי זה יצריך טיפה יותר עבודה. אבל זה יהיה שווה

נכתב ע"י yoyoBL;1864229:
חוץ מזה, ופה הבעיה האמיתית, רוב הלקוחות לא נמצאים בפורום, אלו שכן הם רובם ציירים פעילים, או לפחות בקשר עם אחד כזה (שימו לב שהרבה מההצעות עבודה מגיעות מציירים שמדברים בשם אחרים).

לא יודעת לגביך. אני ב"ה יש לי הרבה לקוחות שבאו מפרוג. אם זה גרפיקאיות או אנשים אחרים. הרבה פעמים לא יכלתי להעלות משהו כדי שהלקוח לא ייראה שהסתבכתי ואח"כ יהיו לו השגות על הציור המוגמר.
(חוצמיזה, לפעמים מייעצים לך כמה וכמה עצות. הצייר מחליט לפי טעמו. יבוא הלקוח ויאמר "למה לא עשית כמו שאמר לך ההוא שם?"....)

נכתב ע"י yoyoBL;1864229:
בכלל, סינון משתמשים לפי היכולות שלהם זה לא הגיוני ועל גבול הלא מוסרי, לפחות לדעתי.. מה עוד שאדם בלי יכולות בציור בכלל לגמרי יכול לתת טיפים ממש טובים, בסה'כ יש הרבה חפיפות בין הנושאים פה. קומפוזיציה בצילום, עיצוב בגרפיקה ועוד..

נכון שיש דברים שגם גרפיקאים וצלמים יכולים לתרום. אבל מתי לאחרונה ראיתי פה מישהו מהם שנתן טיפים? נראה לי כולנו מסכימים לוותר ולו בכדי שיהיה לנו את הרווח של רק ציירים בפורום.
ואני לא חושבת שהסינון צריך להיות אכזרי מידי. אבל למה זה לא מוסרי? מה אנחנו שונים ממקומות אחרים? "מועדון אקסלוסיבי.."

נכתב ע"י yoyoBL;1864229:
קיצר, אני חושב שכרגע הפורום במצב מצוין, לעניות דעתי אין צורך לשינויים רדיקאלים בסגנון הדברים שהועלו פה.
מה שכן אפשר לעשות, וזה הרבה יותר פשוט - אפשר לסכם (ולהוסיף לחוקי הפורום) שמי שרוצה ביקורת בלבד ומחמאות לא מעניינות אותו, שפשוט יכתוב בכותרת ' ביקורות | נושא האשכול' וכולם יבינו..

סליחה שאני אומרת אבל אתה ב"ה כנראה לא צריך יותר מזה. לא נראה לי שאתה נתקל בקשיים בציורים שלך, בכל זאת מעולם לא הראת את זה.
את כל המדריכים שאתה טורח להעלות ובאמת עוזרים לכולם (תרגול ידיים, תרגול תנועות וכד') תוכל להמשיך להעלות בפורום הפתוח לתועלת הכלל.
וכנראה שאתה באמת בליגה אחרת אם הצעת את הרעיון של אשכול ביקורות.. הרי זה לא רק העניין של ציירים שמחפשים ביקורת טהורה. אלא הרבה מעבר.

לא התכוונתי להשמע כקוראת תיגר או משהו מהסוג... ואם נשמעתי- סליחה.

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י Magic Brush;1864480:
סורי, אבל לא הסכמתי בכלום.

מה הבעיה? איך בפורום כותבות קל להם לעשות את זה?
אולי זה יצריך טיפה יותר עבודה. אבל זה יהיה שווה

לא יודעת לגביך. אני ב"ה יש לי הרבה לקוחות שבאו מפרוג. אם זה גרפיקאיות או אנשים אחרים. הרבה פעמים לא יכלתי להעלות משהו כדי שהלקוח לא ייראה שהסתבכתי ואח"כ יהיו לו השגות על הציור המוגמר.
(חוצמיזה, לפעמים מייעצים לך כמה וכמה עצות. הצייר מחליט לפי טעמו. יבוא הלקוח ויאמר "למה לא עשית כמו שאמר לך ההוא שם?"....)

נכון שיש דברים שגם גרפיקאים וצלמים יכולים לתרום. אבל מתי לאחרונה ראיתי פה מישהו מהם שנתן טיפים? נראה לי כולנו מסכימים לוותר ולו בכדי שיהיה לנו את הרווח של רק ציירים בפורום.
ואני לא חושבת שהסינון צריך להיות אכזרי מידי. אבל למה זה לא מוסרי? מה אנחנו שונים ממקומות אחרים? "מועדון אקסלוסיבי.."

סליחה שאני אומרת אבל אתה ב"ה כנראה לא צריך יותר מזה. לא נראה לי שאתה נתקל בקשיים בציורים שלך, בכל זאת מעולם לא הראת את זה.
את כל המדריכים שאתה טורח להעלות ובאמת עוזרים לכולם (תרגול ידיים, תרגול תנועות וכד') תוכל להמשיך להעלות בפורום הפתוח לתועלת הכלל.
וכנראה שאתה באמת בליגה אחרת אם הצעת את הרעיון של אשכול ביקורות.. הרי זה לא רק העניין של ציירים שמחפשים ביקורת טהורה. אלא הרבה מעבר.

לא התכוונתי להשמע כקוראת תיגר או משהו מהסוג... ואם נשמעתי- סליחה.

מקבל,
בואי נסכים שאנחנו לא מסכימים ;)

אגב, לא הצעתי אשכול ביקורות, אלא שבכותרת הספציפית של פותח האשכול יצוין 'ביקורות' ונבין שהמשתמש מעוניין בביקורת בלבד.

ותרשי לי לציין, שקרה הרבה פעמים שמשתמשים מפורומים אחרים נתנו ביקורת בונה ואני ממש לא חושב שכולם יסכימו איתך לוותר :)

כפי שמישהו הציע בהחלט כדאי לעשות סקר והרוב יקבע, אין טעם לטחון בנושא - כן כן, לא לא.

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י yoyoBL;1864502:
כפי שמישהו הציע בהחלט כדאי לעשות סקר והרוב יקבע, אין טעם לטחון בנושא - כן כן, לא לא.

אפשר לעשות סקר, אבל שרק למאיירים תהיה זכות הצבעה.
סוף כל סוף הפורום מיועד למאיירים.
ואם יש אי מי מהקהל הרחב שרוצה להמשיך לראות יצירות יפות ומענינות,
אז קודם כל כבר כתבנו חזור וכתוב שנמשיך להעלות ציורים / איורים /הדרכות לטובת הציבור,
ושנית כל, אינני חושבת שצריך להתחשב בדעת הקהל הרחב כשמנגד עומדת טובתם של המאיירים.

שוירץ

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עימוד ספרים
עימוד ספרים
נכתב ע"י צבי קלאר;1864170:
כמה פעמים בשבוע האחרון נכנסת אתה ושכמוך מפורום ציור, לפורום צילום, אה?
אז נא להירגע.

חבל שאתה נכנס לנימה אישית וכחנית
לא כדאי שפורום איור יהפך לתאום פורום צילום המתוסבך והעוקצן.
ואם כבר שאלת אז לידיעתך - אני אמנם נכנסת לעיתים לפורום צילום אך
חוץ מצלצול מעולם לא העזתי לחוות שם את דעתי למרות שלמדתי אי פעם צילום.
וממש אין לי שום בעיה שיפתחו שם פורום למקצוענים בלבד, ואם ירצו לפתוח לא אתערב כמובן בדיון.

Magic Brush

משתמש מקצוען
רק אל תגידו לי שהאשכול והרעיון הזה הולכים להשכח ולרדת לטמיון.................. :(

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י Magic Brush;1871004:
רק אל תגידו לי שהאשכול והרעיון הזה הולכים להשכח ולרדת לטמיון.................. :(

אז בואו נעשה תורנות להקפיץ את האשכול פעמיים בשבוע...;)

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
נכתב ע"י Magic Brush;1871004:

ברור שכן.
בדיוק כמו הרעיון שהיה לנו לפתוח חנות דגים בשם פרוג ולהפיץ דרכה קומיקסים קבוצתיים לאיים הקרפטיים וחזרה.
סתם, לא היה לנו כזה רעיון אף פעם אבל ברור שהרעיון הזה הולך להשכח.

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לדעתי, כדאי לעשות מעין "עצומה" ולהחתים כמה שיותר ניקים שרוצים תת פורום סגור.
אם אכן יהיה לנו כמות נכבדת של ניקים שמעונינים, נוכל ללחוץ יותר על ההנהלה.

אביחי בס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני שואל כאן כי לא ידעתי היכן:
מדוע אין פורום [פתוח או סגור...] של כותבים סופרים חרדים? הפורום שם עוסק רק בעניני נשים בלבד שזה סגור?
אני שואל ברצינות, אולי אני נקרא חדש ביחס לרובם כאן אבל הייתי רוצה אשכול ששייך לתחום שלי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה